Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
menia_menia
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) menia_menia » 10.08.2016 07:56

Dziękuję, mam ciągle otwarty ten dział Waszego forum ;)
No to jutro jadę! Mam nadzieję się zakochać tak jak tu wszyscy! :)
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 10.08.2016 08:47

Witam.

Jakie miejsce polecacie dla dwóch osób na podróż poślubną na początek września na wybrzeżu od Zadaru do Makarskiej? Chcielibyśmy trochę spokoju, trochę ustronnego miejsca, żeby był dostęp w niedalekiej odległości do wielu różnego rodzaju restauracji, sklepów, może jakaś dyskoteka i w miarę dobre miejsce wypadowe na wycieczki. Spodobał mi się Omis, ale czytałem, że za dużo spokoju to tam nie ma. Może we wrześniu już jest inaczej? Proszę o jakieś opinie. ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2016 09:21

Przemasss napisał(a):Witam.

Jakie miejsce polecacie dla dwóch osób na podróż poślubną na początek września na wybrzeżu od Zadaru do Makarskiej? Chcielibyśmy trochę spokoju, trochę ustronnego miejsca, żeby był dostęp w niedalekiej odległości do wielu różnego rodzaju restauracji, sklepów, może jakaś dyskoteka i w miarę dobre miejsce wypadowe na wycieczki.

Primošten.

Jest urokliwa starówka na romantyczne spacery.
Sklepy i restauracje są.
Jest w pobliżu dyskoteka w Klubie Aurora.
Można zrobić wycieczki do Parku Krka, Trogiru, Splitu ....
sain1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sain1 » 10.08.2016 10:04

Janusz Bajcer napisał(a):
Przemasss napisał(a):Witam.

Jakie miejsce polecacie dla dwóch osób na podróż poślubną na początek września na wybrzeżu od Zadaru do Makarskiej? Chcielibyśmy trochę spokoju, trochę ustronnego miejsca, żeby był dostęp w niedalekiej odległości do wielu różnego rodzaju restauracji, sklepów, może jakaś dyskoteka i w miarę dobre miejsce wypadowe na wycieczki.

Primošten.

Jest urokliwa starówka na romantyczne spacery.
Sklepy i restauracje są.
Jest w pobliżu dyskoteka w Klubie Aurora.
Można zrobić wycieczki do Parku Krka, Trogiru, Splitu ....


Jakie są najciekawsze plaże w bliskiej odległości od Primosten albo w samym Primosten, zatoczki gdzie mozna dojśc/dojechac rowerem i poplażować? czy starówka primostenu jes też tak urokliwa, jak chociażby w Rovinj?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.08.2016 10:08

sain1 napisał(a): czy starówka primostenu jes też tak urokliwa, jak chociażby w Rovinj?

Nie ! Rovinj jest tylko jedno.
Nie mniej jednak jest fajna i klimatyczna , ale malutka , za to z pięknym widokiem z cmentarza na górze na Jadran.
Nawet kiedyś powiedziałem żonie że może mnie tu pochować. :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2016 11:18

sain1 napisał(a):Jakie są najciekawsze plaże w bliskiej odległości od Primosten albo w samym Primosten, zatoczki gdzie mozna dojśc/dojechac rowerem i poplażować? czy starówka primostenu jes też tak urokliwa, jak chociażby w Rovinj?

Jeśli dobrze pamiętam, to w innym wątku podawałem link do zdjęć Primošten.

klik >>> Podaję ponownie

Jak mało to jeszcze jeden filmik

sain1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sain1 » 10.08.2016 12:20

Janusz Bajcer napisał(a):
sain1 napisał(a):Jakie są najciekawsze plaże w bliskiej odległości od Primosten albo w samym Primosten, zatoczki gdzie mozna dojśc/dojechac rowerem i poplażować? czy starówka primostenu jes też tak urokliwa, jak chociażby w Rovinj?

Jeśli dobrze pamiętam, to w innym wątku podawałem link do zdjęć Primošten.



Jak mało to jeszcze jeden filmik



Jednak ta starówka Primostenu wydaje się bardzo mała, wydaje sie jakby było tam ledwie pare uliczek i pare knajp..
Gdybym zdecydował sie na Trogir, macie jakies propozycje gdzie najlepiej zalatwic nocleg, aby miec blisko do miasta?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2016 12:26

W Trogir jeszcze mniejsza starówka,
Blisko do starówki jest z części Trogiru na Ciovo.

https://www.google.pl/maps/place/Trogir ... 16.2501894
maggiethepuff
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maggiethepuff » 10.08.2016 16:05

Hej! My też wyjeżdżamy. Tylko we dwójkę, w sobotę 13.08. Pytalam kilku osób ktore jeżdżą do Chorwacji i odradzily mi rezerwowanie noclegu tylko szukanie na miejscu. Zupełnie jeszcze nie wiemy, gdzie jechać, to jest nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji. Znajomy polecił mi jazdę wzdłuż wybrzeża, w stronę Środkowej Dalmacji, Makarskiej, coś takiego. Co myślicie, gdzie i na ile się zatrzymać? Czy pierwszy tydzień przemieszczać się, a drugi gdzieś osiąść? Opinii gdzie jest najładniej, fajniej itd. jest całe mnóstwo i ciężko się zorientować... Może podpowiecie coś? Dobrze by było też zobaczyć chociaż Krka ;)
Pozdrawiam

ps. Tak wiem, że późno, ale to jest spontan. Na urlop nie mieliśmy wcześniej szans, więc próbujemy wykorzystać okazję
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2016 16:21

maggiethepuff napisał(a):Hej! My też wyjeżdżamy. Tylko we dwójkę, w sobotę 13.08. Pytalam kilku osób ktore jeżdżą do Chorwacji i odradzily mi rezerwowanie noclegu tylko szukanie na miejscu. Zupełnie jeszcze nie wiemy, gdzie jechać, to jest nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji. Znajomy polecił mi jazdę wzdłuż wybrzeża, w stronę Środkowej Dalmacji, Makarskiej, coś takiego. Co myślicie, gdzie i na ile się zatrzymać? Czy pierwszy tydzień przemieszczać się, a drugi gdzieś osiąść? Opinii gdzie jest najładniej, fajniej itd. jest całe mnóstwo i ciężko się zorientować... Może podpowiecie coś? Dobrze by było też zobaczyć chociaż Krka ;)
Pozdrawiam

ps. Tak wiem, że późno, ale to jest spontan. Na urlop nie mieliśmy wcześniej szans, więc próbujemy wykorzystać okazję

Witam.
Jak chcesz zobaczyć Krka, szukaj noclegów w Tribunj, Srima k/Vodic, Rogoznica, Primošten .... ale bez przemieszczania, kwatery na krócej niż tydzień są o ok. 30 % droższe.
maggiethepuff
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maggiethepuff » 10.08.2016 16:25

To w takim razie chyba lepiej odpuścić Krka i lecieć wzdłuż wybrzeża?
maggiethepuff
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maggiethepuff » 10.08.2016 16:27

Środkowa Dalmacja, Makarska, jakoś tam pojeździć...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2016 16:32

maggiethepuff napisał(a):Środkowa Dalmacja, Makarska, jakoś tam pojeździć...

Na Riwierze Makarskiej masz 13 miasteczek.
Obrazek
Powodzenia :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.08.2016 16:32

maggiethepuff napisał(a):To w takim razie chyba lepiej odpuścić Krka i lecieć wzdłuż wybrzeża?

Zamiast Krka, lepiej w drodze do lub z powrotem zajrzeć do Plitvic. W zasadzie wystarczy jeden nocleg, żeby je zwiedzić.
Jeśli byście byli koło 12, to między 14 a 19 spokojnie zrobicie jakąś trasę. Dlatego lepiej zostawić je na powrót.

Natomiast jeśli macie dużo czasu, to polecam dwa noclegi: dzień na Plitvice i pół dnia na młyny, jaskinie, można pojechać do BiH, można się pokręcić po okolicznych górskich drogach i popatrzeć na ślady wojny.
maggiethepuff
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maggiethepuff » 10.08.2016 16:35

okazuje się, że znajomy będzie w okolicach Splitu, więc teraz zawężę, po prostu jazda w ciągu 2 tygodni przez Środkową Dalmację. Wtedy jeziora plvickie na powrót mówicie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone