Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mawar33
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawar33 » 10.06.2009 10:36

Witam wszystkich i mam pytanie czy po noclegu w Oekotelu warto wracać na autostradę czy lepiej będzie jechać na mureck lokalnymi drogami i może ktoś już to przerobił ?
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 10.06.2009 10:38

z tego co mi wiadomo to lepiej na autostrade i zjazd 226 na Mureck. Czasowo wyjdzie korzystniej .
Gal
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gal » 10.06.2009 14:15

Od autostrady do/z hotelu nie jest daleko. To tylko ~ 2 km.
Z Hotelu do miejscowosci Mureck masz 46km i lwią część jedziesz właśnie autostradą. :)
mawar33
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawar33 » 10.06.2009 16:02

Dzięki, czyli do autostrady i rura !!!
Piuus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 29.05.2009
Re: przez Sahy...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piuus » 11.06.2009 09:39

aaron22 napisał(a):Do Piuusa:

Mógłbyś podać jaką trasą dokładnie jeździsz między Cieszynem a obwodnicą Budapesztu?

Ostatnimi czasy jechałem przez czeskie Brno, Znojmo (lub w wariancie przez Mikulov) kilka razy. Mam dość tej trasy. Za dobrze ją znam.

Chętnie pojadę inaczej. Myślałem, żeby przez Bratysławę, a potem węgierską 86-tką. Ale być może twój wariant jest ciekawszy.

jeśli nie chesz wrzucać odpowiedzi tutaj, bo zaraz podniosą się głosy, że się winietowy temat Węgrami spamuje, to mój mail aaron22@gazeta.

dzieki!


Witam,
Poniewaz temat przejazdu przez Wegry za bardzo sie rozwinal, proponuje przeniesc go na "droga 81 przez Węgry, potem M7 wzdłuż Balatonu?". Tam odpowiedz dla Mariusz_M, Markol25, piotrek_M i aaron22. Zapraszam wszystkich zainteresowanych ;)...
marcel77
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel77 » 11.06.2009 22:48

Magda75 napisał(a):Ja tak jak Gluteus jadę w połowie czerwca (wyjazd 12 ) i tez planuję zrobić objazd przez Rogatec. Mąż namawia na jazdę przez Węgry, ale ze względu na roczne dziecko wolę jechać znaną mi drogą przez Austrię.


Witam,
Ja też wyruszam 12-go z Krakowa. Trasa przez Słowację, Austrię, Słowenię (Mureck). Do zobaczenia w trasie.

Witam wszystkich na forum. Mój pierwszy wyjazd. Długo szperałem po postach ale naprawdę wszystkiego można tutaj się dowiedzieć.
Pozdrawiam
marko-wroclaw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko-wroclaw » 11.06.2009 23:13

Ściągnąłem sobie mapkę dróg płatnych w słowenii http://www.slovinsko.info/karta%20-%20vinjete%20ang.pdf

i jedna rzecz mnie lekko zaniepokoiła...

Mianowicie - droga za ptuj do przejścia krapina w chorwacji oznaczona jest jako "droga która planowana jest po 2008 i jest płatna, i wymagana jest winieta". Mam nadzieję że nic się tam nie zmieniło od zeszłego roku i nic nie wybudowali -nie wprowadzili opłat?
Ktoś się orientuje w tym temacie?

PS. To mój już 4ty wyjazd do cro tą samą trasą :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107713
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2009 23:27

marko-wroclaw napisał(a):Ściągnąłem sobie mapkę dróg płatnych w słowenii http://www.slovinsko.info/karta%20-%20vinjete%20ang.pdf

i jedna rzecz mnie lekko zaniepokoiła...

Mianowicie - droga za ptuj do przejścia krapina w chorwacji oznaczona jest jako "droga która planowana jest po 2008 i jest płatna, i wymagana jest winieta". Mam nadzieję że nic się tam nie zmieniło od zeszłego roku i nic nie wybudowali -nie wprowadzili opłat?
Ktoś się orientuje w tym temacie?

PS. To mój już 4ty wyjazd do cro tą samą trasą :)


Po pierwsze: nazwy krajów i miast piszemy dużą literą :!:

Po drugie: nie powodów do niepokoju, droga z Ptuj do granicy słoweńsko - chorwackiej nie podlega opłacie w postaci winiety.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 12.06.2009 01:30

"Po pierwsze: nazwy krajów i miast piszemy dużą literą :!: " cytat z Bajcera

I tak trzymać - dbać o polski język. Dla małolatów z seriali ,mówi się "RULES"
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 12.06.2009 08:00

A teraz z zupełnie innej beczki: nieco przeniosę wątek z tegoż tematu na chwilę jeśli można forum/viewtopic.php?t=22904&postdays=0&postorder=asc&start=15 Czy ktoś jechał w tym roku tą wersją trasy na Słowenii omijając płatne drogi? Chodzi o objazd Mureck-Ptuj i dalej w dół. Czy jest ryzyko że na tym ostatnim kawałku pod granicą z Cro mogą ścignąć za brak winiety?
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 12.06.2009 08:12

Aleś odszedł od tematu :D Dokładnie 3 wypowiedzi wyżej marko-wrocław o to samo pyta, a Janusz Bajcer mu odpowiedział...
Odpowiem i Tobie - nie jest to płatny odcinek [sam nie testowałem, ale "wszyscy" tak tu piszą]
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 12.06.2009 08:19

Aaa...sorki :) Tak jakoś w rozpędzie wrzuciłem i nie doczytałem wcześniejszych postów. W niedzielę rano wyjeżdżam i tak do ostatniej chwili zbieram wszelkie informacje. Dzięki za odpowiedź.
Gal
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gal » 12.06.2009 13:49

No to mamy HIT! :D
http://www.dars.si/Dokumenti/Cestnina/N ... 9_481.aspx

Rząd Republiki Słowenii, w maju tego roku tekst projektu ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych, które nadal muszą być zatwierdzone przez Zgromadzenie Narodowe RS. W ramach nowego projektu będzie kierowców motocykli oraz artykułów użytku osobistego i kombinowanego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, do prowadzenia pojazdów na autostradach i drogach ekspresowych w Republice Słowenii, z 1.7.2009 można płacić opłaty, z rocznym vinjeto i dwóch nowych vinjetama, w ciągu miesiąca i tygodnia vinjeto.

Półroczne winiety dla pojazdów enosledna / motocykle, aby pozostać w użyciu dla dvosledna pojazdu / pasażer pojazdu, a połączenie nie jest. Posiadacze dvoslednih pojazdów, które są corocznie vinjeto nabytych przed 1.7.2009 będą półroczne vinjeto wykorzystania do końca okresu jej ważności.

Winiety będą ważne przez jeden miesiąc od chwili zakupu do dnia winiet, które ma taki sam numer jeden miesiąc od daty jego zakupu. Tygodnik winiet będzie ważny przez siedem kolejnych dni kalendarzowych od daty zostaną ustalone przez użytkownika przy zakupie winiet.

Vignette Ceny i dalsze szczegóły zostaną określone w nowym rozporządzeniu. Wszystkie innowacje będziemy również zachować post na tej stronie.

Tłumaczenie: Tłumacz Google :)
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 12.06.2009 13:58

Janusz Bajcer napisał(a):Po drugie: nie powodów do niepokoju, droga z Ptuj do granicy słoweńsko - chorwackiej nie podlega opłacie w postaci winiety.

Sorry, że pomęczę moderatora, ale dręczy mnie pytanie: skąd ta pewność? Bo jak dla mnie to z tej mapy i info na oficjalnej stronie to nie wynika, chyba że czegoś nie widzę albo nie rozumiem?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 12.06.2009 14:41

freyu napisał(a):Sorry, że pomęczę moderatora, ale dręczy mnie pytanie: skąd ta pewność? Bo jak dla mnie to z tej mapy i info na oficjalnej stronie to nie wynika, chyba że czegoś nie widzę albo nie rozumiem?

Na tym odcinku budowana jest autostrada, która biegnie obok obecnej drogi. Dlatego nawet jak będzie oddana do użytkowania to i tak nadal będzie istaniała obecna alternatywna droga niepłatna. Nie ma takiej mozliwości, że nagle w Słowenii będą same autostrady bądź drogi szybkiego ruchu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone