Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trochę Gran Canarii zimą, czyli Rok Hiszpanii część 1

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.03.2015 14:31

tony montana napisał(a):Przy dobrej pogodzie, można obejść wulkan w koło, co trwa około godziny, niestety nie można zejść na dół

My mieliśmy odrobinę lepszą pogodę. Nie schodziliśmy na dół, ale tam się daje zejść. Widać w dole zabudowania.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.03.2015 18:43

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Przy dobrej pogodzie, można obejść wulkan w koło, co trwa około godziny, niestety nie można zejść na dół

My mieliśmy odrobinę lepszą pogodę. Nie schodziliśmy na dół, ale tam się daje zejść. Widać w dole zabudowania.

Pozdrawiam,
Wojtek


Czytałem o tym, że się daje, jednakże podobno trzeba mieć pozwolenie
My nie próbowaliśmy, potem jechaliśmy do Puerto de las Nieves (pamiętam, że też byłeś) :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.03.2015 19:39

PUERTO de las NIEVES

Z Pico de Bandama na północno-zachodnią część wyspy mamy 48 kilometrów - znów głównie pięknymi autostradami
Przejeżdżamy obok Agaete, miasteczka do którego skoczymy do autochtońskiej kawiarni, w której siedząc przy kontuarze przeglądałem sportową gazetę poświęconą w całości meczom ostatniej kolejki ligi hiszpańskiej - liga hiszpańska i angielska to główny powód posiadania przeze mnie platformy nc+
Ale o tym później....

W Puerto de las Nieves z początku było mocno deszczowo i wietrznie, także kurtki poszły w ruch
Obrazek

Jak widać odpływa stąd Fred Olsen na Tene - chyba Wojtek takim podróżował, czy się mylę? (to zdjęcie zrobione 45 minut później, gdy niebo zaczęło się przejaśniać)
Obrazek

W kościele Nuestra Senora de las Nieves właśnie skończyła się niedzielna msza - aha, no tak, mamy niedzielę!
Obrazek

Pod kościół jeszcze wrócimy, tymczasem idziemy w kierunku słynnego Palca Bożego
Obrazek

Zacina deszcz a ja nie wyczyściłem obiektywu :(
Obrazek

Dedo de Dios to bazaltowy kawał skały wystający z morza na 30 metrów, niestety kilka lat temu, jego najsłynniejszy fragment ułamał się i wpadł do rozszalałego oceanu :(
Obrazek

Obrazek

Klimat szkocki
Obrazek

Z minuty na minutę pogoda zaczyna robić się coraz ładniejsza, aż gdy dochodzimy do Chiesy jest już pięknie
Czy to jest to samo miejsce? Tak wiele zależy od pogody!
Obrazek

Obrazek

Przechodzimy obok rzędów znanych na całej wyspie restauracji rybnych
Obrazek

Obrazek

Wracamy do auta, które pomógł nam postawić samozwańczy parkingowy, który bez żenady zaordynował koszt parkowania w wysokości 2 Euro - parkometrów nie widziałem, ale wspomogłem lokalną przedsiębiorczość, tym bardziej, że zdarzyło się to na wyspie tylko dwa razy
Obrazek

Potem pojechaliśmy do Agaete, pokażę parę fotek w kolejnym odcinku, teraz tylko wspomnę jeszcze o tej knajpce - kawiarni.
Zasiedliśmy przy barze rzędem, co chwila wchodzili nowi goście, każdy z każdym witał się całując w oba policzki, ot Hispanos. Podziwialiśmy 2 metrowe ekspresy do kawy, szybkość, z którą barmani robili kolejne i kolejne kawy w małych filiżankach, chłonęliśmy hałas i krzyki autochtonów..... a potem zapłaciłem rachunek.... całe 2,40 EUro za trzy kawy i szklankę wody dla Młodego :)

:papa:
Ostatnio edytowano 12.11.2020 14:08 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 07.03.2015 20:19

Ładnie tu u Ciebie nie gorzej jak rok wcześniej na Tene.

Zaległości nadrobione :D nie wiem jak, ale przegapiłem relację, a kierunek mam nadzieję obrać podobny za jakiś czas... :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.03.2015 15:19

tony montana napisał(a):Jak widać odpływa stąd Fred Olsen na Tene - chyba Wojtek takim podróżował, czy się mylę?

Nie mylisz się.
Właśnie tym promem przypłynęliśmy z Teneryfy.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.03.2015 20:29

MarDomi napisał(a):Ładnie tu u Ciebie nie gorzej jak rok wcześniej na Tene.

Zaległości nadrobione :D nie wiem jak, ale przegapiłem relację, a kierunek mam nadzieję obrać podobny za jakiś czas... :)


Nic straconego, jak pisałeś - już nadrobione i możesz być na bieżąco....
Ze swojego doświadczenia wiem jednak, że czasem tak brakuje czasu, że nawet z ukochanymi relacjami ulubionych autorów, jestem czasem do tyłu i ze wstydem nadrabiam połykając szybko 15 stron ....

:papa:

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Jak widać odpływa stąd Fred Olsen na Tene - chyba Wojtek takim podróżował, czy się mylę?

Nie mylisz się.
Właśnie tym promem przypłynęliśmy z Teneryfy.

Pozdrawiam,
Wojtek


Fred rules ;)
Pamiętam, że nawet dzień spędziliście na Gomerze! :boss:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.03.2015 20:58

Agaete

Po zaparkowaniu w Agaete poszliśmy na krótki spacer po tym miasteczku. Do restauracji obok parkingu zapraszają prawdziwi autochtoni
Obrazek

Ten biały śliczny kotek miał niestety problem z jednym okiem :(
Obrazek

Agaete okazało się typową kanaryjską mieściną z typowymi kanaryjskimi drewnianymi balkonami
Obrazek

Ze słodkimi, wąskimi uliczkami, schodkami
Obrazek

No i oczywiście TYPOWA kanaryjska iglesia
Obrazek

Ja oczywiście wchodzę, wnętrze dość współczesne
Obrazek

Choć to Iglesia de la Concepcion - 1523 r!!
Malowanie jednak odbyło się całkiem niedawno
Obrazek

Jak jednak stało w pewnym mądrym przewodniku "La construcción del actual templo data de 1875" zatem wybaczamy, że 500 letni kościół wygląda w środku jak XIX czy XX wieczny
Obrazek

PO ZAKUPIE w sklepiku, KART BBVA La Liga - naturalnie firmy Panini - ojcowie 8 latków wiedzą, o co chodzi, a barze przy kawie byłem sukcesywnie odpytywany z tego, w którym klubie gra ten Hiszpan, albo inny Portugalczyk - zaczęło padać, wracając do auta, przy parkingu ZAATAKOWAŁ nas parasolem przemiły pan, który 3/4 mojej rodziny odprowadził do samochodu pod sporym parasolem, śmiejąc się i zagadując po hiszpańsku ile wlezie....
To był drugi raz, gdy okazało się że darmowy jak sądziliśmy parking ma swojego opiekuna :)

Z Agaete pojechaliśmy na Punta Sardina - na wyjeździe z Agaete przy moście
Obrazek

Fajnie wieje, więc wszyscy chętnie wychodzą z auta ;)
Obrazek

Przy dobrej pogodzie z tego najbardziej wysuniętego na północny zachód krańca wyspy widać super TENERYFĘ
Obrazek

Dziś jednak niewiele widać, coś tam może majaczy, ale nie jesteśmy tego pewni
Obrazek

Za to ocean szaleje
Obrazek

W takim momentach człowiek przypomina sobie że cały czas chodzi po lawie wulkanicznej
Obrazek

Faro de Sardina
Obrazek

Gdyby ktoś bardzo chciał może (od 45 Euro za noc) przespać się w .....
http://www.homeaway.co.uk/p6409059

Buenas Noches
tony
Ostatnio edytowano 12.11.2020 15:21 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.03.2015 21:23

tony montana napisał(a):Pamiętam, że nawet dzień spędziliście na Gomerze! :boss:

Trochę tym Fredem popływaliśmy. ;)

tony montana napisał(a):Choć to Iglesia de la Concepcion - 1523 r!!
Malowanie jednak odbyło się całkiem niedawno

Jak jednak stało w pewnym mądrym przewodniku "La construcción del actual templo data de 1875" zatem wybaczamy, że 500 letni kościół wygląda w środku jak XIX czy XX wieczny

Pierwszy (malutki) kościół w Agaete postawiono w 1523r.
Obecny zbudowano w 1875r.

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.03.2015 11:21

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Prawda, prawda :mrgreen:

żeby nie było, że nikt nie zauważył :smo:


Wiem, że na Ciebie mogę liczyć, z wzajemnością,

Zawsze do usług :oczko_usmiech: .
tony montana napisał(a):no to WYJECHAŁAŚ JUŻ??? :boss:

Nawet JUŻ WRÓCIŁAM :cry:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.03.2015 19:23

Franz napisał(a):Pierwszy (malutki) kościół w Agaete postawiono w 1523r.
Obecny zbudowano w 1875r.

Pozdrawiam,
Wojtek


Zgadza się, tak też stało w przewodniku oraz przy kościółku

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Nawet JUŻ WRÓCIŁAM :cry:


Widzę relację z Bolonii - brawo, brawo - Dokąd na Wielkanoc? Boże Ciało?? :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.03.2015 19:55

GUIA (Santa Maria de Guia)

Z Punta Sardina jedziemy w kierunku wschodnim do Galdar. Galdar objechałem z tysiąc razy nie mogąc znaleźć żadnego miejsca do parkowania, wściekłem się i olałem to miasto - pojechaliśmy do Guia
Obrazek

Miasto słynne jest z serów "homemade" - kupiłem trochę na śniadania na próbę - niezły, ale bez szału
Obrazek

Miasto znane jest także z ładnej starówki, która w 1982 roku otrzymała status Narodowego Pomnika Historii i Sztuki.
Obrazek

Do głównych obiektów miejscowej architektury należy Kościół Parafialny z ciekawą fasadą.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Starówka jest naprawdę klimatyczna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten dom jest super
Obrazek

Wnętrze kościoła kryje rozmaite skarby, wśród których na szczególną uwagę zwraca retabulum i rzeźby autorstwa José Luján Pérez, artysty urodzonego w tej miejscowości.
Udostępnia się też zwiedzającym Komnatę Matki Boskiej (otwartą środy i soboty, między 10.00 a 14.00), stanowiącą miejsce kultu patronki miasta, pełne zdobień złotniczych, wśród których najpiękniejszą ozdobę stanowią kolumny srebrnego baldachimu, który zawieszony jest nad postacią Matki Boskiej Przewodniczki.
Obrazek

My niestety jesteśmy tutaj w niedzielę, przed 17
Obrazek

Z Guia jedziemy do stolicy wyspy - LAS PALMAS
Obrazek
Ostatnio edytowano 12.11.2020 15:26 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 15.03.2015 20:16

tony montana napisał(a):Obrazek


Bardzo, bardzo :lol: ...
Tylko ten nieba kolor :P .

tony montana napisał(a):Widzę relację z Bolonii - brawo, brawo - Dokąd na Wielkanoc? Boże Ciało?? :)


A ja wiem :mrgreen: , ale nie powiem :oczko_usmiech: .
Ale będzie PIĘKNIE :papa: .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.03.2015 22:18

tony montana napisał(a):szczególną uwagę zwraca rektabulum

Wiesz, żeby niepożądanych skojarzeń uniknąć ;), to tylko literówkę poprawię: "retabulum".

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.03.2015 07:48

tony montana napisał(a):Do kościółka OCZYWIŚCIE wejdziemy, ale za chwilę, tymczasem starówka jest naprawdę klimatyczna
Obrazek

Nawet z tą wyliniałą palmą na pierwszym planie :oczko_usmiech: :smo: .

Potter napisał(a):
tony montana napisał(a):Widzę relację z Bolonii - brawo, brawo - Dokąd na Wielkanoc? Boże Ciało?? :)

A ja wiem :mrgreen: , ale nie powiem :oczko_usmiech: .
Ale będzie PIĘKNIE :papa: .

Potter, albo przedawkowałaś "cukierki", albo wiesz więcej niż ja 8O ,
bo ja cały czas toczę boje z mężem o samolot, a on jak osioł twierdzi, że jedzie samochodem :roll: ,
a samochodem to my możemy dojechać ... max Mediolan :roll: :evil: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.03.2015 18:24

tony montana napisał(a):PO ZAKUPIE w sklepiku, KART BBVA La Liga - naturalnie firmy Panini - ojcowie 8 latków wiedzą, o co chodzi,


Nawet mamy wiedzą :D Mogę Cię pocieszyć (jeśli płaczesz z tego powodu), że z tego wyrastają. Mój też zbierał, ale jakoś 1,5 roku temu w ramach nudów policzył ile są warte karty z jednego z albumów z jednej tylko serii i stwierdził, że tyle kasy jest utopionych w kartach, to byłaby niezła wycieczka i przestał zbierać :D Dziś ma dokładnie 12 lat i 1 miesiąc :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Trochę Gran Canarii zimą, czyli Rok Hiszpanii część 1 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone