Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.05.2018 17:57

Teraz widzę że nie ten link wkleiłem..Bo podaje Czechy - Słowacja - Węgry a link dotyczy - SŁowacja - Węgry bez Czech.
Czyli jedziecie trasa 1 https://goo.gl/maps/o2v9ri3Xzo62 ? czy trasa nr 2 https://goo.gl/maps/XqmsdvuxbwB2?
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 11.05.2018 18:03

Jedziemy pierwszą trasą. Czechy-Słowacja-Węgry.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 11.05.2018 18:14

To tak jak ja...ale wczoraj kolega Pääkäyttäjä podał:
Heh, w Czechach jest kolejny most (ogólnie w Republice wieje "aferą mostową" bo wiele z przepraw jest w opłakanym stanie i się sypie) do zamknięcia. Kandydatem jest tzw. Estakada Hána w ciągu E462 (potocznie nazywana "D1" ale to D46) w Prostějově. Od 1 lipca most ma być doraźnie zamknięty na miesiąć a ruch wpuszczony do miasta:
http://www.vecernikpv.cz/co-se-stalo/ze ... rostejovem

Jak się w miesiącu wyrobią to mnie to nie dotyczy bo ja pod koniec sierpnia jadę...ale jak będzie obsuwa to już gorzej...
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 11.05.2018 18:26

dominikzw napisał(a):To tak jak ja...ale wczoraj kolega Pääkäyttäjä podał:
Heh, w Czechach jest kolejny most (ogólnie w Republice wieje "aferą mostową" bo wiele z przepraw jest w opłakanym stanie i się sypie) do zamknięcia. Kandydatem jest tzw. Estakada Hána w ciągu E462 (potocznie nazywana "D1" ale to D46) w Prostějově. Od 1 lipca most ma być doraźnie zamknięty na miesiąć a ruch wpuszczony do miasta:
http://www.vecernikpv.cz/co-se-stalo/ze ... rostejovem

Jak się w miesiącu wyrobią to mnie to nie dotyczy bo ja pod koniec sierpnia jadę...ale jak będzie obsuwa to już gorzej...


Jak zamkną, to będę czujnie śledzić forum ;) Jeżeli się okaże, że jakieś tragiczne korki tam się tworzą, to trzeba będzie zmienić plany. Dam znać, bo zdążymy pewnie wrócić przed Twoim wyjazdem.
Edit:
Teraz dopiero patrzę i widzę, że podany przez Ciebie link to informacja z 2013 roku...
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 12.05.2018 11:39

Piter7707
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.06.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter7707 » 17.07.2018 20:48

[quote="dominikzw"]Teraz widzę że nie ten link wkleiłem..Bo podaje Czechy - Słowacja - Węgry a link dotyczy - SŁowacja - Węgry bez Czech.
Czyli jedziecie trasa 1 czy trasa nr 2

Jak tam coś wiadomo z tymi remontami na trasie nr1(Czechy, Słowacja, Węgry)
Jarmok
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.07.2018
Potrzebna pomoc odnośnie wyboru trasy Gdańsk-Zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarmok » 22.07.2018 08:50

Witam Wszystkich forumowiczów,

W tym sezonie pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji. W sierpniu startujemy w okolice Zadar, po drodze nocleg nad Balatononem- Keszthely. Zastanawiam się nad trasą...
Nad Balaton chcemy dojechać koło 13 w sobotę. W związku z tym,że to weekend (zmiana turnusu?), zastanawiam się nad trasą nr I: GDAŃSK -MNISZEK, -LUBOWLA -PRESZÓW-KOSZYCE-MISZKOLC-BUDAPESZT-KESZTHELY
lub
nr II: GDAŃSK - KATOWICE -OSTRAWA- BRNO- BRATYSŁAWA- GYOR- KESZTHELY.
W przypadku drugiej trasy obawiam się troszkę korków, chociaż trasa ta jest krótsza i prawie cały czas autostrada.
Ktoś pomoże?

Ps. Jeżeli temat był już na forum poruszany to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość dla nowego kolegi ;)
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 22.07.2018 11:58

Ja z Torunia jadę na Zwardoń Bratyslawe Gyor i Kaszthely.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Potrzebna pomoc odnośnie wyboru trasy Gdańsk-Zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 23.07.2018 07:57

Jarmok napisał(a):Witam Wszystkich forumowiczów,

W tym sezonie pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji. W sierpniu startujemy w okolice Zadar, po drodze nocleg nad Balatononem- Keszthely. Zastanawiam się nad trasą...
Nad Balaton chcemy dojechać koło 13 w sobotę. W związku z tym,że to weekend (zmiana turnusu?), zastanawiam się nad trasą nr I: GDAŃSK -MNISZEK, -LUBOWLA -PRESZÓW-KOSZYCE-MISZKOLC-BUDAPESZT-KESZTHELY
lub
nr II: GDAŃSK - KATOWICE -OSTRAWA- BRNO- BRATYSŁAWA- GYOR- KESZTHELY.
W przypadku drugiej trasy obawiam się troszkę korków, chociaż trasa ta jest krótsza i prawie cały czas autostrada.
Ktoś pomoże?

Ps. Jeżeli temat był już na forum poruszany to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość dla nowego kolegi ;)

a pomysl o trasie zwardoń->bratysława->gyor->hegyfalu->Keszthely. Moim zdaniem to jedna z lepszych opcji.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Potrzebna pomoc odnośnie wyboru trasy Gdańsk-Zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 23.07.2018 09:47

[quote="Jarmok"]Witam Wszystkich forumowiczów,

W tym sezonie pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji. W sierpniu startujemy w okolice Zadar, po drodze nocleg nad Balatononem- Keszthely. Zastanawiam się nad trasą...
Nad Balaton chcemy dojechać koło 13 w sobotę. W związku z tym,że to weekend (zmiana turnusu?), zastanawiam się nad trasą nr I: GDAŃSK -MNISZEK, -LUBOWLA -PRESZÓW-KOSZYCE-MISZKOLC-BUDAPESZT-KESZTHELY
lub
nr II: GDAŃSK - KATOWICE -OSTRAWA- BRNO- BRATYSŁAWA- GYOR- KESZTHELY.
W przypadku drugiej trasy obawiam się troszkę korków, chociaż trasa ta jest krótsza i prawie cały czas autostrada.
Ktoś pomoże?


Wykorzystaj podpowiedź domi_1. Również wybrał by taką trasę. Po co pchać się przez Czechy. Po pierwsze, zwróć uwagę na roboty drogowe na czeskich odcinkach. Po drugie opłacasz dodatkową winietę. Po trzecie, jeśli planujesz dotarcie do Keszthely w sobotę ok 13 wyjeżdżasz z domu ok. północy mając przynajmniej do Bratysławy pustą trasę. Po czwarte, Węgry możesz pokonać nową ekspresówką z Gyor do Hegyfalu na której ruch jest znikomy. Dodatkowo, nowe odcinki na Słowacji, Zwardoń - Swierczynowiec i skrót w Żylinie oddany w tym roku są kolejnym plusem tej trasy. Sprawdziłem w czerwcu.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016
Re: Potrzebna pomoc odnośnie wyboru trasy Gdańsk-Zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 23.07.2018 10:12

Jarmok napisał(a):Witam Wszystkich forumowiczów,

W tym sezonie pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji. W sierpniu startujemy w okolice Zadar, po drodze nocleg nad Balatononem- Keszthely. Zastanawiam się nad trasą...
Nad Balaton chcemy dojechać koło 13 w sobotę. W związku z tym,że to weekend (zmiana turnusu?), zastanawiam się nad trasą nr I: GDAŃSK -MNISZEK, -LUBOWLA -PRESZÓW-KOSZYCE-MISZKOLC-BUDAPESZT-KESZTHELY
lub
nr II: GDAŃSK - KATOWICE -OSTRAWA- BRNO- BRATYSŁAWA- GYOR- KESZTHELY.
W przypadku drugiej trasy obawiam się troszkę korków, chociaż trasa ta jest krótsza i prawie cały czas autostrada.
Ktoś pomoże?

Ps. Jeżeli temat był już na forum poruszany to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość dla nowego kolegi ;)


Tak jak pisali poprzednicy - polecam A1/S1 do Zwardonia, potem SK D3 + D1 + D2 do granicy w HU Rajka i ich M15 + M1 + M85/M86 do Hegyfalu i tam zjazd na ich krajową 84 + 71 - na tej trasie masz najmniejsze szanse na utknięcie w korkach, w większości prowadzi autostradami lub ekspresami, nawierzchnia bdb, minimalny ruch. Opłaty masz na naszej A1 do Torunia, potem winietki na SK i HU (można kupić w necie u ich krajowych operatorów https://eznamka.sk/pl i https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ lub na granicach w budkach, ewentualnie na stacjach benzynowych)

https://goo.gl/maps/EzTu2Re6E9x
Aleks21
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.07.2009
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aleks21 » 28.07.2018 10:37

Witam wszystkich. Pomożecie? Bo ja z mapami nie bardzo a mąż z forum i internetem też nie po drodze :) )
Potrzebuję ogarnąć trasę. Wyjazd z Torunia, dojazd okolice Baska Voda - początek sierpnia. Możecie mi wrzucić konkretne trasy?
Na które przejście graniczne się kierować? Które kraje? Bez Was zostaje google maps jedynie ;)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 28.07.2018 10:41

Ja również jadę z Torunia. Ja będę jechał tak. Na mapie jest kilka punktów pośednich bo tam się zatrzymuje (postój, tanakowanie, nocleg). Ogólnie A1, Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja. Obowiązek winiet Czechy, Słowacja, Węgry
https://goo.gl/maps/stuGjaG7C7N2
Aleks21
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.07.2009
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aleks21 » 28.07.2018 10:45

Kiedy jedziesz? Jechałeś już tą trasą? Ja do tej pory jeździłam Czechy Austria, tyle że nigdy trasy nie organizowałam i teraz jadę w innym składzie osobowym ;) Przez Węgry nie jechałam nigdy. Rozumiem, że winiety na Lubickiej kupujesz?
My mamy zamiar bez noclegu jechać, wierzę że się uda.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 28.07.2018 10:51

Jadę pierwszy raz, koniec sierpnia, Winiety kupuje tylko przez internet. Nawet nie wiedziałem że na Lubickiej można kupić - zapewne ceny kosmiczne w porównaniu do internetowych;).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone