Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Medulin - opinie dobre i złe

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 28.07.2014 12:03

danka13 napisał(a):Ciągle myślę czy Medulin to dobry pomysł,coraz więcej złych opinii czytam.Szukamy spokojnej miejscowości ale też nie całkowitej dziury w której nie ma gdzie pójść wieczorkiem:).Jeśli macie jakieś propozycje to poproszę ,czas mija szybko,19.08 wyjazd.Z góry dziękuję.





A musi być Istria ?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 28.07.2014 12:08

Można by wziąć pod uwagę niedaleką Fazanę. Dobre opinie, niedaleko Puli, Rovinji i wyspy Brunji. Sam się tam wybiorę na zwiady we wrześniu bo będę w Puli, w takim ośrodku wczasowym Horizont. Można by zapytać Lednice jak tam się przebywa mu w Banjole - też ładna wioseczka w pobliżu Puli?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2014 20:34

Banjole :D

Mnie się podobało i to bardzo :lol:

W skrócie : jest to raczej dziura, w każdym razie promenada najbliższa jest w Medulin, to samo dotyczy sklepów w pamiątkami.

Banjole to chyba z 20 pół kempingowych nad samym morzem. Są tam też 2 ośrodki wypoczynkowe Centinera i Del Mar. Centinera jest otoczona :wink: przez kempingi. W pewnym oddaleniu od morza są domy Chorwatów, w wielu są apartamenty do wynajęcia.
Atmosfera jest tam bardzo senna, spokojna. Między domami jest kilka konob.

Przy wjeździe do Banjole, przy 2 małych rondach, jest duży Konzum i stacja benzynowa.

W Banjole jest bardzo fajna plaża koło ośrodka Centinera, drobny kamyczki w środku i skały na skrzydłach 8)
Plaża jest w zatoce, jest dość płytko, nawet małe dzieciaki mogą się bezpiecznie kąpać. Woda jest ciepła, około 24 stopnie, tak na oko :wink: Woda kryształ, to mnie zawsze kręci w Chorwacji :D

Dla dzieci, które umieją pływać, lubią nurkować, jest to raj, w wodzie jest sporo ryb i krabów oraz jeżowców. Raczej te stworzenia nikogo nie zjedzą. Najbardziej czają się na dnie jeżowce :wink:

W porównaniu do Medulin, gdzie plaża jest totalnie zatłoczona i jest brudny piasek, a woda w morzu dość mętna, bo ją stale mieszają ludzie :wink: ,
to jest niebo a ziemia, w Banjole jest niebo :D
No, ale w Medulin jest płytko i dzieci mogą budować zamki z piasku, brudnego, ale zawsze :roll:

Za to w Medulin jest bardzo ładny port jachtowy, fajna promenada, dużo sklepów z pamiątkami i malutka starówka :D

W zasadzie to jest mały pikuś, gdzie kto znajdzie kwaterę. Zawsze można podjechać kilka kilometrów do innej plaży.

Nie ma miejsca idealnego w tych okolicach. Jak jest fajna plaża, to jest raczej za.upie ( Banjole i inne małe miejscowości w okolicach ).
Jak plaży fajnej nie ma, to jest fajna promenada ( Medulin ).

A ha :!: W Banjole koło małego portu jest wspomniany, nowy apartamentowy hotel Del Mar, na mój gust dość snobistyczny, no raczej drogi.
Apartament od strony morza kosztuje 149 euro za noc, za sma nocleg bez wyżywienia.
Gałka lodów w barze kosztuje tam 10 kun 8)
W Medulin gałka jest po 6 kun, w Centinerze po 7

No, ale w Centinerze i okolicach 2/3 gości ośrodka i kempingów położonych obok to Słoweńcy, Czesi, Słowacy, Węgrzy, Polacy, Chorwaci.
Niemcy i Włosi też są, ale tacy, co wybierają przyczepy kempingowe i domki na kempingach.

A w Del Mar 99% gości to zamożni i bardzo elegancko ubrani Niemcy, Austriacy, Skandynawowie, Włosi, tak przynajmniej wynika patrząc się na tablice rejestracyjne zaparkowanych aut i obserwując tłumek na tarasie przed hotelem. :roll:

To tyle 8)
danka13
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 07.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) danka13 » 28.07.2014 23:49

Jędrula napisał(a):
danka13 napisał(a):Ciągle myślę czy Medulin to dobry pomysł,coraz więcej złych opinii czytam.Szukamy spokojnej miejscowości ale też nie całkowitej dziury w której nie ma gdzie pójść wieczorkiem:).Jeśli macie jakieś propozycje to poproszę ,czas mija szybko,19.08 wyjazd.Z góry dziękuję.





A musi być Istria ?


No niestety musi,w tym roku jedziemy sami (dzieciak sie wypiął :D ),zależy nam na czasie w podróży i kosztach.Zawsze jeździliśmy ekipą to koszty szły na dwie rodzinki,tym razem sami i na krócej.Dużo dobrych opinii ma Premantura,więc biore też pod uwagę.Lubimy leżeć bykiem więc plaża powinna być blisko,ale też nastawiamy sie na zwiedzanie.Dziękuję za podpowiedzi :)
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 29.07.2014 07:36

Stara Baska Krk . Blisko , spokojnie i w pobliżu kurort Baśka .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2014 09:05

Jędrula napisał(a):Stara Baska Krk . Blisko , spokojnie i w pobliżu kurort Baśka .



W pobliżu :?: :roll:

Prawie 30 kilometrów trzeba jechać autem ze Starej Baśki do Baśki

Chyba, że przez skały w upale na piechotę
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 29.07.2014 09:30

Lednice napisał(a): Między domami jest kilka konob.


Lednice możesz polecić którąś z tych konob w Banjole? Jadę do Medulina juz w sobotę i wzorem lat poprzednich planuje także odwiedzić plaże w Banjole. Przy okazji można by zjeść coś dobrego.
A tak na merginesie (bez "wslizgów") min. dzieki Twojej relacji postój mam zaplanowany w Lednicach blisko zamku (Pension u Fabu) może masz jakieś nowe info co, gdzie warto zobaczyć (owszem oprócz zamku i przyległości) i dobrze zjeść.
Pozdrawiam
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 29.07.2014 09:36

Lednice napisał(a):Banjole :D

Mnie się podobało i to bardzo :lol:


Przy okazji ja zapytam o knajpkę z jedzeniem jakimś dobrym w Banjole? Jest taka? Będę we wrześniu niedaleko.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2014 13:04

Co do jedzenia w Banjole, to konsumowaliśmy jadło i napitki w ośrodku Centinera.

Jest tam wielka stołówka dla gości hotelowych, czynna w czasie obiadów i kolacji oraz restauracja na tarasie czynna cały dzień, czynna dl a wszystkich ---
jedzenie nad samym morzem, z widokiem na plażę. :D
Na terenie ośrodka i okolicznych kempingów jest tez kilka barów.
Plaża koło Centinery jest dla wszystkich, nie ma płatnych parkingów, można wjechać teren ośrodka i zaparkować

Ceny wszędzie umiarkowane.

W centrum Banjole nie byliśmy nigdzie jeść i pić, bo mieliśmy wszystko pod ręką :roll:

W Medulin mogą polecić Vagabundo na początku promenady, dobre jedzenie, ceny umiarkowane :lol:

Co do Lednic, to opisywałem w relacji knajpę, gdzie dobrze karmią, ale kantują. Ale to było w Valticach i nazywała się "Pod Zamkiem". W Lednicach jest kilka knajpek w pobliżu zamku. Raczej wszędzie powinni dobrze karmić, ale nie zaszkodzi uważać, czy też nie kantują.
No i trzeba być przygotowanym, że zwykle nie chcą przyjmować kart i trzeba płacić koronami. :roll:
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 29.07.2014 13:10

Lednice napisał(a):
Jędrula napisał(a):Stara Baska Krk . Blisko , spokojnie i w pobliżu kurort Baśka .



W pobliżu :?: :roll:

Prawie 30 kilometrów trzeba jechać autem ze Starej Baśki do Baśki

Chyba, że przez skały w upale na piechotę


No to właśnie mówię , że w pobliżu .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2014 13:25

No to jak taka jest definicja w "w pobliżu", to wypadałoby jeszcze w pobliżu Istrii polecić Opatijską Riwierę, z miejscowościami Opatija, Lovran, Moscenicka Draga, jest tam bardzo ładnie, no, ślicznie :D

Okolice Puli, Opatijska Riwiera, wyspa Krk, każde z tych miejsc jest inne, każde jest piękne i ciekawe, najlepiej poznać wszystkie 8)
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 29.07.2014 13:27

Dla Ciebie to '' hektar '' a dla mnie rzut beretem , o gustach ...
danka13
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 07.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) danka13 » 03.08.2014 13:14

danka13 napisał(a):
Jędrula napisał(a):
danka13 napisał(a):Ciągle myślę czy Medulin to dobry pomysł,coraz więcej złych opinii czytam.Szukamy spokojnej miejscowości ale też nie całkowitej dziury w której nie ma gdzie pójść wieczorkiem:).Jeśli macie jakieś propozycje to poproszę ,czas mija szybko,19.08 wyjazd.Z góry dziękuję.





A musi być Istria ?


No niestety musi,w tym roku jedziemy sami (dzieciak sie wypiął :D ),zależy nam na czasie w podróży i kosztach.Zawsze jeździliśmy ekipą to koszty szły na dwie rodzinki,tym razem sami i na krócej.Dużo dobrych opinii ma Premantura,więc biore też pod uwagę.Lubimy leżeć bykiem więc plaża powinna być blisko,ale też nastawiamy sie na zwiedzanie.Dziękuję za podpowiedzi :)



Jednak zmiana,Premantura :D jakby ktoś był w pobliżu w tym terminie to chetnie spotkamy się przy piwku :papa:
fala69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fala69 » 03.08.2014 16:30

Calapula napisał(a):
Lednice napisał(a):Banjole :D

Mnie się podobało i to bardzo :lol:


Przy okazji ja zapytam o knajpkę z jedzeniem jakimś dobrym w Banjole? Jest taka? Będę we wrześniu niedaleko.

W jakim miejscu Banjole będziesz? Jest tam kilka konob w każdej, nazwijmy to dzielnicy. Jeśli jakość można ocenić po ilości gości wieczorem, to różnice widać gołym okiem :wink: Generalnie większość gości, to Niemcy. My byliśmy w dwóch, w Novi Kamik (to może bardziej restauracja), który mieści się w pobliżu rond, o których wspomniał Lednice:
Lednice napisał(a): Przy wjeździe do Banjole, przy 2 małych rondach, jest duży Konzum i stacja benzynowa

i w Barka, znajdującej się w Kaštanjež.
W tej pierwszej bez problemu zapłaciłem kartą, ale w Barce ... sorry, only cash jak powiedziała kelnerka :?
Jedzenie było smaczne, jedliśmy mix owoców morza (80kn), Ćevapčići z ajwarem (50 kn) i pizze. Inne przykładowe ceny:
piwo lane 0,5l - 20 kn
pizza 50-60 kn
gin z tonikiem 20 kn

Będąc na spacerze dużo osób widziałem w konobie Sidro, ale tam akurat nie zaszliśmy.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.08.2014 16:59

Również dobra konoba u Banjolama,

Konoba "Batelina"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Medulin - opinie dobre i złe - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone