Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja - dobre rady, noclegi, zwiedzanie w 1-2 dni

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 13.05.2006 16:21

RBK napisał(a): Jeżeli chodzi o punta sabbioni


Właśnie :D a można prosić o infoamcję, jak wygląda sam punta sabbioni? Stwierdzenie Niezawodnego o Mestre dało mi do myślenia 8)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 13.05.2006 16:25

mama_Kapiszonka napisał(a):Jest tyle cudnych zaułków, zakamarków i mostów, ze ... każdy sie zakocha w tym mieście.


Na to liczę ... ale ostatnio spotkałam się z wypowiedzią, że Wenecja jest nieco "przereklamowana" bo jest strasznie zniszczona i zdaża się, że ... śmierdzi.
Narazie jest to odosobniona wypowiedź znanej mi osoby, pozostałe twierdzą, że warto, że pięknie i trzeba zobaczyć :D i mam nadzieję, że więkoszć ma rację :D :D :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 13.05.2006 16:30

Łukasz napisał(a):W okolicach Punta Sabioni jest dziki tłum campingów. Bilet całodzienny na wszystkie statki to 12E. Wprawdzie dużo ale pozwala w łatwy i przyjemny sposób dostać się do Wenecji a potem można cały dzień podróżować tramwajami wodnymi. Jak się mieszka nieco dalej od przystani w Punta Sabioni to do kosztów trzeba jeszcze doliczyć 5E za całodzienny parking. Co do jazdy autem dlatego nie jest to najlepszy pomysł ponieważ :
parking w Wenecji też kosztuje, dojazd w strasznych korkach ( zjazd na Mestre jest zawsze zatłoczony) to żadna przyjemność, z parkingu też trzeba czymś dopłynąć do centrum i wrócić więc to wcale nie wyjdzie taniej niż wspomniany wyżej bilet całodzienny i dopłynięcie z Punta Sabioni. Byłem w ten weekend i na pobieżne zwiedzenie miasta wraz z Bazyliką i dodatkowo Murano starczył mi dzień ale był duży wysiłek i na pewno nie nadający się dla dzieci.


Te bilet za 12E upoważnia do przepłynięcia z Punta Sabbioni i do korzystnia z komunikacji w Wenecji? Dobrze rozumiem?
W takim razie jeszcze jedno techniczne pytanie -> czy z kempingów na Punta Sabbioni kursują autobusy do tego statku/steczku.
W założeniu miałam pobyt w Mestre ( 1 - 2 dni) na kempingu Alba d'Oro, dojazd na zwiedzanie autobusem do Wnecji ( samochodu zostawiłabym na kempingu aby się nie męczyć) ale zaczynam też rozważać Punta Sabbioni skoro Mestre jest ... nie za piękne :D
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 13.05.2006 16:43

ally napisał(a):Na to liczę ... ale ostatnio spotkałam się z wypowiedzią, że Wenecja jest nieco "przereklamowana" bo jest strasznie zniszczona i zdaża się, że ... śmierdzi.


Traktuj tą "odosobnioną wypowiedź" zaprzyjaźnionej osoby jako baaardzo odosobnioną i ekscentryczną :wink: . Wenecja to bez dwóch zdań światowa perełka, jakby dobrze policzyć to zapewne zmiściłaby się w "top-10" największych atrakcji Europy a drugiego podobnego miasta chyba nie ma.
Co do zniszczeń i smrodu; miasto stoi na wodzie ponad 1000 lat i zdarza się że jest zalewane przez Jadran, wiec logiczne jest że są różnego rodzaju problemy techniczne. Z tego co zauważyłem to nie ma tam kanalizacji (bo niby jak?) - jedyny raz w życiu widziałem szambowozy na łodziach czyli "szambołodzie"

Co do cen biletów za tramwaj wodny to płaciliśmy 5Euro od osoby ale nie wiem czy był to bilet godzinny czy dzienny. Istotna uwaga - kanary, niestety skrupulatnie sprawdzają bilety więc odpada jazda na waleta :wink:
jacek1965
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 26.04.2006
a do której można wrócić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1965 » 13.05.2006 20:56

Na wszystkie pytania na temat Punta Sabioni już mam odpowiedź poza jednym. Czy stateczki kursują również wieczorem lub wręcz nocą. Skoro zatrzymam się na którymś z tamtejszych kampów to fajnie by było posiedzieć "prawie do nocy" w Wenecji. Taki romantyczny wieczór :lol: Boję się jednak, że mogę musieć się szybko zwijać z powrotem na kemping bo ostatni statek odpływa np o 18.00. Może ktoś zna rozkład jazdy, albo jakiś link do łódkowego PKS-u po Wenecji i okolicach. Ja znalazłem takie coś: http://europeforvisitors.com/venice/art ... -fares.htm ale z tego niewiele wynika poza cenami tych łódek
jacek1965
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1965 » 13.05.2006 21:29

http://www.actv.it/english/home.php
sam znalazłem i polecam wszystkim zainteresowanym komunikacją po Wenecji :)
RBK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 05.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBK » 13.05.2006 22:11

Punta Sabbioni to właściwe tylko ten porcik i parę parkingów, straganów z pamiątkami. Reszta półwyspu Cavallino to jeden wielki ośrodek turystyczno - campingowy. Miłe, szalone miejsce, zwłaszca pobliskie Lido di Jesolo: Pozdr!!
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 14.05.2006 10:47

niezawodny napisał(a):
ally napisał(a):Na to liczę ... ale ostatnio spotkałam się z wypowiedzią, że Wenecja jest nieco "przereklamowana" bo jest strasznie zniszczona i zdaża się, że ... śmierdzi.


Traktuj tą "odosobnioną wypowiedź" zaprzyjaźnionej osoby jako baaardzo odosobnioną i ekscentryczną :wink: . Wenecja to bez dwóch zdań światowa perełka, jakby dobrze policzyć to zapewne zmiściłaby się w "top-10" największych atrakcji Europy a drugiego podobnego miasta chyba nie ma.
Co do zniszczeń i smrodu; miasto stoi na wodzie ponad 1000 lat i zdarza się że jest zalewane przez Jadran, wiec logiczne jest że są różnego rodzaju problemy techniczne. Z tego co zauważyłem to nie ma tam kanalizacji (bo niby jak?) - jedyny raz w życiu widziałem szambowozy na łodziach czyli "szambołodzie"

Co do cen biletów za tramwaj wodny to płaciliśmy 5Euro od osoby ale nie wiem czy był to bilet godzinny czy dzienny. Istotna uwaga - kanary, niestety skrupulatnie sprawdzają bilety więc odpada jazda na waleta :wink:


Na waleta nie palnowałam podróżować.
Muszę się chyba dobrze zapoznać z linkami podanymi powyżej - bo biletów mają sporo :wink:
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 14.05.2006 11:33

RBK napisał(a):...
Sam wpływ do Wenecji naprawdę robi wrażenie.
...

Dokładnie :D .
Chociaż ... nie próbowałam wjazdu od strony lądowej, więc nie wiem, jak jest z tej drugiej strony.

Wszystkiego tam jest DUŻO: wody, ludzi, gołębi, komarów, sklepików, zabytków, kasy zostawionej na kawiarnianym stoliku. Ale .. WARTO. Chociażby dlatego, żeby zobaczyć coś innego, niż w każdym innym "lądowym" mieście.
Pozdravki
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.05.2006 20:50

wenecja na 1 dzien jest spoko. jak ktos wiele nie wymaga to camp Fusina wystarczy. pywaja z tamtad stateczki do "centrum" wenecji. jak na moje to wcale tam nadzwyczajnie nie smierdzi - normalnie. komary sa gigantyczne, jest ich duzo i strasznie kluja. ceny wysokie. parking podobno drogi - my plynelismy stateczkiem - wyszlo na pewno mniej niz 2- ojro na 2 osoby w 2 strony a jak milo bylo :)
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 15.05.2006 08:22

Bilet za 5 E to bilet godzinny. O ile pamiętam ostatni kurs z Wenecji do Punta Sabioni jest koło pólnocy a pierwszy około 5.

Autobus kursuje po całym pólwyspie główną drogą( Via Fausta) biegnącą właściwie przez jego środek.
Nie pamietam ceny autobusu ale na pewno było to drożej niż podjechać autem i zostawić go na parkingu ( 5 E).

Co do ceny biletów to dobrze mnie zrozumiałeś bilet za 12E upoważnia do przejazdu z Punta Sabbioni do Wenecji i z powrotem a także do wszystkich wodnych tramwaji po Wenecji i okolicach z wyjątkiem linii łączącej miasto z lotniskiem.

Nie wiem czy w Wenecji da się mieszkać na stałe ale zobaczyć trzeba. "Przereklamowana Wenecja" to moim zdaniem tylko takie gadania mające robić wrażenie na rozmówcach.
Ostatnio edytowano 17.05.2006 14:04 przez Łukasz, łącznie edytowano 2 razy
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 15.05.2006 09:24

Zapachy z weneckich kanałów. Możliwe do spotkania ;-)
Ja najmniej porzyjemnie wspominam podróż vaporetto z parkingu do nabrzeża przy san Marco. Niepotrzebnie wypiłam jakiś napój jogurtowo-podobny. Zabujało na falach i ... po chwili byłam pewna, że pojadę do Rygi a nie do Wenecji. Ale obyło się (ufff) bez rewolucji. Po takich przeżyciach jakoś nie uśmiechała mi się podróż gondolą.
Nie chcesz widzieć brudnej Wenecji - nie wchodź do McDonalds'a!
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 15.05.2006 15:09

ally napisał(a):
mama_Kapiszonka napisał(a):Jest tyle cudnych zaułków, zakamarków i mostów, ze ... każdy sie zakocha w tym mieście.


Na to liczę ... ale ostatnio spotkałam się z wypowiedzią, że Wenecja jest nieco "przereklamowana" bo jest strasznie zniszczona i zdaża się, że ... śmierdzi.
Narazie jest to odosobniona wypowiedź znanej mi osoby, pozostałe twierdzą, że warto, że pięknie i trzeba zobaczyć :D i mam nadzieję, że więkoszć ma rację :D :D :D


No to ja odosobnioną wypowiedź popieram.
Znajomi, którzy mają podobny gust wakacyjno-wycieczkowy ostrzegali, że Wenecja jest ładna na filmach i zdjęciach, a w rzeczywistości rozczarowuje - ale nie uwierzyliśmy i pojechaliśmy zobaczyć.

ROZCZAROWUJE.
Dla mnie Wenecja we wspomnieniach to brud, smród, walące się i sypiące kamieniczki i dachowe zasrance w ilości przekraczającej moją akceptację, kiepskie oznakowanie, chamska obsługa parkingu, TŁUM ludzi uniemożliwiający oglądanie czegokolwiek, kolejki do knajpek i kawy, zalew odpustowych masek i miliony murzyńskich sprzedawców torebek.
Ale nawet na naszych zdjęciach i filmie naprawdę wygląda bardzo ładnie :) I ciężko mi pokazać komuś takie ładne miasto i mówić, jakie było paskudne :) :)

Trzeba się zorientować jaki gust ma i co lubi osoba udzielająca informacji.
Jeżeli generalnie na wiele rzeczy patrzycie podobnie - to odbiór Wenecji też może być zbieżny.

Pozdrawiam,
Aśka
PS. Dubrovnik, Trogir, Korcula to przy Wenecji cuda!!!
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 15.05.2006 15:58

Czy byłaś gdzieś poza Wenecją?
Bo większośc przypadłosci o których piszesz dotyczy wszystkich miast o duzym ruchu turystycznym. Wszędzie są murzyńscy sprzedawcy torebek, pamiątek, obrazków itp.
Gigantyczne ceny i kolejki to chyba dotyczy placu Św Marka bo już parę ulic dalej warunki są zblizone do Włoskiego standardu.
Ale to jest chyba temat na jakieś włoskie forum ale napisałaś o Dubrovniku więc mnie sprowokowałaś do kontynuacji. Oba te miasto mają wiele wspólnego. Ale to Wenecja była metropolią a Dubrovnik zapadłą prowincją. Dubrovnik to bardzo ładna ale niestety mała i biedna próba naśladownictwa Wenecji. Pare obiektów w centrum to naśladownictwo właśnie Weneckiego stylu. Tyle tylko , że pierwsze lepsze palazzo w Wenecji ma tych elementów więcej niż cały Dubrovnik razem wzięty.
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 15.05.2006 16:39

Ja zakochałam się w Wenecji ... już po powrcoie do Polski. Mam ponad 150 widokówek z czasów sprzed zburzenia i już po postawieniu Campanilli.

Mnie właśnie w Trogirze dokuczał okropnie zapach z kanału (bo poza tym to uważam Trogit za perełkę). A w Splicie zaskoczyły olbrzymie bazary tuz przy najważniejszych zabytkach. A w Wenecji nie spotkałam Murzynów. Ani zapachu, którego najbardziej się obawiałm - biorąc pod uwagę swój nadwrażliwy nos.

Ktoś kiedyś rzucił tekt, że skoro widział Wenecję Bydgoską to już nie musi jechać do Italii. Cóż ... z gustem jak ....wiadomo z czym. :lol:

Zresztą, pokażę Wam moją Wenecję...jutro!



Dubronik przeżył duże trzęsienie ziemi, więc nie możemy porównywać zdobnictwa zabytków w tych dwóch miastach. Przecież wtedy nie robili aż tak szczegółowej dokumentacji, by móc w 100% zrekonstruować zniszczone budynki. Przecież teraz też są zarzuty, że dachówki są zbyt pomarańczowe w porównaniu do oryginalnych z XVI czy XVII wieku ;-)

Zresztą, do Dubrownika tęsknię, ale nie wierzę, by zastąpił moją najukochańszą Wenecję!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wenecja - dobre rady, noclegi, zwiedzanie w 1-2 dni - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone