Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 15.08.2016 08:45

Stoję właśnie przed wyborem miejsca na tegoroczny urlop zaplanowany w połowie września i tak naprawdę im więcej czytam, tym mniej jestem zdecydowany. W zeszłym roku byliśmy w Breli/Baskiej Vodzie i trzeba przyznać, że są to cudowne okolice, malownicze plaże, chcielibyśmy, żeby tegoroczne widoki dorównały zeszłorocznym. Nastawieni jesteśmy głównie na odpoczynek, ale wiadomo, że jeden, może dwa dni chcielibyśmy poświęcić na wycieczkę, żeby coś zobaczyć, a także mieć alternatywę na wypadek nie najlepszej pogody. W zeszłym roku zobaczyliśmy Split, Trogir, Omis, Mostar, Medjugorje. W tym roku myślę pozostać na Riwierze Makarskiej, na miejsce wypoczynku wybrać Tucepi / Podgorę, ewentualnie Gradac, a z ciekawych rzeczy do zobaczenia w okolicy bliższej lub dalszej Jeziora Imotski oraz może, może Dubrovnik. W grę wchodzi jeszcze wyspa Brac, ale wtedy już nie wracalibyśmy na ląd żeby pozwiedzać, skupiliśmy się na wyspie. Ktoś spróbuje coś doradzić? :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.09.2016 20:12

jeżeli Ktoś nie potrzebuje nad samym morzem, ale myśli o Istrii, a przy tym ciszy i spokoju, to mogę polecić na priva:
z wszystkich app. wychodzi 14 miejsc (2x4os; 4x2os + dostawki), duży stół przy zadaszonym grillu, duży ogród z grillem i mini placem zabaw dla dzieci, w przyziemiu każdy app. ma zadaszone miejsce ze stołem, zamykany parking, wifi, bardzo miła gospodyni i pies :), jak na Istrię to tanio, można jeszcze negocjować ceny - ja tak zrobiłem, tylko w głębi lądu, do plaży trzeba podjechać, dobra baza wypadowa do zwiedzania Istrii i okolic lub wypadu do Wenecji
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015
Gdzie z rodziną na początku września 2017.

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 07.11.2016 14:37

Witam, w przyszłym roku na przełomie sierpnia i września chcemy wybrać się z żoną i córką (wtedy 5lat) po raz drugi do Chorwacji. Za pierwszym razem była Makarska. Jaką miejscowość polecacie w tym czasie?? Głównie chodzi mi o pogodę i żeby była to miejscowość z ładną plażą i jaka dobra baza wypadowa na inne atrakcje Chorwacji. Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie z rodziną na początku września 2017.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.11.2016 15:48

akwarysta6 napisał(a):Witam, w przyszłym roku na przełomie sierpnia i września chcemy wybrać się z żoną i córką (wtedy 5lat) po raz drugi do Chorwacji. Za pierwszym razem była Makarska. Jaką miejscowość polecacie w tym czasie?? Głównie chodzi mi o pogodę i żeby była to miejscowość z ładną plażą i jaka dobra baza wypadowa na inne atrakcje Chorwacji. Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady. :)

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
tonyst
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.12.2013
Chorwacja na wakacje 2017 gdzie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tonyst » 13.11.2016 10:56

Witam kolegów koleżanki planuje urlop w dwie osoby w Chorwacji w terminie 29.07- 05.08 2017 możliwość przesunięcia terminu w stronę o dzień lub dwa do przodu.
W 2014 roku byliśmy w Breli na ulicy Put Luke 9 i podobało się nam fajne widoki z góry trzeba było zejść kawałek do plaży ale to nie był aż taki problem.
Najczęściej plażowaliśmy na końcu zejścia z ulicy put luke były tam takie małe plaże poprzedzielane skałami.
Teraz szukamy innej miejscowości może być położona wcześniej lub dalej za Brelą chcielibyśmy żeby były tam takie małe plaże
nie było tłumów jak w centrum Breli czy Baski Vody .
Za wszelkie wskazówki będziemy wdzięczni .
Podpowiedzi można kierować na email adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 18.11.2016 15:06

Cześć,
we wrześniu przyszłego roku planujemy wyjazd w cztery dorosłe osoby. Jedziemy do Chorwacji pierwszy raz więc badamy temat. Interesuje nas zwiedzanie, poznanie regionalnej kuchni i trochę plażowania, dokładnie w tej kolejności.Właściwym wyborem wydaje się być Dalmacja, ale może wcale nie ..... Macie jakieś swoje doświadczenia?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.11.2016 15:39

Kechebet napisał(a):Cześć,
we wrześniu przyszłego roku planujemy wyjazd w cztery dorosłe osoby. Jedziemy do Chorwacji pierwszy raz więc badamy temat. Interesuje nas zwiedzanie, poznanie regionalnej kuchni i trochę plażowania, dokładnie w tej kolejności.Właściwym wyborem wydaje się być Dalmacja, ale może wcale nie ..... Macie jakieś swoje doświadczenia?

Witam.
Watek ma tylko siedem stron :wink: - warto poczytać. :idea:
No i są relacje :idea: :idea:
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Którą miejscowość

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 04.12.2016 18:18

Witajcie, proszę was o podpowiedz jaką miejscowość wybrać na wakacje 2017, wybór padł na NEMIRA - Omiś i Podaca jedziemy z dziećmi 7 i 12 lat pytam bo z żoną się zastanawiamy i nie mamy doświadczenia z innymi miejscowościami niż Drvenik w którym byliśmy trzy razy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Którą miejscowość

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.12.2016 21:50

andywiki napisał(a):Witajcie, proszę was o podpowiedz jaką miejscowość wybrać na wakacje 2017, wybór padł na NEMIRA - Omiś i Podaca jedziemy z dziećmi 7 i 12 lat pytam bo z żoną się zastanawiamy i nie mamy doświadczenia z innymi miejscowościami niż Drvenik w którym byliśmy trzy razy.

podaca-2016-t49803.html
omis-nemira-t28584.html
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008
Wybór następnej miejscówki

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 17.12.2016 14:47

Witam forumowiczów

Potrzebuję pomocy odnośnie następnej miejscówki w Cro. Była Baska Voda x2,Brela, Tucepi, Podgora, Gradac, Ciovo
Co możecie polecić na następny wypad
Wymagania podobne to miejsc w których bywałem czyli w miarę duża plaża i zacieniona jak się da (pobyt z dzieckiem) oraz możliwość wyjścia wieczorem "na miasto"

Pozdrawiam
feniix
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.01.2017
gdzie pojechać do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniix » 17.01.2017 16:40

Witam.Chciałbym pojechać na wakacje ale nie wiem które miejsce bedzie najbardziej odpowiednie.Zastanawiam się nad Baśka,Makarską lub Medulin.Jadę z 2 dzieci 10 letnich.Zależy mi na fajnych plażach,mniej natomiast na nocnym życiu z racji dzieci .Proszę doradżcie mi.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: gdzie pojechać do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 17.01.2017 19:40

Radzę skorzystać z wyszukiwarki, myślę, że to pomoże w wyborze :-) i koniecznie doprecyzuj, czego wymagasz :-)
mmmariuszekkk
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 20.01.2017
3 razy na PAG-u , gdzie teraz? Pomóżcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmmariuszekkk » 24.01.2017 14:12

Witam, do tej pory 3 razy byliśmy na Pagu ( Caska ) bardzo nam się podobało bo można było jechać do miasta ale na plaży nie było dość tłoczno a jeśli nawet było to było masę mniejszych plaż do wyboru z malutkim żwirkiem także można było śmiało bez gumowych bucików smigać.
Zależy nam na tym żeby wieczorem można było posiedzieć w jakiejś klimatycznej restauracji ale nie chcemu też tłumów na plaży. Jakieś małe klimatyczne miasteczko /wieś :D Doradzicie coś.
Myślałem o Baśka Voda ale tam bedzie pewnie nabitka.
Dodam że jedziemy od 07.07 do 17.07.
:papa: :hut:
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 24.01.2017 23:55

Witam
Planowania czas zacząć. Gdzie w tym roku na wakacje ?
Jest z tym problem gdyż nie lubię dwa razy w to samo miejsce a w zasadzie byłem prawie wszędzie: Istria Poreć, Rovinj, Pula, Fazana , Krk Baska, Vrbnik, Zadar, Biograd, Szybenik, Trogir Split, Omis, Makarska, Dubrovnik. Zaliczone też specjalne miejsca jak wodospady Krka , Plitwice Kornati, Kamjenjak, Mostar, i w Słowenii jaskinie Postojna itp itd. To gdzie teraz ??????

Mam priorytety : nie lubię tłoku, np Makarska nie do końca mi spasowała, lubię małe wąskie uliczki i te białe kamienice. Woda musi być bajecznie czysta jak np w Vrbniku.

To może wyspa ? tylko że gnać 1500 km i jeszcze prom jakoś mnie to zniechęca, to może PAG ?

Pag jak tam jest ?gdzie wybrać miejsce na nocleg co polecacie?
Pag, blisko Zadar można skoczyć a i na upartego do Szybenika da się dojechać aby połazić wieczorem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone