Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 09.06.2017 11:24

lokiec3 napisał(a):
RadamiaN napisał(a):
Rafi70 napisał(a):
macvw napisał(a):.

Kilka lat temu raz wracałem przez Czechy i to mnie uświadomiło, że wolę spokojną, bez remontów Słowację. I tak będzie 7 raz w tym roku. Tyle, że nie lecę dalej przez Węgry, tylko na Austrię, gdzie Wiedeń mija się trójpasmową obwodnicą też bez remontów.

Jeśli możesz podaj linka do swojej trasy , bo wydaje się być interesująca .....



Macie na myśli coś takiego? :
https://goo.gl/maps/or8xjLbmAA22


Ustawiłem sobie tą trasę z okolic Torunia. Niestety przez Czechy i Wiedeń googel podaje ponad godzinę krócej.
Pozdrawiam.

Prawie ta trasa tyle, że ja lecę z Bratysławy na Wiedeń.Tak google podaje, ale nie uwzględnia wielokilometrowych zwężeń w Czechach i jazdy 80km/h. To samo we Wiedniu. No chyba, że się coś zmieniło, ale na forum ludzie potwierdzają te remonty. Na Słowacji cisza. Za klika dni Słowacy otworzą za Zwardoniem, w stronę Źyliny nowy odcinek drogi, więc będzie szybciej. Każdy jeździ, jak chce :D Pozdrav :papa:
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 09.06.2017 11:36

macvw napisał(a):Prawie ta trasa tyle, że ja lecę z Bratysławy na Wiedeń.Tak google podaje, ale nie uwzględnia wielokilometrowych zwężeń w Czechach i jazdy 80km/h. To samo we Wiedniu.


Jak nie uwzględnia. Przecież masz na bieżąco aktualizowaną sytuację na drodze. Natężenie ruchu, korki itd. Może nie do końca jest to aż takie ścisłe, ale jest to w pewien sposób również uwzględniane.
pozdrawiam.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 09.06.2017 11:42

lokiec3 napisał(a):
macvw napisał(a):Prawie ta trasa tyle, że ja lecę z Bratysławy na Wiedeń.Tak google podaje, ale nie uwzględnia wielokilometrowych zwężeń w Czechach i jazdy 80km/h. To samo we Wiedniu.


Jak nie uwzględnia. Przecież masz na bieżąco aktualizowaną sytuację na drodze. Natężenie ruchu, korki itd. Może nie do końca jest to aż takie ścisłe, ale jest to w pewien sposób również uwzględniane.
pozdrawiam.

Masz rację. Wiecie, Słowacja odpowiada mi też z tego powodu, że nasi rodacy, zdecydowana większość jedzie przez Czechy, a ja na Słowacji ustawiam sobie tempomat i prawie wcale jego nie wyłączam :D cisza, spokój, pełen relaks :D , nie trzeba uważać na tych, co "pędzą" do CRO nie patrząc na innych :twisted:
Zobacz Rafi70, u mnie na korzyść Czech jest tylko 20min, a ile remontów po drodze:
https://goo.gl/maps/3vZ1RJha5yT2 CZECHY
https://goo.gl/maps/yBjSG2kW8z92 SŁOWACJA
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 09.06.2017 12:17

Tylko, że na mapie na Czechy masz pokazane remonty koło Częstochowy a na mapie na Słowację remontów już nie ma, więc coś jest nie teges.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 09.06.2017 13:00

macvw napisał(a):
lokiec3 napisał(a):
macvw napisał(a):Prawie ta trasa tyle, że ja lecę z Bratysławy na Wiedeń.Tak google podaje, ale nie uwzględnia wielokilometrowych zwężeń w Czechach i jazdy 80km/h. To samo we Wiedniu.


Jak nie uwzględnia. Przecież masz na bieżąco aktualizowaną sytuację na drodze. Natężenie ruchu, korki itd. Może nie do końca jest to aż takie ścisłe, ale jest to w pewien sposób również uwzględniane.
pozdrawiam.

Masz rację. Wiecie, Słowacja odpowiada mi też z tego powodu, że nasi rodacy, zdecydowana większość jedzie przez Czechy, a ja na Słowacji ustawiam sobie tempomat i prawie wcale jego nie wyłączam :D cisza, spokój, pełen relaks :D , nie trzeba uważać na tych, co "pędzą" do CRO nie patrząc na innych :twisted:
Zobacz Rafi70, u mnie na korzyść Czech jest tylko 20min, a ile remontów po drodze:
https://goo.gl/maps/3vZ1RJha5yT2 CZECHY
https://goo.gl/maps/yBjSG2kW8z92 SŁOWACJA


Tak jak kolega macvw pisze - na autostradzie SK zazwyczaj jest mniejsze natężenie ruchu niż w CZ, a z relacji znajomych wychodzi na to że w okresie wakacyjnym ruch na trasie CZ+AT wzrasta dużo bardziej niż SK+HU - pozostaje jedynie obserwować "traffic" w wakacje i wybrać co komu pasuje :D
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 09.06.2017 13:51

macvw napisał(a):
lokiec3 napisał(a):
macvw napisał(a):Prawie ta trasa tyle, że ja lecę z Bratysławy na Wiedeń.Tak google podaje, ale nie uwzględnia wielokilometrowych zwężeń w Czechach i jazdy 80km/h. To samo we Wiedniu.


Jak nie uwzględnia. Przecież masz na bieżąco aktualizowaną sytuację na drodze. Natężenie ruchu, korki itd. Może nie do końca jest to aż takie ścisłe, ale jest to w pewien sposób również uwzględniane.
pozdrawiam.

Masz rację. Wiecie, Słowacja odpowiada mi też z tego powodu, że nasi rodacy, zdecydowana większość jedzie przez Czechy, a ja na Słowacji ustawiam sobie tempomat i prawie wcale jego nie wyłączam :D cisza, spokój, pełen relaks :D , nie trzeba uważać na tych, co "pędzą" do CRO nie patrząc na innych :twisted:
Zobacz Rafi70, u mnie na korzyść Czech jest tylko 20min, a ile remontów po drodze:
https://goo.gl/maps/3vZ1RJha5yT2 CZECHY
https://goo.gl/maps/yBjSG2kW8z92 SŁOWACJA


Rozumiem ,że na ta trasę przez Słowację potrzebna jest winieta . Jaka jest różnica w cenie winiet pomiędzy CZ a SL?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.06.2017 13:55

Rafi70 napisał(a):Rozumiem ,że na ta trasę przez Słowację potrzebna jest winieta . Jaka jest różnica w cenie winiet pomiędzy CZ a SL?

Tak.
winiety czeskie http://www.motorway.cz/stickers
winiety słowackie https://www.eznamka.sk/selfcare/purchase/?sessionexpired=False&frompayment=False
kropek10
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.06.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropek10 » 09.06.2017 18:23

Cześć,
drodzy forumowicze niestety przez zmianę planów zostały mi winietki na Austrie i Czechy. Odsprzedam je za cenę nominalną i pokryję koszty przesyłki + piffko gratis, a dla Was będzie taniej niż w PZM czy na stacjach benzynowych. I może troczhę czasu zaoszczędzicie :-) :) Jakie są tam ceny podeśle Wam linki - właściwie nie podeślę bo nie mogę :-) - ale dacie radę sami sprawdzić.
Mam poniższe winiety
1. DWIE do Austria: 10-dniowa winieta 2017 (dla pojazdów do 3.5 t)
Ważna od dnia 02.08.17 cena 8,9 euro za sztukę (38zł);
2. DWIE do Austria: 10-dniowa winieta 2017 (dla pojazdów do 3.5 t)
Ważna od dnia 12.08.17 cena 8,9 euro za sztukę (38zł);
3. Dwie do Czech a 1-miesięczna 2017 (dla pojazdu do 3,5 t)
Ważna od dnia 02.08.17 cena 17 euro za sztukę (73zł); Sprzedam pojedynczo lub razem....

dla porównania ceny w PZM i stacji
Czeska 1 m-c w PZM 89,50 na stacji na A1 -105,00
Austraia 10-dni - 56,50 na stacji - 64,00

Pozdrawiam
K
Załączniki:
PART_1497022010068.jpeg
ulka73
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 06.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka73 » 10.06.2017 14:11

macvw napisał(a):
ANOOK napisał(a):
RadeGdansk napisał(a):Hej, wkleilbym linka ale nie moge, wiec sorka.
Gdansk->Lodz->Czestochowa->Bielsko-Biala->Cieszyn->Zylina->Bratyslawa->Gyor->Budapeszt->Balaton (j) i potem to juz Chorwacja.
W zeszlym roku nia jechalem i bylo spokojnie, bez korkow.

Polecam małą poprawkę. Ja jadę z Bielska na Żywiec- Zwardoń - Cadcę - Żylinę. Moim zdaniem szkoda czsu na objazd przez Czechy. W tym roku w czerwcu Słowacy mają oddać do eksploatacji odcinek Zwardoń - Świerczynowiec co jeszcze bardziej poprawi tą trasę. Szkoda tylko że nic się nie dzieje od Żywca do Milówki ale to zaledwie 20 km. Ostatecznie trasę każdy wybiera sam kierując się własnymi preferencjami.

Polecam poprawkę ANOOK Od 6 lat tak jeżdżę. Raz /z ciekawości/ wracałem przez Czechy i stwierdziłem, że wolę przemęczyć się od Zwardonia do Żyliny, a od niej jechać do Wiednia spokojną, równą i bez remontów autostradą. Pozdrav :papa:


Witajcie
Wyjeżdżamy już 15.06. :papa:. Chcemy jechać tak jak doradza "ANNOK" z poprawką na Żywiec: (nie mogę wstawić linka)
Bydgoszcz->Lodz->Czestochowa->Bielsko-Biala->Żywiec->Zylina->Bratyslawa->Gyor->Balaton (Keszthely) - tam nocleg na campingu (może nie ma wypasu, ale własna łazienka w niedużych pieniądzach). A potem już Chorwacja. Jedziemy z 2 dzieci (5,5 i 13) więc nie wyobrażam sobie zrobić tej trasy na raz..
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 12.06.2017 18:51

Witajcie
Wyjeżdżamy już 15.06. :papa:. Chcemy jechać tak jak doradza "ANNOK" z poprawką na Żywiec: (nie mogę wstawić linka)
Bydgoszcz->Lodz->Czestochowa->Bielsko-Biala->Żywiec->Zylina->Bratyslawa->Gyor->Balaton (Keszthely) - tam nocleg na campingu (może nie ma wypasu, ale własna łazienka w niedużych pieniądzach). A potem już Chorwacja. Jedziemy z 2 dzieci (5,5 i 13) więc nie wyobrażam sobie zrobić tej trasy na raz..[/quote]
ULKA
I bardzo dobrze ze sobie nie wyobrażasz. Trzeba pamiętać że nad Jadran trzeba przejechać przez góry a to mimo autostrady wymagający odcinek. Lepiej być wypoczętym. No, chyba że jedzie się w dwóch kierowców i jeden może się przespać w czasie jazdy. Dodatkowo jak piszesz masz dzieci na pokładzie. Dla nich też przerwa się przyda. Przyjemnych wakacji. :papa: Zazdroszczę bo ja dopiero we wrześniu :hut:
ulka73
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 06.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka73 » 08.07.2017 15:10

Tydzień temu wróciliśmy z Chorwacji. Jestem z Bydgoszczy. Odradzam jechanie przez Węgry bez winiet!!!Drogi niby nacjonalki - a wyglądają gorzej niz w naszym koszalińskim, w każdej wsi ograniczenie do 30..
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 11.07.2017 23:15

Klamka zapadła winiety kupione i w końcu zdecydowałem że jadę przez Słowację i Węgry :lol: trzeba w końcu spróbować innej drogi :)


Trasa:
Szubin - Baśka Voda
1592 km (17 godz 10 min)
Słowacja (drogi płatne) - Węgry (drogi płatne)

Link do trasy:
https://goo.gl/maps/ofibzsvi4LG2

Rzeczywisty czas dojazdu:
- ??? jadę pierwszy raz

Korki:
- ??? jadę pierwszy raz

Ewentualny nocleg:
- na Węgrzech w miejscowości Zalalövő (130 PLN 2 osoby + obiadokolacja)

Uwagi:
- trasą jadę pierwszy raz.


:papa: :papa: :papa:
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 12.07.2017 19:35

Rafer
Po podrzuć info po sprawdzeniu noclegu w Zalalövö. Dotychczas nocowałem w Mursko Srediśte w pensjonacie Ilonka. Czas coś zmienić. Jeszcze dwa miesiące...... :papa:
Maxiorx36
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.07.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxiorx36 » 27.07.2017 23:26

Przeniesiono mi wiad. :( Chciałem wysłać PW ale nie mogę :(

Kolego Rafer napisz jak trasa? Ja będę jechał z Gliwic chciałbym się zatrzymać w Zalalövő tak jak pisałeś polecisz coś ?
Wyjazd 11.08
Pozdrawiam
Kraha
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2017
Trasa Grudziądz - Primosten, uwagi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kraha » 01.08.2017 21:40

Witam,
razem ze znajomymi ruszamy 11.08 na wczasy. Jedziemy w 7 osób, nowym Renault Trafic, 3 kierowców (2 zawodowych), wyruszamy w piątek po południu, aby dojechać w miarę wcześnie w sobotę na miejsce, bez większych przystanków, ze względu na 3 kierowców i jazdę głównie nocą. Trasa którą sobie obraliśmy to: link. Co o niej sądzicie? Z marszu wyeliminowaliśmy trasę przez Austrię i Słowenię, a od początku decydowaliśmy się raczej na taką trasę. Czy według Was jest to dobry wybór?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone