Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy laminat ?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.02.2010 22:35

niedzwiedz40 napisał(a):hej wszystkim , charter a posiadanie własnej łodzi to 2 odmienne sprawy i bez porównania .Posiadanie własnej to cała ceremoniaq dbania, cackania ulepszania,obojetnie jaka by ona była , a chartet to wyjście dla ludzi co chcą tylko popływac w CRO . A tak na marginesie w CRO możesz pływac wszystkim i nie musi byc to 5-7 metrowa jednostka ,ludzie pływają na 3m pontonach i zwykłych łódeczkach i też jest dobrze.


Dokładnie, to jest mój transport do dzikich plaż. :wink:

Obrazek

:roll:
Ostatnio edytowano 13.10.2012 21:24 przez mirko, łącznie edytowano 1 raz
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 21.02.2010 13:49

Dla ryzykantów z grubszym portfelem. Czy ktoś robił już takie zakupy?

http://www.carpaka.com/szukam.php?kateg ... 5&keyword=
lobisomem
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobisomem » 23.02.2010 11:54

I Mirko pozamiatał dyskusję na temat sprzętu do przemieszczania się po Jadranie ;-)
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 26.02.2010 11:39

Witold P. napisał(a):Dla ryzykantów z grubszym portfelem. Czy ktoś robił już takie zakupy?

http://www.carpaka.com/szukam.php?kateg ... 5&keyword=


W stanach możesz zamówić przed zakupem inspekcję łodzi,
przez osobę z uprawnieniami. Sprawdza ona wszystkie podzespoły,
silnik/silniki, urządzenia itp. Wystawia certyfikat jakości łodzi
z dokładnym opisem. Musi opisać wszystko tak jak jest w naturze,
nie może nic zataić.
Koszt usługi 450/500 $ - może nie tanio,
ale zmniejszasz prawdopodobieństwo sprowadzenia złomu....

pzdr.Jarek / samart / www.sportiwoda.pl
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 13.04.2010 10:27

mirko napisał(a):
Dokładnie, to jest mój transport do dzikich plaż. :wink:

Obrazek

:roll:



Co to jest za sprzęt jeśli można zapytać ? Na coś takiego może mnie by było stać :D


Dla mnie te ceny to kosmos ale tak czytam te wątki i jak ostatnio byłem na Mazurach wypatrzyłem coś takiego:
http://www.mazurymotorowki.pl/sell.html

Oferta wydaje się dość atrakcyjna cenowo przy tym co wy tutaj pokazujecie. Nowa łódź 6,5m, spanie, wc, kuchenka, umywalka, lodówka od 32 000 zł. Do tego mają przyczepkę i wszystko co potrzeba, silnik też załatwią 115 KM Yamahy 2 letni za 16000 zł. Zresztą sami sobie popatrzcie i napiszcie co myślicie. Według mnie jak kogoś stać to na Adriatyk z takim sprzętem spokojnie można uderzać.
Pozdrawiam.

Edit:
Zajrzyjcie jeszcze do działu 02 Flota. Można sobie tą łódź na mazurach wypożyczyć z silnikiem 9,9 KM bez uprawnień od 350 zł za dzień.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 13.04.2010 13:05

Raschey napisał(a):Co to jest za sprzęt jeśli można zapytać ? Na coś takiego może mnie by było stać :D


Produkty pochodzący z byłej Jugosławii:

łódź (3m) - Sport(Beograd)
silnik(3,5KM)) - Tomos(Koper-Slovenia)

:wink:
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 02.08.2012 11:01

niedzwiedz40 napisał(a):Powiem wam tak , myślałem o ribie 4,5-6,5m spanie na pokładzie ale nie wyszło zostaje przy moim 4,20 jakiś 2-suw z 20-30KM na rumpel i wystarczy lekki tani , nie mówie że jak sie taki 5m z sterówką trafi to nie kupie. Ale i tymi długościami i to na pontonie spokojnie śmigam na dośc sporych falach . Nie ma receptury odległośc do długości ,jest tylko rozsądek i doświadczenie jeśli nie spędzamy zbyt wiele czasu na pokładzie lub jednostka nie służy nam do pokonywania większych odległości to nie ma co wymyślac mega jednostek no chyba że mamy pokaźny portfel .
haha znalazłem teraz ten post :) po 5 latach skończyłem na 6metrowym ribie z 120 konnym silnikiem , miałem też 7metrowego z 370konnym stacjonarnym ale był mało mobilny , kurde jak to wszystko sie zmienia :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.08.2012 11:08

Ja na przyszły rok mam w planie właśnie zakup czegoś rzędu 4,2 metra i ewentualnie silnika koło 20 Ps, chyba że mój okaże się wystarczający. Wtedy dokupię jakiś kieszonkowy 2,5 Ps na zapas :D
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 02.08.2012 11:45

Rysio napisał(a): Wtedy dokupię jakiś kieszonkowy 2,5 Ps na zapas :D
na zapas polecam silniki tego typu http://tablica.pl/oferta/silnik-zaburto ... 1hdnJ.html , sam taki miałem i jest idealny minimalna waga a dobre osiągi :)
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 13.10.2012 20:06

Rysio napisał(a):Ja na przyszły rok mam w planie właśnie zakup czegoś rzędu 4,2 metra i ewentualnie silnika koło 20 Ps, chyba że mój okaże się wystarczający. Wtedy dokupię jakiś kieszonkowy 2,5 Ps na zapas :D


Witaj Rysiu
Masz na myśli ponton czy też bierzesz pod uwagę hybrydę (RIB-a) ?
Jeżeli sztywniejsza opcja - to celuj w trochę większy rozmiar - dobrze radzę :-)

pozdrav.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy lamin

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 13.10.2012 20:58

Jutro jadę po Marshalla m80 z 40-to konnym Mercurym w dwusuwie :wink:
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008
Re: Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy lamin

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 14.10.2012 09:46

No to gratulacje :D
Marshall to bardzo dzielny RIB-ek i przemyślana konstrukcja.
No i co najważniejsze nie 4,2m a bliżej 5m...a w tym przypadku, wielkość ma znaczenie :D
Daj znać o wynikach transakcji i trzymam kciuki :-)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy lamin

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.10.2012 18:10

No to pofalowałem dziś trochę żaglówkom na Wiśle w Yacht Clubie przy Podbipięty. Ciśnienie pomierzone, niby nie rewelacyjne ale równo na wszystkich 4 garach więc chyba nie jest źle. Trochę będzie do podłubania, ale negocjacje uważam skończyły się powodzeniem więc jest trochę rezerwy finansowej na drobne naprawy. Jutro RIB ma do mnie przyjechać więc będzie co robić do czasu jak pogoda pozwoli, bo do garażu mi się to coś raczej nie zmieści tak żeby można jeszcze było coś dłubać.
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008
Re: Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy lamin

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 14.10.2012 18:22

Witaj w klubie hybryd :-)
Jakieś wrażenia z pierwszych ślizgów w porównaniu do gumijaka ?
(jeżeli oczywiście jesteś wstanie porównać :-)

Rysiu, a jakie miałeś ciśnienie na zimnym ? Bo Mercury ma to do siebie, że łapie wyższe dopiero
po nagrzaniu - jest bardzo lużno pasowany, ale oczywiście kompresja powinna
być bliżej 100psi niż 80psi ....Oczywiście mowa o 2 stroke i trochę starszych konstrukcji :-)

- gratulacje i być może do zobaczenia w listopadowy wieczór w Krakowie :-) :papa:

pozdrav.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy lamin

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.10.2012 19:08

Na zimnym nie mierzyłem , bo już stał na wodzie odpalony. Na ciepłym, jakieś 1/2 h do wyłączenia po 8 Mpa czyli jakieś 116 Psi. Nie wiem jak pali na zimno, ale na ciepło od dotknięcia klucza. Będę natomiast musiał manetkę albo instalację gdzieś rozciąć, bo nie ma zrywki a klucz po przekręceniu się blokuje. Bez tego na wodę się nie ruszę. Olej w spodzinie po jakiejś godzinie pływania bez śladów wody. Anoda stan dobry, za impeller pewny nie jestem, bo w mojej Yamaszce na wolnych ciśnienie jakby większe ale też dziura zdecydowanie mniejsza. Podczas płynięcia woda wylatuje silną strugą, więc ten element muszę mieć pod obserwacją, ale zmieniał na razie chyba nie będę.

Co do wrażeń. Testy mogłem robić wyłącznie na własnych falach, bo żaglówki falować nie chciały :wink: W porównaniu z gumjakiem - nie ma porównania. Wódkę można pić. Jadran to oczywiście zweryfikuje, ale przejście przez własny kilwater już daje spory obraz różnic, bo w przypadku tego Marshalla praktycznie jest nieodczuwalny a w gumjaku to musiałem załogę nogą przydepnąć żeby mi pokładu nie opuściła.

Jedno in minus, ale z tego sobie zdawałem sprawę, to mniejsza zwrotność, wolniejsza reakcja na gaz i dłuższy czas do ślizgu. Prędkość natomiast wyższa wg navi z komórki 62 km/h w 3 osoby z pełnym bakiem i szpejem na pokładzie. ale nie bawiłem się w trymowanie silnika, więc testy były na całkowicie opuszczonym. Ma też trymklapy na pawęży do płynnej regulacji, ale to już chyba na Jadranie będzie testowane, chyba że się wybiorę wiosną na jakiś Poraj albo Dzierżno.

Staraj się przybyć, wypijemy jakiegoś grackiego sikacza :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wybór łodzi motorowej na Adriatyk. Ponton, RIB czy laminat ? - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone