Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Prizby - odpowiem na wszelkie pytania.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002
Wróciłem z Prizby - odpowiem na wszelkie pytania.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 03.10.2009 10:43

Witam. Wróciłem niedawno z Prizby na Korculi. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące samej Prizby jak również innych miejscowości na wyspie. Ponizej odpowiedzi na standardowe pytania:

- cena za apartament ( 2 tygodnie od początku Wrzesnia ) przez www.interhome.pl z przedpłatą pół roku wczesniej wyszło około 8 euro od osoby za dobę, za dodatkowe doby 10 euro załatwiane z właścicielem bez pośrednictwa biura po zakończeniu zapłaconych wcześniej 14 dni.
- dostępność zywności - Prizba 2 sklepy spozywcze dobrze zaopatrzone, Blato kilka marketów Konzum i Studenac, Vela Luka kilka Konzumów, oraz duży market KERUM.
- ceny: duży chleb trójziarnisty 9.5 Kn, ryby mrożone 20 Kn za 1/2 kg, kalmary w cenie ryb, piwo 5,5 Kn karlovacko butelkowe, pomidory 12 Kn, benzyna poniżej 8 Kn, gaz 4,4 kn.
- komunikacja ze stałym ladem: polecam prom Vela Luka - Split 432 Kn samochód, 48 Kn osoba. Duzy ładny prom, super widoki. Natomiast promy Ploce - Trpanj i Orebic - Domince mimo tańszych biletów nie są według mnie opłacalne. Trzeba nadłożyć drogi, poza tym są to mniejsze jednostki i samochody sa ustawiane "na żyletkę".

Oczywiście bedzie relacja w odpowiednim dziale.
Co do Prizby, polecam osobom szukającym ciszy i spokoju - po prostu raj na ziemii. Ciekawe życie pod wodą i piekne małe wyspy niedaleko brzegu.
Pytajcie....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2009 10:52

Jak możesz daj namiar na kwaterkę.
Ostatnio edytowano 03.10.2009 15:40 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 03.10.2009 13:37

http://www.interhome.pl/Apartamenty+wak ... Code=PL-PL

Niska cena wynikała z faktu promocji a wpłata została wysłana jak za oknem padał śnieg :wink: Pan Ante - własciciel nie dał mi żadnych namiarów ponieważ wynajmuje TYLKO przez biuro. Na dodatkowe noclegi zgodził się, ponieważ dom już nie był rezerwowany przez biuro. Domek polecam. Standard to rzeczywiście 2 gwiazdki, ale blisko do do morza, piekny ogród do dyspozycji (mandarynki,granaty,limonki), w nocy poza cykadami błoga cisza..... Za rok jade w to samo miejsce. W zimie zapłacę, to nie bedzie odwrotu :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2009 15:40

dzięki
GuGaPL
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GuGaPL » 07.10.2009 19:41

Witam może masz jakieś ciekawe zdięcia ?Dawaj ? Ja wróciłam na sam koniec sierpnia i pozostały mi tylko wspomnioenia nawet opalenizny nie ma :cry: Pozdrav !
Polinna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 29.03.2010 17:42

A są tam jakieś fajne knajpki i ryneczek? Wybieramy się tam na wakacje w tym roku.

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.03.2010 17:59

Polinna napisał(a):A są tam jakieś fajne knajpki i ryneczek?

Nie ma, zwłaszcza żadnego ryneczku. To dłuuuuga ulicówka, prawie wszystkie domy nad skalistym wybrzeżem...
Polinna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 29.03.2010 21:00

uuuuuu to szkoda, nawet żadnej pizzerii? A ogólnie jakie wrażenie robi ta miejscowość?

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.03.2010 21:46

Polinna napisał(a):A ogólnie jakie wrażenie robi ta miejscowość?

Byłem kilka dni pod koniec września więc było totalnie pusto.....

Cicho całkiem nie było, w "centrum" w miejscach działek porosniętych kiedyś drzewami oliwnymi i winoroślą trwała budowa apartamentowców. Przy nabrzeżu działała jedna restauracja. W sezonie są też tam czynne jadłodajnie na wolnym powietrzu typu nasze fastfoody, przynajmniej tak to wyglądało. Prawdopodobnie coś można znaleźć parę km od "centrum" , w osiedlu Priscapac , jest tam wysepka połaczona sztucznie z lądem, plaża.

Jak dla mnie Priżba nie ma szczególnego charakteru jako miejscowość, to po prostu kilka km domów nad brzegiem morza. Nieco więcej domów jest w centrum, tam też jest półwysep odgradzający mały porcik, oraz żwirkowa plaża.

Bardzo ładne jest położenie Priżby, wzdłuż wybrzeża ciągną się niewielkie wysepki, w oddali widać Lastovo...
Polinna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 30.03.2010 08:20

Super, dziękuję za informacje. Mam nadzieje, że nam się spodoba.
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 30.03.2010 19:23

Prizba to oaza spokoju. Jeżeli lubisz ciszę i chcesz odpocząć od zgiełku i szaleństwa codziennej pracy to jest ona dla Ciebie wymarzonym miejscem. Mnie ujęła wrześniową ciszą, która w nocy aż piszczała w uszach. Na Plaży w Prizbie w dzień powszedni tylko 3 osoby - ja, żona i synek, w weekendy max 10 osób. Plaża wyposażona w WC, prysznic ze słodką wodą i boisko do siatki. W "Centrum" masz sklep spożywczy, restauracje "Prizba", Pizzerię w nazwijmy to "porcie", oraz dyskotekę i camping. Na przysiółku Priscapac znajduje się knajpa oraz sklep spożywczy. Poza tym baza nurkowa, plac zabaw dla dzieci (2 albo 3 huśtawki i zjeżdżalnia) fajna plaża - z jednej strony żwirek, po drugiej skały + zjeżdżalnia i FKK. Na morzu kilka pięknych wysp na których nikogo nie uświadczysz. Super sprawa aby schronić się przed silnym wiatrem podczas surfowania czy też w trakcie żeglugi na mniejszych sprzętach. Życie pod wodą wokół wysp to też coś wspaniałego. Polecam to miejsce z pełną tego świadomością. "Mój" apartament niestety przeszedł pod inną firmę i jest już oferowany jako 3w1 czyli cały dom i z uwagi na brak 16 chętnych osób w tym terminie jadę kilka kilometrów na zachód. W innym wypadku na pewno wybrał bym Prizbę. Pozdrawiam.

PLAŻA W DZIEŃ POWSZEDNI NA POCZĄTKU WRZEŚNIA:
Obrazek

TŁUMY NA PLAŻY W WEEKEND :D
Obrazek
Polinna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 31.03.2010 20:07

Super, bardzo dziękuję :) My jedziemy w lipcu, mamy dom wynajęty z interhome. Mam nadzieje, ze będzie mało ludzi, bo nie lubię zatłoczonych kurortów. Zdjęcia piękne. Pisałeś może relacje z wyjazdu, chętnie przeczytam.

Pozdrawiam
Polinna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polinna » 31.03.2010 20:09

Super, bardzo dziękuję :) My jedziemy w lipcu, mamy dom wynajęty z interhome. Mam nadzieje, ze będzie mało ludzi, bo nie lubię zatłoczonych kurortów. Zdjęcia piękne. Pisałeś może relacje z wyjazdu, chętnie przeczytam.

Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.03.2010 20:26

Pollino, kilka fotek z Priżby jest też w mojej relacji :) Może przydadzą się też sugestie, co zobaczyć w okolicy :wink:

Tak jak już zostało napisane, spokojna miejscowość, nawet w szczycie sezonu (byliśmy w sierpniu). Jest jakiś fastfood i knajpka przy małym porcie. Jeśli chodzi o zejście do wody, długo płytko. Jak chcecie trochę ponurkować, proponuję popłynąć na pobliski półwysep (po prawej stronie plaży, bardzo blisko).

Pozdrawiam serdecznie :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 31.03.2010 22:30

Polinna napisał(a): Pisałeś może relacje z wyjazdu, chętnie przeczytam.


Chyba pod wpływem tych słów Marshall właśnie rozpoczął :) swą relację.

Oprócz ralacji Maslinki, na którą Ci nadała namiar, o Prižbie i jej okolicach tochę znajdziesz we wspomnieniach Kulek 8) . Ładne fotki zamieścił w swej relacji Rysio - niestety, nie dokończył :( fajnie zapowiadającego się tematu..,

Prižba (a w zasadzie jej zachodni kraniec) i to, co blisko niej, znalazła się na trasie mojego pierwszego :D spotkania z Crorwacją. Możesz o tym poczytać w mojej relacji, wspomnienia z interesujących Cię miejsc rozpoczynają się TUTAJ.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wróciłem z Prizby - odpowiem na wszelkie pytania.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone