Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane-Drage

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yarko2000
Cromaniak
Posty: 712
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 27.02.2019 13:45

Malina, generalnie to jest fajna miejscowość dla rodziny z małymi dziećmi :). Będziecie zadowoleni. Kwatera nie jest najbliżej ale i nie jest mega daleko. Inni mieszkają prawie pod Jadranką i tez nie narzekają:). Koszty na pewno będziesz miała niższe niż w opisanym wątku - to jest dosyć tania miejscowość (nie liczyć piwa w restauracji :) ). Opiszę swoją przygodę z córką i od razu proponuję zakupić w PL jedzenie dla Waszej :).
Siedzimy w restauracji... córciu co zjesz? odpowiedź: rybkę, jaką? - może być makrela? W Polsce taką zjadasz. Tak.
Mija pół godzin i mamy obiad, każdy się uśmiecha poza córcią... co to jest? Makrela. Ale inna niż w domq... Inna bo z grilla. To ja nie lubię takiej - odpowiedziało dziecko nawet nie próbując. To znowu: co zjesz? Frytki. Czekamy kolejne 20 minut na frytki, w końcu sa frytki... a dziecko po spróbowaniu 1 szt. mówi że nie zje, bo inaczej smakują.. Od tamtej pory wozimy dla niej, jej jedzenie: makaron, ryż, nawet pomidory i serki :) Z jedzenia Chorwackiego pasują jej lody, lody, lody, pizza, pizza, melony i arbuzy :). Kolejność i ilości napisane prawidłowo :). Kiedy jedziecie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2019 13:52

Malina500 napisał(a):Dziękuję Wam za odpowiedzi, przestudiowalam forum w międzyczasie i wątek o budżecie trochę mnie przeraził...
W każdym razie, wybraliśmy nocleg Nives Milolovic na Rudnera Buskovica, może ktoś kojarzy tę kwaterę...? Okolica chyba w porządku, bez szału, ale dobra baza do wypadów na plażing

Kwatery nie kojarzę, ale lokalizacja dobra.
Polecam spacer na plażing pod drzewka przyległe do kempingu Kozariča.

https://www.google.com/maps/@43.9074552 ... 312!8i6656
Malina500
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malina500 » 27.02.2019 14:03

Yarko nasz termin to 1-11.07. Nasza córka prawdopodobnie będzie odżywiać się jak wasza :wink:

Janusz dzięki, o tego typu plażing chodzi :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2019 14:56

Malina500 napisał(a):Janusz dzięki, o tego typu plażing chodzi :D


Troszkę dalej i chyba płatna jest inna plaża

https://www.google.com/maps/dir/ul.+Ru% ... 136629!3e2

https://www.google.com/maps/@43.9131301 ... 156!8i5078
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 07.06.2019 09:32

Janusz Bajcer napisał(a):
Malina500 napisał(a):Janusz dzięki, o tego typu plażing chodzi :D


Troszkę dalej i chyba płatna jest inna plaża

https://www.google.com/maps/dir/ul.+Ru% ... 136629!3e2

https://www.google.com/maps/@43.9131301 ... 156!8i5078


W zeszłym roku we wrześniu płatny był tylko wjazd samochodem, nie było opłat na wejściu dla pieszych.
pzdr
jacakam
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.06.2014
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacakam » 30.07.2019 12:39

Dziadek Maciek napisał(a):W Drage jest najlepsza myjnia samochodowa z jakiej korzystałem w Cro.
Auto lśniło nawet po powrocie do Polski.



A podpowiesz gdzie szukać tej myjni. Po przyjeździe na miejsec pewno bym potrzebował skorzystać.
huba1
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) huba1 » 02.02.2022 13:02

Witam,
Czy jest jakiś deptak łączący Drage i Pakostane.
Czy spacerek to tylko przy Magistrali?
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 02.02.2022 13:11

huba1 napisał(a):Witam,
Czy jest jakiś deptak łączący Drage i Pakostane.
Czy spacerek to tylko przy Magistrali?


Nie ma deptaka ale przejść jakoś się da przy plaży bo szedłem. Niemniej nie jest to najlepsza opcja dla dzieci.
Pzdr
yarko2000
Cromaniak
Posty: 712
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 10.02.2022 12:34

karus napisał(a):
huba1 napisał(a):Witam,
Czy jest jakiś deptak łączący Drage i Pakostane.
Czy spacerek to tylko przy Magistrali?


Nie ma deptaka ale przejść jakoś się da przy plaży bo szedłem. Niemniej nie jest to najlepsza opcja dla dzieci.
Pzdr


Nie ma promnady, ale jak najbardziej jest ścieżka z pięknym widokiem i dzikimi prywatnymi plażami. Chociaz plaże to za dużo powiedziene to malutkie zatoczki, a opalasz się na kamieniach. Domyślam się że startujesz z Drage? Więc musisz iść cały czas wzdłuż morza. Nawet na początku wygląda że przejdziesz komuś przez podwórko ale tym się nie przejmuj :) i idziesz dalej. Wchodzisz do lasku - przepięknego i dalej po dosyć szrokiej ścieżce. Po ok 1 km lasek się skończy i wejdziesz na mały klif - tak prowadzi ścieżka. Jak masz czas to proponuję zejść drugimi schodami i iść dołem wzdłóż skarpy. Ale uwaga schody wyglądaja jakby miały się rozpaść :), - nie rozpadną się i dalej idziesz po kamieniach. Ma to swój urok :). A jak nie, to idziesz górą aż dojdziesz do barów gdzie po lewej jest mały prysznic i ubikacja, tutaj schodzisz na plażę murowanymi schodami. Jeszcze z 500 m po plaży i jesteś w centrum Pakostane :).
Jadrankę usłyszysz tylko raz w połowe drogi.
Bardzo lubię spacery tamtą ścieżką, a jak będziesz w Drage - koniecznie wejdź na zachód słońca na Vidikovac Čelinka. Nie pożałujesz :)
Oczywiście z małym dziekiem ta droga jest dużo gorsza, dziecko szybko się nudzi i trzeba nosić, no ale takie życie :)
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 10.02.2022 13:12

@yarko2000 świetnie to podsumowałeś, ja ostatnio tam szedłem w 2013 roku wiec nie chciałem wchodzić w szczegóły
yarko2000
Cromaniak
Posty: 712
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 10.02.2022 14:22

Chyba się starzeję :), śmiagam tą trasą ostatnio co roku, spaceruję a czasami nawet biegam wieczorem. Bardzo mi odpowiada :)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 712
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 15.02.2022 16:03

Dorzucę jeszcze widok z Celinki na część nadmorską Drage
Załączniki:
Drage.jpg
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 15.02.2022 20:50

Przejechałem tą ścieżką rowerkiem z Drage do Pakostane i z powrotem, więc pieszo tym bardziej da się.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 12.06.2023 13:01

hej, Wracamy do Pakostane po 4 latach zwiedzania innych regionów Cro i pytanie co się zmieniło od tamtej pory? może jakieś nowe atrakcje, rejsy (bylismy na kornatach)? Wydawało nam się ze prawie wszystko zwiedziliśmy w okolicach, ale jednak jeszcze wpadło nam w oko Kanjon Zrmanje i Vrgada.
Wszelkie pomysły miele widziane :)

Pozdrawiam
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 12.06.2023 13:58

My byliśmy tam po kilku latach przerwy i co się zmieniło ? więcej ludzi, więcej komercji, więcej hałasu.
Vrgada - specyficzna wysepka na krótką wycieczkę promem - polecam
Kanion Zrmanje - polecam również widok
No i polecam dopłynąć do najbliższych wysepek i spojrzeć na Pakostane od strony wody :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pakostane-Drage - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone