Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pakuus
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.08.2016
Re: Trasa - Centralna PL - Dubrovnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakuus » 19.08.2016 21:06

fabio007 napisał(a):
pakuus napisał(a):Witam, jestem tutaj świażakiem, wybieram się pierwszy raz do Chorwacji i przeglądam forum zapoznaje się z różnymi trasami/opiniami jak dojechać (najlepiej) ale zdania są bardzo podzielone, czy może ktoś z Was pokonywał trasę z centralnej Polski do Dubrovnika, może polecić gdzie tankować LPG, mignęła mi się taka mapa którą ktoś z tworzył na mapsgoogle.pl ale za cholerę znaleźć nie mogę.

Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.


Przez jakie kraje chcesz jechać?


Witaj, Czechy, Austria i oczywiście chce ominąć odcinek płatny w Słowenii, kolega wyżej rozgarnięty jak paczka zapałek z odpowiedzią o mapsgoogle.pl
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa - Centralna PL - Dubrovnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2016 22:24

pakuus napisał(a):
fabio007 napisał(a):
pakuus napisał(a):Witam, jestem tutaj świażakiem, wybieram się pierwszy raz do Chorwacji i przeglądam forum zapoznaje się z różnymi trasami/opiniami jak dojechać (najlepiej) ale zdania są bardzo podzielone, czy może ktoś z Was pokonywał trasę z centralnej Polski do Dubrovnika, może polecić gdzie tankować LPG, mignęła mi się taka mapa którą ktoś z tworzył na mapsgoogle.pl ale za cholerę znaleźć nie mogę.

Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.


Przez jakie kraje chcesz jechać?

Witaj, Czechy, Austria i oczywiście chce ominąć odcinek płatny w Słowenii, kolega wyżej rozgarnięty jak paczka zapałek z odpowiedzią o mapsgoogle.pl

Link dla rozgarniętego :wink: który nie umie czytać ogłoszeń :idea:
samochodem-trasy-noclegi-przepisy-uwagi-f4.html
tomcio193
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2017
Jak najlepiej dojechać do CRO? Trasa Wawa- Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcio193 » 12.06.2017 12:10

Witam,
po 10 latach postanowiłem odwiedzić Chorwacje.
Jadę na kemping do miejscowości Zaton.
Proszę o poradę w wyborze najszybszej czasowo drogi, która dotrę na miejsce.
Wyjeżdżam 22.06 o godz 18.00 - wcześniej nie mogę, myślałem o trasie przez Czechy, Austria, Słowenia,Chorwacja.
Czy w tym czasie mogą już być korki na SLO - CRO? czy to jeszcze nie sezon na korki na tej trasie?

Z powodu wieczornego wyjazdu, myślałem o noclegu w Mikulovie - powinienem na północ dojechać.
Czyli na 23.06 - piątek została by trasa Austria - Słowenia - Chorwacja.
Nie zależy mi tak bardzo na trasie najtańszej, raczej ze względu na dzieci chciałbym trasę najszybsza.
czy jest jakaś lepsza alternatywa?

Pzdr
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013
Re: Jak najlepiej dojechać do CRO? Trasa Wawa- Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 12.06.2017 12:45

Hej,
Myślę że w czwartek wieczorem pojedziesz bez problemów przez Czechy.
W piątek zaczynają się wakacje i niektórzy ruszają prosto spod szkoły z dzieciakami na wczasy, ale ty już będziesz w tym czasie w Austrii.
Jedynie co, to może się droga korkować w godzinach szczytu przy większych miastach: Brno, Wiedeń, Graz a dalej w piątek pod Zagrzebiem w Lucko.
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013
Re: Jak najlepiej dojechać do CRO? Trasa Wawa- Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 12.06.2017 13:02

Wyjeżdżam w najbliższy czwartek tak samo o godzinie 18:00 z okolic Warszawy.

Dam znać jak przebiegła droga Czechy-Austra-MLP-Zivogosce Blato
tomcio193
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2017
Re: Jak najlepiej dojechać do CRO? Trasa Wawa- Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcio193 » 12.06.2017 13:11

guzu napisał(a):Wyjeżdżam w najbliższy czwartek tak samo o godzinie 18:00 z okolic Warszawy.

Dam znać jak przebiegła droga Czechy-Austra-MLP-Zivogosce Blato




Super, jak będziesz miał możliwość to napisz jak droga.
Planujesz całonocna jazdę czy z noclegiem?
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013
Re: Jak najlepiej dojechać do CRO? Trasa Wawa- Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 12.06.2017 14:40

Całonocna - na pokładzie dzieci 1 rok i 3 lata - mają spać całą drogę, a nad ranem w Cro będę się martwić ;)
mar00ha_
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.04.2004
Re: Jak najlepiej dojechać do CRO? Trasa Wawa- Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar00ha_ » 16.06.2017 13:38

tomcio193 napisał(a):Witam,
po 10 latach postanowiłem odwiedzić Chorwacje.
Jadę na kemping do miejscowości Zaton.
Proszę o poradę w wyborze najszybszej czasowo drogi, która dotrę na miejsce.
Wyjeżdżam 22.06 o godz 18.00 - wcześniej nie mogę, myślałem o trasie przez Czechy, Austria, Słowenia,Chorwacja.
Czy w tym czasie mogą już być korki na SLO - CRO? czy to jeszcze nie sezon na korki na tej trasie?

Z powodu wieczornego wyjazdu, myślałem o noclegu w Mikulovie - powinienem na północ dojechać.
Czyli na 23.06 - piątek została by trasa Austria - Słowenia - Chorwacja.
Nie zależy mi tak bardzo na trasie najtańszej, raczej ze względu na dzieci chciałbym trasę najszybsza.
czy jest jakaś lepsza alternatywa?

Pzdr


Wg mnie nie dojedziesz na północ do Mikulova. Realnie, przy starcie o 18 będziesz tam ok 2.

mar00ha
tomcio193
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2017
Re: Jak najlepiej dojechać do CRO? Trasa Wawa- Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcio193 » 16.06.2017 14:28

mar00ha_ napisał(a):
tomcio193 napisał(a):Witam,
po 10 latach postanowiłem odwiedzić Chorwacje.
Jadę na kemping do miejscowości Zaton.
Proszę o poradę w wyborze najszybszej czasowo drogi, która dotrę na miejsce.
Wyjeżdżam 22.06 o godz 18.00 - wcześniej nie mogę, myślałem o trasie przez Czechy, Austria, Słowenia,Chorwacja.
Czy w tym czasie mogą już być korki na SLO - CRO? czy to jeszcze nie sezon na korki na tej trasie?

Z powodu wieczornego wyjazdu, myślałem o noclegu w Mikulovie - powinienem na północ dojechać.
Czyli na 23.06 - piątek została by trasa Austria - Słowenia - Chorwacja.
Nie zależy mi tak bardzo na trasie najtańszej, raczej ze względu na dzieci chciałbym trasę najszybsza.
czy jest jakaś lepsza alternatywa?

Pzdr


Wg mnie nie dojedziesz na północ do Mikulova. Realnie, przy starcie o 18 będziesz tam ok 2.

mar00ha




Trase Waw- Wiedeń pokonuje często, spokojnie bez większych szaleństw będę o północy w Mikulovie.
asiak76
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.04.2017
Re: Jak najlepiej dojechać do CRO? Trasa Wawa- Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiak76 » 16.06.2017 15:02

1arek11 napisał(a):Hej,
Myślę że w czwartek wieczorem pojedziesz bez problemów przez Czechy.
W piątek zaczynają się wakacje i niektórzy ruszają prosto spod szkoły z dzieciakami na wczasy, ale ty już będziesz w tym czasie w Austrii.
Jedynie co, to może się droga korkować w godzinach szczytu przy większych miastach: Brno, Wiedeń, Graz a dalej w piątek pod Zagrzebiem w Lucko.


To tak jak my od razu po rozdaniu świadectw prosto w drogę :D
mar00ha_
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.04.2004
Re: Jak najlepiej dojechać do CRO? Trasa Wawa- Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar00ha_ » 16.06.2017 23:05

tomcio193 napisał(a):Trase Waw- Wiedeń pokonuje często, spokojnie bez większych szaleństw będę o północy w Mikulovie.


Spoko. Życzę Ci powodzenia. Ja też szybko tę trasę pokonuję. Bez dzieci. :mrgreen:


mar00ha
MarKcin
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarKcin » 26.06.2017 01:30

Odkąd przemęczyłem się trasą przez Brno, już z 10 lat trzymam się z daleka od tych atrakcji.
Drogi powiatowe,jednopasmowe, pokonywane nocą, to straszna męka.
Później jechździłem do Włoch i Chorwacji przez Słowację (Źlina).

Czy trasa przez Brno poprawiła się?
Wszystkie nawigacje sugerują trasę przez Brno.

Pozdrawiam,
Marcin
pseudokibic
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.06.2017
Re: Dojazd Warszawa- CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) pseudokibic » 02.07.2017 09:42

Jechałem sam, bez zmiennika, wróciłem wczoraj.

W tamtą stronę wyjazd z Wawy w piątek ok. 13, nocleg w Szombathely i dalej do Pirovaca.

Wybrałem trasę przez Zwardoń/Żylinę, dalej normalnie, słowacka autostrada, skorzystałem ze skrótu przez Mosonmagyarovar i Janossomorię do Csorny (stara droga 86) i nie polecam. Lepiej jechać normalnie na Gyor i dalej M86. Z Szombathely skierowałem się przez Kormend, Lenti oraz Tornyiszentmiklos na M70 i dalej Letenye i normalnie chorwacką autostradą. Mogę polecić ten odcinek.

Wracałem identycznie. Wyjazd 8.10 z Pirovaca, przyjazd 21.30 do Warszawy. Udało się uniknąć korka w Lućku przez zjazd wcześniej na bramkę z płatnością kartami. Pozostałe bramki w kierunku na Gorićan i przejście graniczne po kilka/kilkanaście minut kolejki. Korek na przejściu HU/SK (dużo stojących ciężarówek, osobówki wjeżdżające pod prąd itd.) ominąłem zjeżdżając na starą 2/150. W Polsce już na szczęście pusto, bo to sobota wieczór i udało się zamknąć trasę za dnia. W przyszłości rozważę jednak przejazd A1/Brno i dalej jak dotychczas.
tomcio193
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2017
Re: Jak najlepiej dojechać do CRO? Trasa Wawa- Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcio193 » 03.07.2017 15:47

mar00ha_ napisał(a):
tomcio193 napisał(a):Trase Waw- Wiedeń pokonuje często, spokojnie bez większych szaleństw będę o północy w Mikulovie.


Spoko. Życzę Ci powodzenia. Ja też szybko tę trasę pokonuję. Bez dzieci. :mrgreen:


mar00ha


Witam,
Byłem, wróciłem, urlop udany - pierwsze 4 dni 36 stopni potem 30-32, morze ciepłe, mogę za rok jechać :D

Co do samej trasy
Wyjechałem w czwartek o godz. 19.00, zaraz za Nadarzynem korek - maszyny budujące drogę kończyły dzień i zjeżdżały w jedno miejsce - straciłem ok 30 min. Do Mikulova pod pensjonat dojechałem o godz. 00.20. Na drugi dzień wyjazd o godz. 09:00, w Zatonie byłem o godz. ok. godz. 17.00. Także w tamtą stronę o jakieś 13 -13.30 godz.

Powrót to była masakra. Sobota wyjazd o godz 10.00 - autostrada strasznie zapchana i ponad 10 km korek do bramek na autostradzie (gdzieś przed Zagrzebiem). W korku straciłem ponad 1,5 godz. Na granicy też ciasno ale jakoś się przejechało.
W domu byłem na 04.00. Ogólnie 18 godzin jazdy.

Przez Czechy droga dobra - w obu przypadkach czas przejazdu równo 2 godziny.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Jak najlepiej dojechać do CRO? Trasa Wawa- Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.07.2017 16:32

tomcio193 napisał(a):
mar00ha_ napisał(a):
tomcio193 napisał(a):Trase Waw- Wiedeń pokonuje często, spokojnie bez większych szaleństw będę o północy w Mikulovie.


Spoko. Życzę Ci powodzenia. Ja też szybko tę trasę pokonuję. Bez dzieci. :mrgreen:


mar00ha


Przez Czechy droga dobra - w obu przypadkach czas przejazdu równo 2 godziny.


Jechałeś przepisowo ? :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone