Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Medulin - opinie dobre i złe

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 07.05.2017 19:37

Dzięki, byłeś tam czy z netu?
Może znasz miejsce gdzie można zaparkować? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2017 19:39

Grigorij napisał(a):Dzięki, byłeś tam czy z netu?
Może znasz miejsce gdzie można zaparkować? :)

W Puli byłem - ale nie mieszkałem.
Nie lubię dojeżdżać na plaże.
Iza&Fr0g
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Fr0g » 29.05.2017 07:46

Hej.
Czy mógłby ktoś wspomóc nas w znalezieniu kwatery gdzieś w Medulinie lub niedalekiej odległości? Najchętniej do 50€ za nockę za parę.
Proszę o e-mail lub PW
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 18.06.2017 18:32

mogę polecić listę z wyszukiwarki. Nie byłem, nie wiem kiedy chcesz jechac, ale lista tańszych jest tutaj. Za termin przyjąłem od połowy lipca.
https://www.booking.com/searchresults.p ... pdate_av=1
adaraf
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adaraf » 29.06.2017 13:00

Jak dojść w Medulinie z okolic ul Kapovica, Fucane do morza?
Czy jest możliwe przejście na skróty przez hotel?

Pozdrawiam
Rafal
granat
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) granat » 10.07.2017 11:24

Tak, obok hotelu jest przejście, wzdłuż hotelowego ogrodzenia. Nie jest daleko.
Lofi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lofi » 16.09.2017 19:29

Podzielę się z wami moją opinią o Medulin z którego wróciłem niecałe 3tygodnie temu.
Opinia moja i mojej rodzinki o tej miejscowości jest bardzo pozytywna. Ładnie, cicho, czysto i przyjemnie. Bardzo fajne miejsce na wypoczynek tak czynny jak i bierny. Mieszkaliśmy tuż przy hotelu Hilde w apartamencie Lidia w którym znajduje się kilka apartamentów a właściciel ten sam co i hotelu Hilde. Nasz apartament w pełni urządzony posiadał sypialnie z 2 osobowym łożem i jednym dodatkowy łóżkiem, w pełni wyposażona kuchnia otwarta połączona z jadalnią i salonem w którym był duży narożnik na którym można było spać. Oczywiście łazienka z prysznicem. W salonie klimatyzacja telewizor i satelita (jednak w tel. sam szajs którego nie dało się oglądać) jednak moje dzieci nie narzekały na brak bajek bo atrakcji mieli tyle że w domu tylko spały a nawet wszystkie posiłki jak nie na mieście to jadły na tarasie. Jak dla nas ogromnym plusem był basen i brodzik dla dzieci który należał do apartamentów. Fajna odskocznia po kąpieli w morzu kiedy żona szykowała szybki obiadek to ja z dziećmi na basenie. Jak dla nas rewelka i każdy następny wyjazd musi zawierać podobne atrakcje.

Wszędzie bardzo blisko sklepy, restauracje czy bary, morze, plaża wszystko pod ręką. Jedna z nielicznych plaż piaszczystych na Chorwacji niestety zatłoczona, piasek brudny a woda jak w Bałtyku. Tego nikomu nie polecam. Znacznie lepiej przejść jakieś 200 metrów w prawo na kemping i tam skorzystać z morza. Woda czyściutka a skałki, kamienie i żwirek to niewielki problem. Dla maluszków też można śmiało znaleźć bardzo fajne miejsca. Moje dzieci 12, 9 i 2.5 latek były bardzo zadowolone. Do jeszcze czystszej wody też jest stosunkowo niedaleko chociaż tam już zdecydowanie nie dla maluszków. Na plaże Kamieniak można dojechać na rowerach (wypożyczalni jest sporo) lub jest taka atrakcja gdzie można pojeździć pojazdami wojskowymi które także dowożą na miejsce. Niestety tej atrakcji nie sprawdziliśmy gdyż zabrakło nam czasu jednak ulotki mieliśmy więc o tym napisałem.
Ze sklepów to na wjeździe do Medulin od strony Puli jest Lidl i Plodine a przy morzu jeszcze Konzum. Barów i knajpek jest zatrzęsienie więc każdy znajdzie coś dla siebie. Na promenadzie można sobie wykupić Fish picnik który jest bardzo dobrym spędzeniem całego dnia. My płynęliśmy wzdłuż półwyspu Kamieniak opływając latarnię morską na miniaturowej wysepce a następnie dopływało się do jaskini na krańcu Kamieniaka gdzie było 30 min na popływanie i ewentualne zobaczenie samej jaskini jak i poskakanie ze skałek. Frajda niesamowita ale dla troszkę starszych. Później statek popłynął na małą wyspę Lewan (jak dobrze pamiętam nazwę) w trakcie tego płynięcia podano obiad (makrele z grilla, piersi kurczaka grilowane oraz mięso hamburgerowe także z grilla. Dodatkowo surówka i pieczywo) Picie przez cały rejs było bez ograniczeń (piwo, wino, cola, sprite) Na wyspie Lewan było 3 godziny na plażowanie, opalanie, snorkeling i co tam kto chciał. Woda kryształowa i ciepła a malutka plaża piaszczysta i czysta idealna dla dzieci. Powrót do portu o 17.30 więc dzień minął nam rewelacyjnie i bardzo długo go nie zapomnimy. Dla zainteresowanych to z portu pływają taksówki więc można szybko i sprawnie dotrzeć tak na Kamieniak jak i wyspę Lewan i inne.

Drugą wycieczką było czyste szaleństwo bo wycieczka na Plitwickie Jeziora. Dystans blisko 400km w jedną stronę ale warto było. Jest to miejsce jak z bajki szmaragdowa woda i niezliczona ilość wodospadów pośród skał i lasów. Rewelacja i jeszcze tam kiedyś wrócimy. Taką ciekawostkę wam powiem że bardzo łatwo zwiedzić jeziorka i wszystkie atrakcje. Odkryliśmy to przypadkowo chociaż mieliśmy wykupione bilety. My zaparkowaliśmy na parkingu przy wejściu drugim i zamiast wchodzić po zakupie biletów przez wejście nr 2 gdzie sprawdzane są bilety poszliśmy na tę objazdową kolejkę którą pojechaliśmy do wejścia nr 1. Tam bez żadnego sprawdzania biletów można było ruszyć na zwiedzanie tras (my wybraliśmy sobie trasę B chyba najlepsza jak się ma dzieci)
Kraina jak z bajki i niezapomniane widoki. Na tej trasie oczywiście popłynęliśmy stateczkiem do kolejnego punktu z którego po przesiadce dopłynęliśmy do wejścia nr 2. Tam w restauracji obiadek i jeszcze przejażdżka do wejścia nr 3 godzinka spacerku i powrót do auta. Stateczki jak i kolejka jest w cenie biletu.

Co mogę polecić to zwiedzenie innych miast na półwyspie Istria gdzie każde ma inny urok i swoje walory. W jednych można się świetnie wybawić a w innych odpocząć. Dla każdego coś miłego.
Niedaleko miejscowości Poreć jest przepiękna jaskinia Baredine którą można zwiedzić. Piękna miejsce obok muzeum traktorów.

Jak by ktoś z was przejeżdżał obok miejscowości Bale (Bale Vale) to podjedźcie sobie zobaczyć bardzo fajne i przyjemne miejsce a jak ktoś szuka alkoholi domowych to pod kościołem jest stragan na którym piękna Pani sprzedaje alkohole domowe w przepięknych butelkach które wytwarza jej ojciec. Udało nam się nawet z nim porozmawiać bo był akurat przy straganie. Butelki to małe dzieła sztuki których nie znajdziecie nigdzie indziej. Pamiątki rewelacyjne a ceny nie zabijają.

W drodze powrotnej bardzo polecam odwiedzić Zagrzeb. Nie będę się rozpisywał co tam oglądać ale my odwiedziliśmy najbardziej znany targ tej stolicy oraz piękną katedrę. Niestety z uwagi na 2.5 letnią córcię nie było czasu na więcej prócz zjedzenia jeszcze obiadu przed wyjazdem do domu.

Chyba więcej nie ma co pisać jednak jak by ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Dzięki wam i waszym informacją na tym forum nasze wakacje były znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 17.09.2017 19:44

A jak w Medulinie z parkowaniem? Z ilością, jakością i ewentualnie ceną (najchętniej wolałbym za free) miejsc parkingowych? Są parkometry, czy jakieś strefy wyłączone?
Będę (mam nadzieję) na Istrii, a baz będzie w głębi lądu, i na plaże w okolicach Medulinu chciałbym na pół dnia zajechać.
Lofi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lofi » 19.09.2017 16:29

Na darmowy parking raczej bym nie liczył chyba że z dala od morza. Ale mogę ci podpowiedzieć że przy hotelu Hilde tuż za pralnią po wjeździe jest parking na kilka aut. Prawie cały czas jest pusty a jak ktoś tam stawał nikt go nie sprawdzał. Możesz zaryzykować jak chcesz zaoszczędzić kasę za parking.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Dylemat - Medulin / Nin - plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 30.06.2019 20:38

Cześć

Ponieważ właśnie stała się rzecz dla mnie kompletnie zaskakująca i bez żadnej informacji przed terminem właściciel apartamentu w Metajnie na Pagu odwołał moją rezerwację :twisted: (kiedyś opiszę, ale to nie teraz ten temat). To mam szukane już w gorącym :roll: okresie na miesiąc przed wyjazdem 2 typy:
- Medulin na Istrii
- Nin / Vrsi

Pytanie moje w sumie dotyczy tylko jednej kwestii dla mnie bardzo istotnej, jak z plażami w tych miejscowościach ? Czy są bardzo zatłoczone i czy skaliste ?
Co do Nin, to w zeszłym roku byłem zobaczyć kiedyś po stronie tej części "bałtyckiej" :lol: , w sensie piasek i raczej "brudna" woda, więc to mi nie odpowiada. Ten apartman jest mniej więcej w tym miejscu https://goo.gl/maps/UpHvsfBLXdbThjvx8
Ma też basen, może nie za duży, ale to zawsze jakaś opcja. Do plaży jak jest na stronie napisane, ma być 700m.

Pliz help :) :oops: Z góry ogromnie dziękuję za opinie tych was, którzy byli kiedyś w tych miejscach, bądź wiedzą jak tam jest.

pozdrawiam, Michał
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2019 21:06

Skoro widziałeś Nin - jedź do Medulin.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 30.06.2019 21:08

Janusz Bajcer napisał(a):Skoro widziałeś Nin - jedź do Medulin.


Tak, skłaniam się ku Medulin, ale musi mnie ktoś przekonać :wink: :lol:

pozdrawiam, Michał
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Dylemat - Medulin / Nin - plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 30.06.2019 21:08

majkik75 napisał(a):Cześć

Ponieważ właśnie stała się rzecz dla mnie kompletnie zaskakująca i bez żadnej informacji przed terminem właściciel apartamentu w Metajnie na Pagu odwołał moją rezerwację :twisted: (kiedyś opiszę, ale to nie teraz ten temat). To mam szukane już w gorącym :roll: okresie na miesiąc przed wyjazdem 2 typy:
- Medulin na Istrii
- Nin / Vrsi

Pytanie moje w sumie dotyczy tylko jednej kwestii dla mnie bardzo istotnej, jak z plażami w tych miejscowościach ? Czy są bardzo zatłoczone i czy skaliste ?
Co do Nin, to w zeszłym roku byłem zobaczyć kiedyś po stronie tej części "bałtyckiej" :lol: , w sensie piasek i raczej "brudna" woda, więc to mi nie odpowiada. Ten apartman jest mniej więcej w tym miejscu https://goo.gl/maps/UpHvsfBLXdbThjvx8
Ma też basen, może nie za duży, ale to zawsze jakaś opcja. Do plaży jak jest na stronie napisane, ma być 700m.

Pliz help :) :oops: Z góry ogromnie dziękuję za opinie tych was, którzy byli kiedyś w tych miejscach, bądź wiedzą jak tam jest.

pozdrawiam, Michał


W Nin nie byłem, byli dobrzy znajomi. Średnio im się podobało, w innym wątku nazwałem to "bajorko".

Chorwacja to nie jest kraj piaszczystych plaż, kto je lubi to lepiej Bułgaria, albo Włochy po drugiej stronie Adriatyku.

700 m od plaży to dla mnie jakaś porażka. Akurat tyle mam do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej, z której czasami korzystam. Zasuw codziennie tam i z powrotem w upale i dobytkiem plażowym to wg mnie hardkor. Ale co kto lubi...

Co do Medulin, jak widzę to co na zdjęciu poniżej, to :/

Obrazek
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 30.06.2019 21:19

majkik75 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Skoro widziałeś Nin - jedź do Medulin.


Tak, skłaniam się ku Medulin, ale musi mnie ktoś przekonać :wink: :lol:

pozdrawiam, Michał

To już lepiej jedź do niedaleko Medulin położonego Banjole albo gdzieś koło Puli. Obejrzałem Medulin i wolał bym gdzie indziej. Banjole i okolica jest dobre. Fażana, o Rovinji już nie wspominając.
Jeśli chodzi o okolice Ninu to faktycznie przypomina to bajoro płytkie z ciepłą wodą ale ma też swoje zalety. Brudna woda jest z powodu tego, że są tam słynne w świecie ninskie błota koloru czarnego, którymi potrzebujący się smarują a po czasie szorują się tamtejszym piaskiem i opłukują w morzu. Sam tak robiłem i efekt rewelacyjny.
Nin to Dalmacja a Medulin to Istria. Jednak mocno się różnią. Ale jednym się podoba tam a innym siam.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 01.07.2019 09:18

Dziękuję za skuteczne wyleczenie z Medulin :lol:
Będzie chyba stara dobra Lokva ;)

pozdrawiam, Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Medulin - opinie dobre i złe - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone