Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
azara
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 27.05.2010
Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) azara » 22.08.2011 07:58

Witam. Jeżeli był ktoś w tym roku w Pakostane, czy może wrzucić trochę fotek z tego miasteczka. Chcemy jechać tam w przyszłym roku z dziećmi.Jak wam się podoba ta miejscowość, czy byliście zadowoleni?Czytałam juz relacje Janusza ( obszerna i ciekawa), ale może macie informacje z tego roku. Z góry dziękuję.
alula
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alula » 22.08.2011 10:01

parę dni temu wróciłam z Cro i ostanie kilka dni spędziliśmy w Pakostane, powoli piszę moją relację z pobytu, ale jeszcze do tego miasteczka mi daleko ;)
miasteczko bardzo nam się podobało, niewielkie, wypoczynkowe, dużo różnych knajpek, restauracji, kawiarni, w dzień wszyscy na plaży, wieczorem zaczyna się życie, wtedy jeździ po miasteczku ciuchcia, czasami są występy, bardzo mi się podobały pieśni miejscowych staruszek, dla dzieci są samochodziki, trampoliny, w wodzie np. zjeżdżalnia dmuchana, przy porcie można wykupić wycieczki, głównie do parku Kornati
w dzień tego nie widać (nie słychać), ale wieczorem co druga osoba to Polak
my byliśmy na kempingu opisanym przez Janusza - Kozarica i też będziemy go polecać
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 18.12.2011 15:02

tylko tyle .....??? :?:
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 18.12.2011 16:26

Camp Kozarica bardzo sympatyczny miasteczko też ma klimat, ale w sezonie dzikie tłumy. Jeżeli szukasz spokoju to raczej nie w Pakostane. Byłem w tym roku z zamiarem spędzenia tam dwóch tygodni ale w efekcie przeniosłem się w inne miejsce. Pakostane przyjechaliśmy przyjechaliśmy później tylko zwiedzić.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 18.12.2011 18:21

Ja myśle,że można to miasteczko polecać szczególnie rodzinom z dziećmi.Jest świetną. bazą wypadową do zwiedzania. okolicy nadmorskiej jak i wodospadów na rzece Krka-równie urokliwe miejsce. co Plitwice.Natomist tłumów da się uniknąć kwaterując się poza centrum,nigdy nie korzystałem z zatłoczonej plaży miejskiej. zawsze szliśmy lub jechaliśmy kawałek za wspomniany kemping.
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 20.12.2011 22:39

To i kilka moich wypocin z Pakostane:
wieczorny widok z app
Obrazek
promenada
Obrazek
takie cósie pod wodą
Obrazek
bamboszki do wody bardzo wskazane
Obrazek
Obrazek
plaża na poludnie od portu- betony, troszkę kamyków, są prysznice, piwo, lody, knajpa Delfin
Obrazek
wieczorem
Obrazek
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 21.12.2011 20:22

Zdjęcia i relacja z ubiegłego roku (Janusza B)

forum/viewtopic.php?t=29938&start=0
z Pakostane
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008
Pakostane pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 10.06.2012 11:13

Witam Wszystkich w tym roku planujemy wybrać się do Pakostane, wiem że jest sporo opisane na forum o tej miejscowości niestety nigdzie nie mogłem znaleźć gdzie najlepiej szukać apartamentów tzn jaka ulica. Jedziemy z 2 dzieci w wieku 2 i 8 lat zależy nam na w miarę spokojnej okolicy no i oczywiście blisko jakieś fajnej plaży. Żeby nikt nie mówił że nic nie robię w tym kierunku to nadmienię że poszukałem trochę w google i stawiam na ulicę Busica lub Stepnica nie wiem czy to dobry wybór dlatego bardzo proszę o pomoc stałych bywalców oczywiście mile widziane zdjęcia z plaż.
Pozdrawiam
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 10.06.2012 22:50

Ja zaparkowałem na parkingu przy ul. Kastelana. Opłata była 5 kn za godzinę. Ruszyłem promenadą w prawo. Co chwila apartamenty. Swój znalazłem 40 minut później totalnie z drugiej strony miasta przy ul. Gupca.
Tak więc miasto nieduże,wszędzie blisko. Postaw samochód gdzie będzie miejsce i szukaj. Plaża w centrum,a tam gdzie niebieskie parasole jest trochę piasku dla dzieci poza tym betony
Obrazek
W tę stronę grubszy żwir
Obrazek
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002
Re: Pakostane pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 13.06.2012 11:59

koledr napisał(a):Witam Wszystkich w tym roku planujemy wybrać się do Pakostane, wiem że jest sporo opisane na forum o tej miejscowości niestety nigdzie nie mogłem znaleźć gdzie najlepiej szukać apartamentów tzn jaka ulica. Jedziemy z 2 dzieci w wieku 2 i 8 lat zależy nam na w miarę spokojnej okolicy no i oczywiście blisko jakieś fajnej plaży. Żeby nikt nie mówił że nic nie robię w tym kierunku to nadmienię że poszukałem trochę w google i stawiam na ulicę Busica lub Stepnica nie wiem czy to dobry wybór dlatego bardzo proszę o pomoc stałych bywalców oczywiście mile widziane zdjęcia z plaż.
Pozdrawiam

Ulica Stepnica to moim zdaniem dobry wybór. Mym mamy miejscówkę pod 72 i jest to prawie na jej końcu. Okolica spokojna, a do centrum niedaleko, ale sama miejscowość nie jest duża więc z większości miejsc jest wszędzie blisko. Korzystamy z plaży przy campingu Nordsee i chyba każdy może tam znaleźć coś dla siebie: żwirek, beton, piasek, słońce, cień, co kto chce. Pozdrawiam!
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 13.06.2012 23:11

Jeszcze mam pytanie odnośnie ulicy busica znalazłem apartament przy numerze 116 tuż przy campingu czy na tej ulicy też będzie to dobry wybór?
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 13.06.2012 23:36

Bardzo dobry. Stosunkowo blisko do plaży znacznie lepszej niż ta w centrum miasteczka.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.06.2012 10:50

Kawałeczek dalej,w stronę campu masz trochę więcej luzu :wink: :

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008
Re: Pakostane pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 14.06.2012 12:03

Asia napisał(a):
koledr napisał(a):Witam Wszystkich w tym roku planujemy wybrać się do Pakostane, wiem że jest sporo opisane na forum o tej miejscowości niestety nigdzie nie mogłem znaleźć gdzie najlepiej szukać apartamentów tzn jaka ulica. Jedziemy z 2 dzieci w wieku 2 i 8 lat zależy nam na w miarę spokojnej okolicy no i oczywiście blisko jakieś fajnej plaży. Żeby nikt nie mówił że nic nie robię w tym kierunku to nadmienię że poszukałem trochę w google i stawiam na ulicę Busica lub Stepnica nie wiem czy to dobry wybór dlatego bardzo proszę o pomoc stałych bywalców oczywiście mile widziane zdjęcia z plaż.
Pozdrawiam

Ulica Stepnica to moim zdaniem dobry wybór. Mym mamy miejscówkę pod 72 i jest to prawie na jej końcu. Okolica spokojna, a do centrum niedaleko, ale sama miejscowość nie jest duża więc z większości miejsc jest wszędzie blisko. Korzystamy z plaży przy campingu Nordsee i chyba każdy może tam znaleźć coś dla siebie: żwirek, beton, piasek, słońce, cień, co kto chce. Pozdrawiam!



Popieram ul.Stepnica to dobry wybór my mamy kwaterę pod nr.47 i korzystamy z tej samej plaży przy campingu Nordsse a jest to już nasz piaty wyjazd.Pozdrawiam.
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 14.06.2012 12:23

No właśnie te dwie ulice chodzą mi po głowie jedni mówią że stepnica a inni busica i jak to się zdecydować, a może ktoś mi powie jak jest tam z lokum gdzie może być taniej, ładniej lepiej itd oczywiście nie oczekuję jakiegoś super komfortu zamiast wydawać 80 euro wolę połowę wydać na zwiedzanie itp. Może jakieś sprawdzone namiary ktoś posiada będę wdzięczny za odpowiedź ,może być na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl .
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone