Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 06.05.2018 14:07

tranquilo napisał(a): i zastanawiam czy to dobry wybór. Chcę kupić winietę na Czechy, Słowację i Węgry żeby jak najbardziej ograniczyć jazdę zadupiami. Pakując się w Czechach na korki przez roboty drogowe będzie się to mijało z celem.


W zasadzie z Twojego punktu startowego można się nad tym zastanawiać. Decyduje jeszcze pora przejazdu (noc/dzień). W nocnym przejeździe można spokojnie jechać "zadupiami" :D

Ja mam doświadczenia z Czech z przejazdami winietowymi i bez winiet. Oba przejazdy wieczorne. Bez winiet w zasadzie dawało mi jedynie 30-45 minut dłuższej jazdy (zgodnie z przepisami). Zatem wszystko jest zależne od pory przejazdu.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 06.05.2018 15:03

Będę wyjeżdżał w tygodniu, a dokładniej we wtorek o 16:00 Dlatego chciałem uniknąć jazdy przez Katowice, Pszczynę, Bielsko i Zwardoń, bo już ostatnio nerwice miałem choć wyjeżdżałem o 20:00.

W ogóle nie mam ochoty jechać zadupiami nawet w nocy. Chodzi mi tylko o to jak będą wyglądały roboty drogowe w Czechach. Żeby nie wyszło na jedno.
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 06.05.2018 16:59

Jechałem na majówkę 27.04. (wyjazd w nocy 23.00) - 05.05. wyjazd o 6.00.

Bardzo duży korek na granicy Słowenia - Chorwacja.
Czechy, Austria, Chorwacja super!!!

Z powrotem:

Mały korek na granicy Chorwacja-Słowenia,
Mikulov - 10-20 min i za Mikulovem 10-20min zwężenie pomiędzy jeziorami.

Mniejsze korki w drodze powrotnej na autostradzie w Czechach.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 06.05.2018 17:20

Jak teraz wygląda sytuacja na granicy, sprawdzają dokładniej niż w latach ubiegłych (machnięcie ręką jak pl dokumenty zobaczyli) ?
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 07.05.2018 01:30

Lechoo napisał(a):Jak teraz wygląda sytuacja na granicy, sprawdzają dokładniej niż w latach ubiegłych (machnięcie ręką jak pl dokumenty zobaczyli) ?


Jeden pas szybciej sprawdzał, ale ten co ja miałem to chyba robił na złość, lub w jednym przypadku mieli jakieś obiekcie co do ludzi którzy przekraczali granice i dlatego trochę nas przetrzymali.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2018 08:48

bonovox75 napisał(a):
tranquilo napisał(a): i zastanawiam czy to dobry wybór. Chcę kupić winietę na Czechy, Słowację i Węgry żeby jak najbardziej ograniczyć jazdę zadupiami. Pakując się w Czechach na korki przez roboty drogowe będzie się to mijało z celem.


W zasadzie z Twojego punktu startowego można się nad tym zastanawiać. Decyduje jeszcze pora przejazdu (noc/dzień). W nocnym przejeździe można spokojnie jechać "zadupiami" :D

Ja mam doświadczenia z Czech z przejazdami winietowymi i bez winiet. Oba przejazdy wieczorne. Bez winiet w zasadzie dawało mi jedynie 30-45 minut dłuższej jazdy (zgodnie z przepisami). Zatem wszystko jest zależne od pory przejazdu.


Majówkę spędziłem w Czechach (Trojanovice, Olomouc) i w tygodniu nawet przy normalnym dniu roboczym tam (Czesi mają wolne 1 i 8 maja...) jakoś na zwężkach nie odczułem różnicy. Po prostu jedziesz wolniej i dopóki się coś nie wysypie, jest OK. W tamtą stronę (do Ołomuńca) trzeba patrzeć na oznakowanie w Přáslavicach bo widziałem, jak ludzie hurtowo skręcali na węźle 283 na drogę nr 35 (a nie D35 - bo ten odcinek trasy E442 to nie jest D1) i potem zawracali... do końca maja powinni się uwinąć ze wszystkim.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 07.05.2018 08:55

Ja będę jechał w drugiej połowie sierpnia. Więc zobaczymy jak to będzie wtedy. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2018 09:08

No i potwierdziło się to, o czym pisałem wcześniej - ruch wahadłowy. Co z tego, że "kamiony" wyleciały (miały, bo komunikat poniżej twierdzi co innego) z tej drogi jak do kwietnia przyszłego roku, tutaj będzie horror komunikacyjny:

nove_mlyny.png


Dopravni Info napisał(a):5.05.2018 12:00 - 30.04.2019 16:00

Droga kat. I/52 na teremie gm. Pasohlávky, w części gm. Mušov, powiat Brno

Ruch wahadłowy, jednym pasem ruchu. Uwaga: możliwość występowania utrudnień w ruchu (zator), tymczasowa sygnalizacja świetlna. Ograniczenie w ruchu na drodze nr 52 - most nad zalewem Nové Mlýny. Ruch na zmianę jednym pasem ruchu bez ograniczenia masy pojazdów, ruchem kieruje sygnalizacja. Decyzję wydał UW JMK.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 07.05.2018 09:40

Monitorowałem wczoraj sytuację na bieżąco i google pokazywało na jeziorach ok. 2km korka przez cały dzień, odbiłem na Brzecław w Grosskrut i przeleciałem bez problemów. Oczywiście policja z Austrii już obstawiła drogę przy farmach wiatrakowych i trzeba się pilnować :)
Dodatkowo na przejściu w Trate prowadzona jest wyrywkowa kontrola graniczna, przede mną trzepali obywatela Austrii, w samym Mureck też czają się pogranicznicy i zatrzymują pojazdy zmierzające w stronę Słowenii.
Zwężki w Czechach, są dosyć krótkie i można przejechać bardzo płynnie. W Ostrawie też wyłączyli prawy pas obwodnicy w kierunku PL.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2018 18:10

Pääkäyttäjä napisał(a):No i potwierdziło się to, o czym pisałem wcześniej - ruch wahadłowy. Co z tego, że "kamiony" wyleciały (miały, bo komunikat poniżej twierdzi co innego) z tej drogi jak do kwietnia przyszłego roku, tutaj będzie horror komunikacyjny:

nove_mlyny.png


Dopravni Info napisał(a):5.05.2018 12:00 - 30.04.2019 16:00

Droga kat. I/52 na teremie gm. Pasohlávky, w części gm. Mušov, powiat Brno

Ruch wahadłowy, jednym pasem ruchu. Uwaga: możliwość występowania utrudnień w ruchu (zator), tymczasowa sygnalizacja świetlna. Ograniczenie w ruchu na drodze nr 52 - most nad zalewem Nové Mlýny. Ruch na zmianę jednym pasem ruchu bez ograniczenia masy pojazdów, ruchem kieruje sygnalizacja. Decyzję wydał UW JMK.



Dzięki za info :) Jest mega cenne. Jeszcze się zastanowię, czy kombinować objazd czy wyjechać z domu w nocy.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 08.05.2018 09:11

czyli 22.06. /koniec roku szkolnego/ w nocy korki jak cholera????
jeziorka ominąć przez brzecław ale wcześniej jest zaznaczonych dużo robót drogowych no i wiedeń
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 08.05.2018 09:38

dudzis napisał(a):czyli 22.06. /koniec roku szkolnego/ w nocy korki jak cholera????
jeziorka ominąć przez brzecław ale wcześniej jest zaznaczonych dużo robót drogowych no i wiedeń


Jedziemy tego samego dnia, dlatego poważnie rozważam taką trasę. Trochę szkoda - przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, bardzo lubiłam jeździć przez Austrię i Słowenię, ale w tej sytuacji chyba czas na zmiany :wink:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.05.2018 09:42

Magda O. napisał(a):
dudzis napisał(a):czyli 22.06. /koniec roku szkolnego/ w nocy korki jak cholera????
jeziorka ominąć przez brzecław ale wcześniej jest zaznaczonych dużo robót drogowych no i wiedeń


Jedziemy tego samego dnia, dlatego poważnie rozważam taką trasę. Trochę szkoda - przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, bardzo lubiłam jeździć przez Austrię i Słowenię, ale w tej sytuacji chyba czas na zmiany :wink:

hehe,a ja jadę z 20/21.06,więc luzik :D.Tylko że nasza trasa przez Bośnię.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2018 10:11

dudzis napisał(a):czyli 22.06. /koniec roku szkolnego/ w nocy korki jak cholera????


Tego nikt Ci nie powie.

jeziorka ominąć przez brzecław ale wcześniej jest zaznaczonych dużo robót drogowych no i wiedeń


Tragedii nie ma, ja majówkę w Czechach spędziłem i było OK. Wiedeń już podobno też OK, szału nie ma. Jazda przez Brzecław lub Laa a/Thaya... ;)

Magda O. napisał(a):jeziorka ominąć przez brzecław ale wcześniej jest zaznaczonych dużo robót drogowych no i wiedeń

Jedziemy tego samego dnia, dlatego poważnie rozważam taką trasę. Trochę szkoda - przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, bardzo lubiłam jeździć przez Austrię i Słowenię, ale w tej sytuacji chyba czas na zmiany :wink:


Zawsze macie możliwość jechać przez Brzecław i wjechać do Austrii w Reinthal...
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 08.05.2018 10:17

Pääkäyttäjä napisał(a):
Zawsze macie możliwość jechać przez Brzecław i wjechać do Austrii w Reinthal...


Tak, wiem, ale coś czuję, że w tym terminie może być tłoczno na tym objeździe... będę śledzić relacje tych, co jadą wcześniej i zobaczymy. Winiet nie zamawiam, więc zdecydować możemy nawet w dniu wyjazdu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 538
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone