Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy - kempingi?

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Włochy - kempingi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 28.02.2006 10:08

Jak już gdzieś tutaj pisałem w tym roku urlop nie w Chorwacji, a we Włoszech. W związku z tym mam pytanie: czy ktoś z Was dysponuje informacjami/doświadczeniami z podróży po Italii? Chodzi mi zwłaszcza o południe tego kraju (Neapol, Sorrento, Gallipoli, Marina di Leuca, Vieste...). Z góry dziękuję!
pozdr
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.03.2006 09:32

Nie mogę zbyt wiele pomóc ale może choć tyle :D
http://www.camping.it/
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.03.2006 09:48

ally napisał(a):Nie mogę zbyt wiele pomóc ale może choć tyle :D
http://www.camping.it/


Dzięki!
pozdr
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 02.03.2006 13:08

"Po drodze", jeśli chcesz zatrzymać się na nocleg w Rzymie, polecam Camping Tiber. Czysto, spokojnie, fajna lokalizacja w Prima Porta. Łatwy dojazd metrem do centrum.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.03.2006 13:52

who napisał(a):"Po drodze", jeśli chcesz zatrzymać się na nocleg w Rzymie, polecam Camping Tiber. Czysto, spokojnie, fajna lokalizacja w Prima Porta. Łatwy dojazd metrem do centrum.


Dzięki za podpowiedź! Na razie zastanawiam się jeszcze czy zatrzymać się w samym Rzymie, czy w Lido di Ostia.
pozdr
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 02.03.2006 17:41

Powyżej wymieniony camping ma faktycznie super lokalizację. Bardzo łatwy i szybki dojazd pociągiem do centrum.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 06.03.2006 09:51

Łukasz napisał(a):Powyżej wymieniony camping ma faktycznie super lokalizację. Bardzo łatwy i szybki dojazd pociągiem do centrum.


Czy mógłbym prosić o jakieś wskazówki odnośnie dojazdu na ten kemping?
pozdr
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 06.03.2006 12:13

janusz.w. napisał(a):
Czy mógłbym prosić o jakieś wskazówki odnośnie dojazdu na ten kemping?
pozdr

- oczywiście. Opiszę Ci to szczegółowo po powrocie z pracy - podam, którym zjazdem z Grande Raccordo Anulare gdzie zjechać. Generalnie dojazd jest łatwy. Lokalizacja - dzielnica "północna" Rzymu - Prima Porta. Kamping znajduje się dokładnie 1400m od stacji metra. Czysto, schludnie, cicho, nowe sanitariaty, knajpka, bungalowy, pole namiotowe i dla przyczep/kamperów, basen, miła obsługa. Możliwość samodzielnego umycia auta. Co 30min. z kampingu jeździ wahadłowo bezpłatny autobus zawożący i przywożący turystów do/ze stacji. Dojazd pociągiem do centrum zajmuje ok. 20-25min. Dociera do Flaminio (przy Piazza del Popollo), skąd albo wszędzie dojdziesz pieszo lub wsiądziesz obok do "podziemnego" metra Linii A, dalej na Termini możesz przesiąść się do Linii B. Nie ma jak połączenie 3 tygodni w Cro z dwoma w Roma (ale mi się 'rymło') ;-)
CD - po dojechaniu od północy autostradą A1DIR do obwodnicy Rzymu trafiasz na G.R.A. Exit 10 - wjeżdżasz więc na GRA w prawo, mijasz Exit 9, 8, 7 i po ok. 2,8km na Exit 6 masz zjazd do Prima Porta, dalej po ok. 1,8km masz kolejny zjazd w prawo - widać tabliczki z napisem Camping Tiber. Musisz tu zjechać, bo "przelecisz" Prima Porta na przestrzał. A dalej to już wspomniane 1400m - kamping jest po prawej stronie, wjazd z takiej zakrzewionej zatoczki. Mogę podesłać Ci dokłądną mapkę - podaj jakoś swój mail.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 06.03.2006 15:53

Dzięki serdeczne! :D Po powrocie z pracy zajrzę w moje mapy i plan Rzymu, ale myślę, że po Twoim opisie nie będę miał problemu z odnalezieniem kempu. Jeżeli pojawi mi się jakiś kłopot to się odezwę.
pozdr
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 25.04.2006 17:50

Polecam południe Włoch, jestem fanem tych klimatów, dla mnie super miejscem jest i było Gargano, przed Vieste jest ciąg kempingów wzdłuż przepięknej plaży Golden Beach- jest to jedna z najpiękniejszych plaż jakie widziałem w życiu, tętniąca życiem, gwarna, niesamowite morze, złoty piach trochę przypominający ten Polski. Jaśli chcesz dokładniejszych danych - pytaj. Grzegorz z Lublina :wink:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 26.04.2006 11:30

Grzegorz Ćwik napisał(a):Polecam południe Włoch, jestem fanem tych klimatów, dla mnie super miejscem jest i było Gargano, przed Vieste jest ciąg kempingów wzdłuż przepięknej plaży Golden Beach- jest to jedna z najpiękniejszych plaż jakie widziałem w życiu, tętniąca życiem, gwarna, niesamowite morze, złoty piach trochę przypominający ten Polski. Jaśli chcesz dokładniejszych danych - pytaj. Grzegorz z Lublina :wink:


Będę wdzięczny za wszelkie info, zwłaszcza za te dotyczące konkretnych kempingów!
Z góry dziękuję!
pozdr
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 27.04.2006 08:48

która część Włoch cię interesuje? Bo rozmowa o wszystkich zajęła by zbyt dużo czasu. Przez kilka lat przejechałem z przyczepką kempingową prawie cały but, nie byłem tylko na Sycylii.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 27.04.2006 09:11

Grzegorz Ćwik napisał(a):która część Włoch cię interesuje? Bo rozmowa o wszystkich zajęła by zbyt dużo czasu. Przez kilka lat przejechałem z przyczepką kempingową prawie cały but, nie byłem tylko na Sycylii.


Kempingi w okolicy: Sorrento, Gallipolli, Marina di Leuca, Vieste.
pozdr
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 27.04.2006 19:51

W Sorrento byłem na camp Santa Fortunata. Trzeba przejechać przez miejscowość kierując się wzdłuż wybrzeża, jest on usytuowany 1,5 km od centrum, w kierunku cypla półwyspu, częściowo na zboczu z widokiem na samo Sorrento i zatokę, widok zapierający oddech, szczególnie wieczorem, kiedy przypływają olbrzymie statki wycieczkowe. Jest jeszcze jeden camp. blizej centrum- nie pamiętam nazwy, możesz go znaleźć w goglach, ale był przepełniony, nie było miejsca. Możesz jednak dokonać rezerwacji przez Internet. Z camp. Santa Fortunata ; bus do centrum, ponadto dobra baza do wycieczek- bezpośrednio z kamienistej plazy-półki przypływa krypa wycieczkowa ; bilety w recepcji- do zwiedzania Capri, włącznie z opłynięciem wyspy, za groty trzeba dopłacać- sama eskapada- bez cudów, ale nie masz innego wyjścia, Capri musisz zaliczyć, to kultowe miejsce. W okolicy - wycieczka do Pompei- najlepiej własnym samochodem, wycieczka na krater Wezuwiusza, strome wybrzeże Amalfii. Osobiście nie polecam Neapolu, uczucia ogromnie mieszane, a można dużo stracić. Okolica Sorrento- to strome klify, o kąpielach w morzu- praktycznie poza samą Capri- zapomnij. Myślę, że jak na pierwszy komentarz- wystarczy, jeśli chcech jeszcze bardziej szczegółowo- to to określ. Acha- jaki masz system kempingowy- namiot, karawan, bungalowy- też to określ, bo sa to znaczące wskazówki. Czy chcesz wiedzieć dokładnie o Gargano, o jakiej części? tylko Vieste? Pozdrawiam- Grzegorz z Lublina :wink:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 28.04.2006 08:58

Dzięki za info!
Jeździmy z namiotami. System mamy prosty, jeżeli podoba nam się miejsce, to zostajemy, jeżeli nie to jedziemy dalej. W okolicach Sorrento nastawiamy się bardziej na zwiedzanie niż na plażowanie (Capri, Wezuwiusz, Pompeje, wybrzeże Amalfii - objazd). O Neapolu trochę poczytałem i raczej będziemy omijać to miasto. Natomiast plażować chcemy w okolicach Gallipolli/Marina di Leuca lub gdzieś na Gargano. Dlatego liczę na Twoje opinie o tych miejscach gdzie wg Ciebie było ciekawie!
pozdr
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy - kempingi?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone