Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy laminat ?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
D1ALVARO
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 22.11.2009 09:43

Jacek L - w końcu to jest dział forum o motorowodniactwie itp. więc to chyba normalne że rozmawiamy tu o tym co lubimy, w tym sezonie sprzęt zmieniałem już 3 razy i też mnie to trochę wyniosło, więc nie wiem do czego pijesz - poza tym pytania mam bo chcę wiedzieć jak najwięcej bo przy następnej zmianie sprzętu nie będę wydawał dużych pieniędzy żeby za chwile znowu go sprzedać, a po wielu pytaniach , rozmowach, konsultacjach i telefonach wyszło na to że muszę poczekać z wymianą chociaż jeszcze sezon i dołożyć więcej gotówki żeby kupić coś czym będę pływał minimum te 5 sezonów - niestety Motorowodniactwo to nie jest tani sport i jeśli chcę kupić coś w miarę porządnego to muszę liczyć się z wydaniem minimum 45 tysięcy złotych, zresztą widzę że Twoje ulubione zajęcie to wyzywanie innych od Trolli itp, no cóż każdy musi gdzieś wyładować swoje flustracje.....
samart
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 22.11.2009 16:27

niedzwiedz40 napisał(a):najlepsze okazje zaczynają się w marcu bo w tym okresie na zachodzie ludzie wymieniają sprzęt i ten sprzęt zalewa nasz rynek ceny są niskie bo towaru jest wiecej a okres popytu krutki. teraz zostały same niedobitki tylu yamaha 25 KM bez trymu za 6500zł hehe ale i na to znajdzie się przysłowiowy jeleń.co do trymowania łodzi to nie przesadzajmy nawet biorąc pod uwagę przemieszczanie zbiornika paliwa to gora dwa dni na wodzie i warsztacie.

No i tu się nie zgodzę - próbowaliśmy na wiosnę tego roku kupić sensowny
zestaw RIB-a z silnikiem i na przyczepie.....do kwoty 25/30 000 zł i jak najbardziej znależliśmy kilka ofert, tylko jak konkretnie chcielismy pojechać na test i ewentualny zakup, to sie okazywało, że łódka jest jeszcze w Italii
lub w Anglii i ogłoszenie jest tylko formą szukania potencjalnego klienta-jelenia, który wpłaci zaliczke i poczeka 2/3 tygodnie na łódke. Wplata zaliczki
wiązała się z zakupem w ciemno - bo na testy niestety nie można było liczyć.

Skończyło się na najgorszej z opcji, czyli zakupu nowego kadłuba,
używanego silnika i nowej przyczepy i złożenie tego do kupy.

A po sezonie okazje zdarzają się częściej.....
Wiem, bo uczestniczyłem w kilku takich zakupach,
a ostatni był 2 miesiące temu....
Bowrider Rinker 5,8m - rocznik 2001, silnik 4300cm3
przyczepa oryginalna - dopasowana do łodzi,
stan całości bardzo dobry !!!! Łódż garażowana - 100% sprawna
Koszt 30 000 zł !!!!
Komfort pływania tym Bowriderem w porównaniu do RIB-a
to niebo a ziemia. 6 osób na spox - bez ocierania sie łokciami,
a z holowaniem tego zestawu, również bez problemu na kat "B"
- zostało jeszcze 30KG limitu !!!

Gdyby taka okazja trafiła by się nam w marcu/kwietniu nie robilibyśmy
RIB-a na wyjazd do CRO tylko upalalibysmy tego Bowridera !!!

pzdr.samart
niedzwiedz40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 22.11.2009 18:34

nie podpieraj się tym rokiem gdzie był kryzys ja sam miałem problem z silnikami .Znajdz coś teraz po sezonie i zobaczymy czy coś trafisz jesli nawet to z cena o 1/3 większa od faktycznej wartości
samart
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 23.11.2009 19:23

niedzwiedz40 napisał(a):nie podpieraj się tym rokiem gdzie był kryzys ja sam miałem problem z silnikami .Znajdz coś teraz po sezonie i zobaczymy czy coś trafisz jesli nawet to z cena o 1/3 większa od faktycznej wartości

Jeżeli jest kryzys to powinno być więcej tańszego sprzętu,
wybór logicznie rzecz biorąc, powinien być większy, bo ludzie
nie wydają tylko kiszą kapustę. A dotknięci tym strasznym kryzysem,
powinni wypsrzedawać sprzęt, aby uwolnić trochę kapitału obrotowego
żeby móc się przed kryzysem bronić......
A niestety bylo zupełnie inaczej.....

Jeszcze 1,5/2 miesiące temu (wrzesień 2009) szukając łodzi dla kolegi, mieliśmy na oku około 5-7 ciekawych propozycji Bowriderów
w cenie 30/40 000 zł i wielkości okolice 29/21st

Niestety przeglądając teraz oferty sprzedaży, widać, że jest ich mniej
i to już w wyższych cenach.
Może na wiosnę się pokażą w większej ilości i niższych cenach :-)
- czego Wam i sobie życzę,
jednocześnie wątpiąc aby tak było faktycznie - pożyjemy zobaczymy :-(

pzdr.samart
Witold P.
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 19.12.2009 23:32

Witam kolegów. Zastanawiam się nad kupnem pontonu i silnika. Pogrzebałem w googlach i znalazłem coś takiego.
http://www.boatsandoutboards.co.uk/view/F208605
Jak myślicie czy jest to oferta realna czy jakiś "smrodek"?
Jeżeli macie namiary na podobne portale oferujące używane sprzęty byłbym bardzo wdzięczny. :hut: :papa:
niedzwiedz40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 20.12.2009 08:54

Witold P. napisał(a):Witam kolegów. Zastanawiam się nad kupnem pontonu i silnika. Pogrzebałem w googlach i znalazłem coś takiego.
http://www.boatsandoutboards.co.uk/view/F208605
Jak myślicie czy jest to oferta realna czy jakiś "smrodek"?
Jeżeli macie namiary na podobne portale oferujące używane sprzęty byłbym bardzo wdzięczny. :hut: :papa:
Witaj fajny zestawik b.dobry stosunek mocy do długości sam pływałem 2.8m i 15KM mercury i na 2 osoby to była rakieta,dowiedz się tylko czy ten johnson nie ma średniej stopy bo wygląda mi to na L , a jeśli chodzi o cene to jak za ponton z silnikiem to normalna jak na warunki w UK.
terenowiec
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 20.12.2009 09:52

Witek, żadna rewelacja, bo ja mam znacznie lepszy ponton, znacznie lepszy silnik + bogate wyposażenie dodatkowe (oddzielnie dokupione) wszystko nowe (z lipca i sierpnia) i za wszystko chcę niewiele więcej. Wszystko dopasowane i sprawdzone. A do tego cały zestaw można obejrzeć i przetestować na miejscu - jak puszczą lody.
niedzwiedz40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 20.12.2009 10:42

Terenowiec a co z twoim silnikiem bo nic nie napisałeś jak się zakończyła ta sprawa??
terenowiec
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 20.12.2009 13:30

Pisałem w bardzo obszernej, niemal stronicowej relacji. W Chorwacji sprawdził się na medal. W serwisie stwierdzili, że to była wina linii paliwowej łączącej zbiornik z silnikiem i wysłali swoją, a ja im odesłałem swoją.
Witold P.
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 20.12.2009 17:32

terenowiec napisał(a):Witek, żadna rewelacja, bo ja mam znacznie lepszy ponton, znacznie lepszy silnik + bogate wyposażenie dodatkowe (oddzielnie dokupione) wszystko nowe (z lipca i sierpnia) i za wszystko chcę niewiele więcej. Wszystko dopasowane i sprawdzone. A do tego cały zestaw można obejrzeć i przetestować na miejscu - jak puszczą lody.

Moja ciekawość została pobudzona :)
Zakup planuję na kwiecień lub maj. Wpierw muszę dopiąć temat patentu SM. A ten najwcześniej w marcu. Ukaefkę chyba mogę sobie darować.
Czy wobec powyższych mogę liczyć na jakieś dodatkowe szczegóły lub zdjęcia z propozycją ceny na ten adres.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :hut: :papa:
Jacek L
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 21.12.2009 18:29

Witold P. napisał(a):Moja ciekawość została pobudzona :)
Zakup planuję na kwiecień lub maj. Wpierw muszę dopiąć temat patentu SM. A ten najwcześniej w marcu. Ukaefkę chyba mogę sobie darować.
Czy wobec powyższych mogę liczyć na jakieś dodatkowe szczegóły lub zdjęcia z propozycją ceny na ten adres.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :hut: :papa:

Jeśli chcesz mieć sprzęt na sezon ,to trochę późno planujesz kupno , tym bardziej jeśli chcesz zabrać sprzęt gdzieś dalej - najpierw trzeba go dobrze opływać i poznać , chociaż zestaw od Terenowca jest godny uwagi i mocno sprawdzony.

W temacie kursu na Sternika, to przecież żaden problem szukaj zaraz po nowym roku ,bo na patent się czeka , czasami dłuuuugo :D

Z UKF daj sobie spokój - nie trawersujesz Pacyfiku , hehe tym bardziej , że będzie Ci wolno odpływać od brzegu na 2 MM ( chyba ,że się znowu coś zmieniło )

Pozdrav.
Witold P.
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 21.12.2009 20:10

Wszystko razem troszkę mnie podłamało. Tylko troszkę. :)
Niestety zestaw Terenowca jest sporo droższy od tego "anglika".
Informacja o oczekiwaniu na patent jest równie "budująca". Z czego wynika ów termin oczekiwania? Czy patent SM jest tak trudno zdobyć(czytaj ukończyć kurs z pozytywnym wynikiem) czy obieg dokumentów od zdania egzaminu do wydania patentu jest tym koszmarkiem początkujących motorowodniaków?
Koledzy ciekaw jestem co powiecie o takim pontonie.
http://www.allegro.pl/item857925774_pro ... mocja.html

Na oko takiego leszcza jak ja wygląda ładnie.
Namierzyłem ciekawą firmę organizującą kursy motorowodne. Niestety startują od marca.
http://www.morka.pl/kursy_i_szkolenia_s ... wodny.html
D1ALVARO
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 22.12.2009 07:07

Witold P - co do pontonów to jest inny temat o tym obszernie wałkowany, le jeśli chcesz ponton w takiej wielkości to polecam Hondę T32IE a najlepiej poczytaj posty mottoma tam wszystko jest napisane, to jest sprawdzony ponton z airmatą .

mottom - sorry pisałem na szybko dlatego :D
Ostatnio edytowano 22.12.2009 20:12 przez D1ALVARO, łącznie edytowano 1 raz
AdamSz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 22.12.2009 10:50

Hej Witold. Zainteresował mnie ten temat. Faktycznie, oceniając sprzęt z obrazka, to ceny całkiem przyzwoite. A, czy wiesz jak wyglada szczegółowa procedura związana z zakupem, jakie opłaty z tym związane itp. Pozdrawiam.
mottom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 22.12.2009 19:38

Witold P. napisał(a):Czy patent SM jest tak trudno zdobyć(czytaj ukończyć kurs z pozytywnym wynikiem) czy obieg dokumentów od zdania egzaminu do wydania patentu jest tym koszmarkiem początkujących motorowodniaków?

Zrobienie patentu/zdanie egzaminu nie jest trudne - z reguły zdaje 100% (chyba, że ktoś nie chce :oops: )
Zmorą był (a chyba ciągle jest) czas oczekiwania na "plastik" :x

Witold P. napisał(a):Koledzy ciekaw jestem co powiecie o takim pontonie.
http://www.allegro.pl/item857925774_pro ... mocja.html

Dno bez głębokiego kilu
Obrazek
na Adriatyk się nie nadaje - prawdopodobnie będzie "myszkował" :( - Chyba że malutki silniczek i pływanie w wyporze (ale wtedy może by problem z ewentualną "ucieczką przed burzą" :? )

D1ALVARO napisał(a):poczytaj posty mottona

mottoma please :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy laminat ? - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019