Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 08.05.2018 16:46

Z napisał(a):
Magda O. napisał(a):
dudzis napisał(a):czyli 22.06. /koniec roku szkolnego/ w nocy korki jak cholera????
jeziorka ominąć przez brzecław ale wcześniej jest zaznaczonych dużo robót drogowych no i wiedeń


Jedziemy tego samego dnia, dlatego poważnie rozważam taką trasę. Trochę szkoda - przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, bardzo lubiłam jeździć przez Austrię i Słowenię, ale w tej sytuacji chyba czas na zmiany :wink:

hehe,a ja jadę z 20/21.06,więc luzik :D.Tylko że nasza trasa przez Bośnię.


fajny objazd tylko kolejna winieta na słowacje
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 08.05.2018 16:53

Z jak masz zdrowie i czas to przez bośnie oki ale osobiście nie polecam chyba że zwiedzamy
w zeszłym roku z czarnogóry wracałem przez bih jazda przez bih około 300km i 7godzin jazdy porażka
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 08.05.2018 18:28

Magda O. napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Zawsze macie możliwość jechać przez Brzecław i wjechać do Austrii w Reinthal...


Tak, wiem, ale coś czuję, że w tym terminie może być tłoczno na tym objeździe... będę śledzić relacje tych, co jadą wcześniej i zobaczymy. Winiet nie zamawiam, więc zdecydować możemy nawet w dniu wyjazdu :D


od zawsze jadę przez Breclav w szczycie sezonu do Chorwacji i tam raczej nie ma się z czego korek zrobić....
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.05.2018 19:41

paulr napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Zawsze macie możliwość jechać przez Brzecław i wjechać do Austrii w Reinthal...


Tak, wiem, ale coś czuję, że w tym terminie może być tłoczno na tym objeździe... będę śledzić relacje tych, co jadą wcześniej i zobaczymy. Winiet nie zamawiam, więc zdecydować możemy nawet w dniu wyjazdu :D


od zawsze jadę przez Breclav w szczycie sezonu do Chorwacji i tam raczej nie ma się z czego korek zrobić....

A jak się jest w Breclav przed 22:00 to tanie paliwko na stacji przy Tesco można zatankować.....
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 09.05.2018 08:30

wielbiciel napisał(a):
paulr napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Zawsze macie możliwość jechać przez Brzecław i wjechać do Austrii w Reinthal...


Tak, wiem, ale coś czuję, że w tym terminie może być tłoczno na tym objeździe... będę śledzić relacje tych, co jadą wcześniej i zobaczymy. Winiet nie zamawiam, więc zdecydować możemy nawet w dniu wyjazdu :D


od zawsze jadę przez Breclav w szczycie sezonu do Chorwacji i tam raczej nie ma się z czego korek zrobić....

A jak się jest w Breclav przed 22:00 to tanie paliwko na stacji przy Tesco można zatankować.....


Będę tam ok. godziny 7 rano, może już będzie otwarte :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2018 08:37

Magda O. napisał(a):Będę tam ok. godziny 7 rano, może już będzie otwarte :)


Jest otwarte od 6.00 a samo Tesco do północy ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.05.2018 11:36

Właśnie jestem po majówce w Italii - przez całą Austrię roboty drogowe, mam wrażenie, że więcej niż w latach poprzednich i większe ograniczenia, na zwężkach nawet do 60 km/h.....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2018 13:09

piekara114 napisał(a):Właśnie jestem po majówce w Italii - przez całą Austrię roboty drogowe, mam wrażenie, że więcej niż w latach poprzednich i większe ograniczenia, na zwężkach nawet do 60 km/h.....


Na A2 jest tego trochę... wg Asfinag, latem tego powinno być ciut mniej. Gdzie mniej więcej były te roboty?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 09.05.2018 14:03

Standardowo jak i rok temu, pod Grazem jest tego trochę oraz na zawijasach w pobliżu Grimmenstein
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.05.2018 14:22

Ja na stronie ASFINAG znalazłem 6 odcinków na A2, gdzie trwają roboty drogowe, z tego jedne prace mają się skończyć 24 czerwca, a inne 7 lipca. Pozostałe cztery fragmenty będą robione dłużej - do jesieni bądź przyszłego roku. Ostatni remontowany odcinek jest przy Klagenfurcie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.05.2018 19:36

Pääkäyttäjä napisał(a):
piekara114 napisał(a):Właśnie jestem po majówce w Italii - przez całą Austrię roboty drogowe, mam wrażenie, że więcej niż w latach poprzednich i większe ograniczenia, na zwężkach nawet do 60 km/h.....
Na A2 jest tego trochę... wg Asfinag, latem tego powinno być ciut mniej. Gdzie mniej więcej były te roboty?
Nie potrafię Ci dokładnie powiedzieć, ale na odcinku Wiedeń-Villach co chwilę jakieś zwężki były... i kilka tuneli także w remontach (jednym prześwitem prowadzone oba kierunki po 1 pasie)...
Ale w kilku miejscach autostradę poszerzają....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2018 19:52

Trasa przez Austrie jest szybsza od tego roku o pol godziny :!: :D

Dziwne, ze nikt do tej pory tego na forum nie zauwazyl 8)

Wszystkie informacje o jezdzie na Breclav,tankowaniu w Wilfersdorf,itd.
nadaja sie do wyrzucenia do kosza i tylko zasmiecaja forum 8) :wink:
Sa calkowicie bezuzyteczne

Jest od konca grudnia 2017 nowa autostrada omijajaca Poysdorf :!: :!: :!:

Korek na polnoc od Mikulova przy sztucznym jeziorze to zwykle tylko kilka minut straty

Jak jest duzy, to wytarczy pojechac autostrada Bratyslawe i zjechac z niej w Hustopece, a dalej droga nr420 dobic do Mikulova
Droga nr 420 jest zakazana dla tirow i korkow tam nie bedzie
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.05.2018 21:13

Eger napisał(a):
Jest od konca grudnia 2017 nowa autostrada omijajaca Poysdorf :!: :!: :!:


To jest już od dawna wiadome.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 09.05.2018 21:14

Eger napisał(a):Jest od konca grudnia 2017 nowa autostrada omijajaca Poysdorf :!: :!: :!:

To dobra wiadomość :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2018 08:20

Heh, w Czechach jest kolejny most (ogólnie w Republice wieje "aferą mostową" bo wiele z przepraw jest w opłakanym stanie i się sypie) do zamknięcia. Kandydatem jest tzw. Estakada Hána w ciągu E462 (potocznie nazywana "D1" ale to D46) w Prostějově. Od 1 lipca most ma być doraźnie zamknięty na miesiąć a ruch wpuszczony do miasta:

VečerníkPV napisał(a):Prostějov čeká už za pár týdnů skutečná dopravní zkouška ohněm. Po celý červenec má být totiž uzavřena dálniční estakáda Haná a veškerý provoz z rychlostní komunikace tak bude sveden do Prostějova.

Zprávu o uzavření rychlostní komunikace a s tím spojenými dopravními komplikacemi uvnitř Prostějova nám jako první poskytla náměstkyně primátora Alena Rašková. „Čeká nás opravdu zkouška ohněm. Od prvního července budou v souvislosti se zablokováním estakády Haná uzavřeny hned tři nájezdy na dálnici z Prostějova směrem na Olomouc. Tedy jak z kruhové křižovatky v průmyslové zóně u bývalé Vitany, tak i oba na Olomouc a na Brno za hypermarketem Tesco. Jediný jakoby únik z Prostějova na rychlostní komunikaci bude směrem na Vyškov po Brněnské ulici,“ vysvětlila Večerníku Alena Rašková.

Oba dopravní experti nám potvrdili, že veškerý provoz bude po dobu celého července sveden z rychlostní komunikace ve směru od Vyškova u Žešova a objízdná trasa na Olomouc povede Brněnskou a Wolkerovou ulicí přes Olomouckou a dále přes Držovice. „Tady bude na řidičích, zda do Olomouce pojedou po takzvané staré cestě z Držovic na Olšany, nebo raději využijí komunikaci nedávno určenou Ředitelstvím silnic a dálnic přes Držovice, ale pak přes Smržice a Olšany až do Olomouce. Jak právě už Večerník nedávno uvedl, zmíněné ředitelství seznalo starou ´olomouckou´ silnici jako nepoužitelnou pro běžnou dopravu, navíc značná její část je dnes již na soukromých pozemcích,“ doplnila Alena Rašková.


V červenci se uzavře estakáda Haná, Pánbůh s Prostějovem!
V Prostějově se rozpadá dálniční most, kus betonu spadl na auto

Tam już coś grzebią ale nie było to jakoś ekstra uciążliwe. Na razie to prace prewencyjne a prawdziwy remont most ma przejść w przyszłym roku:

Rozhlas Olomouc napisał(a):Rekonstrukce čeká i další most, takzvanou prostějovskou estakádu, po které kolem části města vede dálnice D46. „V současné době připravujeme výběrové řízení na sanační práce nevyhovujícího mostu na D46. Sanace proběhnou určitě ještě v letošním roce,“ informuje mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Právě z tohoto mostu před týdnem spadl na projíždějící auto kus betonu. Dopadl na čelní sklo auta, podle policie se nikdo při nehodě nezranil. Silničáři hlavní část oprav chystají na příští rok. „Na celkovou opravu těchto i ostatních mostů na D46 jsou již zpracovány samostatné projektové dokumentace a realizaci opravy estakády samotné máme v plánu na rok 2019,“ dodal Jan Rýdl.


Prostějovská estakáda a most nad dálnicí D46 jsou v havarijním stavu, čeká je oprava

:roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 539
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone