Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojski
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.05.2007
Warszawa - Chorwacja trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojski » 10.05.2007 13:51

Witam,

Proszę o radę. W lipcu planujemy pierwszy raz pojechać ze znajomymi do Chorwacji (z Warszawy). Jak trasa jest najlepsza/najszybsza. Kierowców jest 3, więc chcemy pojechać ciurkiem - bez noclegu.

W samej Chorwacji jeszcze nie wiemy gdzie będziemy. Dalmacja PŁn, albo Riwiera Rijeki a może Istria. Dopiero robię rozeznanie i szukam, miejsca gdzie są dobre warunki do nurkowania (czyli najlepiej głęboko od samego brzegu) + jakieś zabytki w okolicy - ale to temat na innego posta :D

DZięki
w.
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 10.05.2007 14:18

wojski napisał(a): szukam, miejsca gdzie są dobre warunki do nurkowania
w.

A może wyspa Hvar jest tam polska szkoła nurkowania w Starim Gradzie. :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 10.05.2007 14:19

Warszawa - Częstochowa - Cieszyn - Ołumuniec - Brno - przejście graniczne w czechach Mikulov - Wiedeń - Graz - Maribor - Zagrzeb Karlovac i dalej Chorwacką autostradą na Istrię lub kierunek Split i magistralą nadmorską dalej Dubrownik. Najszybsza droga do chorwacji. Powodzenia
kluchxxl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 13.07.2006
Warszawa - Chorwacja trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) kluchxxl » 10.05.2007 15:45

Lub też trasą podobną do tej którą proponuje darek1 tyle, że nie przez Czechy a Słowację.

Opcja 1.
Warszawa - Częstochowa - Bielsko-Bała - Żywiec - Zwardoń - Čadca - Žilina - Trenčín - Bratislava - Wien - Graz - Maribor - Zagreb i dalej tam gdzie oczy poniosą.

Opcja 2.
Warszawa - Częstochowa - Bielsko-Bała - Żywiec - Zwardoń - Čadca - Žilina - Trenčín - Bratislava - Wien - Graz - Klagenfurt - Ljubljana - Koper - kierunek Istria lub okolice Rijeki.

Pozdrawiam
wojski
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojski » 11.05.2007 13:10

dzięki
jaro77m
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro77m » 14.05.2007 22:00

popieram trase Darek1.jechałem tą trasą w zeszłym roku z bełchatowa.do samego splitu masz dwu pasmową.jadąc nocą masz mały ruch.stacje lpg też są bardzo często,ale najlepiej zatankować w czechach przed granicą z austrią bo w austri nie spotkałem.pozdrawiam.
Piotras
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras » 04.06.2007 14:51

Ja w zasadzie z Wawy jadę podobnie ale ostatnio zamiast zatłoczonego dojazdu przed Cieszynem i samego przejścia wybieram Chałupki. Mniejszy ruch dobra droga no i jakoś ładniej się jedzie.

Warszawa - Częstochowa - Katowice-Żory lub Rybnik-Wodzisław Śl - Chałupki-Ostrawa-Ołumuniec - Brno - przejście graniczne w czechach Mikulov - Wiedeń - Graz - Maribor - Zagrzeb -Karlovac i dalej Chorwacką -Split - Dubrownik.

pozdrowienia
izula
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) izula » 04.06.2007 15:19

Tak sobie podczytuję, bo taka sama trasa i nas czeka. Ale jeszcze się waham, czy jednak postoju na noc po drodze nie zrobić......
Trochę daleko jak na jeden rzut i dzieci nie wiem, czy wytrzymają jednym ciągiem jechać, bez atrakcji po drodze w postaci hotelu tranzytowego....
Czas ucieka a decyzję podjąć trzeba.
piweczko
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piweczko » 10.07.2007 09:05

Witam
Mam pytanie, jak w tym roku jechać do Cieszyna z Katowic- kierować się na Żory czy standardowo. Chodzi mi o jakieś remonty?
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 10.07.2007 11:16

darek1 napisał(a):Warszawa - Częstochowa - Cieszyn - Ołumuniec - Brno - przejście graniczne w czechach Mikulov - Wiedeń - Graz - Maribor - Zagrzeb Karlovac i dalej Chorwacką autostradą na Istrię lub kierunek Split i magistralą nadmorską dalej Dubrownik. Najszybsza droga do chorwacji. Powodzenia


Ta trasa jest najlepsza,lepszej nie znam.Jeżeli chcesz ominąć trochę świateł w Wiedniu,to jedż na Znojmo,dłużej jakieś 15-20km,przez Mikulov też może być,Wiedeń dobrze wieczorem pokonać oraz Słowenie.
Piotras
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotras » 24.07.2007 21:14

piweczko napisał(a):Witam
Mam pytanie, jak w tym roku jechać do Cieszyna z Katowic- kierować się na Żory czy standardowo. Chodzi mi o jakieś remonty?


Można jechać A4 z Katowic do Gliwic do zjazdu na DK78 i dalej na Rybnk-Wodzisław-Chałupki-Ostrawę-Pribor droga nr 58. Za dnia jest ok; natomiast nocą jest to naprawdę super chyba najlepsza trasa.
Bjeń
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bjeń » 31.07.2007 19:47

Witajcie.
Czytam Wasze wypowiedzi i zastanawia mnie czy dobrze opracowałem trasę. Proszę o opinię :)

Warszawa - Częstochowa - Bielsko Biała - Cieszyn - Ołomuniec - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Ljubljana - Postojna - Koper - Poreć

Czy to dobra trasa ? Ile wyniosą winietki ? I gdzie najlepiej przespać drogę (całej nie przejadę, dlatego proszę o radę, gdzie zrobić postój na noc).
Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie

EDIT
Czy Poreć to dobry wybór na spędzenie wakacji na Istrii ? Chcę tam spędzić 3 dni, aby potem pojechać dalej w Chorwację ;) Prosze o pomoc :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 31.07.2007 21:35

Idealna trasa w 2007 roku.
Warszawa - Częstochowa - Bielsko Biała - Zwardoń przejście graniczne z Słowacją - Zilina - Bratysława - Kitsee przejscie graniczne Słowacji z Austrią - dalej kierunek na autostradę A2 z Wiednia do Grazu - Maribor w Słowenii - Zagrzeb - Karlovac i dalej autostradą na Istrię lub na Split i dalej magistralą na Dubrownik.

Drogi dobrze oznaczone, brak remontów. Przeważająca część trasy w Słowacji, Austri, Chorwacji to autostrady.

Zaleta wyboru trasy z Warszawy na Bielsko Białą = to ominięcie Sląska.

Koszt winietek w Słowacji 300 koron na miesiac, w Austrii 7,60 euro za 10 dni.
W Słoweni i Chorwacji płaci się na bramkach. W Słoweni w euro, a w Chorwacji w euro i kunach. Najlepiej przygotować sobie drobne zawczasu. Koszty opłat podane są na stronie forum lub należy wyszukać w wyszukiwarce np. autocesta croatia itp.

Paliwo najtańsze na Słoweni. W Austri i Chorwacji i Słowacji ceny paliw kształtują się podobnie. Najdroższe o dziwo paliwo w lipcu było w Polsce. Płacić należy kartą - bardzo dobry przelicznik. Wychodzi taniej jakby płacił gotówką w euro zakupionym w polsce nawet za dobrą cenę.

Waluta - Kuny na wydatki zakupować za euro kupione w Polsce lub za złotówki w Chorwacji. Nie pobierać z bankomatów bo was oskubie.

Największe korki samochodowe są w piątek po południu i w sobotę już od godzin przedpołudniowych w Słowenii i przed Chorwacja na przejściu granicznym - turyści i robotnicy słoweńscy i chorwaccy jadą na wekend do domu z Austrii i Niemiec. Największe korki podczas powrotu do Polski wystepują w niedzielę po południu kiedy chorwaci i słoweńcy jada do pracy do Austrii i Niemiec lub wracaja do domu przy wyjeżdzie z Chorwacji i na granicy słoweńsko - austriackiej.


Powodzenia.
P.S. - Byłem w Chorwacji w I połowie 2007 roku, informacje sprawdzone.
PiTTer
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiTTer » 31.07.2007 22:46

Fajnie, że istnieje takie forum bo już sporo ciekawych i ważnych rzeczy się dowiedziałem ;)
10.08 jadę z Wawy na Murter, trasę wybiorę chyba przez Wiedeń
Byłem jakieś 4 lata temu na Murterze i w Primosten - jednym słowem re we la cja :D
Jedna sprawa mnie zastanawia, z tego co pamiętam to na Węgrzech nie można mieć nawet rolety na tylnej szybie... a u mnie w aucie są wszystkie szyby przyciemnione :?
Czy gdzieś mogą się przyczepić? oczywiście nawet w PL mogą się przyczepić, ale co innego na granicy a co innego na ulicy :)
pozdr.
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 31.07.2007 23:51

Witaj Darek 1! Wszystko wali na Austrię i Maribor. A jak kto
nie chce stać w korkach to swiątek - piątek trasa węgierska
( Mosommagyarorwar - Szombathey) pusta i spokojna -
już kilka razy w tym roku jechałem . Pozdrowienia dla lubiących
korki. Achoj.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone