Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 20.06.2017 14:12

bigredone napisał(a):Oj tak Brela, a zwłaszcza Baśka ze swymi pięknymi piaszczystymi, szerokimi plażami ukrytymi wśród piniowych drzewek...

Piaszczyste plaże? Albo coś pomyliłeś albo nie zrozumiałem ironii :D
Brela piękna, ale bardzo stroma. BV zdecydowanie bardziej płaska.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji - POMOCY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 20.06.2017 15:50

juail napisał(a):Witam,

w tym roku po raz pierwszy planuję wyjazd do Chorwacji. Zawsze jeździliśmy na wycieczki organizowane z biur podróży - Egipt, Turcja, Tunezja itd. W tym roku postanowiliśmy jednak odwiedzić Chorwację.
Najbardziej interesuje mnie miejsce - gdzie najlepiej się wybrać? Dodam, że jedziemy we dwójkę. Nie chcemy tłumów i pobytu w centrum rozrywki. Interesuje mnie piękna plaża (najlepiej piaszczysta) oraz cisza i spokój. (wiadomo, żeby było miejsce na posiłek oraz wieczorne spacery) - najbardziej interesuje mnie wyspa.
Mam też pytanie jeżeli chodzi o nocleg - planujemy pojechac "w ciemno" i tu też moje pytanie - czy na początku sierpnia znajdziemy nocleg bez problemu?
Proszę o pomoc w wyborze miejsca :)

Piękna piaszczysta plaża? To raczej nie w Chorwacji, i bardzo dobrze, przy piasku woda nie miałaby tak bajecznej przejrzystości, taki urok. Co do spokojnych miejsc, to takie jeszcze można znaleźć - 3 lata temu byłem z żoną w Marusici - mała wioseczka między Omisem a Brelą, nie za dużo apartamentów, jest też i restauracja, bardzo klimatyczne plaże, minusem jest niestety brak deptaka. Więcej takich klimatów znajdziesz właśnie na wyspach. Co do wyjazdu w ciemno, wg mnie w szczycie sezonu większość "fajniejszych" apartamentów jest już zajęte. Będą tacy którzy oczywiście preferują takie rozwiązanie, ja dwa razy jechałem w ciemno i dwa razy były problemy. W tym roku rezerwacja już w lutym i spokojna głowa 8)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji - POMOCY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.06.2017 16:12

juail napisał(a):Witam,

w tym roku po raz pierwszy planuję wyjazd do Chorwacji. Zawsze jeździliśmy na wycieczki organizowane z biur podróży - Egipt, Turcja, Tunezja itd. W tym roku postanowiliśmy jednak odwiedzić Chorwację.
Najbardziej interesuje mnie miejsce - gdzie najlepiej się wybrać? Dodam, że jedziemy we dwójkę. Nie chcemy tłumów i pobytu w centrum rozrywki. Interesuje mnie piękna plaża (najlepiej piaszczysta) oraz cisza i spokój. (wiadomo, żeby było miejsce na posiłek oraz wieczorne spacery) - najbardziej interesuje mnie wyspa.
Mam też pytanie jeżeli chodzi o nocleg - planujemy pojechac "w ciemno" i tu też moje pytanie - czy na początku sierpnia znajdziemy nocleg bez problemu?
Proszę o pomoc w wyborze miejsca :)


Cóż, każdy ma swoje marzenia... 8)

Po pierwsze - Chorwacja to NIE Egipt, Turcja i Tunezja. Piaszczysta plaża w Chorwacji, jeśli w ogóle jest, raczej nie jest tak piękna jak te, które odwiedzałeś w podanych krajach, a już na pewno bardzo trudno znaleźć na niej ciszę i spokój. :roll: Po prostu statystycznie będzie mocno oblężona przez rodziny z małymi dziećmi. Po co dwojgu dorosłym piaszczysta plaża?... 8)
plaze-piaszczyste-t23983.html
http://www.beachrex.com/en/croatia/sand-beaches
No chyba że dojedziesz na prawie zupełne odludzie i jeszcze podejdziesz kawałek z buta...

aP1170438.jpg
Pag Filino


Jeśli chcesz spokoju, może tu się rozejrzysz wśród plaż - nieco większa szansa na spokój, mniejsza na posiłek: :mrgreen:
http://www.beachrex.com/en/croatia/explorer-beaches

Po drugie: bez sensu jest jechać do Chorwacji i szukać plaż piaszczystych, bo jej urok leży w zupełnie innym rodzaju plaż: kamienistych zatoczkach z delikatnymi otoczakami i krystalicznie czystą wodą - właśnie dzięki temu, że nie ma w niej piasku.

abP1220298.jpg
Pokrivenik, Hvar


aaabP1210300.jpg
Skozanje, Hvar


aaaP1210883.jpg
Hvar


aP1240441.JPG
Brac, Murvica


P1240433.JPG
Murvica, Brac




Dalmacja.JPG
Povlja, Brac


Wyspy to dobry kierunek dla poszukiwaczy spokoju. Będzie jeszcze lepszy, jeśli z tego piachu zrezygnujecie. Polecam rozejrzeć się po Hvarze i Braču.
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html
I zerknij na poprzednią stronę.

Po trzecie: Wyjazd w ciemno na początku sierpnia??? 8O Mogę zapewnić, że znalezienie noclegu BĘDZIE PROBLEMEM. No chyba, że macie jakieś mega dobre układy z Opatrznością... :mrgreen:

wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html

Można zerknąć na oferty last minute.
http://www.visit-hvar.com/
http://www.visitbrac.com/
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/lastminute/
kasia.pe
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.06.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.pe » 21.06.2017 13:34

piekara114 napisał(a):kasia.pe
zgadzam sie z tym co Mikromir napisała. Do snurkowania i Nin i Vir są do d. 5latek też spokojnie już może snurkować, a bawić się może z bratem kamieniami.... Pomyśl o Murter, niewiele dalej....


piekara114, Mikromir - dziękuję

Hvar, Brac za daleko... piekara114 a pisząc Murter masz na myśli całą wyspę czy miasto? Odległość jest dla mnie do przyjęcia, zaczęłam się już nawet rozglądać za miejscówką na zakwaterowaniewchorwacji.pl. Oczywiście co lepsze i atrakcyjne cenowo jest już porezerwowane, ale szukam dalej - tylko powiedz czy np.Jezera (tam mi się udało coś gonego uwagi znaleźć) będzie ok?
Jakie jeszcze miejscowości ewentualnie wchodzą w grę w tych okolicach, może być też poza wyspą, byle nie dalej na południe, bo już jestem cała zestresowana tą podróżą, więc każdy km na wagę złota ;)
Czy wszystko inne poza Ninem i Vrsi będzie lepsze?:)
Wyjazd planowany w drugiej połowie sierpnia.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 21.06.2017 14:02

kasia.pe napisał(a):
piekara114 napisał(a):kasia.pe
zgadzam sie z tym co Mikromir napisała. Do snurkowania i Nin i Vir są do d. 5latek też spokojnie już może snurkować, a bawić się może z bratem kamieniami.... Pomyśl o Murter, niewiele dalej....


piekara114, Mikromir - dziękuję

Hvar, Brac za daleko... piekara114 a pisząc Murter masz na myśli całą wyspę czy miasto? Odległość jest dla mnie do przyjęcia, zaczęłam się już nawet rozglądać za miejscówką na zakwaterowaniewchorwacji.pl. Oczywiście co lepsze i atrakcyjne cenowo jest już porezerwowane, ale szukam dalej - tylko powiedz czy np.Jezera (tam mi się udało coś gonego uwagi znaleźć) będzie ok?
Jakie jeszcze miejscowości ewentualnie wchodzą w grę w tych okolicach, może być też poza wyspą, byle nie dalej na południe, bo już jestem cała zestresowana tą podróżą, więc każdy km na wagę złota ;)
Czy wszystko inne poza Ninem i Vrsi będzie lepsze?:)
Wyjazd planowany w drugiej połowie sierpnia.


Omis i za Omisem - Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak.
kasia.pe
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.06.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.pe » 21.06.2017 14:14

stavros2002 napisał(a):Omis i za Omisem - Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak.

Pliiis, coś 100km bliżej?
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2017 14:20

kasia.pe napisał(a):
stavros2002 napisał(a):Omis i za Omisem - Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak.

Pliiis, coś 100km bliżej?


Jedziecie na rolkach z Polski, że odległość jest taka ważna? Według wielu "prawdziwa" Chorwacja jest poniżej Makarskiej :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2017 14:21

kasia.pe napisał(a):
stavros2002 napisał(a):Omis i za Omisem - Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak.

Pliiis, coś 100km bliżej?

Tribunj, Srima , Rogoźnica ....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2017 14:23

bigredone napisał(a):
kasia.pe napisał(a):
stavros2002 napisał(a):Omis i za Omisem - Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak.

Pliiis, coś 100km bliżej?


Jedziecie na rolkach z Polski, że odległość jest taka ważna? Według wielu "prawdziwa" Chorwacja jest poniżej Makarskiej :)

To jeszcze dalej niż Omiś.
Wg mnie "prawdziwa" Chorwacja jest w wielu miejscach :D
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 21.06.2017 14:53

kasia.pe napisał(a):
piekara114 napisał(a):kasia.pe
zgadzam sie z tym co Mikromir napisała. Do snurkowania i Nin i Vir są do d. 5latek też spokojnie już może snurkować, a bawić się może z bratem kamieniami.... Pomyśl o Murter, niewiele dalej....


piekara114, Mikromir - dziękuję

Hvar, Brac za daleko... piekara114 a pisząc Murter masz na myśli całą wyspę czy miasto? Odległość jest dla mnie do przyjęcia, zaczęłam się już nawet rozglądać za miejscówką na zakwaterowaniewchorwacji.pl. Oczywiście co lepsze i atrakcyjne cenowo jest już porezerwowane, ale szukam dalej - tylko powiedz czy np.Jezera (tam mi się udało coś gonego uwagi znaleźć) będzie ok?
Jakie jeszcze miejscowości ewentualnie wchodzą w grę w tych okolicach, może być też poza wyspą, byle nie dalej na południe, bo już jestem cała zestresowana tą podróżą, więc każdy km na wagę złota ;)
Czy wszystko inne poza Ninem i Vrsi będzie lepsze?:)
Wyjazd planowany w drugiej połowie sierpnia.


Jeśli chcesz jechać na Murter to Jezera jest godna polecenia. W samej miejscowości trochę się dzieje, ale jeśli chcesz skorzystać z krystalicznie czystej wody i spokoju to warto wybrać się na plaże w zasięgu 20 minut spaceru od centrum Jezery np. do zatoki Kromaśna (woda kryształ, a pod wodą cudowne widoki) czy w na plaże naprzeciw wyspy Guśica albo jeszcze dalej. Można tam też podjechać samochodem (drogi szutrowe). Jeśli Cię to interesuje to zajrzyj np. do mojej relacji: jezera-sierpien-2013-t45822.html :hut:
kasia.pe
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.06.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.pe » 22.06.2017 13:48

Pięknie dziękuję za propozycje.
Zrobiłam rekonesans i na Murter już cienko z rozsądnymi kwaterami, za to w Tribunj (o którym Janusz wspomniał) udało się coś wstępnie zaklepać.
Dzięki bardzo, przekonaliście mnie, że Nin to słaby wybór ;)
Jakby ktoś miał jeszcze sugestię co do miejscówki to będę wdzięczna - wszystko czytam, sprawdzam na mapie oraz dostępność kwater na bieżąco ;)

Co do pytania, czy na rolkach się wybieramy - jeśli mogę trafić w piękne miejsce w odległości 1100km i też piękne (choć zapewne całkiem inne)-1300km to wybieram pierwszą opcję, poprostu. A że nigdy nie byłam w tych rejonach to stąd moje pytanie na forum.

Mikromir - Twoje zdjęcia to BAJKA
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji - POMOCY

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 25.06.2017 08:19

Bartolo napisał(a):
juail napisał(a):Witam,

w tym roku po raz pierwszy planuję wyjazd do Chorwacji. Zawsze jeździliśmy na wycieczki organizowane z biur podróży - Egipt, Turcja, Tunezja itd. W tym roku postanowiliśmy jednak odwiedzić Chorwację.
Najbardziej interesuje mnie miejsce - gdzie najlepiej się wybrać? Dodam, że jedziemy we dwójkę. Nie chcemy tłumów i pobytu w centrum rozrywki. Interesuje mnie piękna plaża (najlepiej piaszczysta) oraz cisza i spokój. (wiadomo, żeby było miejsce na posiłek oraz wieczorne spacery) - najbardziej interesuje mnie wyspa.
Mam też pytanie jeżeli chodzi o nocleg - planujemy pojechac "w ciemno" i tu też moje pytanie - czy na początku sierpnia znajdziemy nocleg bez problemu?
Proszę o pomoc w wyborze miejsca :)

Piękna piaszczysta plaża? To raczej nie w Chorwacji, i bardzo dobrze, przy piasku woda nie miałaby tak bajecznej przejrzystości, taki urok. Co do spokojnych miejsc, to takie jeszcze można znaleźć - 3 lata temu byłem z żoną w Marusici - mała wioseczka między Omisem a Brelą, nie za dużo apartamentów, jest też i restauracja, bardzo klimatyczne plaże, minusem jest niestety brak deptaka. Więcej takich klimatów znajdziesz właśnie na wyspach. Co do wyjazdu w ciemno, wg mnie w szczycie sezonu większość "fajniejszych" apartamentów jest już zajęte. Będą tacy którzy oczywiście preferują takie rozwiązanie, ja dwa razy jechałem w ciemno i dwa razy były problemy. W tym roku rezerwacja już w lutym i spokojna głowa 8)

W Chorwacji są piaszczyste plaże przy tym woda jest przejrzysta, jest ich mało ale są.
mikolam3
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.05.2015
Pomocy!!! Małe ciekawe miasteczko takie jak Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikolam3 » 25.06.2017 08:26

Poszukuję ciekawego miejsca Baska, Starigrad i Pakostane zaliczone.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pomocy!!! Małe ciekawe miasteczko takie jak Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2017 12:06

mikolam3 napisał(a):Poszukuję ciekawego miejsca Baska, Starigrad i Pakostane zaliczone.

Inne jak Pakoštane :wink:
Primosten
Tribunj
Brela
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 19.07.2017 08:46

Witajcie Cromaniacy !

Z góry dziękuje za tytuł "archeologa roku" za odgrzebanie niemal rocznego postu.
Kolejny rok bezskutecznie walczę z Chorwackim uzależnieniem i mimo poznawania innych miejsc nałóg powraca...
Urlop zaplanowany na wrzesień (1-23.09) szukam ciągle alternatywy dla Chorwacji ale im bliżej urlopu tym bliżej do Cro...
Zatem bardzo proszę o pomoc w wyborze kolejnego miejsca na Chorwackie wakacje oraz propozycje fajnych miejsc do zwiedzenia.
Poniżej karta mojej Chorwackiej choroby,
chciałbym uniknąć powtórek ale jak widzicie po karcie choroby nie zawsze się to udaje :).
Urlop we wrześniu więc zdecydowanie południe tzn. skreślam wszystko na północ od Splitu. Ponieważ mam dramatyczne problemy z usiedzeniem w jednym miejscu
chyba jednak muszę unikać wysp jako miejsca stacjonowania, jak widzicie temat nie jest prosty.
Jeszcze tytułem wyjaśnienia dlaczego ten nałóg jest tak mocny: jest pięknie, jest ciepło, jest blisko, plaże są cudowne kamieniste, jedzenie jest boskie, wino jest obłędne, może nie jest tanio ale nic porównywalnego taniej znaleźć nie mogę.

Przebieg choroby:

2013 Tucepi: Dubrownik, Split, Trogir, Imotski, Mostar, Hvar, Brac, Makarska, Omis, PN jezior Plitwickich
2014 Rovinj: Pula
2014 Orebic: Dubrownik, Mostar, Korcula, Ston, Mljiet, Trstenic, Sv Ilia, Trpanj, Loviste
2015 Primosen: PN Krka, PN Paklenica, PN Kornati, Pag, Zadar, Sybenik, Murter, Split, Trogir, Kanion Zmarnjna
2016 Tucepi: Wenecja, Objazd Hvar, Makarska, Mostar, Pocitelj, Imotski, Split, Trogir, Omis twierdze + spływ Cetina, Jaskinia Postojna
2017 Orasac: Dubrownik
2017 ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone