Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry płatność kartą na stacji - zostałem oszukany ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008
Węgry płatność kartą na stacji - zostałem oszukany ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 03.07.2017 10:24

Witam
chciałem się skonsultować podpytać może ktoś miał podobny przypadek ?

Za Szeged zatankowałem paliwo na stacji M.Petrol Telikol ( jedna dalej był shell cholera... )
stacja czysta ładna normalna, kartą się da zapłacić.
Zatankowałem, zapłaciłem wychodzę ze stacji i coś mi nie gra kupiłem jeszcze płyn do spryskiwaczy ale i tak coś w tych tysiącach się nie zgadza wracam po paragon bo dostałem potw. z kart, facet daje mi rachunek a tam jakieś drinki za 70zł no wiec wracam i mówię , że to nie moje facet mnie przeprasza i zaczyna operacje cofania dostaje rachunki z kasy na minus i place poprawną kwotę jeszcze raz. Trochę mnie zaćmiło że to zrobiłem ...
dostaje w łapkę nowy rachunek i te rachunki na minusie i tyle... Pytam co ze zwrotem ze nie mam potwierdzenia "uznania" na kartę... i zaczyna się gość tłumaczy ze u nich nie ma czegoś takiego itp... no i co konsternacja dzwonimy na policję czy nie ? 300zł poszło się ... ale jedziemy dalej w nerwach.

Dziś sprawdzam oczywiście z karty ściągnięte mam raz kwotę nie prawidłową i drugi raz poprawną ... teraz pytanie czy mogę liczyć na zwrot kasy ? czy na Węgrzech działa to jakoś inaczej niż w PL ( u nas wiadomo jest uznanie dok potw. itd )
Po przemyśleniu sprawy zaczynam mieć teorię, że to doskonały manewr na takich zaspanych turystów... przed nami ani za nami nie było nikogo wiec jak gość sie mógł walnąć z tymi drinkami ? hmm liczył ze nie doliczę się... kapnąłem ciut za późno bo po płatności kartą więc sytuacja idealna ja płace 2x oni maja zwrot do ręki ?

Co o tym myślicie ?
Bartol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartol » 03.07.2017 20:17

Może zaczerpnij informacji w swoim banku na ten temat?

Z własnego doświadczenia, zawsze na stacjach w Węgrzech mieliśmy jakieś problemy, liczyli to co nie nasze. Ostatnim razem żona poszła kupić kawę i jakieś lody, a okazało się że policzyli do tego czyjeś paliwo, tyle szczęścia, że płaciliśmy gotówką.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 03.07.2017 20:27

Z własnego doświadczenia na Węgrzech zawsze bez problemów, czy to na stacjach, czy w kajpach czy w sklepach. Oczywiście zawsze trzeba sprawdzać paragon i kwotę.
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 03.07.2017 21:30

Zgłoś reklamację w banku, masz paragony powinno się udać. Daj znać jak się to skończyło
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2017 21:56

chargeback
wydrukuj formularz z banku,opisz sytuacje,dołącz rachunki i wyślij do swojego banku.


http://jakoszczedzacpieniadze.pl/charge ... osci-karta

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Węgry płatność kartą na stacji - zostałem oszukany ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone