Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ViP 2019 - czyli niezły Gulasz :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.06.2020 08:52

Niby wyspa praktycznie bezludna a ludziów na niej 8O
Ale skoro karmią i zabawiają to nie ma na co narzekać :mrgreen:

Z góry wszystko fajnie widać, i klify, i zatoczki, i grzbiet wyspy, i co najważniejsze nadpływające jednostki :mrgreen: Nawet zanim niespodziewani goście dotrą jest czas by się ogarnąć ;)

Powiem, że po takim obżarstwie i nawet lekkim upojeniu ;) to by mi chyba się nie chciało wracać :roll:

Świetna eskapada :hearts:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.06.2020 09:41

No udało się wam na niezłą imprezkę wkręcić - masz dar widać do tego :lol:
Widziałem że nawet małego tuńczyka złowili - ale na parę dni chyba miałaś dość ryb.

A co do drogi to na promilach zawsze szybciej mija :)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 01.06.2020 12:37

Świetny dzień i wieczór! Uwielbiam takie przygody!
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 522
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 01.06.2020 13:02

Nie ma to jak imprezka z lokalsami. :lol: Chętnie bym się przyłączyła. Na stole same smakowitości, a do tego zacne towarzystwo :mrgreen: i piękne widoki. Czego chcieć więcej? :D Świetna przygoda!
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 01.06.2020 16:40

boboo napisał(a):Jeden z ciekawszych odcinków dla Urala :wink: i dla mnie :lol:
To carpaccio... mmmhm, mlask, mlask :D

A konoba, w pobliżu której mamy app, prsut podaje w taki sposób:
schinken_platte.png



Ojojoj carpaccio, rybki z grilla mmmmmmmmmmmm. No tak podany prsut to ja chętnie i owszem. :roll: :roll: :roll:
Domasznym winem też nie pogardzę :roll: :roll: :roll:
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 01.06.2020 16:43

Epepa napisał(a):Nie ma to jak imprezka z lokalsami. :lol: Chętnie bym się przyłączyła. Na stole same smakowitości, a do tego zacne towarzystwo :mrgreen: i piękne widoki. Czego chcieć więcej? :D Świetna przygoda!

Też chętnie bym się przyłączyła do tego jedzonka :wink: Mój mąż też przyrządza super rybki, jak byliśmy w Marusici, to rybkami z grilla poczęstowaliśmy naszą gospodynię - nie mogła się nachwalić :lol:
Kasiu, Twoja przygoda świetna, o której wróciliście do Komiży? Kali bardzo podobna do naszego pieska Kuby (niestety już za TM), może teleportował do Chorwacji.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 01.06.2020 16:56

Doczytałam jeszcze o warunkach pobytu w latarni na wyspie. na stronach rekomendują transport z Vela Luki (tam zostawia się samochód) i dalej "by speed-boats". Cena 600 E "per apartament - one way", czyli trzeba na transport wysupłać 1200 E 8O
Od zawsze marzyła mi się Palagruža, może Kasiu przetrzesz szlaki :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.06.2020 16:59

Ale pyszny odcinek! :D

I jak tu nie jeść? Trzeba, choćby się miało pęknąć ;)

Świetna biesiada i z pewnością ciekawi ludzie! Ja też nie mam problemu z przebywaniem wyłącznie w męskim towarzystwie, a nawet to lubię :oczko_usmiech:

Tylko skąd tam się wzięły króliki? 8O Zobaczysz, po paru głębszych, takiego kicającego i myślisz, że masz omamy :?
No ale musiały tam być, skoro wyszły na zdjęciu :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.06.2020 23:46

boboo
Jeden z ciekawszych odcinków dla Urala :wink: i dla mnie :lol:
To carpaccio... mmmhm, mlask, mlask :D

A konoba, w pobliżu której mamy app, prsut podaje w taki sposób:
Powiększ (rzeczywiste wymiary: 623 x 701)


Obiecałam, że w miarę możliwości będę zamieszczać dla Was jakieś żarełko :lol:
Ten pršut na Twoim zdjęciu..to taki sun-dried pršut 8)
(Osy musiały go widzieć z daleka :mrgreen: )


gusia-s
Niby wyspa praktycznie bezludna a ludziów na niej 8O
Ale skoro karmią i zabawiają to nie ma na co narzekać

Powiem, że po takim obżarstwie i nawet lekkim upojeniu ;) to by mi chyba się nie chciało wracać :roll:

Darko by się obraził, gdybyśmy postanowili zostać w apartmanie w latarni :D
Ale nas załatwili - i Kapetan i Ante - nigdy tyle nie zjadłam w jeden dzień, co wtedy :roll:
A najgorsze, że kolejny dzień nie przyniesie wytchnienia :oczko_usmiech:
Z góry wszystko fajnie widać, i klify, i zatoczki, i grzbiet wyspy, i co najważniejsze nadpływające jednostki :mrgreen: Nawet zanim niespodziewani goście dotrą jest czas by się ogarnąć ;)

O, tak, gdy ich wypatrzysz na horyzoncie to jeszcze zdążysz ondulację zrobić, złapać coś do jedzenia co biega w obejściu i to przyrządzić :wink:


mchrob
No udało się wam na niezłą imprezkę wkręcić - masz dar widać do tego

:lol: Kto nie szuka, ten znajdzie :wink:
Widziałem że nawet małego tuńczyka złowili - ale na parę dni chyba miałaś dość ryb.

Też pomyślałam, że to tuńczyk - kolor mięsa i charakterystyczny ogon - ale nie byłam pewna - nie spytałam wtedy, bo przyjrzałam się rybie dopiero na zdjęciach :D
Miałam dosyć wszystkiego, ale nie dało się - nazajutrz było dobicie :oczko_usmiech:


Hercklekot
Świetny dzień i wieczór! Uwielbiam takie przygody!

Oby nam się przytrafiały :D :papa:


Epepa
Nie ma to jak imprezka z lokalsami. :lol: Chętnie bym się przyłączyła. Na stole same smakowitości, a do tego zacne towarzystwo :mrgreen: i piękne widoki. Czego chcieć więcej?

:?: Może tego, żeby było cieplej tamtego wieczora? No i żebym lepiej znała chorwacki :lol:


Ural
Ojojoj carpaccio, rybki z grilla mmmmmmmmmmmm.

W następnym odcinku też będzie rybka - wprawdzie nie z grila, ale za to bardzo ciekawa :D


ZytaS
Też chętnie bym się przyłączyła do tego jedzonka :wink: Mój mąż też przyrządza super rybki, jak byliśmy w Marusici, to rybkami z grilla poczęstowaliśmy naszą gospodynię - nie mogła się nachwalić

My też często sami przyrządzamy - najczęściej gdzieś na plaży na grilu - jednorazówce :D
Kasiu, Twoja przygoda świetna, o której wróciliście do Komiży?

Dopiero pod wieczór następnego dnia :P Jeszcze się pokręcimy po archipelagu :D
Kali bardzo podobna do naszego pieska Kuby (niestety już za TM), może teleportował do Chorwacji.

Na pewno :D Imię też na K.
Doczytałam jeszcze o warunkach pobytu w latarni na wyspie. na stronach rekomendują transport z Vela Luki (tam zostawia się samochód) i dalej "by speed-boats". Cena 600 E "per apartament - one way", czyli trzeba na transport wysupłać 1200 E

Nie, to skandal jakiś 8O Trzeba szukać alternatywnych rozwiązań :wink:
Od zawsze marzyła mi się Palagruža, może Kasiu przetrzesz szlaki

Mam taki zamiar - jeszcze w tym roku :hearts:


maslinka
Ale pyszny odcinek! :D
I jak tu nie jeść? Trzeba, choćby się miało pęknąć ;)
Świetna biesiada i z pewnością ciekawi ludzie! Ja też nie mam problemu z przebywaniem wyłącznie w męskim towarzystwie, a nawet to lubię :oczko_usmiech:

:lol: Dokładnie tak jak mówisz - nie dało się nie jeść :lol:
Małż mówi,że mam w sobie silny pierwiastek męski :roll: :lol: jeśli chodzi o imprezy, może dlatego ja też nie mam problemu z wyłącznie męskim towarzystwem :D
Tylko skąd tam się wzięły króliki? 8O Zobaczysz, po paru głębszych, takiego kicającego i myślisz, że masz omamy :?
No ale musiały tam być, skoro wyszły na zdjęciu

:mrgreen: :mrgreen:
Króliki nie wydawały się dzikie. Myślę, że je hoduje latarnik :roll: Poruszały się bezszelestnie i czasem stawałam jak wryta, bo pojawiały się znienacka i gapiły na mnie :lol:
W Dolu na Braču jadłam kiedyś królika :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.06.2020 05:35

Katerina napisał(a):Małż mówi,że mam w sobie silny pierwiastek męski
Zna się :wink: , pozdrów Go ode mnie.
Pisałem Ci to na PW, tylko innymi (męskimi) słowami :mrgreen: :papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.06.2020 08:38

Kasia, cudny dzień 8)
Gdyby ten rejs przytrafił się mnie...
Nazwałbym go ,najlepszym przeżyciem wakacyjnym jakie miałem... 8)
Chcę wierzyć ,że to jeszcze przede mną... 8)
Bardzo wysoko uniosłaś poprzeczkę, moich realnych oczekiwań...
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 02.06.2020 10:23

Zdjęcia kulinarne mile widziane.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2020 12:23

Katerina napisał(a):
Ale nas załatwili - i Kapetan i Ante - nigdy tyle nie zjadłam w jeden dzień, co wtedy :roll:

Ural
Ojojoj carpaccio, rybki z grilla mmmmmmmmmmmm.

Nieprawdopodny wieczór :hearts: :sm:
Przypomniał mi się program Man vs Food :lool:

GusiaS napisał(a):Z góry wszystko fajnie widać, i klify, i zatoczki, i grzbiet wyspy, i co najważniejsze nadpływające jednostki :mrgreen:

Już to kiedyś mówiłem,że :arrow:
Z gôry lepiéj syćkô widać

Katerina napisał(a):Któryś z latarników z poprzednich generacji skonstruował sobie sztangę :D
Małż dał radę :D

No to rzeczywiście mogłaś czuć się bezpiecznie :smo:
...
:idea:
Teraz będzie dla odmiany muzycznie :oczko_usmiech:
Ten traktorek...
Traktorek.JPG

kojarzy mi się :lol:
https://www.facebook.com/georgios.tolid ... 233265861/

...
Z kolei
Cudny zachód :hut: :hearts:
zalazak sunca.JPG


pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 02.06.2020 14:14

Katerina napisał(a):
Małż mówi,że mam w sobie silny pierwiastek męski :roll: :lol: jeśli chodzi o imprezy, może dlatego ja też nie mam problemu z wyłącznie męskim towarzystwem :D


U nas najczęściej bywa odwrotnie: mój mąż jako jedyny facet i reszta bab (pierwiastek kobiecy, czy co? :la: ). A ja bym raczej też nie miała problemu będąc jedyną kobietą :wink: .

Katerina napisał(a):
Tylko skąd tam się wzięły króliki? 8O Zobaczysz, po paru głębszych, takiego kicającego i myślisz, że masz omamy :?
No ale musiały tam być, skoro wyszły na zdjęciu

:mrgreen: :mrgreen:
Króliki nie wydawały się dzikie. Myślę, że je hoduje latarnik :roll: Poruszały się bezszelestnie i czasem stawałam jak wryta, bo pojawiały się znienacka i gapiły na mnie :lol:
W Dolu na Braču jadłam kiedyś królika :wink:


Króliki niech sobie lepiej kicają na wolności. Też miałam okazję spróbować królika i może to kwestia przyrządzenia, ale to było coś okropnie mdłego i miało pełno cienkich kosteczek :? .

Ale tu u Was tyle żarcia :) ,że króliki mogą kicać spokojnie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.06.2020 16:44

pomorzanka zachodnia napisał(a):
Katerina napisał(a): ... W Dolu na Braču jadłam kiedyś królika :wink:

Króliki niech sobie lepiej kicają na wolności. Też miałam okazję spróbować królika i może to kwestia przyrządzenia, ale to było coś okropnie mdłego i miało pełno cienkich kosteczek :? ...
Ja też spróbowałam tylko raz :wink: , to był królik z mojego stadka :( no i niestety, psychicznie nie dałam rady. Co innego kupić tuszke czy gotowe danie a co innego jak się samemu koło zwierzaka chodziło.
Od tamtej pory nie tknęłam królika i moja przygoda z hodowlą się zaraz zakończyła.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
ViP 2019 - czyli niezły Gulasz :) - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone