Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja - dobre rady, noclegi, zwiedzanie w 1-2 dni

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.05.2006 13:23

orka napisał(a):Czy ktoś z Was był pod namiotem na Sycylii. Jeśli tak to proszę o kontakt.
Interesują mnie m.in. kampingi. Trudno znaleźć jakiekolwiek informacje od uczestników takiej wyprawy. A z doświadczenia Chorwacji wiem, że to bardzo pomaga szczególnie jak się jest pierwszy raz w danym kraju.


forum/viewtopic.php?t=9929
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 28.05.2006 15:34

ally napisał(a):
who napisał(a):kemping Alba D'Oro, dojazd do samej Wenecji firmowym autobusem z kempingu.



... to znaczy do Santa Lucia ???



??? :roll:
Miśki
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miśki » 06.06.2006 22:13

ally napisał(a):
RBK napisał(a): Jeżeli chodzi o punta sabbioni


Właśnie :D a można prosić o infoamcję, jak wygląda sam punta sabbioni? Stwierdzenie Niezawodnego o Mestre dało mi do myślenia 8)



Mam pytanie do tych, którzy wyruszali do Wenecji z Punta Sabbioni:
Czy w Punta Sabbioni da się zaparkować samochód bez oplat?
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 07.06.2006 10:39

Bardzo fajna wycieczka, stateczek płynie wzdłuż brzegu, podpływa do centrum Wenecji, wszystko jak na dłoni, wspaniałe widoki. Najważniejszą rzeczą jest to, że nie trzeba parkować w samym mieście, parkingi koszmarne i od nich daleko do zabytkowej części. A tutaj od razu jesteś 200 m od placu św. Marka, a stateczki kursują z przystani regularnie wg. planu i można powrócić całkiem późno.
Parking w Punta Sabboni- jest szansa na darmowy parking, chociaż niewielka- bo miejsca jest mało. Są natomiast liczne parkingi na prywatnych terenach przy porcie- jedz do końca- w większości zacienione matami, tak aby się samochód nie rozgrzewał. Z części kempingów są wahałowe połączenia busowe do przystani. Pozdrawiam
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 08.06.2006 08:24

Ja byłem przed sezonem i w zasadzie bezpłatne miejsce na parkowanie było ale campingi były obłożone może na 1/3. W sezonie to bardzo wątpie.
Miśki
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miśki » 08.06.2006 16:18

Ja wybieram się 16.06 a więc jeszcze przed sezonem. Liczę więc, że zaparkuję bezpłatnie
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 03.07.2006 17:05

ally napisał(a):
ally napisał(a):
who napisał(a):kemping Alba D'Oro, dojazd do samej Wenecji firmowym autobusem z kempingu.



... to znaczy do Santa Lucia ???



??? :roll:


Przypomnę się jeszcze raz ..... :oops:
Fatboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatboy » 05.07.2006 01:27

tak kraze po tym forum i nie moge wyjsc z podziwu :-) jest to jedno z lepszych for, na jakich pisalem do tej pory. mnostwo ciekawych i jakze celnych porad, tych najwazniejszych, od ludzi, a nie od biur podrozy :wink:

W tym roku zahacze tez Wenecje i mam pytanko. Czy sa jakies godziny, w ktorych parking (ten przy miescie, za mostem) jest freeware'owy ? Czy po prostu od rana sie buli ? :wink: I od razu drugie pytanie, czy z tego parkingu jest daleko do centrum Wenecji ? :-) Chcialbym w jeden dzien obskoczyc tak pobieznie to piekne miasto i leciec w dalsza droge do Sirmione nad Jez. Garda, a chcialbym tam dotrzec jak bedzie jeszcze jasno, tj. 21 :-) Bylbym wielce wdzieczny za jakeis wskazowki.
rafal259
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal259 » 08.07.2006 22:47

Witam!
Zaciekawily mnie niektore wypowiedzi forumowiczow, wiec zaswital mi pomysl zobaczenia Wenecji :)

Mam takie pytania:
1. Ile kosztuje pociag osobowy (najtanszy) Milano - Venezia St. Lucia ?
2. Gdzie znajde tabele rozkladu jazdy pociagow ?

Interesuje mnie wyjazd o 9.00 z Milano do Wenecji i powrot na 20.00 do Mediolanu.

Dzieki za wszelka pomoc. Pozdrawiam.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 21.08.2006 09:37

Widzę, że jeśłi chodzi o pociągi to rafała259 nikt nie poratował.
Ja mam jeszcze jedno pytanko.

Chyba wybiorę na kilkudniowy pobyt kemping Miramare http://www.camping.it/english/veneto/ca ... e/info.asp Cenowo jest przystępny. Mam jednak pytanie do tych, którzy odwiedzili ten kemping.Czy do Punta Sabioni można dodreptać na nogach. Wydaje się, że kemping jest położony b. blisko ale...
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004
Re: a do której można wrócić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.09.2006 13:13

jacek1965 napisał(a):Na wszystkie pytania na temat Punta Sabioni już mam odpowiedź poza jednym. Czy stateczki kursują również wieczorem lub wręcz nocą. Skoro zatrzymam się na którymś z tamtejszych kampów to fajnie by było posiedzieć "prawie do nocy" w Wenecji. Taki romantyczny wieczór :lol: Boję się jednak, że mogę musieć się szybko zwijać z powrotem na kemping bo ostatni statek odpływa np o 18.00. Może ktoś zna rozkład jazdy, albo jakiś link do łódkowego PKS-u po Wenecji i okolicach. Ja znalazłem takie coś: http://europeforvisitors.com/venice/art ... -fares.htm ale z tego niewiele wynika poza cenami tych łódek



:) byłam sprawdziłam. Stateczki z Punta Sabbioni kusują bardzo czesto i do późna w nocy. Wieczorne zwiedzanie Wenecji można zorganizowac bez problemu. Mam nawet rozkład ale w domu ... po porocie orientacyjne podam co i jak, tak na przyszłośc dla Forumowiczów zainteresowanych tą kwestią.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.09.2006 13:35

Co do samej Wenecji. Miasto przepiekne, robi niesamowire wrażenie. Ma coś niepowtarzalnego w sobie i w moim odczuciu naprawdę ciężko o porównania z innymi miastami.

Wybraliśmy wariant: nocleg na kempingu Miramare na Punta Sabbioni i zakup biletu 24h, który uprawnia do poruszania sie wszystkim liniami vorpetto i również autobusami. Auto zostawiliśmy na kempingu, spacerek do przystani ( to góra 10min), i po podróży stateczkiem ( około 60min - zatrzymuje sie na Lido) można zacząć zwiedzanie od głównego miesca czyli Placu Św. Marka :)

Wrócimy tam napewno, tym razem chcemy zobaczyć Wenecję nocą, Murano Burano .... ehhh to napewno nie skończy się na jednej czy dwóch wizytach. Było super. :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.09.2006 20:33

Statek z Punta Sabbioni - pierwszy płynie 01.10 w nocy a ostatni 23.41 ( mniej więcej co 0,5h) i to jest połączenie Punta Sabbioni - Wenecja a kierunek Wenecja - Punta Sabbioni pierwszy 00.28 w nocy a ostatni 23.00 ( tez mniej wiecej co pół godzinki)

I oczywiście na Punta Sabbioni jest mini dworzec autobusowy - pojawiło się gdzieś takie pytanie na forum ( może i ja pytałam, nie pamiętam)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 13.01.2007 22:40

Hej. Witam ponownie.
Tym razem chodzi mi po głowie długi weekend majowy. Mam sporo planów w tym i HR ale moje oczy kieruję też ku Wenecji.
Jednak z uwagi na okres i współtowarzyszy wolałabym jakieś apartamenty.
Może ma ktoś sprawdzone namiary na coś fajnegow rejonie Punta Sabbioni???
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 17.01.2007 14:53

Ja polecam ofertę Eurocampu. Mają w ofercie kilka campingów na półwyspie w okolicach Punta Sabioni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wenecja - dobre rady, noclegi, zwiedzanie w 1-2 dni - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone