Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.06.2017 13:21

Rafi70 napisał(a):Na Twoim miejscu rozważyłbym zmianę trasy i miejsce przekraczania granicy PL-CZ.
Jestem z Torunia i również wybieram się w tym roku (za 2tyg) do CR. Granicę będę przekraczał w Gorzyczkach (A1).

Ja właśnie tak jadę za 3 tygodnie do Breli, z małym wyjątkiem, 6-godzinna pauza w Sosnowcu (u rodziny na regenerację), a wtedy 1200 do mety, bez noclegu, z małymi dziećmi.
https://www.google.pl/maps/dir/Grudzi%C ... !3e0?hl=pl
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 05.06.2017 21:55

Trajgul napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Na Twoim miejscu rozważyłbym zmianę traanicy PL-CZ.
Jestem z Torunia i również wybieram się w tym roku (za 2tyg) do CR. Granicę będę przekraczał w Gorzyczkach (A1).

Ja właśnie tak jadę za 3 tygodnie do Breli, z małym wyjątkiem, 6-godzinna pauza w Sosnowcu (u rodziny na regenerację), a wtedy 1200 do mety, bez noclegu, z małymi dziećmi.
https://www.google.pl/maps/dir/Grudzi%C ... !3e0?hl=pl


Ja tez cały czas myślałem o trasie przez Czechy, Austrię i Słowenię ale jadę 4 raz i tym razem chyba namówię się na zachwalaną drogę przez Słowację i Węgry :) trzeba w końcu spróbować a poza tym nocleg na Węgrzech jest stosunkowo tani za 150 pln 2 osoby ze śniadaniem ;)
Ninja332
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.06.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ninja332 » 07.06.2017 15:22

Rafi70 napisał(a):Na Twoim miejscu rozważyłbym zmianę trasy i miejsce przekraczania granicy PL-CZ.
Jestem z Torunia i również wybieram się w tym roku (za 2tyg) do CR. Granicę będę przekraczał w Gorzyczkach (A1). Za Siewierzem w tym samym miejscu masz zjazd na S1 lub A1. Zimą tam jezdzę kilkukrotnie do Wisły , jechałem parę razy S1 -droga naszpikowana fotoradarami ,ograniczeniami prędkości i policją na poboczach. Od czasu gdy raz poleciałem na A1 (jest o ok 20km dalej) zapomniałem o S1. Trasa 3 pasmowa , pozbawiona wszelkich niespodzianek...Poza tym w Gorzyczkach wpadasz na autostradę w CZ (jeśli wykupujesz winietę na CZ). IMHO droga przez A1 pomimo ,że ciut dalej jest korzystniejsza ;-)

Witam :papa: Rafi70
Czy napisałbyś kiedy dokładnie wyjeżdżasz? (za 2 tyg). Jestem z Torunia i to moja pierwsza taka długa podróż, będę jechać przez Czechy do Graz, tam mam nocleg. Byłoby mi miło gdybym mogła się podpiąć. Ja wyjeżdżam 25.06
Użytkownik usunięty
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2017 15:54

Drogi do nie będę opisywać, bo po drodze musieliśmy zahaczyć o DE, ale powrót:

Okrug Gonji (wyspa Ciovo) - Bydgoszcz.
Po drodze 2 noclegi/ 1 dzień przerwy we Wiedniu.

Okurg Gornji - Wiedeń 740 km.
Start - 9 rano. Dojazd - ok 17:20 ( 2 postoje po 30 min).
Droga - autostrada na Zgarzeb, dalej Ptuj, Wiedeń (bez omijania dróg płatnych). Trasa super, jedynie korki ne wjeździe do Wiednia.

Wiedeń - Bydgoszcz
800 km
Start 8:00, dojazd 18:00 (2 postoje 30 min, 1 postój 45 min)
Trasa - autostrady Brno-> Ostrava-> A1 do Torunia, 10 do Bydg. Trochę robót w Czechach, ulewa w PL na wysokości Łodzi.

Fakt, trochę pieniędzy poszło na winiety, ale wychodzę z założenia, ze urlop jest od wydawania pieniędzy, nie od przesiadywania w samochodzie :D
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 07.06.2017 15:59

Ninja332 napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Na Twoim miejscu rozważyłbym zmianę trasy i miejsce przekraczania granicy PL-CZ.
Jestem z Torunia i również wybieram się w tym roku (za 2tyg) do CR. Granicę będę przekraczał w Gorzyczkach (A1). Za Siewierzem w tym samym miejscu masz zjazd na S1 lub A1. Zimą tam jezdzę kilkukrotnie do Wisły , jechałem parę razy S1 -droga naszpikowana fotoradarami ,ograniczeniami prędkości i policją na poboczach. Od czasu gdy raz poleciałem na A1 (jest o ok 20km dalej) zapomniałem o S1. Trasa 3 pasmowa , pozbawiona wszelkich niespodzianek...Poza tym w Gorzyczkach wpadasz na autostradę w CZ (jeśli wykupujesz winietę na CZ). IMHO droga przez A1 pomimo ,że ciut dalej jest korzystniejsza ;-)

Witam :papa: Rafi70
Czy napisałbyś kiedy dokładnie wyjeżdżasz? (za 2 tyg). Jestem z Torunia i to moja pierwsza taka długa podróż, będę jechać przez Czechy do Graz, tam mam nocleg. Byłoby mi miło gdybym mogła się podpiąć. Ja wyjeżdżam 25.06

Hej!
No niestety , 25.06 będę zbierał się już w drogę powrotną . Wyjazd z Torunia planuję na 15.06 wieczór , na miejscu w CR ok 10dni . Teraz obserwując długoterminowe prognozy pogody ,widzę że te chorwackie upały zaczynają się właśnie w dniu naszego wyjazdu czyli 26.06 i nie wiem ,czy martwić się , czy cieszyć ? :)
Ninja332
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.06.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ninja332 » 07.06.2017 21:50

A szkoda, to zostań jeszcze tydzień :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.06.2017 22:05

Rafer napisał(a):
Trajgul napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Na Twoim miejscu rozważyłbym zmianę traanicy PL-CZ.
Jestem z Torunia i również wybieram się w tym roku (za 2tyg) do CR. Granicę będę przekraczał w Gorzyczkach (A1).

Ja właśnie tak jadę za 3 tygodnie do Breli, z małym wyjątkiem, 6-godzinna pauza w Sosnowcu (u rodziny na regenerację), a wtedy 1200 do mety, bez noclegu, z małymi dziećmi.
https://www.google.pl/maps/dir/Grudzi%C ... !3e0?hl=pl


Ja tez cały czas myślałem o trasie przez Czechy, Austrię i Słowenię ale jadę 4 raz i tym razem chyba namówię się na zachwalaną drogę przez Słowację i Węgry :) trzeba w końcu spróbować a poza tym nocleg na Węgrzech jest stosunkowo tani za 150 pln 2 osoby ze śniadaniem ;)

Ja do tej pory jezdzilem z Polnocy nasza A1 pozniej czechy, austria, slowenia albo przez Niemcy, Czechy, Austria, Slowenia. Powoli patrząc na google maps i ile jest remontów w Czechach myślę o trasie przez Słowacje i Wegry...
Użytkownik usunięty
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2017 22:10

Też mnie przeraziły te remonty na google maps. Jechaliśmy w niedzielę więc nie było dużego ruchu, ale w rzeczywistości nie wygląda to tak źle. Są zwężenia ale naprawdę dobrze się jedzie.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 08.06.2017 12:43

amatus1 napisał(a):
Rafer napisał(a):
Trajgul napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Na Twoim miejscu rozważyłbym zmianę traanicy PL-CZ.
Jestem z Torunia i również wybieram się w tym roku (za 2tyg) do CR. Granicę będę przekraczał w Gorzyczkach (A1).

Ja właśnie tak jadę za 3 tygodnie do Breli, z małym wyjątkiem, 6-godzinna pauza w Sosnowcu (u rodziny na regenerację), a wtedy 1200 do mety, bez noclegu, z małymi dziećmi.
https://www.google.pl/maps/dir/Grudzi%C ... !3e0?hl=pl


Ja tez cały czas myślałem o trasie przez Czechy, Austrię i Słowenię ale jadę 4 raz i tym razem chyba namówię się na zachwalaną drogę przez Słowację i Węgry :) trzeba w końcu spróbować a poza tym nocleg na Węgrzech jest stosunkowo tani za 150 pln 2 osoby ze śniadaniem ;)

Ja do tej pory jezdzilem z Polnocy nasza A1 pozniej czechy, austria, slowenia albo przez Niemcy, Czechy, Austria, Slowenia. Powoli patrząc na google maps i ile jest remontów w Czechach myślę o trasie przez Słowacje i Wegry...

Kilka lat temu raz wracałem przez Czechy i to mnie uświadomiło, że wolę spokojną, bez remontów Słowację. I tak będzie 7 raz w tym roku. Tyle, że nie lecę dalej przez Węgry, tylko na Austrię, gdzie Wiedeń mija się trójpasmową obwodnicą też bez remontów.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.06.2017 16:50

macvw napisał(a):.

Kilka lat temu raz wracałem przez Czechy i to mnie uświadomiło, że wolę spokojną, bez remontów Słowację. I tak będzie 7 raz w tym roku. Tyle, że nie lecę dalej przez Węgry, tylko na Austrię, gdzie Wiedeń mija się trójpasmową obwodnicą też bez remontów.

Jeśli możesz podaj linka do swojej trasy , bo wydaje się być interesująca .....
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.06.2017 16:51

Ninja332 napisał(a):A szkoda, to zostań jeszcze tydzień :)

...gdyby to było takie proste , to zostałbym tam dłużej niż tydzień :wink:
heks15313
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 09.06.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) heks15313 » 09.06.2017 10:43

Witajcie
Jako, że jestem świeży na forum chciałbym dowiedzieć się parę rzeczy.
02.07 startujemy do Ploce z Torunia. Jaką trasą jechać?tzn. którą polecacie? Będziemy jechać w cztery osoby, w tym dwóch kierowców. Czy warto zaplanować nocleg, gdzieś po drodze, a jak tak to gdzie??? Jedziemy autem mojej lubej ( w LPG :lol: wiadomo taniej) Czy warto kupić winiety wcześniej przez internet, czy po drodze jadąc? Na co uważać po drodze? Jak jeszcze o czymś ważnym zapomniałem to mnie sprostujcie. Dzięki za odpowiedzi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2017 10:53

heks15313 napisał(a):Witajcie
Jako, że jestem świeży na forum chciałbym dowiedzieć się parę rzeczy.
02.07 startujemy do Ploce z Torunia. Jaką trasą jechać?tzn. którą polecacie? Będziemy jechać w cztery osoby, w tym dwóch kierowców. Czy warto zaplanować nocleg, gdzieś po drodze, a jak tak to gdzie??? Jedziemy autem mojej lubej ( w LPG :lol: wiadomo taniej) Czy warto kupić winiety wcześniej przez internet, czy po drodze jadąc? Na co uważać po drodze? Jak jeszcze o czymś ważnym zapomniałem to mnie sprostujcie. Dzięki za odpowiedzi.

Witam.
Do 2.07. jeszcze sporo dni :wink:
Warto poczytać >>> krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 09.06.2017 11:07

Rafi70 napisał(a):
macvw napisał(a):.

Kilka lat temu raz wracałem przez Czechy i to mnie uświadomiło, że wolę spokojną, bez remontów Słowację. I tak będzie 7 raz w tym roku. Tyle, że nie lecę dalej przez Węgry, tylko na Austrię, gdzie Wiedeń mija się trójpasmową obwodnicą też bez remontów.

Jeśli możesz podaj linka do swojej trasy , bo wydaje się być interesująca .....



Macie na myśli coś takiego? :
https://goo.gl/maps/or8xjLbmAA22
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 09.06.2017 11:13

RadamiaN napisał(a):
Rafi70 napisał(a):
macvw napisał(a):.

Kilka lat temu raz wracałem przez Czechy i to mnie uświadomiło, że wolę spokojną, bez remontów Słowację. I tak będzie 7 raz w tym roku. Tyle, że nie lecę dalej przez Węgry, tylko na Austrię, gdzie Wiedeń mija się trójpasmową obwodnicą też bez remontów.

Jeśli możesz podaj linka do swojej trasy , bo wydaje się być interesująca .....



Macie na myśli coś takiego? :
https://goo.gl/maps/or8xjLbmAA22


Ustawiłem sobie tą trasę z okolic Torunia. Niestety przez Czechy i Wiedeń googel podaje ponad godzinę krócej.
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone