Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zewa1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 09.07.2014
Re: Jetsem zielona - POMÓŻCIE :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) zewa1 » 26.01.2017 15:35

20140825_162421.jpg

Polecam Primosten.
Fajna plaża, w sam raz dla dzieciaków. Miasteczko pełne uroku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jetsem zielona - POMÓŻCIE :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2017 15:40

DorotaF napisał(a):Witam.

Witam.

Posty przeniesione do istniejącego wątku, proszę nie zakładać nowych.
Marco55
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco55 » 27.01.2017 00:52

Algirdas - zgadzam sie zupelnie. Anakin chwali Primosten, ale zamieszcza zdjecie z Breli. Poza tym Brela to juz troche inny klimat. Wieksza pewnosc stabilnej pogody. Chorwacja poza Zadarem, Dubrownikiem i kilkoma miejscami i tak jest spokojna. To nie Mallorka. Zbyt wiele nudow i pustkowia dziala na psychike. Ja odwiedzam tylko wyspy, bo tam co prawda jest drozej, ale nie ma pseudoturystow. Na wyspie Lastowo po tygodniu czulem sie jak Robinson Crusoe, ale wyspa Vis to juz inna bajka. Samotne urokliwe zatoczki, ale wieczorem w miescie bylo troche zycia: koncerty uliczne, przytulne kawiarnie i ogolnie spokojna atmosfera. Obserwuje pogode w Chorwacji od 3 lat. Wszystko powyzej Split jest kwestia szczescia. Na poludniu jest jednak wieksze prawdopodobienstwo dobrej pogody. Takie czasy:(
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.01.2017 01:02

Marco55 napisał(a):Anakin chwali Primosten, ale zamieszcza zdjecie z Breli.

Tak zupełnie na marginesie. Zamieścił zdjęcie z Breli w sarkastycznej odpowiedzi na pytanie Mikromir:

anakin napisał(a):
Mikromir napisał(a):
anakin napisał(a):Do Breli mnie nawet wołami nie zaciągniesz.

Och anakin, dlaczego?... Przecież tam tak... urokliwie... :wink: :mrgreen: :lool:

No i skały rodzą drzewa. :mrgreen:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 27.01.2017 09:58

Pomysł powstał po tym jak ceny wycieczek z biur podrózy powalily nas na kolana i niestety nie możemy sobie na tak krótki czas pozwolic na taką kwotę.


Nie wiem jaki dokładnie budżet masz zaplanowany, ale moim zdaniem, rodzina 2+2, w szczycie sezonu, w jakimś atrakcyjniejszym miasteczku w Cro, jadąca samochodem "na własną rękę", nie wyda jakoś drastycznie mniej niż jadąc z biurem podróży (a może i więcej, jeśli lubicie codziennie biesiadować w knajpach i zwiedzać). Wakacje w Chorwacji (z dobrą kwaterą, w 1 lub 2 linii brzegowej, w szczycie sezonu, w dobrej miejscówce z "knajpowaniem") do tanich już niestety nie należą.

Lubimy miejscowości które nie są dziurami ale też nie maksymalnie tłoczne jak np. Mielno czy władysławowo w Polsce


Ja polecam Primosten - dla mnie to taka Chorwacja w pigułce. Piękna plaża, czysta woda, urokliwe stare miasteczko, na którym co wieczór coś się dzieję, fajny klimat i wcale nie aż takie tłumy, jak się wydaje. Lub coś bardziej na południe w okolicach riwiery Makarskiej (widok "gór wchodzących do morza" zawsze robi wrażenie ;), Ale ozywiście nie sama Makarska, czy Baska Voda, a raczej Promajna, Podgora, Gradac czy Igrane. Widoki tam są jeszcze ładniejsze, ale urokliwych starówek do spacerów już nie znajdziesz, są za to fajne promenady biegące wzdłuż morza z masą atrakcji. Brela oczywiście też, ale TYLKO, jeśli masz kwaterę blisko morza, bo to wchodzenie po schodach do dalszych kwater, potrafi nieźle dać w kość, szczególnie z dziećmi.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 27.01.2017 10:58

sneer napisał(a):

Nie wiem jaki dokładnie budżet masz zaplanowany, ale moim zdaniem, rodzina 2+2, w szczycie sezonu, w jakimś atrakcyjniejszym miasteczku w Cro, jadąca samochodem "na własną rękę", nie wyda jakoś drastycznie mniej niż jadąc z biurem podróży (a może i więcej, jeśli lubicie codziennie biesiadować w knajpach i zwiedzać).


To zależy. Moi znajomi 2+2 wykupili wczasy w biurze podróży w szczycie sezonu w okolicy Zadaru. Za nocleg na 7 dni bez wyżywienia i z własnym dojazdem w biurze podróży zapłacili 6000 zł. W tym terminie kwatery idzie znaleźć za połowę tej kwoty.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 27.01.2017 11:15

kanarowski napisał(a):To zależy. Moi znajomi 2+2 wykupili wczasy w biurze podróży w szczycie sezonu w okolicy Zadaru. Za nocleg na 7 dni bez wyżywienia i z własnym dojazdem w biurze podróży zapłacili 6000 zł. W tym terminie kwatery idzie znaleźć za połowę tej kwoty.


Zgadzam się. Można i znaleźć za 20 tysięcy na tydzień ;) Mam na myśli średnie ceny. Wycieczki autokarem z wyżywieniem można znaleźć i za tysiąc z hakiem za tydzień, często z dużymi zniżkami dla dzieci. Osobiście nie preferuję takich wyjazdów, ale - moim zdaniem - to, że jazda "na własną rękę" jest zawsze najtańszą opcją to już trochę mit, niestety bardzo często powtarzany.

Być może Twoi znajomi, z powyższego przykładu byli w jakimś super hotelu, ale ta cena jest dość kosmiczna. Płacić za sam pobyt - bez dojazdu i wyżywienia, 6000 pln (200 euro za dzień za samą "kwaterę") to jest hm... ciekawe, które biuro tak naciąga.
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008
Re: Jetsem zielona - POMÓŻCIE :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 29.01.2017 00:43

DorotaF napisał(a): Możecie mi coś podsunąć, podpowiedzieć, znacie może namiary na fajną kwaterę. Proszę o pomoc :) może jakoś będzie mi łatwiej podjąc decyzje i znaleźć coś fajnego!


Na Istrii polecam miasteczko Fazana, blisko z Polski plaże dość łagodne i bardzo szerokie częściowo zacienione brak tłumów, dość sporo apartamentów w przystępnych cenach. Nie będę się rozpisywał, ale gdyby rejon spasował to dam więcej wskazówek i informacji. Zerknij na mapę jak coś to jestem do dyspozycji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jetsem zielona - POMÓŻCIE :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.01.2017 13:03

DorotaF napisał(a):Piszę do Was z prośba i nadzieja, że mi pomożecie, rozjaśnicie umysł i doprecyzujecie moja niewiedzę. Kilka dni temu zrodził się w nas pomysł spędzenia tegorocznego urlopu na Chorwacji.


Urlop spędza się w Chorwacji :idea:

Na Istrii - np. Fažana >>> http://www.fazana24.com/pl/
W Dalmacji - np. Pakoštane >>> http://www.pakostane.hr/index.php?lang=pl

Dodatkowo poszukaj i poczytaj o tych miejscach na forum.
grzegorz73
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz73 » 29.01.2017 13:36

Witam ja w tym roku do miejscowości Ražanač jadę ze znajomymi
Proszę o jakieś info.może ktoś był
DorotaF
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: Jetsem zielona - POMÓŻCIE :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaF » 29.01.2017 14:14

Janusz Bajcer napisał(a):
DorotaF napisał(a):Witam.

Witam.

Posty przeniesione do istniejącego wątku, proszę nie zakładać nowych.



Tak przepraszam. Zaczynałam na tym forum i byłam pewna, że zakładam nowy wątek. Nawet napisałam to 2 razy bo będąc pewna że założyłam nowy wątek nie mogłam go znaleźć.
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 29.01.2017 15:03

grzegorz73 napisał(a):Witam ja w tym roku do miejscowości Ražanač jadę ze znajomymi
Proszę o jakieś info.może ktoś był

W samej miejscowości nie byłem, ale wygląda na fajną bazę z której można zwiedzić kawał tego pięknego kraju. Bliziutko to Zadaru, rejs na Kornati, Pag, Nin. Naprawdę wszędzie blisko a na siłę to do Szybenika czy nawet Trogiru da się wyskoczyć.
O plażach Ci nic nie powiem, bo nie znam może inni pomogą.
grzegorz73
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz73 » 29.01.2017 15:09

Dziękuję i za to
grzegorz73
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz73 » 29.01.2017 15:11

Chodzi mi bardziej o miejscowość
grzegorz73
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz73 » 29.01.2017 15:15

Żeby się nie okazała jakąś dziurą , bo jadą z nami znajomi pierwszy raz , a to ja wybrałem tą mieścine wiadomo nie będzie Primosten :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone