Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Splicie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stolarz16
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.07.2021
Wakacje w Splicie

Nieprzeczytany postnapisał(a) stolarz16 » 20.07.2021 00:04

Witam wybieramy się ze znajomymi na 10 dnia do Chorwacji a dokładniej do Splitu, mamy już mniej więcej zarezerwowany apartament ale chciałem się dopytać jak wyglądają ceny w restauracjach i sklepach typu Lidl czy Koznum. Chodzi mi o podstawowe produkty na śniadanie (jajka, bułki, parówki), alkohol (piwa, wina, whisky). Jeśli chodzi o restauracje to raczej normalne obiady nic bardzo wykwintnego. Pozdrawiam :)
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 20.07.2021 00:20

Cześć Stolarz. W sklepach dolicz sobie 20-30% w restauracjach 30-40% (bez luksusów). Chcecie spędzać wakacje w sporym mieście? Może gdzieś obok Splitu się zakwaterować, jest sporo pięknych miejsc.
stolarz16
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) stolarz16 » 20.07.2021 17:13

Cześć Winetu. Do jakich cen mam sobie doliczyć procenty bo nie bardzo się orientuje w temacie ? Do naszych czy do tego co pisze gdzieś na necie ? Co byś polecił ciekawego w Chorwacji ?
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 20.07.2021 17:37

stolarz16 napisał(a):[...] jak wyglądają ceny w restauracjach i sklepach typu Lidl czy Koznum. Chodzi mi o podstawowe produkty na śniadanie (jajka, bułki, parówki), alkohol (piwa, wina, whisky). [...]


-> https://www.lidl.hr/informacije-za-kupce/katalog
coglin
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 20.07.2021 18:22

stolarz16 napisał(a):Witam wybieramy się ze znajomymi na 10 dnia do Chorwacji a dokładniej do Splitu, mamy już mniej więcej zarezerwowany apartament ale chciałem się dopytać jak wyglądają ceny w restauracjach i sklepach typu Lidl czy Koznum. Chodzi mi o podstawowe produkty na śniadanie (jajka, bułki, parówki), alkohol (piwa, wina, whisky). Jeśli chodzi o restauracje to raczej normalne obiady nic bardzo wykwintnego. Pozdrawiam :)


Konzum Makarska, początek lipca:
- woda miner. gazowana (Jamnica) 0,5l - 5,29 kn
- masło 125g (z'bregov) - 13,99 kn
- mocarella Galbani (taka sama jak w Polsce) - 10,49 kn
- morele - 20,99 kn/kg
- brzoskwinie - 15,99 kn/kg
- cebula - 5,29 kn/kg
- arbuz - 5,99 kn/kg
- jajka 10 szt. - 14,99 kn
- pomidory - 10,49 kn/kg
- borówki 250g - 20,99 kn
- ogórki - 7,49 kn/kg
- ser gouda 100g (w plasterkach) - 9,49 kn
- sok pomarańczowy 100% - 13,99 kn
- coca cola 2l - 14,99 kn
- orangina - 9,49 kn - w Konzumie w Trogirze - 9,99 kn
- mleko 1l 2,8% - 7,49 kn
- woda niegazowana (Jana) 0,5l - 5,99 kn
- wino Plavac 0,75 (biała naklejka, osioł, czerwony napis) - 36,99 kn

w Trogirze w restauracji Riva:
- talerz mieszanego mięsa dla dwojga 200 kn - był jako danie dnia
- sok pomarańczowy 0,2l - 25 kn
- orangina - 28 kn

w Podace w restauracji Bonaca:
- orangina - 17 kn
- coca-cola 0,25l - 15 kn
- Ozujsko 0,5l - 18 kn
- sok pomarańczowy 0,2 - 16 kn
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 20.07.2021 19:58

winetu napisał(a):Cześć Stolarz. W sklepach dolicz sobie 20-30% w restauracjach 30-40% (bez luksusów). Chcecie spędzać wakacje w sporym mieście? Może gdzieś obok Splitu się zakwaterować, jest sporo pięknych miejsc.

Ja bym raczej 30-40% to do sklepowych cen doliczył w porównaniu do Polski, ceny w restauracjach bliżej do polskich, Plażowanie w Splicie raczej wykluczone, wszyscy w weekendy jeżdżą na Ciovo
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 20.07.2021 23:23

Co do lokalizacji to jeżeli lecicie samolotem do Splitu to blisko jest Trogir (przepiękny) przy wyspie Ciovo, poza tym Omiś. Potem na południe mniejsza, urokliwa Brela lub Baśka Voda. Jeżeli autem to wybór jest tak wielki, że można by książkę napisać. Nie wiem czy lubicie małe spokojne miejscowości bez tłumów czy większe kurorty z bogatym życiem nocnym lub średniaki (tak jak ja). Czy priorytetem jest jakość plaż (tłumy, podłoże, infrastruktura, widoki).
Z cen, o które pytałeś to piwo najekonomiczniej kupować w dużych plastikowych butelkach (wychodzi trochę drożej niż w RP, miejscowe najpopularniejsze Karlovacko i Ozujsko (ok 5%). Wino najlepiej domowe od miejscowych ludzi (taniej i smaczniej niż w RP, dokładnie nie powiem, ponieważ dawno nie kupowałem). Od Chorwatów można też kupić różnorakie rakije (powyżej 40%) ale tu cen nie pamiętam, poszukaj w necie. Nie chciałbym się za bardzo mądrzyć, ponieważ na forum jest sporo osób, które były w Chorwacji kilkanaście razy (a może i kilkadziesiąt) a ja zaledwie 3 w przeciągu 10 lat.
stolarz16
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) stolarz16 » 21.07.2021 00:07

Jedziemy autem właśnie co do miejscowości to raczej takie z bogatym życiem nocnym. Plaże to jak dla mnie nie muszą być jakieś mega ważne żeby się pod woda dużo działo.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 21.07.2021 11:35

Mnie się wydaje że im mniej ludzi na plaży i w wodzie tym więcej się dzieje pod wodą.
Jak szukasz imprezowych lokalizacji (tak wnioskuję po wzmiance o bogatym życiu nocnym) to do lokalizacji, gdzie pod wodą dużo się dzieje, trzeba będzie dojeżdżać.
Chyba że nie o rybki ci chodzi.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 21.07.2021 11:44

stolarz16 napisał(a):Jedziemy autem właśnie co do miejscowości to raczej takie z bogatym życiem nocnym. Plaże to jak dla mnie nie muszą być jakieś mega ważne żeby się pod woda dużo działo.


No to musisz się zdecydować, albo życie nocne, albo życie podwodne. 2 w 1 raczej nie znajdziesz, a ja pewno już nie w okolicach Splitu. Zresztą nawet do imprezowania Splitu bym nie wybrała. Jeśli już to Trogir, Primosten, Rogoznica, Omis.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 809
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 21.07.2021 11:46

Sam bardzo lubie Split i robię tam wycieczki za każdym moim pobytem w CRO.
Ale nie wiem czy taki masz cel - bo to tak jabyś pojechał nad nasze morze do Gdyni. Osobiście wybrałbym mniejszą miejscowość i do Splitu pojechał raz lub dwa pozwiedzać. Blisko masz dosyć duży Omiś lub dużo mniejszych miejscowości gdzie pobawisz się, wypoczniesz i róniez pod wodą będzie się cos działo :)
stolarz16
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) stolarz16 » 22.07.2021 15:51

Czyli jaką miejscowość polecacie do imprezowania a jaką do oglądania tego co się dzieje pod wodą ?

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone