Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Medulin - opinie dobre i złe

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2014 17:20

fala69 napisał(a):
Calapula napisał(a):
Lednice napisał(a):Banjole :D

Mnie się podobało i to bardzo :lol:


Przy okazji ja zapytam o knajpkę z jedzeniem jakimś dobrym w Banjole? Jest taka? Będę we wrześniu niedaleko.

W jakim miejscu Banjole będziesz? Jest tam kilka konob w każdej, nazwijmy to dzielnicy. Jeśli jakość można ocenić po ilości gości wieczorem, to różnice widać gołym okiem :wink: Generalnie większość gości, to Niemcy. My byliśmy w dwóch, w Novi Kamik (to może bardziej restauracja), który mieści się w pobliżu rond, o których wspomniał Lednice:
Lednice napisał(a): Przy wjeździe do Banjole, przy 2 małych rondach, jest duży Konzum i stacja benzynowa

i w Barka, znajdującej się w Kaštanjež.
W tej pierwszej bez problemu zapłaciłem kartą, ale w Barce ... sorry, only cash jak powiedziała kelnerka :?
Jedzenie było smaczne, jedliśmy mix owoców morza (80kn), Ćevapčići z ajwarem (50 kn) i pizze. Inne przykładowe ceny:
piwo lane 0,5l - 20 kn
pizza 50-60 kn
gin z tonikiem 20 kn

Będąc na spacerze dużo osób widziałem w konobie Sidro, ale tam akurat nie zaszliśmy.



Dla informacji w Centinerze i okolicach piwo lane 0,5l - 15 kn 8)
fala69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fala69 » 03.08.2014 17:48

Lednice napisał(a):... No, ale w Centinerze i okolicach 2/3 gości ośrodka i kempingów położonych obok to Słoweńcy, Czesi, Słowacy, Węgrzy, Polacy, Chorwaci.
Niemcy i Włosi też są, ale tacy, co wybierają przyczepy kempingowe i domki na kempingach.

zapomniałeś o Holendrach :mrgreen: Jeszcze nie widziałem w Chorwacji tyle holenderskich tablic rejestracyjnych, co w tym roku w Banjole 8O (zwłaszcza przy campingu Diana :wink: )
fala69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fala69 » 03.08.2014 18:39

danka13 napisał(a): Jednak zmiana,Premantura :D jakby ktoś był w pobliżu w tym terminie to chetnie spotkamy się przy piwku :papa:

Premantura, to rzut beretem do wspomnianego kilka razy wcześniej półwyspu Kamenjak i jednej z jego plaż :wink:

kamenjak_1.jpg

kamenjak_2.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2014 21:09

fala69 napisał(a):
Lednice napisał(a):... No, ale w Centinerze i okolicach 2/3 gości ośrodka i kempingów położonych obok to Słoweńcy, Czesi, Słowacy, Węgrzy, Polacy, Chorwaci.
Niemcy i Włosi też są, ale tacy, co wybierają przyczepy kempingowe i domki na kempingach.

zapomniałeś o Holendrach :mrgreen: Jeszcze nie widziałem w Chorwacji tyle holenderskich tablic rejestracyjnych, co w tym roku w Banjole 8O (zwłaszcza przy campingu Diana :wink: )



Zapomniałem 8)
Holendrzy uwielbiają przyczepy kempingowe :D
Gosia77
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia77 » 08.08.2014 21:41

Ja lubię Medulin .Zawitaliśmy tam juz trzeci raz.Plaża w centrum duża i piaszczysta dla dzieci małych (moje ma 5lat) super.Woda cieplutka bo zatoczka.Są tez kamieniste plaże jeśli ktos nie lubi tłumu(po 12 lipca miałam wrażenie ,że zjechały sie autokary i nagle duży tlok ) i piasku.Jedna promenada ...ale wystarczy...knajpy..lody wesołe misteczko.Dużo miejsc do spacerow ,trasy rowerowe....można wypocząc,polecam
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 13.12.2014 22:43

Odświeżę trochę temat swoim zapytaniem: czy ktoś był w Medulinie w tym roku i mógłby się podzielić wrażeniami? Jest to jedno z miejsc branych przez mnie pod uwagę na wakacje 2015 a tyle jest skrajnych opinii, że ciężko się zdecydować.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.12.2014 23:51

Jak Wam odpowiada promenada, piaszczysta plaża i ciepła woda, a z drugiej strony dużo ludzi na tej plaży i nie przeszkadza wam to, że plaża jest dość brudna,
to śmiało jechać do Medulin :roll:

Jak nie odpowiada, to w okolicy są inne miejscowości
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 14.12.2014 10:50

Medulin to takie polskie Mielno ze wszystkimi wadami i zaletami takiej miejscowości. Nie znajdziesz tam zabytków itp. ale można tam fajnie wypocząć. Mnogość knajpek, lodziarni, atrakcji dla dzieciaków daje wiele możliwości. Ja byłem tam kilka razy i mogę powiedzieć, że lubię Medulin. Szczególnie w szczycie sezonu jest tłoczno a tłum "robią" Austriacy, Niemcy, Słoweńcy choć i polskich tablic jest sporo. Plaże w Medulinie mówiąc delikatnie nie powalają. Jednak dla małych dzieciaków są OK bo piaszczyste i bez nagłych spadków. Dla "ortodoksyjnych" cromaniaków jest on mało chorwacki tak jak i cała Istria jest jednak świetnym miejscem wypadowym. Płw. Kamenjak, Banjole, Verduela k. Puli to niektóre z miejsc gdzie można fajnie poplażować. Dodatkowo blisko na Brjuni i Fazana. Cała Istria jest jak bombonierka. Nazywana jest małą Toskanią i coś w tym jest. Można znaleźć wiele fajnych miejsc od Rovinij przez Motovun po Opatije (choć to już Kvarner). Ja osobiście polecam.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.12.2014 11:29

Sęk w tym, że będę z dwójką dzieci w wieku 1 i 5 lat, więc to ogranicza listę miejscowości do wyboru. Poza tym będę w czerwcu więc tłumów się nie spodziewam, no chyba, że tam już w czerwcu robi się tłoczno.
Byłem w Medulinie 7 lat temu, ale była to wycieczka zorganizowana autokarowa, więc zwiedzanie Istrii skupiało się na oglądaniu zabytków. Poza plażami w Medulinie nie miałem okazji zwiedzić innych. Bylem z tamtego wyjazdu zadowolony, więc tym bardziej Medulin mnie interesuje. Wtedy udało mi się zwiedzić Pulę, Rovinj, Poreć, Vodnjan, ale o plażowaniu nie było mowy. Tym razem chciałbym zwiedzić kilka miejscowości z pozycji plażowicza.
Z tego co wyczytałem tutaj na forum, Pula, Rovinj, Poreć nie są najlepszymi miejscówkami do plażowania, ale jeśli coś przeoczyłem, to wyprowadźcie mnie z błędu. Wiem, że Rabac jeszcze słynie z ładnych plaż oraz Kamenjak, ale nie chciałbym wybrać miejscowości, w której można zjeść kolację o 18ej i potem zgasić światła i iść spać, bo nie ma gdzie iść na spacer. Medulin ma i promenadę i port jachtowy. Aczkolwiek chętnie bym zakotwiczył w miejscu, w którym jeszcze nie byłem, a do Medulina wybrałbym się wtedy na wycieczkę jednodniową.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 14.12.2014 11:42

W czerwcu z całą pewnością nie trafisz na tłumy. W 2012 byłe w Medulinie właśnie w tym czasie (dokładnie na przełomie czerwca i lipca) i wszystko było OK. Co do plażowania to moim zdaniem warto zapakować całą rodzinę do samochodu i przejechać np. do Banjole gdzie dzieciaki i rodzice będą zadowoleni. Dużo zależy gdzie będziesz mieszkał w Medulinie. Jeśli nie masz jeszcze wybranego miejsca to mogę podesłać namiar na pensjonat przyjazny dla małych Cromaniaków (basen, bawialnia dla dzieci).
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.12.2014 13:13

Bardzo chętnie poproszę o te namiary na priv.
Nie mam jeszcze ustalonego miejsca wypoczynku w Medulinie, na razie zastanawiam się nad miejscowością - na pewno to będzie Istria.
Mogę odwdzięczyć się porządną miejscówką w Rogoznicy, jeśli potrzebujesz.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 14.12.2014 14:36

Slavko1974 namiar poleciał na email.
Pozdrawiam
Gosia77
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia77 » 11.05.2015 21:13

Kto wybiera się na początku lipca 2015 ja już nie mogę się doczekać :papa:
uciu
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) uciu » 03.06.2015 15:38

Crocodyl mógłbyś podesłać namiar na kwatere w Medulin, o której mówiłeś?

Na razie mam już wstępną rezerwacje w villaviva ale może Twój namiar będzie lepszy:-)

Dzieki
Chavele
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chavele » 11.07.2015 17:15

Hejka, jadę do Medulina we wtorek, wolałabym południowe lub centralne wybrzeże ale jakoś w tym roku tak nagle nam wyszło i tylko na 7 dni więc nie chcemy tracić czasu na drogę. Mam nadzieję że moim dzieciom (5lat) będzie odpowiadać piasek w Medulinie, choć na kamyczkowych plażach w Baskej Vodzie czy w zatokach Żupy Dubrov. też się nie nudzili.

czy ktoś może podać alternatywne plaże w pobliżu, dużo było o Banjoli. która plaża w Banjoli, tak żeby nie same skałki, tylko trochę żwirku było dla dzieciaków? Czy w Kamenjak plaże są tylko skaliste, czy coś dla dzieciaków bezpiecznego też się znajdzie (gdzie?).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Medulin - opinie dobre i złe - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone