Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja - dobre rady, noclegi, zwiedzanie w 1-2 dni

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
atomic
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 05.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) atomic » 08.03.2011 20:51

Mariusz-W,
A jak wyglądają cenowo te apartamenty ? Wybieramy się w maju na kilka dni do Włoch i planujemy 2 noclegi gdzieś koło Wenecji...
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.03.2011 10:18

atomic napisał(a):Mariusz-W,
A jak wyglądają cenowo te apartamenty ? Wybieramy się w maju na kilka dni do Włoch i planujemy 2 noclegi gdzieś koło Wenecji...

Wrzesień to przedział 45/55 euro za apartament.
Nie wiem jak w maju ... sadzę, że podobnie.
Ceny w tym naszym umowne ... do targowania.
Prawda, że zależy to od ilości dni pobytu.

Pozdrawiam.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 29.05.2013 13:36

Witam,
mam pytanie ,czy na tym parkingu w Punta Sabboni płatnym chyba 5E można rozłożyć namiot.Byłem tam w 2008r i coś mi sie wydaje ,że stały jakieś namioty.
pozdrawiam
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 27.04.2014 14:53

Witam, mam pytanie co do parkingów w Wenecji. Podobno ptzy dojeździe do starówki są dwa duże parkingi. Słyszałem, że na jednym jest obowiązek zostawiania auta z kluczykami w stacyjce. Czy to prawda? I czy to bezpieczne? Co w razie włamania lub ktadzieży?
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 22.04.2015 12:30

Witam znawców i miłośników Wenecji :)
Planuję jednodniową wycieczkę do Wenecji. Proszę o podpowiedź, która wersja będzie łatwiejsza do realizacji (około 29-30 czerwca) wyjazd znad Gardy:
a) parkowanie w Wenecji za mostem i dalej tramwaje wodne, potem wyjazd w Wenecji w kierunku Cro,
czy
b) jechać do Punta Sabbioni, znalezienie parkingu, popłyniecie do Wenecji, powrót i droga do Cro.

Chodzi mi zarówno o ceny parkingów i dojazdu do "centrum" Wenecji i oszczędności czasowe, jeśli chodzi o ewentualne korki. Proszę o rady.
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 22.04.2015 13:19

Ja parkowałem w Mestre: http://www.sabait.it/it/parcheggi/venez ... e-stazione
Na przeciwko jest kolejka do Wenecji - koszt biletu w 2013 to 1,2 euro od osoby. Czas przejazdu to ok. 15-20 min i tam tramwaj wodny nr 2 (przystanek blisko stacji po wyjściu z kolejki) i na Plac Św Marka :)
Pozdrawiam :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.04.2015 14:53

beagm napisał(a):Chodzi mi zarówno o ceny parkingów i dojazdu do "centrum" Wenecji i oszczędności czasowe, jeśli chodzi o ewentualne korki. Proszę o rady.


Świeżutkie informacje są w tym watku
Pokusiłam się tam też z porównaniem plusy i zalety jednego i drugiego rozwiązania.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.04.2015 15:20

beagm napisał(a):b) jechać do Punta Sabbioni, znalezienie parkingu, popłyniecie do Wenecji, powrót i droga do Cro.

Chodzi mi zarówno o ceny parkingów i dojazdu do "centrum" Wenecji i oszczędności czasowe, jeśli chodzi o ewentualne korki. Proszę o rady.


Jeden wielki mega korek od Jesolo a czasem jeszcze wcześniej.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 23.04.2015 08:27

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
gingerka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) gingerka » 17.07.2016 15:53

Myślę, że aby zwiedzić Wenecję, warto zatrzymać się na kempingu, jest taniej szczególnie poza sezonem. W samej Wenecji jest drogo, ale gdybym była tam sama z mężem lub tylko z dziećmi nie żałowałabym pieniędzy na apartament w samym historycznym centrum. Mimo to nie było najgorzej. Dosyć wygodna komunikacja tramwajami wodnymi załatwiła resztę. Jeśli chodzi o zwiedzanie, to najważniejsze zabytki można zwiedzić w 1 dzień, a drugi dodatkowo przeznaczyć na zwiedzanie Murano i Burano. Dużo praktycznych informacji znalazłam tu domnaglowie.pl/wenecja-na-weekend/.
komorfil
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 11.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) komorfil » 20.07.2016 22:32

muszę odnieść się do przeczytanych w tym wątku (co prawda pisanych parę lat temu) uwag o Wenecji jako przereklamowanej i zniszczonej.

1. Zniszczenia: ktoś pięknie napisał już tutaj - miasto na morzu, podmywane przez morze, od 1000 lat. W tym kontekście wg mnie jest ekstremalnie dobrze utrzymane.
2. Przereklamowanie: nie wiem co kto miał na myśli.
Ja sam mam już pomysł na 10 niezależnych pobytów w Wenecji każdy po tygodniu, zapewne tego nie zrealizuję, ale doprawdy, to jedno z najbogatszych w atrakcje miast świata. Jest to pewne uproszczenie, ale muszę powiedzieć, że działa: popatrzeć ile opis miasta zajmuje w porządnym przewodniku (przez porządny rozumiem dajmy na to RoughGuide). Otóż Wenecja zajmuje tam więcej miejsca niż Florencja. I coś w tym jest. Zabytki Florencji są "ważniejsze", bo one są fundamentalne dla całej naszej kultury, ale w Wenecji jest tego na ilość więcej.
Ludzie, pomyślcie: zacznijmy już od Bazyliki św. Marka, akurat wcale nie najważniejszej sprawy w Wenecji, no ale dobra, nie do pominięcia. Bazylika w środku. Fasada. Boki - ważne (!). Widok bazyliki z placu o różnych porach dnia (samo studiowanie tego zajęło mi do tej pory kilka godzin, a sądzę że wszystko przede mną: mam nadzieję że jasno wyrażam obecnie swą opinię o tzw. jednodniowych wycieczkach do Wenecji. Jednodniowo to można spróbować zwiedzić Volterrę albo inne Montalcio a i to z dużym trudem). Dalej: pałac Dożów, z zewnątrz, wewnątrz. Museo Correr: pół dnia. Academia: dzień z koniecznością powrotu. Muzeum Peggy Guggenheim: kilka godzin. Na razie nie widzieliśmy żadnego kościoła - same z Tintorettem to jest tydzień zwiedzania po łebkach, a gdzie Frari, a gdzie kościoły z Bellinim. A Carpaccio (cały pobyt poświęcę kiedyś tylko Jemu!). A architektura Palladia?
Już mamy zwiedzania od rana do nocy w wymiarze od 2 tygodni (jak kto lubi gonić nic nie widząc) do miesiąca - przy spokojniejszym patrzeniu. A nie mamy w ogóle na razie zwykłego delektowania się uliczkami, perspektywami, balkonami, mostami, oknami, kanałami, placykami - o różnych porach dnia i nocy (!!!). Kto nie widział kanału weneckiego w świetle latarni, w absolutnej ciszy i pustce, z leciutkim przybojem wody do kamienic, robiącej swoje mistyczne ciche plum, plum, ruszającej lekko jedną, stojącą przy brzegu gondolę- nie widział Wenecji (znowu piję do jednodniowych wycieczek: noc choćby jedna w Wenecji jest obowiązkiem, ja spędziłem ich parę, nie zdarzyło mi się wstać po 6 rano....).
3. Oczywiście pewne stereotypy są prawdziwe. Wenecja to turystyczny raj, więc chamscy restauratorzy, gondolierzy itp to oczywistość, oni nic nie muszą. Ceny: wysokie, tak, 1.50 E za kibel to skandal. Ale to znowu kwestia podejścia. Jak kto pije kawę na placu św. Marka, to jego sprawa, niech nie narzeka. Ja piłem w Wenecji jedne z najlepszych espresso jakie piłem w ogóle we Włoszech (a jestem ich wielkim smakoszem), tyle że na uboczu, raniutko, w knajpkach dla tych resztek Wenecjan, które jednak jeszcze tam są. I dla jasności, to wyborne (nie jeden raz) espresso kosztowało 1 E.

W KAŻDYM MIEŚCIE ŻEBY GO ODROBINĘ POZNAĆ, TRZEBA POMIESZKAĆ.
Wenecja nie jest tu wyjątkiem. Powiedziałbym, zwłaszcza tyczy się to Wenecji.
Na początek 4 dni w Wenecji, 3 noce (mało przespane): wtedy można zacząć mówić, że z grubsza widziało się Wenecję, że coś o niej się wie. Polecam lekturę "Znaku wodnego" Brodskiego. Genialny obraz miasta.
No ale ten facet co roku w zimie (!) jechał tam i mieszkał tam przez miesiąc (!). Przez 18 lat z rzędu czy jakoś tak....
mr6319
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr6319 » 21.08.2016 13:46

Dzień Dobry.
Chciałbym zapytać czy sieć marketów COOP wciąż istnieje i czy można w nich bez problemu zakupić podstawowe produkty żywieniowe?
A może są inne markety warte uwagi?
Pozdrawiam i dziękuję.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 04.07.2017 13:21

Wracając z Chorwacji chcemy odwiedzić Wenecję na parę dni. ciekawa jestem czy ktoś jechał w ciemno w okolice Wenecji w Lipcu ? Czy myślicie , że da radę znaleźć coś z klimatyzacją w dobrej cenie ?
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wenecja - dobre rady, noclegi, zwiedzanie w 1-2 dni - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone