Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 16.02.2017 16:46

Dziękuje :) To nowe ładne coś mi się bardzo podoba ;) a czy w Pakostane też jakiś plac zabaw dla dzieci znajdę?
RiCooo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.02.2017
Wakacje 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) RiCooo » 19.02.2017 19:08

Witam wszystkich.
Wraz z grupą znajomych szukamy fajnego miejsca na spędzenie tegorocznych wakacji. Do tej pory odwiedziłem Pag, Primosten, Dubrownik, Vodice i Makarską. Każda z miejscowości mi się podobała i chętnie tam wrócę, ale jeszcze nie teraz.
Chyba najmilej wspominam Makarską, ale może dlatego, że byłem tam w tamtym roku. Jedyny minus - droga z plaży do domu, cały czas pod górę :)
Szukam czegoś podobnego, czyli miasta, gdzie nie będę się nudził wieczorami, a w czasie dnia odpoczywał na plaży.
Szczytem preferencji było by miasto z dużą ilością barów/knajp, niedużą starówką i portem do wieczornych spacerów oraz w miarę dużą najlepiej żwirową plażą miejską. W bardziej dzikie miejsca zawsze mogę dojechać samochodem.
Do tej pory rozważałem: Bol, Supetar, Baska Voda i Murter.
Macie dla mnie jakieś propozycje?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wakacje 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.02.2017 20:48

RiCooo napisał(a):Witam wszystkich.
Wraz z grupą znajomych szukamy fajnego miejsca na spędzenie tegorocznych wakacji.
Chyba najmilej wspominam Makarską, ale może dlatego, że byłem tam w tamtym roku. Jedyny minus - droga z plaży do domu, cały czas pod górę :)
Szukam czegoś podobnego, czyli miasta, gdzie nie będę się nudził wieczorami, a w czasie dnia odpoczywał na plaży.
Szczytem preferencji było by miasto z dużą ilością barów/knajp, niedużą starówką i portem do wieczornych spacerów oraz w miarę dużą najlepiej żwirową plażą miejską. W bardziej dzikie miejsca zawsze mogę dojechać samochodem.
Macie dla mnie jakieś propozycje?

Witam.
informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
Skoro nie chcesz pod górkę ... to może Rogoźnica, Primošten.
Chyba, że chcesz na wyspy ... ale to inna bajka.
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 23.02.2017 13:57

To ja wracam z ponownym zapytaniem po wysłaniu tysiąca maili z pytaniem o apartament, przeczytaniu setek ątków na forum i obejrzeniu zdjęć ;)

Mamy do wyboru apartamenty:
Baska na Krk na ul. Zarok
Pakostane na ul. Bana Josipa Jelačića
Cirkvenica na ul. Pavla Radića

Dla przypomnienia podróż w drugiej połowie lipca z dziećmi lat prawie 5. Tak wiem, że wszedzie tam będą na plaży tłumy ;)
magda-lena309
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.04.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda-lena309 » 26.02.2017 19:55

kochani jakie miasteczko polecicie dla rodziny z dwójką dzieci? (6 lat i 2 lata), zależy mi na ładnej plaży żwirkowej, w miarę łagodne zejście....
w zeszłym roku byliśmy z Crikvenicy, bardzo nam się podobało, duża zaleta to w miarę blisko (od nas zaledwie 850km) a dla nas to ważne bo młodszy troche niecierpliwi się siedząc długo w miejscu:) zakładamy opcję pojechania w to samo miejsce, ale może znacie jakies równie ładne miejsca raczej w części północnej Chorwacji- Kwarner, Istria itd.... ?? może warto byłoby zobaczyć coś innego:)
magda-lena309
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.04.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda-lena309 » 26.02.2017 20:00

vibeke napisał(a):To ja wracam z ponownym zapytaniem po wysłaniu tysiąca maili z pytaniem o apartament, przeczytaniu setek ątków na forum i obejrzeniu zdjęć ;)

Mamy do wyboru apartamenty:
Baska na Krk na ul. Zarok
Pakostane na ul. Bana Josipa Jelačića
Cirkvenica na ul. Pavla Radića

Dla przypomnienia podróż w drugiej połowie lipca z dziećmi lat prawie 5. Tak wiem, że wszedzie tam będą na plaży tłumy ;)




w Crikvenicy na pewno będą schody z tej ulicy, na pewno są z krajla tomislava a z tego co patrzę to ulica niżej, Crikvenica jest bardzo ładna i bardzo górzysta, ale widze, że już masz większe dzieci także wózek Ci nie potrzebny:) bo z tym byłby problem dojść do plaży to tylu schodach:) my byliśmy koncówką czerwca i było bardzo przyjemnie, nie było tłumów, ale pustek też nie, optymalnie, ( z dwójką małych dzieci), na plaży fajny plac zabaw, także na pewno się tam dzieci nie nudzą:) i codziennie w centrum była muzyka na żywo;)
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 01.03.2017 11:57

Wraz z rodziną i znajomymi ( w tym 4 dzieci ) byliśmy w Tucepi, Podgora, Brela
Wszystkie miejscowości bardzo nam się podobały i teraz szukamy czegoś podobnego, z deptakiem wzdłuż plaży, sklepikami, straganami, knajpkami.
Tak aby wieczorami spacerować i coś zjeść.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 01.03.2017 12:03

shrek napisał(a):Wraz z rodziną i znajomymi ( w tym 4 dzieci ) byliśmy w Tucepi, Podgora, Brela
Wszystkie miejscowości bardzo nam się podobały i teraz szukamy czegoś podobnego, z deptakiem wzdłuż plaży, sklepikami, straganami, knajpkami.
Tak aby wieczorami spacerować i coś zjeść.

No to do kompletu została Wam Baska Voda :wink: :D
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 01.03.2017 12:23

shrek napisał(a):Wraz z rodziną i znajomymi ( w tym 4 dzieci ) byliśmy w Tucepi, Podgora, Brela
Wszystkie miejscowości bardzo nam się podobały i teraz szukamy czegoś podobnego, z deptakiem wzdłuż plaży, sklepikami, straganami, knajpkami.
Tak aby wieczorami spacerować i coś zjeść.


Primosten :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.03.2017 12:53

magda-lena309 napisał(a):kochani jakie miasteczko polecicie dla rodziny z dwójką dzieci? (6 lat i 2 lata), zależy mi na ładnej plaży żwirkowej, w miarę łagodne zejście....
w zeszłym roku byliśmy z Crikvenicy, bardzo nam się podobało, duża zaleta to w miarę blisko (od nas zaledwie 850km) a dla nas to ważne bo młodszy troche niecierpliwi się siedząc długo w miejscu:) zakładamy opcję pojechania w to samo miejsce, ale może znacie jakies równie ładne miejsca raczej w części północnej Chorwacji- Kwarner, Istria itd.... ?? może warto byłoby zobaczyć coś innego:)


miejsc pewnie sporo, ja z dziećmi byłem od 3 lat w Tribunj, jest plaża żwirkowa i łagodne zejście do plaży. Ja na Istrię mam 940km, a do Tribunj około 1020, więc różnica nie duża.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 01.03.2017 13:31

arek_sosnowiec napisał(a):
shrek napisał(a):Wraz z rodziną i znajomymi ( w tym 4 dzieci ) byliśmy w Tucepi, Podgora, Brela
Wszystkie miejscowości bardzo nam się podobały i teraz szukamy czegoś podobnego, z deptakiem wzdłuż plaży, sklepikami, straganami, knajpkami.
Tak aby wieczorami spacerować i coś zjeść.

No to do kompletu została Wam Baska Voda :wink: :D

Baśkę zwiedzaliśmy będąc w Breli (mieszkaliśmy blisko) Praktycznie codziennie, bo w Breli jest mało atrakcji.
Makarska odpada.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.03.2017 15:59

Baska Voda to miejsce w którym w Chorwacji byłem po raz pierwszy, byliśmy tak też kilka razy przejazdem będąc w innym miejscu, i jak dla mnie to jedne z ładniejszych miejsc:)
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 02.03.2017 04:49

sneer napisał(a):
shrek napisał(a):Wraz z rodziną i znajomymi ( w tym 4 dzieci ) byliśmy w Tucepi, Podgora, Brela
Wszystkie miejscowości bardzo nam się podobały i teraz szukamy czegoś podobnego, z deptakiem wzdłuż plaży, sklepikami, straganami, knajpkami.
Tak aby wieczorami spacerować i coś zjeść.


Primosten :)

Ja również wybrałem w tym roku Primosten i to nie po raz pierwszy, a będąc 6 razy w CRO stwierdziłem, że właśnie tam chcę wracać. Pozdrav :papa:
cromaniaczek
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 28.04.2009
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromaniaczek » 02.03.2017 19:31

Witam

Planujemy wybrać się grupą 6 osobową w okolice Trogiru lub Splitu w Lipcu. Będzie to grupa studentów dlatego tez dobrze aby było jakieś połączenie w ważniejszymi atrakcjami/miastami w okolicy.
Jaką miejscowość polecacie za dobrą bazę wypadowa dla młodych ?
Jeśli miał by ktoś tez jakieś ciekawe tanie apartamenty w wyżej wymienionych lokalizacjach to mile widziane linki :)

Z góry bardzo dziękuje za pomoc
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.03.2017 19:45

cromaniaczek napisał(a):Witam

Planujemy wybrać się grupą 6 osobową w okolice Trogiru lub Splitu w Lipcu. Będzie to grupa studentów dlatego tez dobrze aby było jakieś połączenie w ważniejszymi atrakcjami/miastami w okolicy.
Jaką miejscowość polecacie za dobrą bazę wypadowa dla młodych ?
Jeśli miał by ktoś tez jakieś ciekawe tanie apartamenty w wyżej wymienionych lokalizacjach to mile widziane linki :)

Z góry bardzo dziękuje za pomoc


Udzieliłem już odpowiedzi w tamtym temacie. Ilość wpisów nie przekłada się raczej na ilość odpowiedzi (z doświadczenia). :papa:

Edit: Głupio wyszło ale co ja mogę :arrow: jaka-miejscowosc-na-baze-wypadowa-w-dalmacji-dla-studentow-t51825.html#p1830864
:papa:
Ostatnio edytowano 04.03.2017 17:17 przez Vjetar, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone