Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy laminat ?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek_katowice
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 29.12.2009 03:01

Jacek L napisał(a):
D1ALVARO napisał(a):Witold P. - musiałbyś popytać właścicieli tych silników którzy je dość intensywnie pływają w końcu te Parsuny, Sea Kingi itp to stosunkowo młode silniki więc od razu pewnie się nie zepsują :D , na Twoim miejscu zobaczyłbym pod czapki tych silników i porównał bebechy z markowymi to może można było by coś więcej powiedzieć , osobiście pływałem tylko na Yamaha , Honda i Tohatsu, i te silniki sprawowały mi się zawsze bardzo dobrze z innymi nie miałem doczynienia.

Właśnie znowu pokazał się ekspert od sprzętu pływającego - zwłaszcza od silników wiekszej mocy używanych w słonej wodzie Jardanu .....

Ja bym zaproponował aby poczytać pierwsze 60 postów D1ALWARO - potem zrobić sobie przerwę ,i poczytac jak to kupuje wielgachnego riba .... , potem znów odczekać i poczytać ostatnie 20 postów - wtedy można wyraźnie zrozumieć jak Was robi w wała , powielając co mądrzejsze wypowiedzi - cytując między innymi FUX,a Morskiego , Mottoma, Samarta, Daisykf,a, Terenowca ,i wielu innych , którzy mieli tą przyjemność przetestować sprzęt w Jardanie.

Ja bym się powstrzymał od udzielania rad , po popływaniu w dętce po kałuży , lub w jakimś gumiaku po stawie ...... może kiedyś Trolowaty zrozumie , że żeby udzielać porad trzeba samemu najpierw spróbować , a nie wystarczy poczytać troszkę literatury ,aby być super ?

Niestety forum dopuszcza ,aby pewnego typu osobnicy , wpuszczali w maliny pytających ..... - z tego co pisałeś D1ALVARO to miasz jeden jedyny silnik i zawsze go używałeś , więc nie ściemniaj na ilu to silnikach nie pływałeś - po kiego kłamiesz i innym oczy mydlisz? Czerpiesz przyjemność z tego jaki jesteś na forum WIELGI ?

przestałbyś wreszczie ściemniać i popływaj może trochę w warunkach morskich , zamiast świrować , bo wszystkie porady jakie do tej pory udzieliłeś , są nie Twojego pomysłu !!!

Jestem bardzo ciekawy , jak zaglądając pod czapę silnika poznasz czy to markowy sprzęt czy nie , i czy się zepsuje hehehehehe :D ( oczywiście nie patrząc na oznaczenia ) bo na czapie już pisze czy to Honda czy Parsun hehehehehehehehe :D

A moim zdaniem dobry silnik to taki silnik , który jest opływany i przez jakiś czas niezawodny , i nie ważne czy to Yamaha .... ma być sprawny ....to tak jak z kompem - czasami nowy się pójdzie pierd... ić po pierwszysch 10 godzinach ... a czasami taki sam działa dobrze już 2 lata i jest super .... ale Kolega D1ALWARO ma inne kryteria - Poczytajcie posty poprzednie .....

Szkoda gadać .......

Święta racja, ale przypuszczam że chodzi o nabijanie postów, tylko dla czego innym mydlić oczy???
Wychodzę z założenia, że jak nie wiem to nie piszę, a już kiedyś napisałem, iż zabawa w wodzie, a może na wodzie to nie przelewki.
Zanim ktoś coś napisze, to niech się zastanowi czy swoimi "mądrościami" drugiemu nie zaszkodzi!!!!!!!!!!!!!
Pamiętajmy, że pytający oczekują sprawdzonych rad i podpowiedzi.
Pozdrawiam Jacek
D1ALVARO
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 29.12.2009 14:45

Jacek L - powiem Ci szczerze że właśnie rezygnuje z pisania na forum , bo mam już dość czytania twoich zaczepnych postów , no ale cóż każdy sobie musi jakoś ulżyć a Tobie najlepiej wychodzi to na forum..... , a co do tego że mam 1 silnik to oczywiście bo zawsze pływam na 1 silniku, w tamtym sezonie sprzęt zmieniałem 3 razy, więc to chyba logiczne że przy każdym miałem inny silnik, zresztą nie muszę nic nikomu udowadniać parę silników już miałem i wiem jak się zachowują, dobra koniec tego pisania bo nie będę Ci już dawał satysfakcji. aha i dodam jeszcze że to Twoje obrażania ludzi na forum też mnie rozwala, no cóż widać kto tu jest " wielki " siedząc przy klawiaturze komputera....... " Alchemiku Słowa" dobra szkoda gadać życzę powodzenia :D
Witold P.
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 29.12.2009 15:07

Okazało się że znajomy znajomego użytkuje od czterech lat właśnie ponton infomedia. Wprawdzie tylko na na jeziorkach i zalewach RP. W dodatku z motorkiem elektrycznym ale na pokładzie zawsze są we dwoje i zawsze coś sie dzieje(2 wędkarzy). Do tej pory zero problemów z klejeniami, pawężami i całą resztą a jakiej składa się ponton.Decyzja dojrzewa. Jeżeli dojdzie do kompletowania sprzętu chyba wygra infomedia dł.360 lub 380. Wiem..wiem..Jadran to nie Jeziorak. Jednak On każdą wolną chwilę spędza na wodzię z wędką. Jeśli chodzi o silnik cały czas myślę nad tymi "chińczykami". Chyba że trafię tani zestaw. Niestety coraz słabiej w to wierzę.
Serdeczne dzięki za okazaną pomoc.
W innym miejscu odświeżyłem temat kampingów dla pontoniarzy.
Jeżeli znacie jakieś fajne i (huraoptymista) niedrogie miejsca to jestem wdzięczny za wpisy. Osobiście jestem fanem orszackiego kampingu "Pod Maslinom", tylko z pontonem jakoś tam nie widzę siebie.
Jacek L
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 29.12.2009 17:25

Witold P. napisał(a): Osobiście jestem fanem orszackiego kampingu "Pod Maslinom", tylko z pontonem jakoś tam nie widzę siebie.

Dlaczego nie widzisz? Przecież byłeś nie raz , to widziałeś pontony zacumowane koło mola .... Moim zdaniem świetna baza wypadowa , blisko Dubrownik i wyspy .... tylko to cholerne zejście :nice:
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.12.2009 17:46

Jacek L napisał(a):... tylko to cholerne zejście :nice:

Raczej wejście.
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 29.12.2009 18:40

[.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 14:08 przez smoki3, łącznie edytowano 1 raz
niedzwiedz40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 29.12.2009 19:47

koledzy ja nigdy nie mialem problemu z tochatsu i zwlaszcza te starsze to cala yamaha i nawet z tego samego materialu ,co do parsuna to plywalem na 15KM i sprawowal sie super to tez cala yamaha nawet polecaja kupowac do yamahy czesci od parsuna bo tansze , ale to juz nie ten sam material wykonania i slyszalem ze jest problem z serwisem pogwarancyjnym bardzo trudno udowodnic im ze awaria nawet nowego silnika nie powstala z twojej winy , dopiero po kilku latach zobaczymy co sa warte
be-ja
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 29.12.2009 21:18

Witam. Szanowny Kol Witoldzie moim skromnym zdaniem nie ma specjalnej różnicy między pontonami Yamaha, Honda, Busch, Kajman, wykonane przeważnie są z PCV ( Hypalon to już inny mat oraz cena) więc bez specjalnych obaw, co nie znaczy żeby nie uważać i dbać o pływadło. Odnośnie zakupu, ja mój zestaw wyczaiłem na Allegro i to w maju (Honda 3,8IE- Yamaha 9,9 Forstr za 7500pln) pontonik jeszcze z gwarancją zaś silniczek rok po gwarancji. Pływadełko spisywało się dzielnie w Cro przez dwa sezony. Na Allegro jest sporo silników dobrych i sprawdzonych marek w przystępnych cenach, kupowanie nowego typu Parsun lub Sea King to taka niewiadoma. Po Jadranie (uczy on pokory) lepiej pływać sprawdzonym sprzętem Kol dużo pisali w tym temacie.

Pzd be-ja
Ps Jacek L :wink: wybacz Młodemu chciał pomóc pamiętamy Jego start na Forum i pytania.
bazyl67
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl67 » 29.12.2009 21:45

Witam
W związku , że ja również myślę o zakupie jakiejś łajby na przyszły rok , ale raczej coś większego z kabiną dla 2-4 osób o długości od 6 do 8 metrów max chciałbym zapytać wielce szanownych kolegów z doświadczeniem o kwestię transportu takiego zestawy do Chorwacji .
Wiem , że będę musiał zrobić sobie prawko B+E "to pikuś" , ale nie wiem jak to jest z masą motorówki do masy samochodu .
pozdr. and
Witold P.
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 29.12.2009 22:23

Jacek L napisał(a):
Witold P. napisał(a): Osobiście jestem fanem orszackiego kampingu "Pod Maslinom", tylko z pontonem jakoś tam nie widzę siebie.

Dlaczego nie widzisz? Przecież byłeś nie raz , to widziałeś pontony zacumowane koło mola .... Moim zdaniem świetna baza wypadowa , blisko Dubrownik i wyspy .... tylko to cholerne zejście :nice:

Myślałem że to był sprzęt tych kolesi z knajpki, tej na dole.
Czy wiesz coś o bezpieczeństwie kosztach takiego "garażowania"?
To dosyć daleko od pola. W każdym razie cała noc poza zasięgiem wzroku.
be-ja
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 29.12.2009 22:41

Może się wcinam, mój zestaw cumowałem w marinie w Orebić przy samej ulicy i było spoko zabierałem tylko zbiornik z paliwem bo dzieciaki wolą podbierać benzynę do swoich motoryn. To normalny kraj i ludzie więc bez obaw.

Pzd be-ja
Jacek L
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 29.12.2009 23:04

Witold P. napisał(a):Myślałem że to był sprzęt tych kolesi z knajpki, tej na dole.
Czy wiesz coś o bezpieczeństwie kosztach takiego "garażowania"?
To dosyć daleko od pola. W każdym razie cała noc poza zasięgiem wzroku.

Moja łódka spokojnie tam stała prawie miesiąc i nic jej nie było , czasami tylko ktoś posiedział, ale nic nigdy nie zginęło, Francuzi cumowali 2 pontony i też było spoko , a cumowanie jest za darmochę :D Pogadaj z Bożem i znajdź sobie solidnego świniaka ,żeby się przywiązać ( na dnie tego sporo leży ) no i własna bojka + amortyzator (bo to w końcu ponton)

Pozdrav
jacek_katowice
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 29.12.2009 23:19

bazyl67 napisał(a):Witam
W związku , że ja również myślę o zakupie jakiejś łajby na przyszły rok , ale raczej coś większego z kabiną dla 2-4 osób o długości od 6 do 8 metrów max chciałbym zapytać wielce szanownych kolegów z doświadczeniem o kwestię transportu takiego zestawy do Chorwacji .
Wiem , że będę musiał zrobić sobie prawko B+E "to pikuś" , ale nie wiem jak to jest z masą motorówki do masy samochodu .
pozdr. and

Po pierwsze dopuszczalna masa przyczepy (DMC) w dowodzie rejestracyjnym, a nie masa motorówki nie może być większa od DMC samochodu.
Po drugie DMC przyczepy nie może być większa od DMC przyczepy wpisanej w dowodzie rejestracyjnym samochodu.
Na koniec "pikuś" czyli prawko B+E
Pozdrav Jacek
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 30.12.2009 10:00

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 14:09 przez smoki3, łącznie edytowano 1 raz
Jacek L
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 30.12.2009 19:52

be-ja napisał(a):Może się wcinam, mój zestaw cumowałem w marinie w Orebić przy samej ulicy i było spoko zabierałem tylko zbiornik z paliwem bo dzieciaki wolą podbierać benzynę do swoich motoryn. To normalny kraj i ludzie więc bez obaw.

Pzd be-ja

Nie wcinasz się - każda wypowiedź jest ważna, byle ktoś kto jej udziela doświadczył jej osobiście , a nie z postów innych ....

Pozdrav !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy laminat ? - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019