Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wróciłem z Prizby - odpowiem na wszelkie pytania.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marshall
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 03.10.2009 09:43

Witam. Wróciłem niedawno z Prizby na Korculi. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące samej Prizby jak również innych miejscowości na wyspie. Ponizej odpowiedzi na standardowe pytania:

- cena za apartament ( 2 tygodnie od początku Wrzesnia ) przez www.interhome.pl z przedpłatą pół roku wczesniej wyszło około 8 euro od osoby za dobę, za dodatkowe doby 10 euro załatwiane z właścicielem bez pośrednictwa biura po zakończeniu zapłaconych wcześniej 14 dni.
- dostępność zywności - Prizba 2 sklepy spozywcze dobrze zaopatrzone, Blato kilka marketów Konzum i Studenac, Vela Luka kilka Konzumów, oraz duży market KERUM.
- ceny: duży chleb trójziarnisty 9.5 Kn, ryby mrożone 20 Kn za 1/2 kg, kalmary w cenie ryb, piwo 5,5 Kn karlovacko butelkowe, pomidory 12 Kn, benzyna poniżej 8 Kn, gaz 4,4 kn.
- komunikacja ze stałym ladem: polecam prom Vela Luka - Split 432 Kn samochód, 48 Kn osoba. Duzy ładny prom, super widoki. Natomiast promy Ploce - Trpanj i Orebic - Domince mimo tańszych biletów nie są według mnie opłacalne. Trzeba nadłożyć drogi, poza tym są to mniejsze jednostki i samochody sa ustawiane "na żyletkę".

Oczywiście bedzie relacja w odpowiednim dziale.
Co do Prizby, polecam osobom szukającym ciszy i spokoju - po prostu raj na ziemii. Ciekawe życie pod wodą i piekne małe wyspy niedaleko brzegu.
Pytajcie....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2009 09:52

Jak możesz daj namiar na kwaterkę.
Ostatnio edytowano 03.10.2009 14:40 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Marshall
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 03.10.2009 12:37

http://www.interhome.pl/Apartamenty+wak ... Code=PL-PL

Niska cena wynikała z faktu promocji a wpłata została wysłana jak za oknem padał śnieg :wink: Pan Ante - własciciel nie dał mi żadnych namiarów ponieważ wynajmuje TYLKO przez biuro. Na dodatkowe noclegi zgodził się, ponieważ dom już nie był rezerwowany przez biuro. Domek polecam. Standard to rzeczywiście 2 gwiazdki, ale blisko do do morza, piekny ogród do dyspozycji (mandarynki,granaty,limonki), w nocy poza cykadami błoga cisza..... Za rok jade w to samo miejsce. W zimie zapłacę, to nie bedzie odwrotu :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2009 14:40

dzięki
GuGaPL
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) GuGaPL » 07.10.2009 18:41

Witam może masz jakieś ciekawe zdięcia ?Dawaj ? Ja wróciłam na sam koniec sierpnia i pozostały mi tylko wspomnioenia nawet opalenizny nie ma :cry: Pozdrav !
Polinna
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 29.03.2010 16:42

A są tam jakieś fajne knajpki i ryneczek? Wybieramy się tam na wakacje w tym roku.

Pozdrawiam
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.03.2010 16:59

Polinna napisał(a):A są tam jakieś fajne knajpki i ryneczek?

Nie ma, zwłaszcza żadnego ryneczku. To dłuuuuga ulicówka, prawie wszystkie domy nad skalistym wybrzeżem...
Polinna
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 29.03.2010 20:00

uuuuuu to szkoda, nawet żadnej pizzerii? A ogólnie jakie wrażenie robi ta miejscowość?

Pozdrawiam
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.03.2010 20:46

Polinna napisał(a):A ogólnie jakie wrażenie robi ta miejscowość?

Byłem kilka dni pod koniec września więc było totalnie pusto.....

Cicho całkiem nie było, w "centrum" w miejscach działek porosniętych kiedyś drzewami oliwnymi i winoroślą trwała budowa apartamentowców. Przy nabrzeżu działała jedna restauracja. W sezonie są też tam czynne jadłodajnie na wolnym powietrzu typu nasze fastfoody, przynajmniej tak to wyglądało. Prawdopodobnie coś można znaleźć parę km od "centrum" , w osiedlu Priscapac , jest tam wysepka połaczona sztucznie z lądem, plaża.

Jak dla mnie Priżba nie ma szczególnego charakteru jako miejscowość, to po prostu kilka km domów nad brzegiem morza. Nieco więcej domów jest w centrum, tam też jest półwysep odgradzający mały porcik, oraz żwirkowa plaża.

Bardzo ładne jest położenie Priżby, wzdłuż wybrzeża ciągną się niewielkie wysepki, w oddali widać Lastovo...
Polinna
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 30.03.2010 07:20

Super, dziękuję za informacje. Mam nadzieje, że nam się spodoba.
Marshall
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 30.03.2010 18:23

Prizba to oaza spokoju. Jeżeli lubisz ciszę i chcesz odpocząć od zgiełku i szaleństwa codziennej pracy to jest ona dla Ciebie wymarzonym miejscem. Mnie ujęła wrześniową ciszą, która w nocy aż piszczała w uszach. Na Plaży w Prizbie w dzień powszedni tylko 3 osoby - ja, żona i synek, w weekendy max 10 osób. Plaża wyposażona w WC, prysznic ze słodką wodą i boisko do siatki. W "Centrum" masz sklep spożywczy, restauracje "Prizba", Pizzerię w nazwijmy to "porcie", oraz dyskotekę i camping. Na przysiółku Priscapac znajduje się knajpa oraz sklep spożywczy. Poza tym baza nurkowa, plac zabaw dla dzieci (2 albo 3 huśtawki i zjeżdżalnia) fajna plaża - z jednej strony żwirek, po drugiej skały + zjeżdżalnia i FKK. Na morzu kilka pięknych wysp na których nikogo nie uświadczysz. Super sprawa aby schronić się przed silnym wiatrem podczas surfowania czy też w trakcie żeglugi na mniejszych sprzętach. Życie pod wodą wokół wysp to też coś wspaniałego. Polecam to miejsce z pełną tego świadomością. "Mój" apartament niestety przeszedł pod inną firmę i jest już oferowany jako 3w1 czyli cały dom i z uwagi na brak 16 chętnych osób w tym terminie jadę kilka kilometrów na zachód. W innym wypadku na pewno wybrał bym Prizbę. Pozdrawiam.

PLAŻA W DZIEŃ POWSZEDNI NA POCZĄTKU WRZEŚNIA:
Obrazek

TŁUMY NA PLAŻY W WEEKEND :D
Obrazek
Polinna
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 31.03.2010 19:07

Super, bardzo dziękuję :) My jedziemy w lipcu, mamy dom wynajęty z interhome. Mam nadzieje, ze będzie mało ludzi, bo nie lubię zatłoczonych kurortów. Zdjęcia piękne. Pisałeś może relacje z wyjazdu, chętnie przeczytam.

Pozdrawiam
Polinna
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 31.03.2010 19:09

Super, bardzo dziękuję :) My jedziemy w lipcu, mamy dom wynajęty z interhome. Mam nadzieje, ze będzie mało ludzi, bo nie lubię zatłoczonych kurortów. Zdjęcia piękne. Pisałeś może relacje z wyjazdu, chętnie przeczytam.

Pozdrawiam
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.03.2010 19:26

Pollino, kilka fotek z Priżby jest też w mojej relacji :) Może przydadzą się też sugestie, co zobaczyć w okolicy :wink:

Tak jak już zostało napisane, spokojna miejscowość, nawet w szczycie sezonu (byliśmy w sierpniu). Jest jakiś fastfood i knajpka przy małym porcie. Jeśli chodzi o zejście do wody, długo płytko. Jak chcecie trochę ponurkować, proponuję popłynąć na pobliski półwysep (po prawej stronie plaży, bardzo blisko).

Pozdrawiam serdecznie :papa:
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 31.03.2010 21:30

Polinna napisał(a): Pisałeś może relacje z wyjazdu, chętnie przeczytam.

Chyba pod wpływem tych słów Marshall właśnie rozpoczął :) swą relację.

Oprócz ralacji Maslinki, na którą Ci nadała namiar, o Prižbie i jej okolicach tochę znajdziesz we wspomnieniach Kulek 8) . Ładne fotki zamieścił w swej relacji Rysio - niestety, nie dokończył :( fajnie zapowiadającego się tematu..,

Prižba (a w zasadzie jej zachodni kraniec) i to, co blisko niej, znalazła się na trasie mojego pierwszego :D spotkania z Crorwacją. Możesz o tym poczytać w mojej relacji, wspomnienia z interesujących Cię miejsc rozpoczynają się TUTAJ.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019