Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 20.08.2017 19:53

Tucepi, Brela, Gradac
W sezonie spory tłok na głównych plażach, tak jak w Podgorze
Widoki podobne, góry i morze
Deptak wzdłuż plaży
gina
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.06.2006
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) gina » 22.08.2017 13:21

Po czteroletniej przerwie znowu Chorwacja już 8 raz i tym razem padło na Rovinj :-)) Wyjazd poczatek września. Co myslicie ? Warto?? Może ktoś podrzuci jakieś fajne miejsce noclegowe ?? dla 2 osób ? Pozdrawiam :-) :D
Jolly
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.08.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolly » 23.08.2017 14:57

witam wszystkich forumowiczów,

w przyszlym roku z 3 rodzinami, kazda 2+1, łącznie z dziecmi 9 osób mamy zamiar ruszyc na Chorwację.
Czytam obszerną informację na ten temat, jednak tak do konca nie sprecyzowałam, bo po omacku to jeszcze...
liczę na pomoc:
poszukujemy domu dla nas lub apartamentów - blisko plazy oraz niedaleko miasteczka by mozna bylo pochodzic, całosc w poblizu (do 100km) fajnych miejscowosci do zwiedzania - zeby widoki powaliły a i jeszcze jakis narodowy park do zwiedzenia, te 3 rzeczy we wrzesniu przyszłego roku planujemy...

Proszę podawajcie propozycje wraz z nazwami miast godnych wg was zwiedzenia, a moze macie juz kwatery sprwdzone na taką ilosc???
Chetnie poslucham waszych rad i propozycji ....

Z góry dziekuję ;)))
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2017 19:24

Jolly napisał(a):witam wszystkich forumowiczów,

w przyszlym roku z 3 rodzinami, kazda 2+1, łącznie z dziecmi 9 osób mamy zamiar ruszyc na Chorwację.

Witam.
W przyszłym roku ruszycie do Chorwacji :idea:
Czasu sporo do wyboru miejsca.
Czytaj ten wątek, czytaj Relacje, na pewno coś wpadnie w oko gdzie ruszyć. :wink:
Jolly
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.08.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolly » 24.08.2017 10:21

witam

wiem, ze to dlugi czas, ale lubię miec wszystko dopiete na ostatni guzik, a ze wzgl. na ilosc osob zanim wszsytkim sie dogodzi ...

Czytam czytam ... sklaniamy się w okolice Zadar - Split i czytam te wątki ;)))
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 25.08.2017 07:42

Wega
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.02.2016
Jak nie Hvar, to co?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wega » 11.09.2017 19:54

Moi Drodzy!

Dzięki temu forum odkryłam Chorwację i jest to miłość absolutna. Pierwszy raz, jakieś 7 lat temu - Marusici i pierwsze zauroczenie. Mieszkaliśmy w starej części wioski.... ah, ten zapach, wąskie uliczki, piękna plaża ze skałkami, krystaliczna woda.... Rok temu byliśmy na Hvarze i.....to był strzał w 10. Dzięki forum wybraliśmy Ivan Dolac i baaardzo nam się tam podobało. Objechaliśmy wyspę, znaleźliśmy urocze zatoczki, piękne miasteczka. Pokochaliśmy spokój, ciszę, klimat - trochę senny, leniwy... W tym roku decyzja o wyjeździe zapadła w ostatniej chwili, miała być północ, bo jesteśmy z wlkp. a trasę chcieliśmy pokonać na raz. Padło na Pag - jedyne wolne noclegi w naszym przedziale cenowym w mieście Pag, a w zasadzie pod - w stronę Bosany. Już po przejechaniu granicy pojawia się błysk..... może jednak zadzwonić do Cariców, może mają coś wolnego... ale nie, za daleko, spróbujmy ten Pag. I cóż. Niby nie było źle.... ale jakoś tak.... jakoś szaro, nie tak czysto, nie tak klimatycznie.... może złe miejsce wybraliśmy zwyczajnie. Pag - miasto i zatoka nie zrobiły na nas dobrego wrażenia. Szybka decyzja - telefon do ubiegłorocznych gospodarzy, apartament wolny za 2 dni, coś nam znajdą na ten czas... Decyzja mogła być tylko jedna :D

Kolejne 10 dni w Ivanie, kolejne zatoczki, kolejne godziny w kawiarniach Jelsy, pizza we Vrboskiej, wycieczka do Hvaru.... co tu dużo mówić, było pięknie.

Tak pięknie, że decyzja zapadła, znów jedziemy na południe, znów Chorwacja. Do końca roku chcemy coś zarezerwować. I tutaj Drodzy, prośba o pomoc. Dokąd tym razem? Niby chcemy zobaczyć coś nowego, ale trochę boimy się rozczarowania... Może ktoś, kogo Hvar zachwycił - klimatyczne miasteczka, brak takiego, no nie wiem, kurortowego kiczu, bud z żarciem itp, krajobraz, zatoki (zwłaszcza od Zawali w stronę Gromin) zachwyciły tak samo, może nam jeszcze coś polecić? Myślimy nad którąś z wysp lub sławetnym półwyspem. Choć jest pokusa, aby 3 x Ivan Dolac zaliczyć.

Dodam jeszcze, że jeździmy na przełomie sierpnia/września, tak lubimy najbardziej - nie ma dzikich tłumów ani wielkich upałów.
Byliśmy kiedyś też w Grecji (Chalkidiki) - poza sezonem, a i tak nam się nie podobało, brzydko, brudno, miasteczka bez klimatu zupełnie, wałęsające się psy (dla mnie to duży problem, każdego chciałabym zabrać)... tylko plaże ładne, w sezonie pewnie maksymalnie zatłoczone. Wszędzie leżaki, muzyka, bary. Ble. Czarnogóra również zaliczona - podobne odczucia, zbyt dużo ludzi na plażach, miasteczka niezbyt, woda jakaś mało przejrzysta. Tylko jedzenie dobre.

Pomóżcie forumowicze, a jeśli ktoś ma pytania co do Hvaru lub Marusici, to służę pomocą. Fotorelacji nie będzie niestety, bo nasz aparat wymaga wymiany, zdjęcia jakieś mało barwne, nie oddają uroku odwiedzonych miejsc.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Jak nie Hvar, to co?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 11.09.2017 20:33

Jedzcie na Peljesac. Byłem tez w Ivan Dolac bedzie wam sie podobało
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jak nie Hvar, to co?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.09.2017 20:42

Wega napisał(a):Byliśmy kiedyś też w Grecji (Chalkidiki) - poza sezonem, a i tak nam się nie podobało, brzydko, brudno, miasteczka bez klimatu zupełnie, wałęsające się psy (dla mnie to duży problem, każdego chciałabym zabrać)... tylko plaże ładne, w sezonie pewnie maksymalnie zatłoczone.
8O 8O W zeszłym roku spędziłam na Halkidiki dni i psów wałęsających nie widziałam, plaże zatłoczone tylko w samym centrum (identycznie jak w Cro, ale wystarczy kilka km podjechać i zatoczka tylko dla nas), brudu też jakoś większego nie zauważyłam, no miasteczek klimatycznych to nie ma, ale tego tu nie szukałam, bo to jednak region typowo turystyczny.... i dużo różnorodnych plaż od piasku (takiego prawdziwego), poprzez żwir i skały - Cro jednak mniejszy wybór plaż ma....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jak nie Hvar, to co?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.09.2017 21:22

Wega napisał(a):Kolejne 10 dni w Ivanie, kolejne zatoczki, kolejne godziny w kawiarniach Jelsy, pizza we Vrboskiej, wycieczka do Hvaru.... co tu dużo mówić, było pięknie.

Tak pięknie, że decyzja zapadła, znów jedziemy na południe, znów Chorwacja. Do końca roku chcemy coś zarezerwować. I tutaj Drodzy, prośba o pomoc. Dokąd tym razem? Niby chcemy zobaczyć coś nowego, ale trochę boimy się rozczarowania... Może ktoś, kogo Hvar zachwycił - klimatyczne miasteczka, brak takiego, no nie wiem, kurortowego kiczu, bud z żarciem itp, krajobraz, zatoki (zwłaszcza od Zawali w stronę Gromin) zachwyciły tak samo, może nam jeszcze coś polecić? Myślimy nad którąś z wysp lub sławetnym półwyspem.

klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html

klub-milosnikow-wyspy-kor-ula-t46043.html

klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937.html
Wega
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.02.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wega » 11.09.2017 22:19

Peljesac kusi... jednak jakoś mnie nie do końca relacje porywają, sama nie wiem czemu, dlatego szukam wsparcia. Wiadomo, przekopię się przez cały klub i będzie łatwiej, niemniej dużo czytałam przed wyjazdem nad Hvar, też o Korculi, Braciu, Jak ktoś lubi Ivan Dolac, Hvar i poleca taki Peljesac to zapala się we mnie iskierka nadziei, że to będzie znów dobry traf. A jaka miejscowość byłaby ok, w podobnym sennym klimacie, jak miejscowości na południowej stronie Hvaru? Z tym, że na Hvarze przedpołudnia spędzaliśmy w Jelsie, miło by było mieć gdzie na spacer wyskoczyć.

My byliśmy w Grecji w małej miejscowości Sikia na środkowym palcu. Codziennie jeździliśmy po okolicy - ciągle psy, głodne, żebrające, często odganiane, w tym były 3 dokarmiane prze właścicielkę naszego apartamentu (głownie suchym chlebem), jeden ze zmiażdżoną łapą, którego chciałam do Pl ściągnąć, jednak koszty okazały się ponad moje siły. Sama gospodyni przyznała, że to spory problem i zamykała bramę na noc. Plaże, mogę się zgodzić, ale dla mnie Chorwackie duuużo bardziej urokliwe. Byliśmy w wielu zatoczkach i na większości w miarę fajnych rozkładały się już bary z parasolami i leżakami (a byliśmy przed sezonem). Z resztą rozmawialismy z kilkoma miejscowymi, m.in. chłopakiem, który wynajmował nam drugie mieszkanie, właśnie o plażach, i sam stwierdził, że kiedyś pisał bloga o "tajnych" plażach, ustronnych, a na ten moment w sezonie wszędzie jest mnóstwo turystów. Aż się wierzyć nie chce, że to te same Chalkidki. Dla mnie jednak kryształ w Chorwacji fajniejszy, z resztą wolę plaże kamieniste lub z otoczaków, piasek to już nie ta przejrzystość wody, a kochamy snoorkować. Wiem, że do Grecji nie wrócę prędko. A na którym palcu byliście? Dla mnie miasteczka to były takie koszmarki, zwłaszcza Sarti. W Sikii, w Sarti i wielu innych miejscowościach kosze były nieopróżnione, śmieci walały się po okolicy... Jednak psy zrobiły główną robotę.
Dareek87
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.09.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dareek87 » 17.09.2017 13:59

Witam wszystkich :) mam prośbę wybieram się w przyszłym roku pierwszy raz do Chorwacji i nie wiem na co się zdecydować,biorę pod uwagę Riwierę Makarską ponieważ jestem fanem gór a w tamtym rejonie ich nie brakuje :) a góry połączone z morzem to już bajka,planuje jechać w połowie czerwca na 12 dni z żoną i dwójką dzieci wiek 7lat i 1,5,interesuje nas miejsce gdzie są ładne plaże,sporo knajpek,mile widziane atrakcje dla dzieci, jakaś fajna długa promenada i mile widziany rejs z danej miejscowości na wyspę Hvar którą chcielibyśmy zobaczyć.z relacji znajomych najbliżej mi do wybrania Baśki Vody lub Tucepi bo do samej Makarskiej nie jestem przekonany bo chyba najtłoczniej.bardzo proszę o porady bo pomimo studiowania ostatnio tego forum to jestem nadal zielony :| a wiem że jest tu wielu ekspertów :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.09.2017 15:39

Wega napisał(a): W Sikii, w Sarti i wielu innych miejscowościach kosze były nieopróżnione, śmieci walały się po okolicy... Jednak psy zrobiły główną robotę.
8O 8O 8O Byłam w lipcu 2016 w Sartii i na śmieci czy niedobór koszty to nie można narzekać. Psów wałęsających też nie zauważyłam,. A jak się chce to i plaże ze skałkami czy żwierem można w Grecji znaleźć. Ja taką znalazłam 10 min od Sarti i tylko dla nas.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.09.2017 15:59

Dareek87 napisał(a):Witam wszystkich :) mam prośbę wybieram się w przyszłym roku pierwszy raz do Chorwacji i nie wiem na co się zdecydować,biorę pod uwagę Riwierę Makarską ponieważ jestem fanem gór a w tamtym rejonie ich nie brakuje :) a góry połączone z morzem to już bajka,planuje jechać w połowie czerwca na 12 dni z żoną i dwójką dzieci wiek 7lat i 1,5,interesuje nas miejsce gdzie są ładne plaże,sporo knajpek,mile widziane atrakcje dla dzieci, jakaś fajna długa promenada i mile widziany rejs z danej miejscowości na wyspę Hvar którą chcielibyśmy zobaczyć.z relacji znajomych najbliżej mi do wybrania Baśki Vody lub Tucepi bo do samej Makarskiej nie jestem przekonany bo chyba najtłoczniej.bardzo proszę o porady bo pomimo studiowania ostatnio tego forum to jestem nadal zielony :| a wiem że jest tu wielu ekspertów :papa:

najpewniej właśnie BV lub nawet Brela z dzielnicą Soline, w sensie, żebyście mieli sporo knajpek, jest długa na kilka km promenada, plaże rewelacyjne a i rejs na Hvar czy Brać się znajdzie, choć rejsy w tym okresie pewniejsze z BV
Dareek87
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.09.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dareek87 » 17.09.2017 18:23

te kiero napisał(a):
Dareek87 napisał(a):Witam wszystkich :) mam prośbę wybieram się w przyszłym roku pierwszy raz do Chorwacji i nie wiem na co się zdecydować,biorę pod uwagę Riwierę Makarską ponieważ jestem fanem gór a w tamtym rejonie ich nie brakuje :) a góry połączone z morzem to już bajka,planuje jechać w połowie czerwca na 12 dni z żoną i dwójką dzieci wiek 7lat i 1,5,interesuje nas miejsce gdzie są ładne plaże,sporo knajpek,mile widziane atrakcje dla dzieci, jakaś fajna długa promenada i mile widziany rejs z danej miejscowości na wyspę Hvar którą chcielibyśmy zobaczyć.z relacji znajomych najbliżej mi do wybrania Baśki Vody lub Tucepi bo do samej Makarskiej nie jestem przekonany bo chyba najtłoczniej.bardzo proszę o porady bo pomimo studiowania ostatnio tego forum to jestem nadal zielony :| a wiem że jest tu wielu ekspertów :papa:

najpewniej właśnie BV lub nawet Brela z dzielnicą Soline, w sensie, żebyście mieli sporo knajpek, jest długa na kilka km promenada, plaże rewelacyjne a i rejs na Hvar czy Brać się znajdzie, choć rejsy w tym okresie pewniejsze z BV

Dzięki :) to w takim razie obadam też Brele bo jej do tej pory nie brałem pod uwagę,ciągnie mnie do BV bo kilku znajomych polecało tyle że też podobno mnóstwo ludzi ale pewnie w całej Riwierze tak jest.ale jadę też przed szczytem sezonu to może będzie trochę luźniej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone