Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mazuro1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Pakostane pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazuro1 » 29.06.2012 21:00

Asia napisał(a):
koledr napisał(a):Witam Wszystkich w tym roku planujemy wybrać się do Pakostane, wiem że jest sporo opisane na forum o tej miejscowości niestety nigdzie nie mogłem znaleźć gdzie najlepiej szukać apartamentów tzn jaka ulica. Jedziemy z 2 dzieci w wieku 2 i 8 lat zależy nam na w miarę spokojnej okolicy no i oczywiście blisko jakieś fajnej plaży. Żeby nikt nie mówił że nic nie robię w tym kierunku to nadmienię że poszukałem trochę w google i stawiam na ulicę Busica lub Stepnica nie wiem czy to dobry wybór dlatego bardzo proszę o pomoc stałych bywalców oczywiście mile widziane zdjęcia z plaż.
Pozdrawiam

Ulica Stepnica to moim zdaniem dobry wybór. Mym mamy miejscówkę pod 72 i jest to prawie na jej końcu. Okolica spokojna, a do centrum niedaleko, ale sama miejscowość nie jest duża więc z większości miejsc jest wszędzie blisko. Korzystamy z plaży przy campingu Nordsee i chyba każdy może tam znaleźć coś dla siebie: żwirek, beton, piasek, słońce, cień, co kto chce. Pozdrawiam!

Potwierdzam,ja z rodzinką jadę w tym roku drugi raz w to samo miejsce.Pod numerem 83.Bardzo fajna miejscówka.
http://adriaflora.hr/apartmani-pakostane/
Antoni
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Antoni » 06.07.2012 19:13

Witam pokój bez klimy jeszcze z dziećmi to porażka,byłem na początku czerwca po koniec pobytu robi się nie ciekawie. Lepiej dopłacić te 10euro tak zrobie za rok pozdrawiam.
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 06.07.2012 19:55

jak jedziesz z małymi dziećmi to klima i to jeszcze na ostatnim piętrze musi być bo nie da się wytrzymać no chyba że jest duży balkon .
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 13.07.2012 18:23

Witam
Jesteśmy już po wakacjach w Chorwacji było naprawde wspaniale, apartament mieliśmy z klimatyzacją. Wyremontowany generalnie w tym roku sympatyczny właściciel cena 40 euro warunki naprawde super.
kuba74
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba74 » 13.07.2012 19:21

Witam. Podajcie proszę namiary gdzie najlepiej wymieniać walutę w Pakostane(kantor,bank). Dzięki. Pozdrav!
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 13.07.2012 19:54

Ja wymieniałem w banku koło głównego parkingu parkingu było po 7.45 za euro w agencjach turystycznych było po 7,40.
jm2412
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jm2412 » 13.07.2012 21:24

gdzie mieszklaiście w ciemno pojechaliście, można namiar. Chcemy się wybrać tam w pierwszej połowie siernia 10 latei i 2 latek i my z męzem. Byliście zadowoleni z miejsca,a jak tam maluch.
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 13.07.2012 23:02

jm2412 napisał(a):gdzie mieszklaiście w ciemno pojechaliście, można namiar. Chcemy się wybrać tam w pierwszej połowie siernia 10 latei i 2 latek i my z męzem. Byliście zadowoleni z miejsca,a jak tam maluch.

Witam
Jechaliśmy w ciemno niestety dokładnie adresu nie znam wiem tylko że była to ulica Rudera buskowica jakieś 70 metrów wjazdu z ulicy busica. Jeżeli chodzi o dzieci to było super ale nie wyobrażam sobie wakacji w Pakostane bez klimy zupełnie inny klimat na Rabie czy Pagu.
Karolex
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 05.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolex » 26.07.2012 13:46

Mam pytanie odnośnie tej miejscowości. Czy jest tam duży tłok? Da się na plaży ponurkować? Po zdjęciach mam mieszane odczucia, widoki nie tak piękne jak w riwierze Makarskiej i woda też nie wydaje mi się taka jak tam.
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 26.07.2012 15:52

Karolex napisał(a):widoki nie tak piękne jak w riwierze Makarskiej i woda też nie wydaje mi się taka jak tam.


i dobrze CI się wydaje... byliśmy w Pakostane w zeszłym roku a w okolicach makarskiej w zeszłym i w tym roku
w Pakostane raczej sporo ludzi na plaży, choć my byliśmy samym koncem czerwca, więc jeszcze dramatu nie było, choć łatwo też nie. Plaża jest inna bo kamienie są większe i bardziej ostre, tak samo w wodzie. Ponurkować możesz jak dalej wypłyniesz, ale woda rzeczywiście jakoś nie tak krystaliczna, może to kwestia dna.
kuba74
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba74 » 30.07.2012 11:35

Karolex napisał(a):Mam pytanie odnośnie tej miejscowości. Czy jest tam duży tłok? Da się na plaży ponurkować? Po zdjęciach mam mieszane odczucia, widoki nie tak piękne jak w riwierze Makarskiej i woda też nie wydaje mi się taka jak tam.

Witam. Widoki może faktycznie nie takie specyficzne jak na Riwierze Makarskiej ale i tak jest spoko. Co do wody to nie ma zastrzeżeń(właśnie wróciłem). Ludzi trochę jest na plaży ale i tak można znaleźć sobie wolne miejsce. Polecam też plaże piaszczystą w ośrodku za campingiem Kozarica,wejście jest płatne-30 KN ale mozna miło spędzić cały dzien. Polecam to miejsce szczególnie dla osób z małymi dziećmi-super wejście do morza.
smerfet_ps
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) smerfet_ps » 10.01.2013 21:22

Witam wszystkich

Chciałbym się przywitać na forum bo tym postem stawiam dopiero pierwsze kroki na forum :D

Pomimo tego, że jest środek zimy najwyższy czas pomyśleć o letnim wypoczynku. Troszkę ten wątek wygasł, ale mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda.

Planuję wraz ze znajomymi (2 x 2+1) w tym roku pojechać do Pakostane. Przeglądając oferty dla naszej szóstki w miarę optymalnym wydał mi się nocleg w apartamentach Bernardica (apartament Elodi lub Visnja). I w związku z tym nasuwa mi się kilka pytań do Was, a w szczególności do aio bo widziałem, że właśnie tam nocowała.
Czy to dobry wybór przy wyjeździe z dwoma trzylatkami? Czy wieczorami okolica jest w miarę spokojna czy raczej taka imprezowa?

No chyba, że możecie polecić jakiś inny apartament z dwoma sypialniami (najlepiej z łazienkami) i przede wszystkim z klimą w Pakostane?

pozdrawiam
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: Pakostane pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 10.01.2013 21:40

To bardzo spokojne miasteczko idealne dla rodzin z dziećmi.
W centrum przy porcie wieczorami kwitnie życie-kilka knajpek,straganów i atrakcji dla dzieci plus scena gdzie prawie zawsze coś się dzieje.Poza tym centrum praktycznie są tylko apartamenty,warsztat czy stacja paliwowa.Prawie zawsze jadę w inne miejsce,ale tam byłem trzy razy więc....... :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Pakostane pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.01.2013 22:08

aio
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 31.12.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) aio » 11.01.2013 11:11

smerfet_ps napisał(a):Witam wszystkich


Planuję wraz ze znajomymi (2 x 2+1) w tym roku pojechać do Pakostane. Przeglądając oferty dla naszej szóstki w miarę optymalnym wydał mi się nocleg w apartamentach Bernardica (apartament Elodi lub Visnja). I w związku z tym nasuwa mi się kilka pytań do Was, a w szczególności do aio bo widziałem, że właśnie tam nocowała.
Czy to dobry wybór przy wyjeździe z dwoma trzylatkami? Czy wieczorami okolica jest w miarę spokojna czy raczej taka imprezowa?

No chyba, że możecie polecić jakiś inny apartament z dwoma sypialniami (najlepiej z łazienkami) i przede wszystkim z klimą w Pakostane?

pozdrawiam


Wywołana do odpowiedzi, więc jestem :)
Na początek, witamy na forum!!!

Byłam w Pakostane w 2011 roku i wyglądało to tak...
okolica jest jak najbardziej dla rodzin z dziećmi, do morza 30 m. Jak się czegoś zapomnie z apartamentu to nie ma problemu z szybkim powrotem z plaży. Fajne jest to, że po dojścu do morza po prawej ma się piaszczystą plażę, a po lewej żwirek - do koloru do wyboru ;-) Piasek jest oczywiście chorwacki, więc zamku z niego nie zbudujecie, ale rodzice prześcigali się w pomysłach co można zbudować z kamieni i sprzętów plażowych ;-) Fakt, że plaże są w sezonie mocno oblegane, ale zawsze miejsce na kocyk się znajdzie. My pod sam koniec naszego pobytu chodziliśmy na płatną plaże w Pine Beach.

Wieczorami i w nocy spokój, co jakiś czas przejeżdża ciufcia, która kursuje z centrum do Pine Beach. Nie jest uciążliwa. Ale chyba na spokój największy wpływ mają goście apartamentów. My przez prawie 2 tygodnie mieliśmy ciszę i spokój, aż przyjechało kilka rodzina ze Słowenii z nastoletnimi dziećmi. Gdy rodzice grillowali, młodzi szaleli na górze. Po 23.00 mąż do nich zapukał i grzecznie się uspokoili :-)

Do centrum krótki, przyjemny spacerek.

Co do samych apartamentów, czyste, zadbane, systematycznie odnawiane. Klimatyzacja była niezbędna! Właściciele sympatyczni, chętni do pomocy.

Jeśli masz jakieś jeszcze pytania, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone