Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-CZ-PL

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 31.08.2013 15:17

Informuję, że zdjęć z drogi za dużo nie będzie, bo Ola lubi sobie pospać w czasie jazdy, a Ja prowadząc auto nie miałem zamiaru pstrykać zdjęć ciężką lustrzanką. Trasa przebiegała spokojnie bez większych stresów...

_DSC0080 (3).JPG


_DSC0078 (5).JPG



_DSC0081.JPG

Nie, nie, to nie Cro - to jeszcze Slo :P
_DSC0082.JPG










Godzinkę później, czyli kilka minut po 15, dojeżdżamy do granicy Słowacko-Węgierskiej

_DSC0088 (3).JPG
Ostatnio edytowano 03.09.2013 21:11 przez telepol, łącznie edytowano 1 raz
agary35
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1281
Dołączył(a): 28.01.2010
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 31.08.2013 19:40

Tą winietę słowacką to się chyba lepi w górnym prawem rogu, przynajmniej ja tak mam w mojej miesięcznej, która jest pomarańczowa.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 31.08.2013 20:31

Łał. Zapowiada się ciekawie, zatem się zamelduję.
Pozdrawiam
:)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.09.2013 07:45

Poobklejaliście sobie samochód w tym roku :)

Pozdrowienia z Wiednia :)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 01.09.2013 11:29

oj będzie ciekawa relacja :D:D:D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.09.2013 12:50

super się zaczęło, i te wszystkie szczegóły również z drogi... czyli to czego mi brak u mnie, więc prześledzę i ja
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 01.09.2013 19:06

Przez Węgry przejeżdżamy tranzytem, także zatrzymanie tylko na siusiu i "dzida" dalej . Zdjęcia tylko z drogi :)

_DSC0090.JPG
_DSC0091.JPG
_DSC0091.JPG
_DSC0092 (3).JPG
KTO BY TO POPRAWNIE PRZECZYTAŁ :)
_DSC0093 (2).JPG
_DSC0094.JPG
_DSC0096 (2).JPG
_DSC0097 (2).JPG
_DSC0098.JPG
_DSC0099 (2).JPG


Jest nasz zjazd na Arad
_DSC0100.JPG
JEST NASZ ZJAZD ARAD
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 01.09.2013 19:57

Kwadrans po 18 dojeżdżamy do miejscowości Nadlac, w którym przekraczamy granicę HU-RO

_DSC0102 (3).JPG
_DSC0103 (3).JPG


między granicami kupujemy winietkę Rumuńską 3€ niestety również w formie elektronicznej :(

_DSC0105 (2).JPG


dojeżdżamy do granicy Rumuńskiej

_DSC0106 (2).JPG
_DSC0107 (2).JPG


RUMUNIA WITA!!!!!!!!!!!

_DSC0109.JPG
_DSC0110.JPG
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 01.09.2013 20:00

Zmęczenie powoli daje się we znaki, ale odkrywanie nowych terenów jest silniejsze, ważne że humory dopisują. Na pierwszej stacji tankujemy autko, robimy szybkie zakupy i dalej w drogę - kierunek i pierwsza pauza Sybin!
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 01.09.2013 22:39

Ciekaw jestem bardzo Rumunii - jak tam jest naprawdę. mam chęć przejechać trasę Transfogarską.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.09.2013 12:43

Apropos tytułu Twojej relacji telepol, kiedyś wybierało się w taką trasę tylko do kilku krajów powiedzmy 5, 6; teraz po podziałach to faktycznie ciekawie wygląda te kilkanaście krajów na liście;
mam znajomych co robią wielkie 8O jak opowiadam o zaliczeniu 10, 11 krajów na raz (oczywiście większość zwykle tranzyt);
jeszcze raz dzięki za foty z drogi, lubię szczególnie, ja za kółkiem, więc trudno o foty...
jedziemy dalej...
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 02.09.2013 19:46

ruwado napisał(a):Ciekaw jestem bardzo Rumunii - jak tam jest naprawdę. mam chęć przejechać trasę Transfogarską.


"nie taki diabeł straszny jak go malują"

Rumunia ma swój charakterystyczny klimat, ludzie siedzą przed swoimi domami na ławkach, nawet biesiadują, same domy przechodzą ze skrajności w skrajność, stoi dom "jak z obrazka" i na typowo rumuński styl, a obok stoi rudera, pełno Dać Dacii nie wiem jak się to odmienia od słynnej Dacii 1310 do obecnych Loganów czy innych Rumuńskich tworów. Rumunia to kraj TIRami jeżdżący, brakuje tam autostrad, choć drogi nie są najgorsze. Jadąc tam żartowałem że zabiorę ze sobą zestaw skalpelów, bo jak będą mi (kradli)wycinali nerkę czy wątrobę to nie maczetą tylko sterylnymi narzędziami, myślałem że spotkam żebraków i cwaniaków sprzedających tombak. Ale nic takiego nie było.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 02.09.2013 20:46

te kiero napisał(a):jedziemy dalej...


"JADYMY JADYMY!!!!"



Zmęczenie daje się odczuć coraz bardziej. Droga staje się monotonna, choć "huśtawka" między tirami pozwala spędzić sen z powiek. Aby się czymś zająć i nie zasnąć zajadam kabanosy piri piri i popijam energetykiem ;) Jeszcze do tego wszystkiego zmiana czasu o godzinę do przodu dodaje psychicznego zmęczenia. W końcu koło godziny północy stwierdzam, że jednak szukamy jakiegoś motelu: plan dojazdu do Sibiu i tak nie wypali, a z drugiej strony nie ma co ryzykować jazdy w nocy, bo wyprzedzanie TIRów po ciemku na nieznanych, nieoświetlonych leśnych drogach jest dość niebezpieczne, nie wiadomo gdzie się kończy tzw. prosta droga. Dojeżdżamy do miejscowości Simeria, zatrzymujemy się w Motelu przy głównej drodze (takich moteli mijamy zresztą po drodze sporo). Recepcjonista dość dobrze mówi po angielsku i dogadujemy się w sprawie pokoju. Nocleg w dość ekskluzywnych warunkach (wyposażenie pokoju moja Ola porównała do tego, który mieliśmy kiedyś okazję ujrzeć w hotelu Sobieski - naprawdę super warunki), oczywiście ze śniadaniem, kosztował za naszą trójkę 40€. Troszkę martwiłem się o nasze autko, w końcu to od jego posiadania zależała nasza wyprawa. Zapytałem czy "auto safe" - "of course" -odpowiedział.

O 7 rano, jako pierwsi, udaliśmy się na śniadanko: talerz z wędlinami, serem żółtym, pomidorem, ogórkiem do tego miód, dżem, jogurt i szwedzki stół z napojami i jajecznicą.

O 8 wyruszyliśmy w stronę Sybina.

Przed nami zdobycie rumuńskich szczytów - jedziemy...
Załączniki:
_DSC0115.JPG
_DSC0114 (3).JPG
_DSC0113.JPG
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 04.09.2013 16:52

Droga w stronę Sybina przebiega dość spokojnie i szybko. W ciągu dnia drogi wyglądają dużo lepiej - przynajmniej widać proste i zakręty ;) "Zaczepiłem się" za Dacią z rumuńskimi numerami rejestracyjnymi, która dość żwawo jechała. W pewnym momencie za Sybinem zrobił się lekki korek, ale w oddali widzę rondo, więc myślę sobie,że to ze względu na owo rondo stworzyło się lekkie "zatwardzenie". Dojeżdzamy do ronda a tam na poboczu stoi patrol policji i co??? I już czułem ich wzrok na naszym aucie - nie myliłem się, zatrzymują mnie. Standardowe pytanie -czy mówię po rumuńsku??? - myślę: oczywiście, przecież rumuński to tak pospolity język jak angielski czy niemiecki - stanowczo odpowiadam że NIE, NICHT, NO, NE. Zdezorientowany policjant odchodzi przywołując koleżankę-policjantkę, która szalenie łamaną angielszczyzną mówi, że "... to speed" i w wolnym tłumaczeniu mam zapłacić 80LEI lub 160LEI chyba na granicy. Dobrze, że wybraliśmy, z jednego z tysiąca bankomatów, które mijaliśmy po drodze, pieniążki - tak na drobne zakupy - w tym wypadku przydały się na mandat. Siedzieliśmy w aucie około 20minut - dramacik w momencie, gdy w perspektywie masz przed sobą setki kilometrów do przejechania. Patrzymy i co widzimy? Rumuńska policja zatrzymuje przede wszystkim auta z obcymi rejestracjami. Po chwili coś mnie tchnęło, aby zapytać się gdzie był ten radar co mnie namierzył ???? Przecież przede mną jechała rumuńska Dacia i nie została zatrzymana. W tym momencie policjantka zapomniała języka angielskiego i zaczyna "bełkotać" coś w swoim ojczystym języku. Macham ręką - dla 80LEI (ok.80zł) nie będę się kłócił; w każdym bądź razie w Polsce nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.


oto moja pokuta

1167891_647034221987646_1646226452_n.jpg

Ruszamy dalej
Ostatnio edytowano 04.09.2013 21:18 przez telepol, łącznie edytowano 1 raz
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009
Re: Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-C

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 04.09.2013 17:26

Przed nami pierwszy i najważniejszy punkt wyprawy do Rumunii - Trasa Transfogarska w skrócie TT . Troszkę się denerwuję, bo pogoda nie najlepsza: lekko kropi deszcz, zachmurzenie całkowite, ale może w górach będzie lepiej. Wybrałem się w "wyprawę życia", więc chociaż nacieszyć oczy widokami by się zdało :)

jedziemy ...

Około 9:30 docieramy do pierwszego postoju, oglądamy i podziwiamy przydrożne kramiki i stragany. Kupujemy rumuńskie wyroby: ser, swojską kiełbaskę oraz drobne pamiątki.

Bardzo posmakował nam Langosz, serwowany w pobliskim barze. Wikipedia mówi, że to przysmak wywodzący się z Węgier.

_DSC0136.JPG
_DSC0137.JPG
_DSC0138.JPG


Często zatrzymywaliśmy się na pstrykanie zdjęć i podziwianie widoków.

Kilka fotek z trasy:

_DSC0141.JPG
_DSC0151.JPG
_DSC0157.JPG
_DSC0159.JPG
_DSC0160.JPG
_DSC0169.JPG


Praw fizyki nie da się oszukać!!! Na szczycie ~2045 m n.p.m. Kacper zauważył, że chipsy z powodu niższego ciśnienia napompowały się jak balon :D

_DSC0172.JPG


Kolejka linowa prawie jak na Kasprowy.

_DSC0174.JPG



A taką wysokość pokazała nawigacja w najwyższym punkcie TT.

_DSC0181 (3).JPG



Większą część TT możecie obejrzeć, w filmikach które udało mi się nakręcić.


CZĘŚĆ I

CZĘŚĆ II

CZĘŚĆ III
Ostatnio edytowano 04.09.2013 21:23 przez telepol, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje 2013 trasa PL-CZ-SK-HU-RO-BG-SRB-BiH-CRO-SI-AU-CZ-PL - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone