Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy laminat ?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 29.12.2009 03:01

Jacek L napisał(a):
D1ALVARO napisał(a):Witold P. - musiałbyś popytać właścicieli tych silników którzy je dość intensywnie pływają w końcu te Parsuny, Sea Kingi itp to stosunkowo młode silniki więc od razu pewnie się nie zepsują :D , na Twoim miejscu zobaczyłbym pod czapki tych silników i porównał bebechy z markowymi to może można było by coś więcej powiedzieć , osobiście pływałem tylko na Yamaha , Honda i Tohatsu, i te silniki sprawowały mi się zawsze bardzo dobrze z innymi nie miałem doczynienia.


Właśnie znowu pokazał się ekspert od sprzętu pływającego - zwłaszcza od silników wiekszej mocy używanych w słonej wodzie Jardanu .....

Ja bym zaproponował aby poczytać pierwsze 60 postów D1ALWARO - potem zrobić sobie przerwę ,i poczytac jak to kupuje wielgachnego riba .... , potem znów odczekać i poczytać ostatnie 20 postów - wtedy można wyraźnie zrozumieć jak Was robi w wała , powielając co mądrzejsze wypowiedzi - cytując między innymi FUX,a Morskiego , Mottoma, Samarta, Daisykf,a, Terenowca ,i wielu innych , którzy mieli tą przyjemność przetestować sprzęt w Jardanie.

Ja bym się powstrzymał od udzielania rad , po popływaniu w dętce po kałuży , lub w jakimś gumiaku po stawie ...... może kiedyś Trolowaty zrozumie , że żeby udzielać porad trzeba samemu najpierw spróbować , a nie wystarczy poczytać troszkę literatury ,aby być super ?

Niestety forum dopuszcza ,aby pewnego typu osobnicy , wpuszczali w maliny pytających ..... - z tego co pisałeś D1ALVARO to miasz jeden jedyny silnik i zawsze go używałeś , więc nie ściemniaj na ilu to silnikach nie pływałeś - po kiego kłamiesz i innym oczy mydlisz? Czerpiesz przyjemność z tego jaki jesteś na forum WIELGI ?

przestałbyś wreszczie ściemniać i popływaj może trochę w warunkach morskich , zamiast świrować , bo wszystkie porady jakie do tej pory udzieliłeś , są nie Twojego pomysłu !!!


Jestem bardzo ciekawy , jak zaglądając pod czapę silnika poznasz czy to markowy sprzęt czy nie , i czy się zepsuje hehehehehe :D ( oczywiście nie patrząc na oznaczenia ) bo na czapie już pisze czy to Honda czy Parsun hehehehehehehehe :D

A moim zdaniem dobry silnik to taki silnik , który jest opływany i przez jakiś czas niezawodny , i nie ważne czy to Yamaha .... ma być sprawny ....to tak jak z kompem - czasami nowy się pójdzie pierd... ić po pierwszysch 10 godzinach ... a czasami taki sam działa dobrze już 2 lata i jest super .... ale Kolega D1ALWARO ma inne kryteria - Poczytajcie posty poprzednie .....


Szkoda gadać .......


Święta racja, ale przypuszczam że chodzi o nabijanie postów, tylko dla czego innym mydlić oczy???
Wychodzę z założenia, że jak nie wiem to nie piszę, a już kiedyś napisałem, iż zabawa w wodzie, a może na wodzie to nie przelewki.
Zanim ktoś coś napisze, to niech się zastanowi czy swoimi "mądrościami" drugiemu nie zaszkodzi!!!!!!!!!!!!!
Pamiętajmy, że pytający oczekują sprawdzonych rad i podpowiedzi.
Pozdrawiam Jacek
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 29.12.2009 14:45

Jacek L - powiem Ci szczerze że właśnie rezygnuje z pisania na forum , bo mam już dość czytania twoich zaczepnych postów , no ale cóż każdy sobie musi jakoś ulżyć a Tobie najlepiej wychodzi to na forum..... , a co do tego że mam 1 silnik to oczywiście bo zawsze pływam na 1 silniku, w tamtym sezonie sprzęt zmieniałem 3 razy, więc to chyba logiczne że przy każdym miałem inny silnik, zresztą nie muszę nic nikomu udowadniać parę silników już miałem i wiem jak się zachowują, dobra koniec tego pisania bo nie będę Ci już dawał satysfakcji. aha i dodam jeszcze że to Twoje obrażania ludzi na forum też mnie rozwala, no cóż widać kto tu jest " wielki " siedząc przy klawiaturze komputera....... " Alchemiku Słowa" dobra szkoda gadać życzę powodzenia :D
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 29.12.2009 15:07

Okazało się że znajomy znajomego użytkuje od czterech lat właśnie ponton infomedia. Wprawdzie tylko na na jeziorkach i zalewach RP. W dodatku z motorkiem elektrycznym ale na pokładzie zawsze są we dwoje i zawsze coś sie dzieje(2 wędkarzy). Do tej pory zero problemów z klejeniami, pawężami i całą resztą a jakiej składa się ponton.Decyzja dojrzewa. Jeżeli dojdzie do kompletowania sprzętu chyba wygra infomedia dł.360 lub 380. Wiem..wiem..Jadran to nie Jeziorak. Jednak On każdą wolną chwilę spędza na wodzię z wędką. Jeśli chodzi o silnik cały czas myślę nad tymi "chińczykami". Chyba że trafię tani zestaw. Niestety coraz słabiej w to wierzę.
Serdeczne dzięki za okazaną pomoc.
W innym miejscu odświeżyłem temat kampingów dla pontoniarzy.
Jeżeli znacie jakieś fajne i (huraoptymista) niedrogie miejsca to jestem wdzięczny za wpisy. Osobiście jestem fanem orszackiego kampingu "Pod Maslinom", tylko z pontonem jakoś tam nie widzę siebie.
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 29.12.2009 17:25

Witold P. napisał(a): Osobiście jestem fanem orszackiego kampingu "Pod Maslinom", tylko z pontonem jakoś tam nie widzę siebie.


Dlaczego nie widzisz? Przecież byłeś nie raz , to widziałeś pontony zacumowane koło mola .... Moim zdaniem świetna baza wypadowa , blisko Dubrownik i wyspy .... tylko to cholerne zejście :nice:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.12.2009 17:46

Jacek L napisał(a):... tylko to cholerne zejście :nice:

Raczej wejście.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.12.2009 18:40

[.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 14:08 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 29.12.2009 19:47

koledzy ja nigdy nie mialem problemu z tochatsu i zwlaszcza te starsze to cala yamaha i nawet z tego samego materialu ,co do parsuna to plywalem na 15KM i sprawowal sie super to tez cala yamaha nawet polecaja kupowac do yamahy czesci od parsuna bo tansze , ale to juz nie ten sam material wykonania i slyszalem ze jest problem z serwisem pogwarancyjnym bardzo trudno udowodnic im ze awaria nawet nowego silnika nie powstala z twojej winy , dopiero po kilku latach zobaczymy co sa warte
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 29.12.2009 21:18

Witam. Szanowny Kol Witoldzie moim skromnym zdaniem nie ma specjalnej różnicy między pontonami Yamaha, Honda, Busch, Kajman, wykonane przeważnie są z PCV ( Hypalon to już inny mat oraz cena) więc bez specjalnych obaw, co nie znaczy żeby nie uważać i dbać o pływadło. Odnośnie zakupu, ja mój zestaw wyczaiłem na Allegro i to w maju (Honda 3,8IE- Yamaha 9,9 Forstr za 7500pln) pontonik jeszcze z gwarancją zaś silniczek rok po gwarancji. Pływadełko spisywało się dzielnie w Cro przez dwa sezony. Na Allegro jest sporo silników dobrych i sprawdzonych marek w przystępnych cenach, kupowanie nowego typu Parsun lub Sea King to taka niewiadoma. Po Jadranie (uczy on pokory) lepiej pływać sprawdzonym sprzętem Kol dużo pisali w tym temacie.

Pzd be-ja
Ps Jacek L :wink: wybacz Młodemu chciał pomóc pamiętamy Jego start na Forum i pytania.
bazyl67
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl67 » 29.12.2009 21:45

Witam
W związku , że ja również myślę o zakupie jakiejś łajby na przyszły rok , ale raczej coś większego z kabiną dla 2-4 osób o długości od 6 do 8 metrów max chciałbym zapytać wielce szanownych kolegów z doświadczeniem o kwestię transportu takiego zestawy do Chorwacji .
Wiem , że będę musiał zrobić sobie prawko B+E "to pikuś" , ale nie wiem jak to jest z masą motorówki do masy samochodu .
pozdr. and
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 29.12.2009 22:23

Jacek L napisał(a):
Witold P. napisał(a): Osobiście jestem fanem orszackiego kampingu "Pod Maslinom", tylko z pontonem jakoś tam nie widzę siebie.


Dlaczego nie widzisz? Przecież byłeś nie raz , to widziałeś pontony zacumowane koło mola .... Moim zdaniem świetna baza wypadowa , blisko Dubrownik i wyspy .... tylko to cholerne zejście :nice:



Myślałem że to był sprzęt tych kolesi z knajpki, tej na dole.
Czy wiesz coś o bezpieczeństwie kosztach takiego "garażowania"?
To dosyć daleko od pola. W każdym razie cała noc poza zasięgiem wzroku.
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 29.12.2009 22:41

Może się wcinam, mój zestaw cumowałem w marinie w Orebić przy samej ulicy i było spoko zabierałem tylko zbiornik z paliwem bo dzieciaki wolą podbierać benzynę do swoich motoryn. To normalny kraj i ludzie więc bez obaw.



Pzd be-ja
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 29.12.2009 23:04

Witold P. napisał(a):Myślałem że to był sprzęt tych kolesi z knajpki, tej na dole.
Czy wiesz coś o bezpieczeństwie kosztach takiego "garażowania"?
To dosyć daleko od pola. W każdym razie cała noc poza zasięgiem wzroku.


Moja łódka spokojnie tam stała prawie miesiąc i nic jej nie było , czasami tylko ktoś posiedział, ale nic nigdy nie zginęło, Francuzi cumowali 2 pontony i też było spoko , a cumowanie jest za darmochę :D Pogadaj z Bożem i znajdź sobie solidnego świniaka ,żeby się przywiązać ( na dnie tego sporo leży ) no i własna bojka + amortyzator (bo to w końcu ponton)

Pozdrav
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 29.12.2009 23:19

bazyl67 napisał(a):Witam
W związku , że ja również myślę o zakupie jakiejś łajby na przyszły rok , ale raczej coś większego z kabiną dla 2-4 osób o długości od 6 do 8 metrów max chciałbym zapytać wielce szanownych kolegów z doświadczeniem o kwestię transportu takiego zestawy do Chorwacji .
Wiem , że będę musiał zrobić sobie prawko B+E "to pikuś" , ale nie wiem jak to jest z masą motorówki do masy samochodu .
pozdr. and


Po pierwsze dopuszczalna masa przyczepy (DMC) w dowodzie rejestracyjnym, a nie masa motorówki nie może być większa od DMC samochodu.
Po drugie DMC przyczepy nie może być większa od DMC przyczepy wpisanej w dowodzie rejestracyjnym samochodu.
Na koniec "pikuś" czyli prawko B+E
Pozdrav Jacek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.12.2009 10:00

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 14:09 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 30.12.2009 19:52

be-ja napisał(a):Może się wcinam, mój zestaw cumowałem w marinie w Orebić przy samej ulicy i było spoko zabierałem tylko zbiornik z paliwem bo dzieciaki wolą podbierać benzynę do swoich motoryn. To normalny kraj i ludzie więc bez obaw.



Pzd be-ja


Nie wcinasz się - każda wypowiedź jest ważna, byle ktoś kto jej udziela doświadczył jej osobiście , a nie z postów innych ....


Pozdrav !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy laminat ? - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone