Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy laminat ?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 22.11.2009 10:43

Jacek L - w końcu to jest dział forum o motorowodniactwie itp. więc to chyba normalne że rozmawiamy tu o tym co lubimy, w tym sezonie sprzęt zmieniałem już 3 razy i też mnie to trochę wyniosło, więc nie wiem do czego pijesz - poza tym pytania mam bo chcę wiedzieć jak najwięcej bo przy następnej zmianie sprzętu nie będę wydawał dużych pieniędzy żeby za chwile znowu go sprzedać, a po wielu pytaniach , rozmowach, konsultacjach i telefonach wyszło na to że muszę poczekać z wymianą chociaż jeszcze sezon i dołożyć więcej gotówki żeby kupić coś czym będę pływał minimum te 5 sezonów - niestety Motorowodniactwo to nie jest tani sport i jeśli chcę kupić coś w miarę porządnego to muszę liczyć się z wydaniem minimum 45 tysięcy złotych, zresztą widzę że Twoje ulubione zajęcie to wyzywanie innych od Trolli itp, no cóż każdy musi gdzieś wyładować swoje flustracje.....
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 22.11.2009 17:27

niedzwiedz40 napisał(a):najlepsze okazje zaczynają się w marcu bo w tym okresie na zachodzie ludzie wymieniają sprzęt i ten sprzęt zalewa nasz rynek ceny są niskie bo towaru jest wiecej a okres popytu krutki. teraz zostały same niedobitki tylu yamaha 25 KM bez trymu za 6500zł hehe ale i na to znajdzie się przysłowiowy jeleń.co do trymowania łodzi to nie przesadzajmy nawet biorąc pod uwagę przemieszczanie zbiornika paliwa to gora dwa dni na wodzie i warsztacie.


No i tu się nie zgodzę - próbowaliśmy na wiosnę tego roku kupić sensowny
zestaw RIB-a z silnikiem i na przyczepie.....do kwoty 25/30 000 zł i jak najbardziej znależliśmy kilka ofert, tylko jak konkretnie chcielismy pojechać na test i ewentualny zakup, to sie okazywało, że łódka jest jeszcze w Italii
lub w Anglii i ogłoszenie jest tylko formą szukania potencjalnego klienta-jelenia, który wpłaci zaliczke i poczeka 2/3 tygodnie na łódke. Wplata zaliczki
wiązała się z zakupem w ciemno - bo na testy niestety nie można było liczyć.

Skończyło się na najgorszej z opcji, czyli zakupu nowego kadłuba,
używanego silnika i nowej przyczepy i złożenie tego do kupy.

A po sezonie okazje zdarzają się częściej.....
Wiem, bo uczestniczyłem w kilku takich zakupach,
a ostatni był 2 miesiące temu....
Bowrider Rinker 5,8m - rocznik 2001, silnik 4300cm3
przyczepa oryginalna - dopasowana do łodzi,
stan całości bardzo dobry !!!! Łódż garażowana - 100% sprawna
Koszt 30 000 zł !!!!
Komfort pływania tym Bowriderem w porównaniu do RIB-a
to niebo a ziemia. 6 osób na spox - bez ocierania sie łokciami,
a z holowaniem tego zestawu, również bez problemu na kat "B"
- zostało jeszcze 30KG limitu !!!

Gdyby taka okazja trafiła by się nam w marcu/kwietniu nie robilibyśmy
RIB-a na wyjazd do CRO tylko upalalibysmy tego Bowridera !!!

pzdr.samart
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 22.11.2009 19:34

nie podpieraj się tym rokiem gdzie był kryzys ja sam miałem problem z silnikami .Znajdz coś teraz po sezonie i zobaczymy czy coś trafisz jesli nawet to z cena o 1/3 większa od faktycznej wartości
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 23.11.2009 20:23

niedzwiedz40 napisał(a):nie podpieraj się tym rokiem gdzie był kryzys ja sam miałem problem z silnikami .Znajdz coś teraz po sezonie i zobaczymy czy coś trafisz jesli nawet to z cena o 1/3 większa od faktycznej wartości


Jeżeli jest kryzys to powinno być więcej tańszego sprzętu,
wybór logicznie rzecz biorąc, powinien być większy, bo ludzie
nie wydają tylko kiszą kapustę. A dotknięci tym strasznym kryzysem,
powinni wypsrzedawać sprzęt, aby uwolnić trochę kapitału obrotowego
żeby móc się przed kryzysem bronić......
A niestety bylo zupełnie inaczej.....

Jeszcze 1,5/2 miesiące temu (wrzesień 2009) szukając łodzi dla kolegi, mieliśmy na oku około 5-7 ciekawych propozycji Bowriderów
w cenie 30/40 000 zł i wielkości okolice 29/21st

Niestety przeglądając teraz oferty sprzedaży, widać, że jest ich mniej
i to już w wyższych cenach.
Może na wiosnę się pokażą w większej ilości i niższych cenach :-)
- czego Wam i sobie życzę,
jednocześnie wątpiąc aby tak było faktycznie - pożyjemy zobaczymy :-(

pzdr.samart
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 20.12.2009 00:32

Witam kolegów. Zastanawiam się nad kupnem pontonu i silnika. Pogrzebałem w googlach i znalazłem coś takiego.
http://www.boatsandoutboards.co.uk/view/F208605
Jak myślicie czy jest to oferta realna czy jakiś "smrodek"?
Jeżeli macie namiary na podobne portale oferujące używane sprzęty byłbym bardzo wdzięczny. :hut: :papa:
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 20.12.2009 09:54

Witold P. napisał(a):Witam kolegów. Zastanawiam się nad kupnem pontonu i silnika. Pogrzebałem w googlach i znalazłem coś takiego.
http://www.boatsandoutboards.co.uk/view/F208605
Jak myślicie czy jest to oferta realna czy jakiś "smrodek"?
Jeżeli macie namiary na podobne portale oferujące używane sprzęty byłbym bardzo wdzięczny. :hut: :papa:
Witaj fajny zestawik b.dobry stosunek mocy do długości sam pływałem 2.8m i 15KM mercury i na 2 osoby to była rakieta,dowiedz się tylko czy ten johnson nie ma średniej stopy bo wygląda mi to na L , a jeśli chodzi o cene to jak za ponton z silnikiem to normalna jak na warunki w UK.
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 20.12.2009 10:52

Witek, żadna rewelacja, bo ja mam znacznie lepszy ponton, znacznie lepszy silnik + bogate wyposażenie dodatkowe (oddzielnie dokupione) wszystko nowe (z lipca i sierpnia) i za wszystko chcę niewiele więcej. Wszystko dopasowane i sprawdzone. A do tego cały zestaw można obejrzeć i przetestować na miejscu - jak puszczą lody.
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 20.12.2009 11:42

Terenowiec a co z twoim silnikiem bo nic nie napisałeś jak się zakończyła ta sprawa??
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 20.12.2009 14:30

Pisałem w bardzo obszernej, niemal stronicowej relacji. W Chorwacji sprawdził się na medal. W serwisie stwierdzili, że to była wina linii paliwowej łączącej zbiornik z silnikiem i wysłali swoją, a ja im odesłałem swoją.
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 20.12.2009 18:32

terenowiec napisał(a):Witek, żadna rewelacja, bo ja mam znacznie lepszy ponton, znacznie lepszy silnik + bogate wyposażenie dodatkowe (oddzielnie dokupione) wszystko nowe (z lipca i sierpnia) i za wszystko chcę niewiele więcej. Wszystko dopasowane i sprawdzone. A do tego cały zestaw można obejrzeć i przetestować na miejscu - jak puszczą lody.


Moja ciekawość została pobudzona :)
Zakup planuję na kwiecień lub maj. Wpierw muszę dopiąć temat patentu SM. A ten najwcześniej w marcu. Ukaefkę chyba mogę sobie darować.
Czy wobec powyższych mogę liczyć na jakieś dodatkowe szczegóły lub zdjęcia z propozycją ceny na ten adres.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :hut: :papa:
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 21.12.2009 19:29

Witold P. napisał(a):Moja ciekawość została pobudzona :)
Zakup planuję na kwiecień lub maj. Wpierw muszę dopiąć temat patentu SM. A ten najwcześniej w marcu. Ukaefkę chyba mogę sobie darować.
Czy wobec powyższych mogę liczyć na jakieś dodatkowe szczegóły lub zdjęcia z propozycją ceny na ten adres.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :hut: :papa:


Jeśli chcesz mieć sprzęt na sezon ,to trochę późno planujesz kupno , tym bardziej jeśli chcesz zabrać sprzęt gdzieś dalej - najpierw trzeba go dobrze opływać i poznać , chociaż zestaw od Terenowca jest godny uwagi i mocno sprawdzony.

W temacie kursu na Sternika, to przecież żaden problem szukaj zaraz po nowym roku ,bo na patent się czeka , czasami dłuuuugo :D

Z UKF daj sobie spokój - nie trawersujesz Pacyfiku , hehe tym bardziej , że będzie Ci wolno odpływać od brzegu na 2 MM ( chyba ,że się znowu coś zmieniło )

Pozdrav.
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 21.12.2009 21:10

Wszystko razem troszkę mnie podłamało. Tylko troszkę. :)
Niestety zestaw Terenowca jest sporo droższy od tego "anglika".
Informacja o oczekiwaniu na patent jest równie "budująca". Z czego wynika ów termin oczekiwania? Czy patent SM jest tak trudno zdobyć(czytaj ukończyć kurs z pozytywnym wynikiem) czy obieg dokumentów od zdania egzaminu do wydania patentu jest tym koszmarkiem początkujących motorowodniaków?
Koledzy ciekaw jestem co powiecie o takim pontonie.
http://www.allegro.pl/item857925774_pro ... mocja.html

Na oko takiego leszcza jak ja wygląda ładnie.
Namierzyłem ciekawą firmę organizującą kursy motorowodne. Niestety startują od marca.
http://www.morka.pl/kursy_i_szkolenia_s ... wodny.html
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 22.12.2009 08:07

Witold P - co do pontonów to jest inny temat o tym obszernie wałkowany, le jeśli chcesz ponton w takiej wielkości to polecam Hondę T32IE a najlepiej poczytaj posty mottoma tam wszystko jest napisane, to jest sprawdzony ponton z airmatą .

mottom - sorry pisałem na szybko dlatego :D
Ostatnio edytowano 22.12.2009 21:12 przez D1ALVARO, łącznie edytowano 1 raz
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 22.12.2009 11:50

Hej Witold. Zainteresował mnie ten temat. Faktycznie, oceniając sprzęt z obrazka, to ceny całkiem przyzwoite. A, czy wiesz jak wyglada szczegółowa procedura związana z zakupem, jakie opłaty z tym związane itp. Pozdrawiam.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 22.12.2009 20:38

Witold P. napisał(a):Czy patent SM jest tak trudno zdobyć(czytaj ukończyć kurs z pozytywnym wynikiem) czy obieg dokumentów od zdania egzaminu do wydania patentu jest tym koszmarkiem początkujących motorowodniaków?

Zrobienie patentu/zdanie egzaminu nie jest trudne - z reguły zdaje 100% (chyba, że ktoś nie chce :oops: )
Zmorą był (a chyba ciągle jest) czas oczekiwania na "plastik" :x

Witold P. napisał(a):Koledzy ciekaw jestem co powiecie o takim pontonie.
http://www.allegro.pl/item857925774_pro ... mocja.html

Dno bez głębokiego kilu
Obrazek
na Adriatyk się nie nadaje - prawdopodobnie będzie "myszkował" :( - Chyba że malutki silniczek i pływanie w wyporze (ale wtedy może by problem z ewentualną "ucieczką przed burzą" :? )

D1ALVARO napisał(a):poczytaj posty mottona

mottoma please :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy laminat ? - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone