Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.06.2017 19:28

Po to powstały kluby miłośników, aby informacje były w jednym miejscu i ułatwić ich znalezienie. Większość osób cierpi na brak czasu, a z drugiej strony nikomu nie chce się po sto razy pisać o tym samym (i tracić swój czas), skoro jest to na forum dostępne i wystarczy poczytać i użyć wyszukiwarki.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 07.06.2017 19:37

JOLA LOJALNA napisał(a):ok dziekuje za podpowiedz ale brak czasu na czytanie a jest tego troche... :)

To poczytaj tylko najnowsze posty, będą to zarazem najbardziej aktualne informacje.
Radek90
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.06.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 18.06.2017 21:39

Witam,

w tym roku ja i moja narzeczona planujemy urlop w Chorwacji. Kompletnie nie mam rozeznania, gdzie warto jechać zważywszy na nasze wymagania. Urlop będzię w dniach od 2.09 do 10.09 więc teoretycznie już poza tym największym sezonem. Z tego co się rozeznałem wstępnie, to gdzieś od Zadaru do Makarskiej - te rejony wstępnie by nas interesowały.
Obydwoje lubimy miejscowości, gdzie coś się po prostu dzieje, tak aby wieczorem móc sobie gdzieś iść. W zeszłym roku byliśmy w Grecji na Kosie i bardzo nam to odpowiadało, bo hotel mieliśmy już na uboczu, a za 2 km centrum Kosu. Lubimy ładne plaże, najlepiej piaszczyste ale w Chorwacji takich nie ma, więc takie z drobnym żwirkiem. Betonowe miejskie plaże nas nie interesują. Oczywiście preferujemy własne gotowanie, więc sprawdzony apartament z aneksem kuchennym. Bardzo prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam,
Radek
kasia.pe
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.06.2017
Nin, Vrsi a może coś całkiem innego?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.pe » 19.06.2017 14:29

Drodzy Forumowicze,
czytam Was od 2 tygodni bez przerwy i mętlik w głowie coraz większy... dlatego wołam o poooomoc ;)
Chcemy po raz pierwszy wybrać się do Chorwacji z dwójką bardzo aktywnych dzeci ;) - 5 i 10 lat.
Mam wstępnie zaklepaną kwaterę w miejscowości Nin, blisko nińskiej laguny - jednak równocześnie także we Vrsi szukałam i tam także mam na oku apartament w przyzwoitej cenie.
W związku z tym, że to będzie nasz pierwszy wyjazd to nastawiamy się na zwiedzanie pobliskich zakątków czyli Vir, Zadar, Pag itp... jednak pierwszą połowę dnia chcemy spędzać blisko kwatery i teraz nurtuje mnie woda w zatoczce przy Nin, bo naczytałam się, że jest ona nieprzejrzysta, zmącona... a nastawiamy sie na oglądanie flory i fauny podwodnej i dlatego naszły mnie wątpliwości, czy aby ta okolica jest trafna?
Oczywiście cena gra rolę (chcemy wydać tak do max 60euro/doba za nocleg) i także bardziej na południe też w grę nie wchodzi (z racji odległości).
Pytanie do doświadczonych - zostać przy Ninie czy szukać innej miejscówki? Jeśli innej to gdzie?
z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 19.06.2017 19:35

Kasia.pe
jak chcesz wodę krystalicznie czystą i pooglądać podwodny świat to chyba niezbyt wybrałaś :(
zmykaj na wyspę - Hvar, Brać, Pag
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 19.06.2017 19:42

Radek90 napisał(a):Witam,

Lubimy ładne plaże, najlepiej piaszczyste ale w Chorwacji takich nie ma, więc takie z drobnym żwirkiem.

Pozdrawiam,
Radek

plaże piaszczyste w Chorwacji są, ale raczej nie takie są tam atrakcją
jak lubicie poimprezowac to może Makarska? Novalia?
we wrześniu nie będzie już tak tłoczno
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Nin, Vrsi a może coś całkiem innego?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.06.2017 20:34

kasia.pe napisał(a):W związku z tym, że to będzie nasz pierwszy wyjazd to nastawiamy się na zwiedzanie pobliskich zakątków czyli Vir, Zadar, Pag itp... jednak pierwszą połowę dnia chcemy spędzać blisko kwatery i teraz nurtuje mnie woda w zatoczce przy Nin, bo naczytałam się, że jest ona nieprzejrzysta, zmącona... a nastawiamy sie na oglądanie flory i fauny podwodnej i dlatego naszły mnie wątpliwości, czy aby ta okolica jest trafna?
Oczywiście cena gra rolę (chcemy wydać tak do max 60euro/doba za nocleg) i także bardziej na południe też w grę nie wchodzi (z racji odległości).
Pytanie do doświadczonych - zostać przy Ninie czy szukać innej miejscówki? Jeśli innej to gdzie?
z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)


Okolice Ninu są fajne dla maluchów zajmujących się na plaży głównie ciapraniem w piasku. Ale wiadomo, że tam gdzie piasek woda jest mętna i widoczność pod nią spada. Tracą na tym snorkujący. Czyli zyska pięciolatek bo sobie pogmera w piasku, straci dziesięciolatek bo za dużo pod wodą nie zobaczy.

aP7140645.JPG
Nin


No i oczywiście nie należy się wiele po tym piasku spodziewać - jest inny niż nadbałtycki.

aP7140673.JPG
Nin


Jakieś zwierzaki w tym Ninie łaziły...

aP7140661.JPG
Nin


...jednak generalnie nie należy się nastawiać na rafę koralową bogatą w życie podwodne. :mrgreen:

aP7140649.JPG
Nin


Ładne plaże są na Pagu (często choć nie wszystkie z fajnymi kamyczkami i dość przejrzystą wodą, choć nie aż taką jak np. na Hvarze) - ale te najurokliwsze nad Paškim Zalivem znajdują się poza głównymi miejscowościami. Ludzie do nich najczęściej dojeżdżają. Chyba, że ktoś lubi mieszkać w małym przysiółku bez atrakcji lub na odludziu.

aaaP1170615.JPG
Sv. Marija


aP1170641.jpg
Sv. Marko


aP1170041.JPG
Sv Marko


aP1170033.JPG


aP7050130.jpg
Dubrava


aP1160190.jpg
Beritnica - kilometr z buta ;-)


Riwiera Zadarska mi się po prostu nie podoba - mam na myśli wybrzeże mniej więcej od Privlaki po Pirovac. Plaże mocno takie sobie, bym powiedziała, życie podwodne bez szału. Za to do zwiedzania ujdzie. Od Murteru na południe już można coś trochę ciekawszego znaleźć. Ale to moja subiektywna opinia oczywiście.

Nie piszesz w jakim terminie jedziecie.
Popełniłam kiedyś błąd wyznaczając sobie limit kilometrów do przejechania. Akurat wyszedł o kilkadziesiąt km za krótki. Szkoda było. :?

Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji. 8)
Ostatnio edytowano 19.06.2017 20:53 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
scorpio100hr
zbanowany
Posty: 37
Dołączył(a): 04.01.2014
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) scorpio100hr » 19.06.2017 20:52

Pozdrav Radek90!!!! Imate inbox za Zadar!


Radek90 napisał(a):Witam,

w tym roku ja i moja narzeczona planujemy urlop w Chorwacji. Kompletnie nie mam rozeznania, gdzie warto jechać zważywszy na nasze wymagania. Urlop będzię w dniach od 2.09 do 10.09 więc teoretycznie już poza tym największym sezonem. Z tego co się rozeznałem wstępnie, to gdzieś od Zadaru do Makarskiej - te rejony wstępnie by nas interesowały.
Obydwoje lubimy miejscowości, gdzie coś się po prostu dzieje, tak aby wieczorem móc sobie gdzieś iść. W zeszłym roku byliśmy w Grecji na Kosie i bardzo nam to odpowiadało, bo hotel mieliśmy już na uboczu, a za 2 km centrum Kosu. Lubimy ładne plaże, najlepiej piaszczyste ale w Chorwacji takich nie ma, więc takie z drobnym żwirkiem. Betonowe miejskie plaże nas nie interesują. Oczywiście preferujemy własne gotowanie, więc sprawdzony apartament z aneksem kuchennym. Bardzo prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam,
Radek
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Nin, Vrsi a może coś całkiem innego?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 20.06.2017 08:37

Mikromir napisał(a):Jakieś zwierzaki w tym Ninie łaziły...


Takie zwierzaki nie tylko w Ninie łaziły :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2017 09:49

kasia.pe
zgadzam sie z tym co Mikromir napisała. Do snurkowania i Nin i Vir są do d. 5latek też spokojnie już może snurkować, a bawić się może z bratem kamieniami.... Pomyśl o Murter, niewiele dalej....
juail
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.06.2017
Pierwszy wyjazd do Chorwacji - POMOCY

Nieprzeczytany postnapisał(a) juail » 20.06.2017 12:43

Witam,

w tym roku po raz pierwszy planuję wyjazd do Chorwacji. Zawsze jeździliśmy na wycieczki organizowane z biur podróży - Egipt, Turcja, Tunezja itd. W tym roku postanowiliśmy jednak odwiedzić Chorwację.
Najbardziej interesuje mnie miejsce - gdzie najlepiej się wybrać? Dodam, że jedziemy we dwójkę. Nie chcemy tłumów i pobytu w centrum rozrywki. Interesuje mnie piękna plaża (najlepiej piaszczysta) oraz cisza i spokój. (wiadomo, żeby było miejsce na posiłek oraz wieczorne spacery) - najbardziej interesuje mnie wyspa.
Mam też pytanie jeżeli chodzi o nocleg - planujemy pojechac "w ciemno" i tu też moje pytanie - czy na początku sierpnia znajdziemy nocleg bez problemu?
Proszę o pomoc w wyborze miejsca :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji - POMOCY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2017 13:12

juail napisał(a):Witam,

w tym roku po raz pierwszy planuję wyjazd do Chorwacji.
najbardziej interesuje mnie wyspa.


Witam.
Zapraszam do lektury Klubów >>> regiony-i-miejscowosci-turystyczne-f8.html
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji - POMOCY

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 20.06.2017 13:41

juail napisał(a):Witam,

w tym roku po raz pierwszy planuję wyjazd do Chorwacji. Zawsze jeździliśmy na wycieczki organizowane z biur podróży - Egipt, Turcja, Tunezja itd. W tym roku postanowiliśmy jednak odwiedzić Chorwację.
Najbardziej interesuje mnie miejsce - gdzie najlepiej się wybrać? Dodam, że jedziemy we dwójkę. Nie chcemy tłumów i pobytu w centrum rozrywki. Interesuje mnie piękna plaża (najlepiej piaszczysta) oraz cisza i spokój. (wiadomo, żeby było miejsce na posiłek oraz wieczorne spacery) - najbardziej interesuje mnie wyspa.
Mam też pytanie jeżeli chodzi o nocleg - planujemy pojechac "w ciemno" i tu też moje pytanie - czy na początku sierpnia znajdziemy nocleg bez problemu?
Proszę o pomoc w wyborze miejsca :)


Proponuję Brelę
Trzeba tylko wybrać w która część wam będzie bardziej odpowiadała.
Z Breli jest blisko do Baśka Vody
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2017 14:05

Oj tak Brela, a zwłaszcza Baśka ze swymi pięknymi piaszczystymi, szerokimi plażami ukrytymi wśród piniowych drzewek...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji - POMOCY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2017 14:11

shrek napisał(a):[Z Breli jest blisko do Baśka Vody

Zależy z której części Breli :wink:

https://www.google.pl/maps/dir/Jakiru%C ... 45!3e2!5i1

Promenadą też podobnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone