Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gregor35
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregor35 » 16.04.2015 10:29

Właśnie ciężko się wypowiadać co do czasu, gdyż, bo, ponieważ jest to mój pierwszy raz i dopiero wyjdzie w praniu ile czasu zajmie dojazd ;) Może się udać jednym rzutem dojechać ;)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 16.04.2015 11:22

Gregor35 napisał(a):Właśnie ciężko się wypowiadać co do czasu, gdyż, bo, ponieważ jest to mój pierwszy raz i dopiero wyjdzie w praniu ile czasu zajmie dojazd ;) Może się udać jednym rzutem dojechać ;)

A jeździliście już gdzieś dalej? Chociaż w Polsce nad morze lub w góry? Wiem, że to o wiele bliżej, ale może dać pewne rozeznanie odnośnie bezpieczeństwa takiej podróży za jednym razem.
Jeśli padasz po dotarciu u nas nad morze bądź w góry-będzie ciężko, lub wręcz nie byłoby wskazane aby tak jechać.
Ja za pierwszym razem jechałem na raz a podpierałem się nawigacją plus opis jak jechać na rondach w Ptuju (objazd słoweńskiej autostrady).
Gregor35
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregor35 » 16.04.2015 13:52

Nad nasze morze to żadna trasa, bo czymś takim zmęczenia nie odczuwałem. Jazda 6-8 godzin jest trochę nie adekwatna do parunastu godzin za kółkiem ;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.04.2015 14:23

Z jazdą na raz jest tak, że najlepiej ją odbyć najmniej kłopotliwą trasą, zostawiając sobie rezerwę na niespodziewane przypadki.
Zet jeździł już nieraz, więc nic go nie zaskoczy, natomiast ty będziesz jechał pierwszy raz, w dodatku chyba pierwszy raz za granicą? Jeśli już, to sprawdź w kalendarzu wyjazdów kto jedzie w tym kierunku w tym samym czasie i pogadaj o konwoju. Razem raźniej, a jak trafisz na kogoś obeznanego z granicami i i objazdem, to choć ten odcinek będziesz miał z głowy.
Paręnaście godzin za kółkiem tak, ale pod warunkiem, że masz zmiennika, który pozwoli ci się przespać w razie, gdy stwierdzisz, że jednak potrzebujesz odpoczynku, bo zatrzymanie się na kilka godzin i spanie na parkingu bez zaplanowania takiej przerwy może ci zakłócić wakacje. Np. na miejsce dotrzesz w porze, gdy nie znajdziesz już lokum.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 16.04.2015 15:35

Witajcie,
W 1990 roku jechaliśmy do Bułgarii maluchem, wyjechaliśmy w sobotę o godz. 5 rano, w Burgas byliśmy dopiero w czwartek w późnych godzinach wieczornych, to była ciężka wyprawa z przeszkodami :x :hut:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.04.2015 17:04

Przez Bułgarię to i dziś będzie jechał ze cztery dni do tego Szybenika.

Tylko po co? Nie przesadzajmy z tym zwiedzaniem ;)
Gregor35
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregor35 » 16.04.2015 17:07

lokum mam, więc z tym nie ma problemu ;) Co do jazdy na raz to żona ma prawko więc myślę, że damy radę ;)
Gregor35
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregor35 » 17.04.2015 08:48

Mam jeszcze jedno pytanie.

Podczas pobytu będziemy się wybierać do medjugorie, a to jest Bośnia. Czy będę potrzebował jakieś dodatkowe dokumenty oprócz standardowych (OC, AC)?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 17.04.2015 08:54

Gregor35 napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie.

Podczas pobytu będziemy się wybierać do medjugorie, a to jest Bośnia. Czy będę potrzebował jakieś dodatkowe dokumenty oprócz standardowych (OC, AC)?


ZK
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2015 08:54

Gregor35 napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie.

Podczas pobytu będziemy się wybierać do medjugorie, a to jest Bośnia. Czy będę potrzebował jakieś dodatkowe dokumenty oprócz standardowych (OC, AC)?

Do Medjugorje Zieloną Kartę :idea:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.04.2015 12:06

Gregor35 napisał(a):Nad nasze morze to żadna trasa, bo czymś takim zmęczenia nie odczuwałem. Jazda 6-8 godzin jest trochę nie adekwatna do parunastu godzin za kółkiem ;)


I tak i nie. Jeszcze kilka lat temu wyjazd nad nasze morze (w sumie i teraz) potrafił nieźle zmęczyć, ale psychicznie ;) chociaż masz rację-to nie to samo. Skoro dla Ciebie 6-8 godzin nie jest problemem, to i do Chorwacji zapewne dojedziesz. Wiem, że to dwa razy dłuższa jazda, ale jeśli jadąc nad Adriatyk nie traficie na coś losowego, to czeka Was w zasadzie nuda związana z jazdą autostradami. Tu nawet tempomat potrafi przeszkadzać-siedzisz za kółkiem i nic nie robisz. Nuda do kwadratu, spać się chce.
Jeśli jeszcze możecie na zmianę prowadzić to już całkiem luz :) Tylko nie zrób jednego prostego błędu-jak się zatrzymacie na zmianę to postaraj się nie przebywać zbyt długo na dworze-po tym możesz mieć problem z zaśnięciem.
Z jaką zazdrością patrzyłem dwa lata temu na Polaków, którzy już spali a my dopiero ustawialiśmy się obok ;)

Skoro lokum macie zaklepane to i nie musicie być rano na miejscu aby szukać noclegu-kolejny powód aby w razie potrzeby bez stresu odpocząć.
Jakieś 7-8 lat temu do Helu jechaliśmy z W-wy koło 7-8 godzin. Nie dlatego, że robiliśmy postoje tylko z powodu korków. Szczytem wszystkiego było stanie ponad 45 minut przed Puckiem, bo kierowcy zwalniali niemal do 0 na widok końca Zatoki Puckiej. Oprócz tego każdy musiał obejrzeć stłuczki po drodze...
marcin_wawa85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 354
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_wawa85 » 14.08.2015 08:53

Witam.
Czy może ktoś z szanownych forumowiczów jechał ostatnio, albo posiada jakieś przydatne informacje na temat trasy z Warszawy przez: Zwardoń, Szekesfehervar, Pag. :?: :?:
Justa01
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.03.2016
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justa01 » 17.03.2016 11:59

A ile godzin mamy liczyć z Warszawy do Plitvic ? będziemy jechać 19/07 z Warszawy ? macie może jakąś trasę godną polecenia ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.03.2016 12:42

Justa01 napisał(a):A ile godzin mamy liczyć z Warszawy do Plitvic ? będziemy jechać 19/07 z Warszawy ? macie może jakąś trasę godną polecenia ?



Jeśli jedziecie pierwszy raz, to według mnie, najprostsza i najlepsza trasa to: Warszawa - Ostrava - Wiedeń - Graz - Słowenia ( z objazdem lub autostradą ;) ) - Karlovac i tam zjazd na D1 w kierunku Plitvic. Tak to mniej więcej wygląda https://goo.gl/maps/3CFTDC7Jhd82
Zależy skąd w tej Warszawie ruszacie, ale do granicy Pl/Cz powinniście w ok 3,5 do 4 godzin dojechać, potem jeszcze jakieś 9 godzin i jesteście w Plitvicach :oczko_usmiech: :mrgreen:
OlegK
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OlegK » 17.03.2016 12:42

W zeszłym roku jechałem do Tucepi. Wyjazd o 4:00, około 12:00 obiad w Mikulowie, korek w Wiedniu około 2 godz., granica Słowenia / Chorwacja około 19:00.
Po drodze kilka postojów na kawę, przekąskę, potrzeby organizmu itp.
To wakacje nie wyścig.

Z Warszawy do Chorwacji jaka jest najlepsza trasa? Ja zwykle jadę przez Częstochowę, Gorzyczki, Ostravę, Brno, Wiedeń, Słowenia drogą płatną, Maceli, Zagrzeb itd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone