Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 10.08.2017 17:34

No i jeszcze Gradac
Podobnie jak Podgora, Brela i Tucepi.
Dodam jeszcze Baśka Voda
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 10.08.2017 17:38

Jak coś innego to polecam Istriie np. Rabac. Widoki są... , spacerować w zdluz brzegu mozna dosc daleko, gory sa nie takie jak w Makarskiej ale maja swoj urok, sa sciezki w gorach, sporo miast do zwiedzenia na Istrii.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 10.08.2017 23:40

Jako ze jade do Tucepi za 21 dni mogę coś dopisać. Pomyśl o mieście Pag. Byłem zachwycony. Klimat starego miasta fantastyczny, uliczki cudowne, mnostwo restauracji i innych miejskich atrakcji, gory, można pospacerować wzdłuż morza choć do Tucepi to sie nie umywa, ladne plaże rowniesz dzikie, blisko Polski.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 11.08.2017 08:29

przemo99 napisał(a):Jako ze jade do Tucepi za 21 dni mogę coś dopisać. Pomyśl o mieście Pag. Byłem zachwycony. Klimat starego miasta fantastyczny, uliczki cudowne, mnostwo restauracji i innych miejskich atrakcji, gory, można pospacerować wzdłuż morza choć do Tucepi to sie nie umywa, ladne plaże rowniesz dzikie, blisko Polski.


Mało tego można wyjść na najwyższy szczyt SV Vid i tam dopiero są widoki. Cała wyspa w zasięgu wzroku i nie tylko. Plaż do koloru do wyboru. Z miasta Pag jest droga szutrową gdzie można obejść na drugą stronę wyspy.Jak Cię zaciekawi to podeślę kilka fotek i opiszę co jeszcze można zobaczyć fajnego w okolicy.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 12.08.2017 00:13

Bylem na Sw Vidzie od strony Bosany i jest co oglądać:) plaże przy szutrze tez niczego sobie, tak wiec polecam raz jeszcze. Ja z pewnością do miasta Pag wrócę bo mnie zauroczulo.W sumie mieliśmy w tym roku wrócić ale nie moglem znaleźć noclegu stąd wybór Tucepi.

Szczerze mowiac dla mnie licząc do 10h od granicy PL wybór nr 1!!! Jezeli dalej to Peljesac lub Hvar.
Bercik91
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.09.2014
Bliżej - ale i tak fajnie :D

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercik91 » 13.08.2017 22:36

Witam,

dopiero co wróciliśmy z wakacji na Półwyspie Pelješac a już szukamy nowego miejsca na spędzenie kolejnych wakacji. Po wielu "dalszych" podróżach szukamy czegoś co znajduje się troszkę bliżej. Planujemy wyjazd tylko we dwoje i zależałoby nam na szybkim transporcie na miejsce. Myślimy nad jakąś północną częścią Chorwacji ( Rijeka, Baśka, Crikvenica? ) - gdzieś w pobliżu tych miejscowości ? Jestem ze Śląska i nie chciałem żeby nasza trasa przekroczyła 1000km :D, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje :D Przy okazji może ktoś ma namiary na fajne lokum dla dwójki ? :D

Pozdrawiam !

-----------
Rab - Lopar
Trogir / Ciovo - Okrug Gronji
Makarska
Makarska / Split
Pelješac - Orebić / Dubrovnik
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Bliżej - ale i tak fajnie :D

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2017 00:05

Bercik91 napisał(a):Witam,

dopiero co wróciliśmy z wakacji na Półwyspie Pelješac a już szukamy nowego miejsca na spędzenie kolejnych wakacji. Po wielu "dalszych" podróżach szukamy czegoś co znajduje się troszkę bliżej. Planujemy wyjazd tylko we dwoje i zależałoby nam na szybkim transporcie na miejsce. Myślimy nad jakąś północną częścią Chorwacji ( Rijeka, Baśka, Crikvenica? )

Rijeka do skreślenia.
Jedz na Istrię.
Umag
Potec
Rovinj
....
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2017 00:26

Rijeka jest spoko ale decyzję o wykreśleniu powinno zostawić się po jej odwiedzeniu... Ale do plażowania średnio, to już bardziej Opatija i jej Riwiera ;-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2017 00:32

Miałem na myśli skreślenie Rijeki na dłuższy pobyt wakacyjny.
Zwiedzić można.
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2017 02:03

Janusz Bajcer napisał(a):Miałem na myśli skreślenie Rijeki na dłuższy pobyt wakacyjny.
Zwiedzić można.


Też tak myślałem o Trieście. Ale mając wybór "lato w Rybniku" a "lato w Trieście", to chyba wybrałbym to drugie ;-) Rijeka to duże miasto a nie każdemu takie wakacje przypadną do gustu.
Daniel88
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.08.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel88 » 16.08.2017 12:05

To mój pierwszy post na forum więc wszystkich wielbicieli Chorwacji gorąco witam.
W tym roku, na początku września wybieramy się z dziewczyną pierwszy raz do Chorwacji, potrzebuję pomocy w wyborze regionu/miejscowości.
Przejrzałem forum, zacząłem czytać tematy poświęcone konkretnym miejscowością ale maja po 100-200 stron i nie sposób to wszystko przeczytać i wyciągnąć esencję.
Może tutaj ktoś doradzi, nie chciałem kolejnego wątku nowego zakładać.

A więc lecimy na lotnisko koło Splitu na początku września. Będziemy w Cro 7 dni. Głownie planujemy odpoczywać, opalać sie i leniuchować na plaży, fajnie jakby woda była czysta, w miarę ciepła i było to morze a nie jakaś zatoka przy porcie.
Fajnie jakby plaże nie były metr od głownej drogi jak to podobno jest na Ciovo w okolicach Arbaniji itp
Dobrze aby w miasteczku był jakiś sklep, knajpki, pub żeby wyskoczyć na drinka, ogólnie standard.

2 dni planujemy poświęcić żeby zobaczyć Split, Trogir i Wodospady KrKa,do tych lokacji dotrzemy jakims busem pewnie czy coś, reszta wypoczynek.

Na forum z tego co widziałem przewijają sie miejscowości Rogoźnica, Primosten, Pisak, Omiś, Brela, Baśka Voda oraz wyspy Hvar i Brać. Coś polecacie ? Coś odradzacie, może ktoś już był w tym roku i ma świeże info. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 17.08.2017 07:49

Ja polecam Tucepi, Podgora, Brela, Baśka Voda, Gradac
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 17.08.2017 08:13

Daniel88 napisał(a): może ktoś już był w tym roku i ma świeże info. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Sądzę że w tym roku było bardzo dużo ludzi z forum i to w każdym miejscu, jak Chorwacja długa.
Woda praktycznie wszędzie jest czysta. Nie widziałem a słyszałem że gorzej to wygląda w Omisiu gdzie Cetina wpływa do morza. Może to i prawda i woda tam wygląda gorzej niż gdzie indziej, ale podejrzewam że i tak całkiem korzystnie.
mcviper
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.08.2017
Chorwacja pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcviper » 20.08.2017 16:58

Witam serdecznie,

wpadłem na pomysł żeby spontanicznie ruszyć jutro z rodziną do Chorwacji, oczywiście odwiedziłem to forum ale z tego co tu wyczytałem to ilość opcji jest tak duża, że nie mam zielonego pojęcia gdzie się udać

może pomożecie ?

jedziemy autem z dwójką dzieci 8 i 11 lat, chcielibyśmy jakąś urokliwą miejscowość z plażą i dobrym jedzeniem w miarę niedaleko z Polski

możecie coś polecić ?

i jeszcze jedno pytanie - czy warto jechać tam teraz w ciemno bez rezerwacji ?
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 20.08.2017 19:26

Witam wszystkich. W tym roku byliśmy pierwszy raz w Chorwacji w miejscowości Podgora. Bardzo nam się tam podobało; plaże, widoki, wielkość miasteczka, ukształtowanie terenu. W przyszłym roku także chcemy wybrać się do tego kraju jednak w inne miejsce ale podobne do Podgory, czyli spokojne nieduże miasteczko bez tłoku na plażach. Ja plażowałem na "ubocznej" plaży na skraju miasta za restauracją Ahipara, na których zawsze znalazło się miejsce na koce i ręczniki.

Czy ktoś może polecić takie miejsce, które będzie podobne do Podgory, czyli:

- miejscowość wielkością podobna do Podgory, może być trochę większe ale przede wszystkich bez dzikich tłumów jak Makarska
- dobrze by było aby było co pozwiedzać w okolicy
- bez tłumów na plaży, chyba że boczne plaże (jak w Podgorze) są w miarę luźne
- łagodne zejście do wody
- mile widziane ładne widoki
- miejscowość położona nie dalej niż Riwiera Makarska , im bliżej tym lepiej

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone