Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 05.05.2018 14:42

Kolego Domikizw jedź jak ci podpowiadają przez Zwardoń. Ja zawsze jeździłem Czechy Austria Słowenia. W zeszłym roku pojechałem przez Zwardoń. I nikt już mnie nigdy nie namówi na Czechy. Wyjeżdżam z okolic Torunia także jedną drogę mamy. W turnieju albo Lubiczu wbijam.na A1 i wio do Trogiru.
Jedyny minus tej drogi to toalety na węgierskich autostradach.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.05.2018 14:46

Trasa przez Czechy taka katorga? Może pytanie banalne...ale ja pierwszy raz samochodem
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.05.2018 15:23

Jeśli wszystko dobrze zrozumiałem to trasa miałaby tak wyglądać? https://goo.gl/maps/xxgDVdXHvB52
Różnica w km żadna, a czas niby dłuższy, mimo to lepsza gatunkowa druga?
Nie rozumiem czemu uparcie google przed Bratysławą każę mi zjechać na R1 do Trnava zachaczyć o Senec i włączyć E571...
Załączniki:
aaa.jpg
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 05.05.2018 20:55

Droga przez Czechy to minusy takiego jak zła nawierzchnia autostrady, remonty, duży ruch. Później Austria to fotorady i duży ruch do tego dochodzi droga autostrada na skowenii lub jej objazd i bardzo prawdopodobne kolejki na granicy. Przez Słowację jedziesz spokojnie Węgry to samo i widokowo ciekawsze. Czasowo i kilometrowo praktycznie bez różnicy.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.05.2018 21:00

Tylko że ja o Austrii i Słowenii to nawet nie myślę. Albo Czechy - Słowacja - Węgry - Chorwacja albo od razu Słowacja - Węgry - Chorwacja. Pytam bo wujek google podaje że dłużej wariant 2, dlatego pytam o plusy i minusy
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 06.05.2018 12:39

Różnica czy jechać 1 trasą czy trasą 2 polega tak na prawdę na odcinku Toruń - Bratysława. Dalsza trasa jest identyczna. Sprawdziłem teraz 1 trasa (Polska - Czechy - Słowacja do Bratysławy) wychodzi 6.42 h przy 742 km https://goo.gl/maps/aEXEewwn1Ux, zaś trasa 2 (Polska - Słowacja do Bratysławy) wychodzi 7.57 h przy 717 km https://goo.gl/maps/BDxdJu1hqmG2. Dość spora różnica ...
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 06.05.2018 17:32

hmm GM pokazuje, że przez Czechy, Austrię i Słowenię jest szybciej niż przez Słowację i Węgry. Zazwyczaj czas przejazdu zgadza mi się z tym podanym przez GM. Do Rakovicy przez Słowację i Węgry 16h48min 1465km, a przez Czechy,Austrię i Słowenię 15h14min 1458km. Według GM 1.5h różnicy.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 06.05.2018 20:56

W moim przypadku przez Austrię i Słowenię odpada
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 06.05.2018 21:10

Na Istrię ( do Istrii) optymalna trasa to PL -CZ-At-SLO- Cro, w głąb kraju ..jak komu pasuje :wink:
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 07.05.2018 22:30

My też z okolic Torunia. Jedziemy czwarty raz. Do tej pory testowaliśmy różne opcje. W tym roku jedziemy Czechy-Słowacja-Węgry. Przez Czechy w zeszłym roku jechało się nam bardzo dobrze, ale odbijaliśmy na Austrię i Słowenię i tam już tak różowo nie było. Próbowaliśmy też opcji Słowacja-Węgry, ale nie za bardzo opłaca nam się zjeżdżać z autostrady. Poza tym w Czechach mamy fajny nocleg :wink:
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.05.2018 23:06

A można wiedzieć jak planujecie jechać? Bo ja się zastanawiam m. in. czy tak nie jechać: czyli też Czechy - Słowacja-Węgry. https://goo.gl/maps/AxZaxSRrMZ12
Użytkownik usunięty
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2018 14:01

dominikzw napisał(a):Jeśli wszystko dobrze zrozumiałem to trasa miałaby tak wyglądać? https://goo.gl/maps/xxgDVdXHvB52
Różnica w km żadna, a czas niby dłuższy, mimo to lepsza gatunkowa druga?
Nie rozumiem czemu uparcie google przed Bratysławą każę mi zjechać na R1 do Trnava zachaczyć o Senec i włączyć E571...


5.05 i 6.05 ten odcinek autostrady był zamknięty z powodu prac przy oznakowaniu :)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 09.05.2018 14:16

Teraz rozumiem , wczoraj jak już patrzyłem było normalnie
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 09.05.2018 14:49

My jeździmy z Torunia do Marusici ( 20 km od Makarskiej) trasą PL-CZ-A-S-HR :)
Wcześniej, gdy jeździliśmy ze Śląska- to również powyższą trasą.
Raz pokusiliśmy się jechać przez Węgry- i był to bląd- dużo straconego czasu :)
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 11.05.2018 18:51

dominikzw napisał(a):A można wiedzieć jak planujecie jechać? Bo ja się zastanawiam m. in. czy tak nie jechać: czyli też Czechy - Słowacja-Węgry. https://goo.gl/maps/AxZaxSRrMZ12

Dokładnie tak planujemy jechać w tym roku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone