Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2016 16:38

maggiethepuff napisał(a):okazuje się, że znajomy będzie w okolicach Splitu, więc teraz zawężę, po prostu jazda w ciągu 2 tygodni przez Środkową Dalmację.

Obrazek
Po tygodniu w jednym miejscu.
maggiethepuff
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maggiethepuff » 10.08.2016 17:03

Czyli np. okolice Splitu potem może okolice Breli i wypuścić się do Dubrovnika? czy darować sobie?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.08.2016 21:24

maggiethepuff napisał(a):Czyli np. okolice Splitu potem może okolice Breli i wypuścić się do Dubrovnika? czy darować sobie?

Ja z Tucepi dwa razy jechałem 2011 i 2015 , jedż i się nie zastanawiaj.

Do Dubrovnika Jadranką trasa miejscami kręta , ale piękna i widoki bajka , z powrotem autocestą , bo już raz wracałem z Dubrovnika Jadranką , po całodziennym chodzeniu w upale , gdzie na murach było chyba ze 40 C , wierz mi z racji pracy jeżdze bardzo dużo, to wróciłem wykończony.

Nie zapomnij o zielonej karcie.

Pozdrav :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.08.2016 21:55

A tak swoją drogą, to nie planujcie. Jeśli dacie radę, jedźcie najdalej na południe jak się da - może do Riwiery Makarskiej, może nawet na Pelješac.
Po drodze traficie na coś, co wam się wybitnie spodoba, to zostaniecie dłużej robiąc wypady w dalsze lub bliższe okolice albo pluskając całymi dniami w morzu. Jak nie traficie - spakujecie się i pojedziecie dalej albo będziecie wracać tam, gdzie po drodze stwierdziliście ze nie jest źle.

Chorwacji na raz nie ogarniecie, nawet w dwa tygodnie, więc lepiej ten czas spędzić na lepszym poznaniu bliższej okolicy apartamentu, niż po łebkach obskoczyć cały kraj.
wojtek2015
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.07.2014
Miejsca polecane

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek2015 » 11.08.2016 08:29

Witajcie mam pytanie, które z tych miejsc jest najlepsze na wypoczynek, bardziej chodzi mi o nie zapomnienie wspomnienia, czyli bajkowe krajobrazy z lądu jak i piękne przejrzystego morza i bogatej flory w nim jak i nocnego życia gdzie szło by poszaleć i nawiązać nowe kontakty jak również dużo atrakcji z których szły by skorzystać w trakcie wypoczynku. No chyba że sami macie jakieś bajkowe miejscowości i konkretne namiary byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi i ewentualnie namiarami na kwatery :) A oto moje typy Medulin , Crikvenica, Umag ,Biograd ,Zadar ,Split ,Omis
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.08.2016 08:57

EdiSk8 napisał(a):Ciągle się zastanawiam czy Orebić to dobry wybór. Dojazd przez prawie cały półwysep albo prom. Jak tam w ogóle z życiem nocnym? dzieje się tam coś wieczorami? Zależy nam na ładnych plażach, ale również na jakiś rozrywkach i dużej ilości knajp/restauracji bo tam będziemy głównie jeść obiado-kolacje. Myślałem również o takich miejscowościach jak Podgora, Promajna, Vodice, Murter, Tucepi. Co myślicie o tych typach w porównaniu do Orebić?

Szczerze ? Dla mnie Orebić ni czego sobie ..... , ale gusta są różne.
Jedyny plus i to bardzo wielki to blisko na Korculę.

EdiSk8 napisał(a):Podgora, Promajna, Vodice, Murter, Tucepi.


Tucepi !!!!

1.Widoki że szczęka opada
2. Piękna długa plaża z lazurową wodą
3.Knajpa na knajpie
4.Długaaaaaaaaaaa nadmorska promenada
5.Bliskość wszędzie praktycznie do zwiedzania.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 11.08.2016 10:52

Właśnie zastanawiam się nad miejscówką na przyszły rok, ale mam bardzo nikłe doświadczenie. W ubiegłym roku byłem w Vodicach (było bardzo fajnie), w tym roku Baška Voda i to chyba był strzał w dziesiątkę (mimo dużej ilości turystów). Do tego stopnia, że chyba byłbym w stanie jechać tam jeszcze raz, a nie należymy do tych, którzy wracają w to samo miejsce.
Czytając różne propozycje zaczynam się przymierzać do Tučepi. Jak tam jest w porównaniu z BV? Zakładam że z powodu niedużej odległości mogę liczyć na podobne widoki.
maggiethepuff
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maggiethepuff » 11.08.2016 11:02

Hej! Dzieki Wam wielgachne za wszelkie rady :) tak chyba zrobimy, nie będziemy planować. Pierwszy tydzień spędzimy w okolicach Splitu i w jakimś mniejszym miasteczku znajdziemy (mam nadzieje) cos miłego. Bo nasi znajomi tez tam będą, a w drugim tygodniu przemiescimy sie w stronę południa, Malarskiej żeby zwiedziC Omis, Brele itd i może moze Dubrownik?
Powiedzcie mi, czy jest jakaś realna szansa lub sens w drodze do lub z powrotem zobaczyć Krka lub Pltvice?
I wiem, ze nie w tym wątku ale upewnię sie, czy jadac w kierunku Splitu jechac przez Węgry?
Moze spędzić jeszcze z dzień noc gdzies w Chorwacji juz w drodze do Splitu czy nie ma sensu i uderzać od razu tam?

Iiii ostatnie pytanie - nasz znajomy chce koniecznie wyrwać nas do Medjugorje - sensowne?
maggiethepuff
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maggiethepuff » 11.08.2016 11:05

weldon napisał(a):
maggiethepuff napisał(a):To w takim razie chyba lepiej odpuścić Krka i lecieć wzdłuż wybrzeża?

Zamiast Krka, lepiej w drodze do lub z powrotem zajrzeć do Plitvic. W zasadzie wystarczy jeden nocleg, żeby je zwiedzić.
Jeśli byście byli koło 12, to między 14 a 19 spokojnie zrobicie jakąś trasę. Dlatego lepiej zostawić je na powrót.

Natomiast jeśli macie dużo czasu, to polecam dwa noclegi: dzień na Plitvice i pół dnia na młyny, jaskinie, można pojechać do BiH, można się pokręcić po okolicznych górskich drogach i popatrzeć na ślady wojny.


O właśnie, odniosę sie do tego postu. Jak to najlepiej wykonać? Dwa tygodnie to chyba sporo czasu, wiec może by dalo rade. Lepiej w drodze do czy z powrotem. Do 22go sierpnia czyli ponad tydzień chcemy być w okolicach Splitu bo tam dojeżdżają nasi znajomi na jacht wiec nie ma sensu wczesniej jechac na południe. Wiec chyba lepiej jak byśmy to zrobili na początku...

Chcemy jechac rano w sobotę, przy dobrych wiatrach 20 godzin chyba ze pare godzin noclegu gdzies zjedziemy wiec zalozmy, ze na niedziele dojedziemy do. Chorwacji. Zostac na niedzielna noc i poniedzialkowa? W okolicy Pltvic i rano we wtorek kierunek Split? Dobry pomyśl?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.08.2016 11:18

Ja do Tucepi mógłbym jechać w tym roku jeszcze raz , po raz trzeci :oczko_usmiech: , dla mnie to jest strzał w setkę , ale moja małżonka już nie chce do Tucepi :( :( :( :( :( :( :( .

W BV nie byłem , znam tylko z camerki livecamcroatia :D , ale widoki , jeśli chodzi o góry i morze to podobne.
W Tucepi zdecydowanie dłuższa plaża , ale obawiam się że w sezonie tak samo ludż na ludziu jak w BV.
My jeździmy zawsze we wrześniu.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.08.2016 11:25

maggiethepuff napisał(a):Iiii ostatnie pytanie - nasz znajomy chce koniecznie wyrwać nas do Medjugorje - sensowne?

Rysio w innym wątku napisał.....
Rysio napisał(a):Szkoda pieniędzy i czasu. Lepiej do wodospadów Kravica się wybrać albo do Mostaru.


......Mostar!!!
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 11.08.2016 11:48

maniust napisał(a):W Tucepi zdecydowanie dłuższa plaża , ale obawiam się że w sezonie tak samo ludż na ludziu jak w BV.
My jeździmy zawsze we wrześniu.


Gdzieś to już wrzucałem, ale dla przypomnienia.
Tucepi koniec czerwca/ początek lipca, około 9:00 :(

Obrazek

Jeżeli cała plażowa Chorwacja tak by miała wyglądać, to ja dziękuję.

No chyba, że parawaning :wink:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 11.08.2016 12:00

Szczerze mówiąc wygląda gorzej nić Baška Voda w tym roku w drugiej połowie lipca... Wydaje mi się że plaża w BV jest jednak szersza.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.08.2016 13:14

krispinus napisał(a):Tucepi koniec czerwca/ początek lipca, około 9:00 :(


Tucepi wrzesień 2015 .........

Obrazek

Już gdzieś pisałem w lipiec - sierpień Chorwacji mówię.... Nie!

...ale rozumiem też że nie każdy ma możliwość jechać we wrześniu.
piterek45
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) piterek45 » 11.08.2016 22:04

Powiem tak nigdy więcej do Baśka Voda du... trze o du...Każda miejscowość obok jest lepsza .jestem teraz w BW a na plażę codziennie jeżdżę samochodem poza baske .
Jestem sam na siebie zły bo 2 raz tu przyjechałem . Ceny za kwatery z kosmosu 80, 90,100 euro w górę.standard za te pieniądze kiepski ,do plaży daleko ,prysznice platne.
Wyzysk na każdym kroku ,jeśli ktoś lubi jak go doją na każdym kroku to to jest miejsce dla niego
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone