Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Robert_em
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 17.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_em » 17.02.2018 19:12

Witam Wszystkich CroManiaków!

Mój pierwszy post, ale forum śledzę od roku i w zeszłym roku byliśmy pierwszy raz w Chorwacji.
Jak można się było spodziewać - zakochaliśmy się i w tym roku wracamy :D

Pytanie - czy w Słowenii skończyli budowę autostrady, oraz czy w Wiedniu skończyli remont mostu na obwodnicy?
Ma ktoś aktualne info może?

Dziękuję i pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2018 19:17

W Slowenii autostrada nadal jest w budowie.
Obwodnica Wiednia (i nie tylko ona) nadal jest w przebudowie.
Robert_em
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 17.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_em » 17.02.2018 19:26

Dzięki za info.
Pytałem bo Google nie pokazuje już robót drogowych w Wiedniu a co do Słowenii, to słyszałem, że do wakacji mają skończyć...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2018 20:36

Robert_em napisał(a):Dzięki za info.
Pytałem bo Google nie pokazuje już robót drogowych w Wiedniu a co do Słowenii, to słyszałem, że do wakacji mają skończyć...


Rozkopany jest Kagran i Inersdorf i to potrwa do konca roku. Trochę w samym Wiedniu. Most jest chyba skonczony ale w Wiedniu bylem na poczatku pazdziernika. Za mostem chyba grzebia cos jeszcze przy Praterze.
Kucharp
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kucharp » 18.02.2018 13:35

Dzień dobry.
Czy możecie podać aktualny objazd Lucko jadąc od strony Węgier?
Czy warto je objeżdzać jadać w sobotę w pierwszej połowie sierpnia?

Dziękuję.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2018 14:59

Kucharp napisał(a):Dzień dobry.
Czy możecie podać aktualny objazd Lucko jadąc od strony Węgier?
Czy warto je objeżdzać jadać w sobotę w pierwszej połowie sierpnia?

Dziękuję.

Można tak https://goo.gl/maps/cBRZPiAwjop
Ale czy aktualny? Teraz tak, na początku sierpnia już nie musi :oczko_usmiech:
W sobotę, a szczególnie na początku sierpnia trzeba objazd bramek w Lučko brać pod uwagę. Najepiej sprawdzać sobie natężenie ruchu i korki na bieżąco np. na hak.hr :papa:
Kucharp
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kucharp » 18.02.2018 15:18

Dzięki. Zapomniałem o hak.hr.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 08.03.2018 18:18

dids76 napisał(a):
Kucharp napisał(a):Dzień dobry.
Czy możecie podać aktualny objazd Lucko jadąc od strony Węgier?
Czy warto je objeżdzać jadać w sobotę w pierwszej połowie sierpnia?

Dziękuję.

Można tak https://goo.gl/maps/cBRZPiAwjop
Ale czy aktualny? Teraz tak, na początku sierpnia już nie musi :oczko_usmiech:
W sobotę, a szczególnie na początku sierpnia trzeba objazd bramek w Lučko brać pod uwagę. Najepiej sprawdzać sobie natężenie ruchu i korki na bieżąco np. na hak.hr :papa:


A czy ktoś jadąc od Węgier próbował omijać Lucko taką trasą

https://goo.gl/maps/hQYRMbLppqn

Według Google Maps czasowo to tylko 23 min dłużej, co przy sobotnio porannych korkach wydaje się kroplą w morzu, porównując z tym co można odstać zanim dostanie się bilet.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2018 11:46

zabekrafal napisał(a):A czy ktoś jadąc od Węgier próbował omijać Lucko taką trasą

https://goo.gl/maps/hQYRMbLppqn

Według Google Maps czasowo to tylko 23 min dłużej, co przy sobotnio porannych korkach wydaje się kroplą w morzu, porównując z tym co można odstać zanim dostanie się bilet.


Boczne drogi, wątpliwej jakości, jak w całej Chorwacji - ale co kto lubi (przy okazji - może się ktoś od nas zidentyfikuje na StreetView) ;)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.03.2018 14:09

Pääkäyttäjä napisał(a):
zabekrafal napisał(a):A czy ktoś jadąc od Węgier próbował omijać Lucko taką trasą

https://goo.gl/maps/hQYRMbLppqn

Według Google Maps czasowo to tylko 23 min dłużej, co przy sobotnio porannych korkach wydaje się kroplą w morzu, porównując z tym co można odstać zanim dostanie się bilet.


Boczne drogi, wątpliwej jakości, jak w całej Chorwacji - ale co kto lubi (przy okazji - może się ktoś od nas zidentyfikuje na StreetView) ;)

Na autostradzie też naszych krajan widziano ;) chociaż beż Cro.pli. Ale czy wtedy już były? I czy ma ją ktoś na motocyklu?
jak widzać-to jest zaraz za węzłem Bosiljevo II w kierunku Dalmacji.
Robert72
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert72 » 19.03.2018 16:04

Witam
W tym roku znowu po raz 5 Chorwacja, tym razem Rovinij. Mam pytanie o drogę do bardziej doświadczonych. Planuję jechać tradycyjnie Pl-Cz-A a dalej Słowenia Maribor-Liubliana i dalej na Koper autostradą. Wydaje mi się to najszybsza i najlepsza droga. Słyszałem też , że jeżdżą objazdem MLP i dalej na Rjekę. Ale licząc autostradę w Cro to wychodzi na to samo co autostrada w Slo a droga krótsza i lepsza . Jak WY jeździcie. Dziękuję za info
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 19.03.2018 17:13

Moim zdaniem dobrze Ci się wydaje. Jadąc na Istrię nie warto kombinować z objazdem. Autostradą słoweńską szybciej i wygodniej.
Ostatnio edytowano 19.03.2018 17:55 przez plakon, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.03.2018 17:19

Robert72 napisał(a):Witam
W tym roku znowu po raz 5 Chorwacja, tym razem Rovinij. Mam pytanie o drogę do bardziej doświadczonych. Planuję jechać tradycyjnie Pl-Cz-A a dalej Słowenia Maribor-Liubliana i dalej na Koper autostradą. Wydaje mi się to najszybsza i najlepsza droga. Słyszałem też , że jeżdżą objazdem MLP i dalej na Rjekę. Ale licząc autostradę w Cro to wychodzi na to samo co autostrada w Slo a droga krótsza i lepsza . Jak WY jeździcie. Dziękuję za info

Jadąc do Rovinj autostradami chorwackimi nie zaoszczędzisz ani czasowo, ani na opłatach.
Za odcinki:
Trakošćian - Zaprešić
Zagreb (Lučko) - Rijeka
Tunel Učka - Kanfanar
w obie strony, zapłacisz więcej, niż za winietę słoweńską.

Jedź słoweńską A1. :wink:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 19.03.2018 17:27

W ubiegłym roku miałem identyczny dylemat, też jechałem z rodziną na Istrię (okolice Rovinj ), decyzja była w 100% słuszna tzn. autostrady CZ-A-SLO ...Koper. Szybko i bezproblemowo. Winiety kupowane przy granicach , postój połączony z tankowaniem i prostowaniem nóg :wink:
Rok wcześniej jechałem na Rab i wtedy objazd autostrady w SLO był jak najbardziej uzasadniony, natomiast kierując się na Istrię jedynym logicznym rozwiązaniem jest A1 przez Lubljanę :)
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 19.03.2018 19:08

Rafi70 napisał(a):W ubiegłym roku miałem identyczny dylemat, też jechałem z rodziną na Istrię (okolice Rovinj ), decyzja była w 100% słuszna tzn. autostrady CZ-A-SLO ...Koper. Szybko i bezproblemowo. Winiety kupowane przy granicach , postój połączony z tankowaniem i prostowaniem nóg :wink:
Rok wcześniej jechałem na Rab i wtedy objazd autostrady w SLO był jak najbardziej uzasadniony, natomiast kierując się na Istrię jedynym logicznym rozwiązaniem jest A1 przez Lubljanę :)

Dokładnie też tak jechałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 535
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone