Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 12.08.2017 23:25

ANOOK napisał(a):Rafer, dzięki za namiary. Dedesi Vendégház już wcześniej sprawdzałem. Niestety akurat w tym terminie wszystkie pokoje są zajęte. Chyba jakaś większa grupa. Jeśli nic w tej okolicy nie znajdę pozostaje Mursko lub okolice Lendavy. Pisałeś ze w Zwardoniu był korek związany z pracami drogowymi. Czy to coś większego i na dłuższą metę?


w Zwardoniu były jakieś roboty drogowe dlatego korek a nocleg to z tego co widziałem lepiej w Lendavy ładne miasteczko :lol:
polecam poszukać noclegu na Nocowanie.pl albo Nocleg.pl ja skorzystałem i wszystko było ok :papa:
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 12.08.2017 23:31

luk202 napisał(a):
Rafer napisał(a):
Uwagi:
- jak dla mnie trasa świetna, dużo lepsza niż przez Czechy, Austrię i Słowację,
- cały czas ładne drogi, po drodze stacje sklepy więc nie jedziemy jakimiś pipidówami jak w Czechach,
- drogi na Węgrzech bardzo ładne droga M86 i 86 po godz 20 praktycznie pusta :) może minąłem ze 3 auta po drodze
- może miałem nie fart z korkami w drodze do Chorwacji bo jednak w sumie 5 godz to dużo :(
- ale w drodze powrotnej zero korków, ogarnąłem te 1600 km na raz w około 20 godzin bez noclegu 8) 8) 8)
Zdecydowanie polecam tą trasę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Porównywałeś tą trasę z drogą przez Czechy - Austrię - Słowenię z założeniem, że masz winiety i autostrady? Jaki jest stosunek dróg dwupasmowych do jedno w twoim wydaniu. Nie to, żebym był miłośnikiem autostrad ale trochę to ułatwia ;-)


Ja 3 razy jechałem przez Czechy, Austrię i Słowenię i teraz po raz pierwszy zdecydowałem się jechać przez Słowację i Węgry, jaki stosunek autostrad trudno powiedzieć ale np nie jechałem takimi męczącymi autostradami jak w Czechach,na mojej trasie ruch zdecydowanie mniejszy i jakoś mi się przyjemniej jechało i km jakoś szybciej uciekały może dlatego że jechałem tą trasą pierwszy raz ale na pewno nie ostatni tak mi się ta trasa spodobała że za rok nie kombinuje i jadę tak samo nawet Żona, która nie jest fanką długich podróży samochodem (zdecydowanie woli latać) po powrocie oświadczyła że droga jej się podobała i czy za rok też tak pojedziemy :D więc nie mam wyjścia :wink:
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 13.08.2017 21:32

My dzisiaj wróciliśmy z vodice przez Węgry 86 i m86 potem Słowacja i Cieszyn do Torunia. Zero problemów piękna trasa. Był korek w lucko 5 km ale zjeżdżając ostatnim zjazdem można spokojnie do lucko dojechać ibwbic się z powrotem na drogę na Węgry. Czas z odpoczynkiem dla 2 kierowców to 16 godzin. Poezja
piter71
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.10.2010
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter71 » 15.08.2017 12:30

Mam takie pytanie logistyczne bardziej, jadąc z Bydgoszczy do Trogiru, gdzie najlepiej tankować? Trasa przez czechy, austrie, słowienie (objazd MLP) i chorwacja. Na jednym zbiorniku (benzyna) przejade kolo 800km. Gdzie najlepiej dotankowywac samochod?
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 15.08.2017 16:11

Wszędzie gdzie będzie potrzeba choć w Chorwacji najdrozej
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 24.08.2017 14:49

Traska zrealizowana więc czas na podsumowanie :D

Czwarty wyjazd (2017 początek sierpnia- zrealizowany):

Trasa: Kcynia --> Podaca

Odległość: 1700 km

DK5 -DK10 - A1 - Zwardoń - SK autostradami - Bratysława - HU M15 --> M1 --> M85 --> M86 --> 86 --> Lenti --> M70 --> Letenye --> starym przejściem do HR i dalej autostradami przez Ploce.

Link do trasy: https://goo.gl/maps/aQtqdspUm3A2

Rzeczywisty czas dojazdu: 19h (wyjazd śr/czw, powrót do kraju nd/pon)

Korki: totalny brak (na powrocie tylko 10 min czekania do bramek bezgotówkowych na Lućko)

Uwagi: 2 auta (Renault Traffic + Passat) - 3 rodziny, 6 kierowców, zasięg każdego auta to ok 1000km, tankowania co ok 600 km w Orlen Węgierska Górka PL, INA Gorican HR (stare przejście graniczne), INA Gradac HR. Ogólnie trasa duuuuużo spokojniejsza i wygodniejsza niż przez CZ/AT/SLO, żadnych spowolnień z powodu remontów, przyzwoite niezatłoczone MOPY - BAJKA !!!
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 04.05.2018 17:53

Witam
Postanowiłem trochę odświeżyć temat. Jako że jestem też z Torunia. Jadę pierwszy raz do Chorwacji (Makarska). To chciałbym dopytać Was o opinię co sądzicie o tej trasie?? Wyjazd 4 osoby w tym 2 dzieci. Jeden kierowca. Nocleg planujemy gdzieś pod koniec Węgier.
https://goo.gl/maps/2wX3YfLmqa62
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.05.2018 11:07

Ale Ty wrzuciłeś standardową trasę przez Cz-A-Slo. Ja podobnie jadę z Grudziądza, chociaż patrząc na co raz trudniejszy objazd MLP lub korki na granicy słoweńsko-chorwackiej zaczynam się zastanawiać.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.05.2018 11:14

Dziwne...dopiero teraz jak napisałeś widze że inna trasa mi się wkleiła. Ja planuje jechać przez Czechy - Słowacja - Węgry...zaraz coś poprawię

Nie wie czemu ale algorytmy maps google w ogóle nie proponują mi w chwili obecnej trasy przez Węgry tylko wyznaczają mi z automatu Austrię.

Teraz jest chyba dobrze: https://goo.gl/maps/6AF1qxWH9ym
Jakieś sugestie żeby zmienić Waszym zdaniem?
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 05.05.2018 11:34

Aktywne algorytmy google, jeden link w różnym czasie może pokazywać różne trasy z pkt A do pkt B w zależności od sytuacji drogowej w chwili kliknięcia na link. Jedyne rozwiązanie to poustawiać w miarę dużo pkt pośrednich.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.05.2018 11:36

AAA tego to nie wiedziałem, dziękuje za sugestię. Zaznaczyłem właśnie jeden punkt pośredni. Pytanie do Was już jeżdżących (bo ja pierwszy raz) coś zmienić?? Czy raczej to optymalna trasa...
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 05.05.2018 11:58

Ja pojechałbym: Bielsko-B - Zwardoń - Zilina - Bratysława.
Po co placić za autostrade w Czechach?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.05.2018 12:32

Jeśli tak przyjmę to wychodzi mi teoretycznie 1,5 godziny dłużej. Fakt że nie płacę za autostradę w Czechach, ale za to dwójka dzieci z tyłu ;p. Chyba że źle wylicza czas.....https://goo.gl/maps/5BJ31GDk5LE2
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 05.05.2018 12:47

ja trase ze Zwardonia do Bratysławy przejechałem w 2,5 godziny (z postojem).
zobacz na filmie (czas) i trasę (za Zwardoniem nowa D3)

dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.05.2018 13:07

Dziękuje Ci za film
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone