Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Medulin - opinie dobre i złe

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m-ak
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 07.05.2012
Medulin - opinie dobre i złe

Nieprzeczytany postnapisał(a) m-ak » 03.07.2013 09:09

Witam,
Czy Medulin to dobre miejsce dla rodziny z dziećmi większymi i mniejszymi?
Pytanie jak pytanie:-) Pierwszy raz chcielibyśmy na Istrię...
Ja mam starsze dzieci ale znajomi malucha więc martwią się o plaże, bo opinie są przeróżne.
Chcemy i plażować i zwiedzać (całą Istrię).
Chcemy ludzi ale bez przesady, małych kamyczków na plaży, dobrego Konzumu i żadnych dyskotek w pobliżu:-)
Właśnie negocjuję apartament na Biskupija - willa Antiqa. Jaka to lokalizacja, a może ktoś zna ten apartament?
Chmurka73
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 28.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chmurka73 » 04.07.2013 19:34

Hej m-ak.
Byliśmy w zeszłym roku w Medulinie. Też na ul. Biskupija, ale pensjonat Oliwier (o pensjonacie i atrakcjach z nim związanych pisałam w innym wątku). W Medulinie, że tak powiem w centrum, byliśmy raz. Nic ciekawego. Natomiast dookoła jest co robić. Pula, Rovijn, Wenecja i piękny Kamenjak ze skalistymi plażami. Nasze dziecko liczy już 14 lat, więc plażowanie na skałkach było bezpieczne. Znajomi z malcem raczej nie będą zachwyceni, ale na pewno wokół są inne, bardziej przystosowane plaże (byliśmy też w Banjole na plaży - tam spokojnie maluchy pluskały w wodzie). Plaża przy naszej ulicy w zasadzie nie nadawała się do użytku (jakaś mulista), my w Medulinie nie korzystaliśmy w ogóle z plaż. Kamenjak, Kamenjak i jeszcze raz Kamenjak.
Biskupija leży zaraz przy wjeździe do Medulina (na mapie wszystko widać). Blisko jest market Plodine. Dobrze zaopatrzony, ceny o jakieś 30% wyższe niż u nas :(
Jak masz jeszcze jakieś pytania - dawaj.
Pozdrawiam.
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 04.07.2013 21:07

Siemka.
My także jesteśmy bywalcami Medulin, Biskupiji i Oliwiera... :D
Miasteczko turystyczne. Takie jak nad Bałtykiem tyle, że w Chorwacji...
Plaża w Medulin do bani... :( Chyba, że lubicie ścisk i brud...
My także kierowaliśmy się na Kamjeniak. To koniecznie. Pula. Koniecznie. Objazd okolicznych wsi. Niekoniecznie, ale miło...
My korzystaliśmy z plaży w Kazeli. I za Kazelą... :lol: Ale to dla wtajemniczonych... :roll:

Jak już będziecie w Biskupiji koniecznie odwiedźcie Oliwiera. Gospodarze, Zdzisiek i Iwona są Polakami i prowadzą naprawdę super pensjonat dla Polaków przede wszystkim... Jak zobaczycie to następnym razem na pewno tam spędzicie urlop...
Pozdrawiamy. :papa:
prezesm
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 13.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) prezesm » 05.07.2013 11:59

Sam Medulin i plaże nie są za specjalne. Lokalizacja dobra pod względem zwiedzania. Polecam przejechać się wybrzeżem do Rijeki - Świetna trasa. Na pewno Kamenjak i przede wszystkim polecam wybrać się na plażę Verudela koło Puli. Obłędna woda :)
Załączniki:
IMG_0323.JPG
Verudela
m-ak
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 07.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) m-ak » 05.07.2013 15:49

Strona Oliwiera a w szczegolnosci opinie tam zamieszczone sa zachecające:-) szczesliwie poczytałam tez co piszecie na forum:-)
nie zachwalacie szczegolnie tego Medulina
ja też tak bez przekonania ale trudno znalezc fajny (cana), a juz tym bardziej sprawdzony apartament
dzieki
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 05.07.2013 16:49

Siemka.
Spoko. Dobrze wybraliście... Medulin jako miasteczko rzeczywiście jest cienkie, ale przecież knajpy są, staróweczka jest, port jest, wesołe miasteczko jest, promenada jest, nawet ładny kościółek jest... :D
Na dwa, trzy dni wystarczy...
Największym atutem Medulin jest położenie. W każdą stronę przepiękne rzeczy do zwiedzania. Dokładnie tu opisane.
Ale jest jeszcze jedna rzecz, która wyróżnia Medulin... to plenery fotograficzne... naprawdę wspaniałe miejsca wokół miasta. :D
Pozdrawiamy. :papa:
mj123
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mj123 » 14.07.2014 21:36

Chmurka73 napisał(a):Kamenjak, Kamenjak i jeszcze raz Kamenjak.


Możecie pokazać gdzie ten Kamenjak dokładnie jest?
Czy w Medulinie są jakieś fajne miejsca do snorkelingu?
raulinio75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raulinio75 » 15.07.2014 07:04

Jeżeli chodzi o apartament Olivier to byłem i nie polecam przereklamowane miejsce ciasne pokoje basen ok ale mały i czynny do 21.00 a ok 22 właściciel gasi światła :)
Byłem w 2010 zobaczyłem i na pewno tam nie wrócę .
Medulin jako miejscowość bez szału typowe nasze Mielno z lat 90 :)
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 15.07.2014 07:05

Cześć.
mj123 napisał(a):Możecie pokazać gdzie ten Kamenjak dokładnie jest?

Jesteś leniuszek... wejdź w gugle na Medulin i spójrz na duży półwysep na lewo...
Dojazd jest bardzo łatwy.
mj123 napisał(a):Czy w Medulinie są jakieś fajne miejsca do snorkelingu?

Aż musiałem sprawdzić co to za ekstremalny sport... :lol:
Nurkować w masce albo okularkach można w zasadzie wszędzie.
Ja polecam cały Kamjeniak i plażę fkk w Kazeli (kemping na końcu Medulin) i zaraz za nią.
To miejsce eksplorowaliśmy przez 3 sezony i bardzo byliśmy zadowoleni ze zdobyczy... :D
Pozdrawiamy.
Basia i Maciek.
PS: na Kamjeniaku wspaniałe widoki pod wodą są na samym końcu, tam gdzie kawiarnia Safari, skoki ze skały do wody i latarnia na wyspie... :papa:
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 15.07.2014 07:15

Cześć.
raulinio75 napisał(a):Jeżeli chodzi o apartament Olivier to byłem i nie polecam przereklamowane miejsce ciasne pokoje basen ok ale mały i czynny do 21.00 a ok 22 właściciel gasi światła :)
Byłem w 2010 zobaczyłem i na pewno tam nie wrócę .

Jak pisaliśmy kilka postów wyżej my byliśmy też w 2010 roku... opis się zgadza, ale my wrócilibyśmy tam na pewno... :mrgreen:
Dla rodzin z dziećmi miejsce idealne... :roll:
raulinio75 napisał(a):Medulin jako miejscowość bez szału typowe nasze Mielno z lat 90 :)

Świetne porównanie, ale wyłącznie jeśli chodzi o klimat, bo infrastruktura, atrakcje i zasobność jest w Medulin o lata świetlne przed Mielnem (nawet z 2014 roku)... :lol:
Pozdrawiamy.
Basia i Maciek. :papa:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 15.07.2014 12:36

Mnie Medulin nie przypadł do gustu. Jakoś nie poczułam klimatu...
Mieliśmy być dłużej, ale po jednym dniu podziękowaliśmy i pojechaliśmy dalej szukać ,,swojego miejsca".
Osobiście wolę wschodnią część Istrii.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 15.07.2014 12:52

mj123 napisał(a):
Chmurka73 napisał(a):Kamenjak, Kamenjak i jeszcze raz Kamenjak.


Możecie pokazać gdzie ten Kamenjak dokładnie jest?
Czy w Medulinie są jakieś fajne miejsca do snorkelingu?

Kamenjak jest na samym czubku półwyspu Istria. Najdalej wysunięte miejsce na południe. Z Medulin jest droga na Premanturę, Kamenjak przylega do tej miejscowości. zjazd na Kamenjak jest chyba przed Premanturą, są znaki. Wjazd samochodem do parku kosztował 20kuna. Rowerkiem i pieszo za darmo. W parku jest mnóstwo ścieżek do spacerów, pachnącej roślinności i urokliwe plaże. Swoją drogą te kamieniste kawałki linii brzegowej na których nie da się wyleżeć bez grubej karimaty powinny nazywać się inaczej niż plaże.
mj123
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mj123 » 15.07.2014 17:09

A czy w samym Medulinie są jakieś plaże?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.07.2014 18:01

Na Kamenjaku pięknie i w pewien sposób strasznie było w drugiej połowie lat 90-tych. We wrześniu był to teren manewrów wojskowych, tylko plaża Pini Zule była ogólnie dostępna.
Pozostały teren zagrodzony bramkami i strażnikami.
My jednak brzegiem kilka razy obeszliśmy półwysep, trochę w strachu, trochę w adrenalinie. Niby co nam mogli zrobić :wink:
Namioty mieli rozbite po stronie campu na wysokim brzegu, to był najtrudniejszy odcinek do przejścia. Całe szczęście wartownikom chyba do głowy nie przychodziło, że jacyś bezmyślni :lol: Polacy będą dołem przechodzili.
Strzały, warkot motorów, nadlatujące z nad Puli samoloty, rok, dwa po wojnie robiły całkiem niezłe wrażenie.
danka13
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 07.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) danka13 » 28.07.2014 12:00

Ciągle myślę czy Medulin to dobry pomysł,coraz więcej złych opinii czytam.Szukamy spokojnej miejscowości ale też nie całkowitej dziury w której nie ma gdzie pójść wieczorkiem:).Jeśli macie jakieś propozycje to poproszę ,czas mija szybko,19.08 wyjazd.Z góry dziękuję.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Medulin - opinie dobre i złe
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone