Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

V+S+P+R+T+Z+K+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.09.2016 22:14

Ciekaw jestem "bracie" czy tam wlazłeś na górę , mnie zabrakło kilka metalowych schodków bo mimo, że nic nie piłem nogi miałem jakieś takieś miękkie , nie za bardzo chciały głowy słuchać. :oczko_usmiech: :oops:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.09.2016 11:29

ajdadi napisał(a):Sam wchodziłeś ... :?: :papa:

Cała nasza trójka weszła. :)
piekara114 napisał(a):Ja idę z Tobą. W T. byłam 2 razy, ale ani na wieżę ani do środka Katedry nie weszłam.....

Ok po pracy idziemy..... :oczko_usmiech:
Sara76 napisał(a):A ja weszłam na wieżę i to dwa razy, ale za drugim razem trochę wymiękłam i metalowe schódki sobie podarowałam - trochę ze strachu, a trochę ze zmęczenia bo upał był straszliwy.

ruzica napisał(a):I ja sobie wieżę chętnie przypomnę. Byłam na niej 12 lat temu i chyba wejście/zejście wtedy było dla mnie trochę straszne :roll:

krakuscity napisał(a):Ciekaw jestem "bracie" czy tam wlazłeś na górę , mnie zabrakło kilka metalowych schodków bo mimo, że nic nie piłem nogi miałem jakieś takieś miękkie , nie za bardzo chciały głowy słuchać. :oczko_usmiech: :oops:

Fakt jak zobaczyłem te metalowe schodki już na szczycie przez wyjściem , to.......khym.... 8O (dalszy ciągu w relacji :wink: )
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.09.2016 12:19

Nadrobiłam zaległości, bardzo fajna relacja więc będę zaglądać. W Trogirze nie byliśmy jeszcze ale może w lutym na wieżę uda się wejść :lol:

Pozdrawiam :papa:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.09.2016 13:42

Beata W. napisał(a):Nadrobiłam zaległości, bardzo fajna relacja więc będę zaglądać.

Hej Beata :)
........a nie to inna Beata , myślałem wpierw że moderatornia tu zajrzała. :oczko_usmiech:

Witaj Beata , miło że zajrzałaś. :D
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 28.09.2016 13:59

No i ja jeszcze siądę sobie i popatrzę na widoki z wieży. :D
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 28.09.2016 15:02

Kolejna relacja jaką będzie trzeba ukrywać przed moja "Radą Nadzorczą".
Przecież mi ne odpuści odwiedzenia tych wszystkich miejsc.
Maniek super relacja, foty i opisy - dzięki za priva.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21052
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 28.09.2016 15:48

maniust napisał(a):Cała nasza trójka weszła. :)


Oj tam jedno pudło to nie pudło... :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.09.2016 17:51

Dzięki Monika i Krzysiek. :)

cd.....

No to czas na wejście na wieżę i oblukać Trogir z góry. :)
Wejście na wieżę jest dwu etapowe , najpierw wchodzi się po kręconych schodkach , z tym że wąsko tam troszkę i dwie osoby powyżej setki raczej się nie przecisną. :|

Stąd widoczki takie.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drugi etap jest już ciut lużniej , idziemy trochę po betonowych schodkach , następnie ........khym....no właśnie te metalowe schodki 8O , przymocowane do ściany , kilka prętów i poręcz.... 8O

Rozglądam się , ale nigdzie nie widzę czy jest napisane jaka nośność tej konstrukcji?
Pytanie zatem czy to wytrzyma i się czy nie zawali...ja na to wlezę..... :roll:

Nie jestem typem , który lubi ekstremalne sporty i ryzyko , ale podjąłem wyzwanie , wchodzę.......

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Konstrukcja trochę trzeszczy , ale daje radę... , ale na końcu tej konstrukcji zapomniałem się powstrzymać i wypowiedziałem słynne Polskie : - O kurw...! :oops:

Widzę że dziewczyny leją ze śmiechu..... widząc dziurę z której już wychodzi się na szczyt.
Trochę mam obawy , ale .....

- co nie przecisnę się ?! Z placem w d... , zobaczycie !

Nie było problemu nawet bez słynnego palca , bułka z masłem :D

A z góry takie widoki......

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z zoomem...... :)

Obrazek

Obrazek

- dobra dziewczyny schodzimy , bo te Japońce to nas zaraz tu stratują. :evil:

Otóż w pewnym momencie przez tą dziurę na wieży wylazło kilkadziesiąt skośnookich.
Żona twierdzi że to Japończyki , ja że Chińczyki , jaka różnica hgw , wyglądają tak samo. :roll:
Mniejsza jednak o to.

Wdepnęliśmy jeszcze do katedry...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obok katedry .....

Obrazek

...i ostatni rzut oka na wieżę. :)

Obrazek

Obrazek

Czas się zwijać do Srimy , znów wrócimy po ciemaku :evil: , Ożujsko i spać.....

...ale tym razem ja mam plan na jutrzejszy dzień ... i Basta !

Laku noć :papa:

cdn...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.09.2016 18:46

no to Maniek, trza mi wrócić do Trogiru, bo nie wiedziałem :oops: , że na wieżę można, a widoki takie lubię :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4712
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.09.2016 19:15

Fajnie było przypomnieć sobie Trogir. Bardzo lubię to miejsce i mam nadzieję tam kiedyś zawitać ponownie.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.09.2016 20:01

uwielbiamy Trogir!kurcze jak mało ludzi a twoich zdjęciach!W tym roku nie spodobały mi się na głównym placu przy katedrze chyba z setki stolików i krzesełek, psuje to klimat:(, w zeszlym roku jak bylismy tego az tyle tam nie było.
maciekvw
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciekvw » 28.09.2016 21:53

W Chorwacji mozna mieć 0,5 promila, więc jedno piwo, szczególnie do posiłku ne ma problema. Szczególnie przy takich gabarytach :) - mam podobne!
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.09.2016 22:52

Swietna relacja i super opisy ! Śledzę dalej z ciekawością :)

Byliśmy w Trogirze ale dosłownie godzinkę i nie weszliśmy na wieżę a widoki są niesamowite !!!
To już 2 schody ( po tych w Splicie ) po, których ja chce wejść a mąż i dzieci niekoniecznie :)
Ale mam nadzieję, że kiedyś mi się uda czy z nimi czy samej :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.09.2016 09:48

te kiero napisał(a):no to Maniek, trza mi wrócić do Trogiru, bo nie wiedziałem :oops: , że na wieżę można, a widoki takie lubię :)

Będzie jeszcze jedna wieża i nie tylko i widoki równie fajne. :)
dhmegi napisał(a):Fajnie było przypomnieć sobie Trogir. Bardzo lubię to miejsce i mam nadzieję tam kiedyś zawitać ponownie.

U mnie w rankingu najładniejszych starych miast w Cro , po Dubrovniku i Korculi , Trogir jest na trzecim miejscu. :)
amatus1 napisał(a):uwielbiamy Trogir!kurcze jak mało ludzi a twoich zdjęciach!

Fakt ludzi nie było specjalnie dużo w tym dniu w Trogirze , myślałem że może dlatego że mamy wrzesień , ale po Zadarze w którym będziemy za dwa dni , gdzie ludzi jak mrówek , stwierdziłem że to raczej zbieg okoliczności , tak trafiliśmy. :)
maciekvw napisał(a):W Chorwacji mozna mieć 0,5 promila, więc jedno piwo, szczególnie do posiłku ne ma problema. Szczególnie przy takich gabarytach :) - mam podobne!

Nigdy się nie zastanawiam ile gdzie jest dopuszczalne , ot po prostu jadę nie piję , bez względu na ilość czy gabaryty. :)
Po jednym normalnym piwie po 1,5 godz. mam 0,00 , przetestowane wiele razy alkomatem i taką zasadę ogólnie stosuję. :)
wiolek_lp napisał(a):Swietna relacja i super opisy ! Śledzę dalej z ciekawością :)

Dziękuję , miło że się podoba :D , cd.... tradycyjnie po pracy.

Pozdrav
maniek :papa:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 29.09.2016 10:18

maciekvw napisał(a):W Chorwacji mozna mieć 0,5 promila, więc jedno piwo, szczególnie do posiłku ne ma problema. Szczególnie przy takich gabarytach :) - mam podobne!

A nie 0,0?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
V+S+P+R+T+Z+K+S....czyli J,M,M - Cro 2016. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone