Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

V+S+P+R+T+Z+K+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.10.2016 15:31

continue....

Vodice + Sybenik + Primosten + Rogoznica + Trogir + Z + K + S....czyli Joanna , Małgorzata , Mariusz - Cro 2016.

Dzień piąty w Cro (....mam was w gdzieś ! )


- cholera już półmetek w Cro za nami! :evil:

Niestety czas leci na urlopie zdecydowanie szybciej niż w życiu codziennym.
Na ten dzień już wstępnie dzień wcześniej mieliśmy zaplanowane , że rano plaża , po południu Zadar , tzn. .... kto tak zaplanował to zaplanował , ja miałem inny plan :oczko_usmiech: .

Rano zatem jak dziewczyny jeszcze spały , ja dumnie sobie podjechałem do Pekary po krafny z czekoladą i kruh , by potem przy porannej kawie i śniadaniu dziewczynom przedstawić swój plan co do dzisiejszego dnia. :D

Tak więc zasiadaliśmy do śniadanka i ….nawijam.
Zbytnio się nie rozwodziłem tylko od razu prosto z mostu….. a co.

- dziś nici z Zadaru , bo mi się nie chce nigdzie jechać ! I koniec dyskusji!
- plaża i browary !!! :P :P

Cisza…….

Muszę przyznać że zbytnio draki nie było , sam byłem zdziwiony jak szybko dały się przekonać.
Jedynie moja kochana małżonka miała obiekcje co do browarów , zresztą już kiedyś ten wątek poruszałem gdzieś na forum , więc można poczytać , jedynie cieszy mnie fakt , że nie tylko ja w tej kwestii browarowej mam przeje.... :D

Zatem dziś błogie lenistwo i plażowanie do wieczora. :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety , później okazało się , że mój plan plażowania do końca, póki sunce grzeje nie wypalił , ponieważ koło południa zaczęło dość mocno wiać , trzeba było zatem się zwinąć z plaży bo łeb urywało. :evil:
Powtórka z 2010 r……

Obrazek

Obrazek

Obrazek


- i co teraz?! :roll:

Jazda gdziekolwiek ......nie wchodzi w grę , stan umysłu i koncentracji po czterech Ożujskach oceniam na 0,8 promila , więc….trzeba było coś z sobą zrobić , bo siedzieć w apartamencie i pykać w statki to może i być fajne , ale nie w Chorwacji , na którą czekało się rok czasu……

Można jeszcze obalić flaszkę….

Obrazek

Trzy takie butelki troszkę się najeździły z nami od zeszłego roku …. Mostar – Tucepi – Gdańsk i Gdańsk – Srima . :mrgreen:

Tak więc flaszka rakiji poszła dość szybko , moje dziewczyny na szczęście raczej nie odmawiają , a w Cro smakuje ten trunek wyśmienicie , gdzie już w domu w Polsce niekoniecznie. :roll:
I stąd też cała tajemnica czemu te butelki tyle kilometrów natrzepały. :oczko_usmiech:

Małżonka już w domu podczas pakowania pukała się w czoło , że "drzewo do lasu wiozę".

Zatem….połazimy se po Srimie……

Srima – jak już zapewne mówiłem nie raz , jak ktoś pytał , to tu nic nie ma do zwiedzania , nie połazimy po murach , wąskich uliczkach itp. , tu przysłowiowo mówiąc „psy dupami szczekają”. :lol:
Jadran , plaża , deptak , ulica , Pekara z jednym rodzajem pieczywa (krafnów nie ma :evil: ) , mały Konzum , wypasione apartamenty , lodziarz , nędzna konoba z fast foodem , marina i wszystko.
Typowe miejsce na wypoczynek od tłumów ludzi w ciszy i spokoju.

No to cyk…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ktoś ma ochotę na figi? :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A może winogrona? :D

Obrazek

To może granata? :D

Obrazek

- dobra spadamy stąd ! Głodny jestem!

Zatem kierunek Vodice , cel konoba.

Ze Srimy do Vodic to przysłowiowy rzut beretem , jakieś 20-25 minut spacerkiem , po drodze mijamy mnóstwo knajp , fast foodu , sklepików od muszli po materac i wszystkiego co się nadaje do wody oraz wszelakiej maści sprzętu pływającego do wypożyczenia.
Na wlocie do Vodic przy marinie , można też wypożyczyć łupinkę z silnikiem lub też bardziej wypasioną łajbę z żaglem …ceny z kosmosu. :?

W drodze do konoby w centrum Vodic powiewają Chorwackie flagi , chyba jakaś imprezka się szykuje.

Obrazek

...ale najpierw do konoby. :D

W oczekiwaniu na jedzonko z nudów .....

Obrazek

Po jakimś czasie na stół wjechało....

Obrazek

- posuńcie się do jasnej cholery , bo moja pizza Jumbo wjechała!

Niestety poległem , nie dałem rady..... :oops:

....przerwa "techniczna" bo zaraz pęknę........ :oops:

cdn.....
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 11.10.2016 16:25

maniust napisał(a):Niestety poległem , nie dałem rady..... :oops:
....przerwa "techniczna" bo zaraz pęknę........ :oops:


Zostawiłeś resztę na później... :oczko_usmiech:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.10.2016 19:31

Maniuś przekrój Pizzę na pół. Chętnie zjem połówkę. Oczywiście jak zaprosisz i nie zażądasz zapłaty.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.10.2016 19:34

ajdadi napisał(a):Zostawiłeś resztę na później... :oczko_usmiech:

Nie było szans....... :) tego zjeść.

cd....

Czas ruszyć dupska , może w drodze powrotnej uda się spalić chociaż jeden kawałek tej pizzy :oops: , chociaż po części jest to wątpliwe....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak jak wspomniałem wcześniej w ten dziś w Vodicach jest uroczystość.

25-cio lecie upamiętnienia tych co zginęli i polegli w obronie Sybenika , Skradinu i Vodic i okolic , w ataku który rozpoczął się 16 września 1991r. :(

Obrazek

Tu krótki film z ataku i tego co się min. wydarzyło. https://vimeo.com/182956830 :(

Znalazłem na necie nawet krótką opowieść autora.

Sjećam se, bio je ponedjeljak, tiho kasno ljetno predvečerje.

Točno u 18,00 sati zavijajući zvuk sirene za uzbunu parao je nebo nad Vodicama.
Zavladao je strah, zebnja i neizvjesnost.

Kasno navečer iz pravca Šibenika odjeknula je snažna eksplozija.
Neprijatelj je stigao na šibenski most. Počela je borba za goli život.

Pucali su na nas iz svih mogućih ubojitih sredstava.
Tenkovske granate, minobacači, topovski projektili, haubice,
višecjevni bacači raketa tzv. VBR-i, kasetne bombe sa zvončićima....
sve se to sručilo na goloruki narod.

Pucali su bjesomučno na nas i kad smo radili i spavali, pucali na našu djecu u školama i mališane u vrtićima, padale su granate i na Poljanu, Plimicu, Dulcin i Brunac, na hotel Puntu i Olimpiju,
pucali su i na Božić i Uskrs ....
i crkvu Gospe od Karmela su pogodili....

Danas kad obilježavamo obljetnicu napada i uspješne obrane vodičkog kraja u Domovinskom ratu 1991. godine, ovaj dokumentarni video zapis neka bude sjećanje na te dramatične dane, dane ratnih razaranja Vodica, ali i dane kada su oklopljeni zločinci morali uzmaknuti jer je srce bilo jače od čelika.

Ivan Kranjac


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ustawiliśmy się zatem na placu przy marinie .....

Najpierw odśpiewano hymn , nawet zanuciłem "Lijepa naša domovino...." dalej niestety znam.... :oops: trza się będzie trochę doszkolić. :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to czas się zwijać do Srimy , jeszcze księżyc w pełni akurat w ten dzień trafiliśmy . :D

Obrazek

... i cyk ze Srimy. :)

Obrazek

Laku noć..... :papa:

cdn...
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.10.2016 19:36

Ural napisał(a):Maniuś przekrój Pizzę na pół. Chętnie zjem połówkę. Oczywiście jak zaprosisz i nie zażądasz zapłaty.

Stefan ty nie pitol , tylko bierz się za relację z Czarnogóry , skoro deptałeś Bajcerowi po piętach.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.10.2016 19:41

maniust napisał(a):
Ural napisał(a):Maniuś przekrój Pizzę na pół. Chętnie zjem połówkę. Oczywiście jak zaprosisz i nie zażądasz zapłaty.

Stefan ty nie pitol , tylko bierz się za relację z Czarnogóry , skoro deptałeś Bajcerowi po piętach.

Nie deptał :oczko_usmiech: był wcześniej i pewnie zapomniał jak było :mrgreen:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.10.2016 20:01

Polecam Tobie Maniuś Montenegro. Zawsze coś innego, a nie Vodice i Vodice. Co prawda bardziej mi się podoba Dalmacja ale ostatnio jest bardzo tłoczna.

Co innego Janusz - Villa ****, Basen, All, wieczorki, animacje, piękne kobiety, czarnogórskie wino, śliwowica, orient Albanii, autobus z klimatyzacją klasy Lux, samolot.

Żałuj Maniuś, żałuj. :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.10.2016 20:15

maniust napisał(a):Ktoś ma ochotę na figi? :D
Obrazek


Ja mam! Uwielbiam figi. Do domu przywieźliśmy woreczek takich suszonych... też są pyszne, ale to nie to samo. :)

maniust napisał(a):A może winogrona? :D

Obrazek


Wolę te czarne, ale takimi też nie pogardzę. ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.10.2016 20:17

Ural napisał(a):Co innego Janusz - Villa ****

Villa Dea ***
:wink: :lol:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.10.2016 20:22

Ural napisał(a):Polecam Tobie Maniuś Montenegro. Zawsze coś innego, a nie Vodice i Vodice. Co prawda bardziej mi się podoba Dalmacja ale ostatnio jest bardzo tłoczna.

Może kiedyś ....
Nie przesadzaj Stefan Obrazek .........Rovinj , Pula , Porec , Kanał Limski , Vodice x 2 , Trogir x 2 , Primosten x 2 , Krka x 2 , Kornati , Zadar x 2 , Tucepi x 2 , Makarska x 2 , Split , Dubrownik x 2 , Brać x 2 , Lumbarda , Korcula , Orebic , Hvar , Mostar , Srima x 2 , Rogoznica , Skradin , Sybenik , to nie tylko Vodice ...... Obrazek :lool:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 11.10.2016 20:44

maniust napisał(a):Obrazek
Laku noć.....


Fota w sam raz na "NYNY"... :oczko_usmiech: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.10.2016 21:01

Jakie "NYNY" 8O mecz jest :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.10.2016 21:35

Jakie NYNY ? 8O
Nie trybię. ...... :D
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.10.2016 21:41

maniust napisał(a):
Ural napisał(a):Polecam Tobie Maniuś Montenegro. Zawsze coś innego, a nie Vodice i Vodice. Co prawda bardziej mi się podoba Dalmacja ale ostatnio jest bardzo tłoczna.

Może kiedyś ....
Nie przesadzaj Stefan Obrazek .........Rovinj , Pula , Porec , Kanał Limski , Vodice x 2 , Trogir x 2 , Primosten x 2 , Krka x 2 , Kornati , Zadar x 2 , Tucepi x 2 , Makarska x 2 , Split , Dubrownik x 2 , Brać x 2 , Lumbarda , Korcula , Orebic , Hvar , Mostar , Srima x 2 , Rogoznica , Skradin , Sybenik , to nie tylko Vodice ...... Obrazek :lool:



Eeeeee to Ty prawdziwy Chorwacki Turysta :roll:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.10.2016 21:43

Janusz Bajcer napisał(a):
Ural napisał(a):Co innego Janusz - Villa ****

Villa Dea ***
:wink: :lol:


*** czy **** jeden ciort - ważne, że było Lux.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
V+S+P+R+T+Z+K+S....czyli J,M,M - Cro 2016. - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone