Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aleks21
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.07.2009
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aleks21 » 28.07.2018 11:54

No właśnie patrząc na cenniki mam wrażenie że stacjonarnie wychodzi chyba taniej.

Ze strony winiety - Czechy 79zł. pzm -68,50
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 28.07.2018 11:58

na pzm 68,50 na 10 dni, ja muszę kupić miesięczna czyli 89,50 zł na ich stronie (tylko nie wiem czy kosztu przesyłki tutaj nie trzeba doliczyć jeszcze). na innej stronie płacę 20,40 Euro - 87,97 zł (już z wysyłką). Różnica może nie wielka ale zawsze.
Aleks21
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.07.2009
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aleks21 » 28.07.2018 11:59

głupie pytanie... Dominik oprócz kfc i stacji jaki jest Twój punkt pośredni, abym mogła go usunąć?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 28.07.2018 12:02

Usunąłem nocleg https://goo.gl/maps/5oeaAaTzN2R2. Reszta popatrz, są tutaj same stacje dodatkowe i obiad na węgrzech. usuń i zobacz jak się trasa zmieni.
Aleks21
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.07.2009
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aleks21 » 28.07.2018 12:07

ok, dziękuję za pomoc. A powiesz mi tylko teoretycznie co przemawia za trasą Cz S W Ch zamiast austrii i słowenii?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 28.07.2018 12:10

Po przeczytaniu sporej ilości opisów, więcej osób woli tak jechać, może mniejsze ryzyko korków, może mniejszy ruch. Bardziej przypadła mi do gustu
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 28.07.2018 12:56

Aleks21 napisał(a):ok, dziękuję za pomoc. A powiesz mi tylko teoretycznie co przemawia za trasą Cz S W Ch zamiast austrii i słowenii?

jest troszkę taniej (mniej winiet) a jakość dróg dobra. Brak remontów (słowenia). Każda z tras ma swoje wady i zalety
wisniowyelb
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.07.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisniowyelb » 30.07.2018 07:09

Aleks21 kiedy się wybieracie? Bo my wyjeżdżamy 12stego sierpnia,i też jedziemy pierwszy raz SLO, Węgry. Jedźiemy na Istrie w ciemno
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 13.08.2018 19:40

aprilka napisał(a):
dominikzw napisał(a):To tak jak ja...ale wczoraj kolega Pääkäyttäjä podał:
Heh, w Czechach jest kolejny most (ogólnie w Republice wieje "aferą mostową" bo wiele z przepraw jest w opłakanym stanie i się sypie) do zamknięcia. Kandydatem jest tzw. Estakada Hána w ciągu E462 (potocznie nazywana "D1" ale to D46) w Prostějově. Od 1 lipca most ma być doraźnie zamknięty na miesiąć a ruch wpuszczony do miasta:
http://www.vecernikpv.cz/co-se-stalo/ze ... rostejovem

Jak się w miesiącu wyrobią to mnie to nie dotyczy bo ja pod koniec sierpnia jadę...ale jak będzie obsuwa to już gorzej...


Jak zamkną, to będę czujnie śledzić forum ;) Jeżeli się okaże, że jakieś tragiczne korki tam się tworzą, to trzeba będzie zmienić plany. Dam znać, bo zdążymy pewnie wrócić przed Twoim wyjazdem.
Edit:
Teraz dopiero patrzę i widzę, że podany przez Ciebie link to informacja z 2013 roku...


Wróciliśmy. Jechaliśmy taką trasą: https://goo.gl/maps/Uwg2xjj3bsz
W jedną jak i w drugą stronę bez problemów. W Czechach jechało się płynnie, były krótkie zwężki, ale nic się nie blokowało. Próbowaliśmy do tej pory wiele różnych wariantów i ten najlepiej przypadł nam do gustu.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 22:01

19.08 start z Torunia do Varazdin - tą trasą https://goo.gl/maps/WsPrrFQB7Ym
W Polsce zero problemów, Czechy 2x15 min. korek bo dwa wypadki, na zwężkach nie było aż tak źle, ale ruch bardzo duży
Słowacja bez problemu
Węgry - hmmm raz że rozkopane odcinki , dwa że musiałem zjechąć na obia w Csornie i tankowanie w Lenti więc jechałem prez wioseczki 30-40 km/h. Niestety po tylu godzinach jazdy nie jest to zbyt przyjemne, ale droga ok (Waze informował) (dodam że NaviExpert głupieje na Węgrzech i prowadzi w las).
Przejście graniczne w Goricach zero problemów, 2 samochodu o godzinie 18:00. Dowody do ręki, sprawdzenie daty ważności i koniec.
Chorwacja ten krótki odcinek też bez problemu

20.08 - Varazdin - Makarska - https://goo.gl/maps/PFwHDuSKqZJ2
Na Lućko korek 15 mint, a tak płynnie, ruch spory ale spokojnie można jechać 100 km/h. Cała trasa 1650 km w 19 godzin jazdy

Powrót:
30.08 - Makarska - Jeziora Plitvickie - 3 godziny - trasa ok, spory ruch ale bez problemów.
31.08 - z Jezior do Gyon bo tam nocleg mieliśmy już zaklepany - w Chorwacji jeszcze ok, ale na Węgrzech zwłaszcza na M1 ruch masakra, zderzak w zderzak . Jeden wcisnął hamulec i kongo się zaczęło. 2x 10-15 minut w korku bo wypadki były.
1.09 - Gyon - Toruń - na dzień dobry ruch masakra znowu na M1, i po 15 minutach mega ulewa taka że lini na autostradzie nie było widać. Ulewa rozciągnięta na odcinku 50-60 km. Dość spokojnie padało na Słowacji, dopiero w Czechach przestało padać. Słowacja pomimo deszczu spokojnie się przejechało. Czechy na szczęscie też dobrze, na zwężkach zero problemów. W Polsce jedynie w Częstochowie korek na 10 minut.
Trasa też 1650 km wyszło 19 godzin.
stet
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2019
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) stet » 22.04.2019 20:35

Hej. Pod koniec czerwca wyruszamy do cro z okolic Iławy. Na A1 wbijamy się od Grudziądza więc praktycznie startujemy z kuj. - pom., a pytanie moje brzmi czy korzystniejsza jest trasa czec-słow-węgry-cro, czy też sło-węgr-cro? Droga będzie z noclegiem, po ok. 800-1000 km. Jaką trasę byście proponowali?
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 23.04.2019 13:36

,,stet" dla nas jadących z Pomorza większym problemem może okazać się w tym roku remont A1 od Tuszyn do Częstochowy. Najlepiej śledzić wpisy forumowiczów w stosownych wątkach. Jeśli zerkniesz na google maps to pokazują sporo aktualnie prowadzonych robót drogowych w Czechach. Część na pewno do wakacji zakończą. Ja od lat przyzwyczaiłem się do A1 którą w Podwarpiu zmieniam na S1.i przez Tychy Bielsko-Białą i Żywiec jadę do Zwardonia. Dla niektórych 20 km od Żywca do Milówki to strata czasu ale ja uważam to za małą przerwę w monotonii autostrad i ekspresówek. Dawniej jadąc przez Cieszyn i czeski odcinek do Cadcy pechowo trafiałem na korki i masę tirów. Stąd moje zniechęcenie do czeskiego odcinka. Podobnie jak Ty po ok. 1 tyś. km robię nocleg który wypada mi już na pograniczu Węgiersko Chorwackim a tam pensjonatów masz szeroki wybór. :papa:
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 23.04.2019 16:52

Chcąc ominąć remont "jedynki" między Tuszynem a Częstochową, dobrym rozwiązaniem może być trasa Łask-Szczerców-Nowa Brzeźnica i Częstochowa? Przekraczanie granicy oczywiście w Zwardoniu - https://mapa.targeo.pl/18.8343075,52.88 ... 1yb3V0ZSJ9
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 24.04.2019 07:18

Propozycja ciekawa, zależy jednak od terminu wyjazdu. Biorąc pod uwagę planowany remont przelotówki przez Częstochowę może lepiej pociągnąć z Nowej Brzeziny na Kłobuck i Blachownię omijając zupełnie Częstochowę. Od Blachowni ma być na wakacje oddany już odcinek A1 do Pyrzowic. Stamtąd jak kto woli, albo A1 na Cieszyn albo powrót na S1 BielskoBiała, Zwardoń co ja raczej preferuję.
stet
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.04.2019
Re: Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) stet » 28.05.2019 11:28

Anook zdecydowałem, iż lecimy do cro przez Słowację i Węgry, granice przekroczymy w Zwardoniu. Faktycznie zobaczymy jak to będzie z ta Częstochową - my startujemy 23 czerwca lub może nawet 22 w zależności od uporządkowania spraw na miejscu. Mam nadzieję, iż pod koniec czerwca nie będzie jeszcze większych tłumów ani na trasie ani w cro. Mieliśmy plan wyjechania nawet wcześniej jednakże zobowiązania trzymają Nas do 22.06 co najmniej do popołudnia, więc albo wystartujemy w sobotę po południu i gdzieś nocleg dodatkowy w Polsce po 5 godzinach jazdy, albo w niedzielę rano i wówczas lecimy te 900 km.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa z Kujaw i Pomorza do Chorwacji konkretne propozycje - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone