Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja... taksówką przez Canal Grande

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.06.2016 15:15

arko2007 napisał(a):Kiedyś zielone karty przy ubezpieczeniu wydawali niejako, z automatu a teraz, mimo prośby o ten dokument
to wyślą pocztą lub nie, teraz też musiałem kilka razy wysyłać emaile ponaglające. Bo uważają że cała Europa jest w Unii.

Mnie zawsze - na jasno wyrażoną prośbę - od razu wydają zieloną kartę, którą wkładam do dokumentów razem z dowodem rejestracyjnym. Kiedy i dlaczego ją wyjąłem?... Nie mam pojęcia.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2016 20:49

Franz napisał(a):
arko2007 napisał(a):Kiedyś zielone karty przy ubezpieczeniu wydawali niejako, z automatu a teraz, mimo prośby o ten dokument
to wyślą pocztą lub nie, teraz też musiałem kilka razy wysyłać emaile ponaglające. Bo uważają że cała Europa jest w Unii.

Mnie zawsze - na jasno wyrażoną prośbę - od razu wydają zieloną kartę, którą wkładam do dokumentów razem z dowodem rejestracyjnym. Kiedy i dlaczego ją wyjąłem?... Nie mam pojęcia.

Pozdrawiam,
Wojtek


Ja kupuję ubezpieczenie w sieci więc jestem skazany na pocztę lub ich dobrą wolę.

Pozdrawiam
Krzysiek

Gładko i szybko płyniemy na środek zatoki pomiędzy Italią i Croacją. Na wewnętrznym pokładzie który, jest klimatyzowany opiekunowie / Przewodnicy po Wenecji /
dla każdej grupy językowej już opowiadają o planach na Wenecję i przedstawiają rys historyczny tego cudnego miasta. Później sprzedają opcjonalnie dodatkowe imprezy. :lol:
Są wśród nas Czesi, Rosjanie, Niemcy, i naturalnie Polacy. Toteż każdy chce zasięgnąć języka i dowiedzieć się nieco dokładniej o tej wycieczce. Zajmuje to wszystko sporo czasu. :wink:
I już widzimy brzeg Italii. :D
Kilkanaście minut później dopływamy do laguny i tutaj mamy wrażenie że, nasz kapitan chce jeszcze przed
laguną wyprzedzić pewien 'niewielki' statek, jednak nie daje rady więc, pokornie płyniemy za nim...a może nam się tylko wydawało że, chce go wyprzedzić. :smo:
Wychodzę wraz z dużą grupą ludzi by spojrzeć na tą pływającą zawalidrogę.

sta1.jpg


lila3qa2.jpg


lila.jpg


x1.jpg


lila8.jpg


lila2qa1.jpg
Ta pływająca zawalidroga okazała się...ogromnym wycieczkowcem
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.06.2016 22:55

arko2007 napisał(a):Kilkanaście minut później dopływamy do laguny i tutaj mamy wrażenie że, nasz kapitan chce jeszcze przed
laguną wyprzedzić pewien 'niewielki' statek, jednak nie daje rady więc, pokornie płyniemy za nim...a może nam się tylko wydawało że, chce go wyprzedzić. :smo:
Wychodzę wraz z dużą grupą ludzi by spojrzeć na tą pływającą zawalidrogę.

Niemała "łódka"...

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2016 16:51

Płynąc za tym kolosem dopływamy do linii brzegowej i już możemy z górnego pokładu przyglądać się pierwszym budowlom inżynieryjnym.

v2.jpg


v5.jpg


x6.jpg


v7.jpg


q5.jpg


q3.jpg


q6.jpg
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.06.2016 17:07

arko2007 napisał(a):możemy z górnego pokładu przyglądać się pierwszym budowlom inżynieryjnym.

Od strony morza nie było mi dane oglądać Wenecji.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2016 11:44

Franz napisał(a):
arko2007 napisał(a):możemy z górnego pokładu przyglądać się pierwszym budowlom inżynieryjnym.

Od strony morza nie było mi dane oglądać Wenecji.

Pozdrawiam,
Wojtek


Rzeczywiście - wiele miast od strony morza wygląda zupełnie inaczej...
Podobnie jest z Wenecją stojąc na pokładzie statku nie mogłem się zdecydować co filmować.

Pozdrawiam
Krzysiek


Panorama miasta jest fascynująca więc, wszyscy pasażerowie wylegli na pokład by robić fotki. 8O
Rzadko bowiem zdarza się taka gradka by obserwować tak, piękne miasto z tej perspektywy
Trochę kołysze więc nie wszystkie zdjęcia będą dobre ale, co tam... :D

20150721_103636_Richtone(HDR)aq.jpg


20150721_103650_Richtone(HDR)qa1.jpg


qa2.jpg


x8.jpg


20150721_104446qa9.jpg
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.07.2016 15:11

arko2007 napisał(a):Panorama miasta jest fascynująca

Zacnie się prezentują te budynki wyrastające wprost z morza.

Pozdrawiam,
Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20991
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.07.2016 15:46

Franz napisał(a):Od strony morza nie było mi dane oglądać Wenecji.


Mi również...
Byłem 2 razy...ale zawsze samochodem...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2016 16:57

ajdadi napisał(a):
Franz napisał(a):Od strony morza nie było mi dane oglądać Wenecji.


Mi również...
Byłem 2 razy...ale zawsze samochodem...



Ja też wcześniej autem...

Tym chętniej podjąłem decyzję o przepłynięciu zatoki mając na uwadze zupełnie inną
panoramę tego miasta.
A o komforcie podróżowania już nie wspomnę. :D :wink:


Pozdrawiam
Krzysiek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2016 22:26

Jesteśmy wreszcie w Wenecji...

k1.jpg


k2.jpg


k3.jpg


k4.jpg


h1.jpg
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.07.2016 17:36

arko2007 napisał(a):Jesteśmy wreszcie w Wenecji...

Obiekt westchnień wielu...

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2016 18:00

Franz napisał(a):
arko2007 napisał(a):Jesteśmy wreszcie w Wenecji...

Obiekt westchnień wielu...

Pozdrawiam,
Wojtek



To prawda...

Dlatego też, tłumy które niebawem zobaczymy dopływając do placu św. Marka, nas przerażą :o 8O

Pozdrawiam
Krzysiek


Nasz okręcik zacumował przy nabrzeżu terminala z którego, również będziemy odpływać do Poreča.
Stawiamy stopy na weneckiej ziemi i po klimatyzowanym katamaranie doświadczamy panującego tutaj
upału oj, będzie ciężko...
Krótka zbiórka i przewodniczka daje nam ostatnie wskazówki a my, ze swej strony napełniamy puste już butelki, wodą z małej studzienki która, stoi przy budynku tegoż terminala i pakujemy się do małej łódki która, dowiezie nas do placu św. Marka. :D

f4.jpg
W oczekiwaniu na łódkę która dowiezie nas do placu św. Marka


f1.jpg


f2.jpg


f3.jpg
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.07.2016 19:38

W szczycie karnawału pusto również nie jest. Byliśmy 2-3 razy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.07.2016 21:41

arko2007 napisał(a):Krótka zbiórka i przewodniczka daje nam ostatnie wskazówki a my, ze swej strony napełniamy puste już butelki, wodą z małej studzienki która, stoi przy budynku tegoż terminala

Nawet o wodę dla Was zadbali...

Pozdrawiam,
Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20991
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 05.07.2016 15:56

arko2007 napisał(a):.
Dlatego też, tłumy które niebawem zobaczymy dopływając do placu św. Marka, nas przerażą :o 8O


Na tłumy wpływu już nie mamy...ale mimo wszystko do Wenecji warto jechać...Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Wenecja... taksówką przez Canal Grande - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone