Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 16.01.2018 08:14

Oczywiście,że w normalnych warunkach droga przez Neum. Ale tak jak pisałem, w tym roku powinienem być tam około południa w sobotę 4 sierpnia, czyli na zmianie turnusu. Wyczytałem ,że można wtedy spędzić na przejściach przez Neum nawet 2 godzinki. Także rozważam tą drogę tylko jako alternatywę, ponieważ jeśli mam stać w korku to wolę nadrobić trochę km. Tym bardziej ,że Google w normalnych warunkach pokazuje różnicę tylko 12 km i czasowo 30 min.
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 17.01.2018 08:11

Z różnicą 12 km się zgodzę ale co do 30 min. to może nie być już tak kolorowo , nie wiem jak przelicza google ale podejrzewam iż algorytm liczy w granicach 50 bez korków w zabudowanym , a na tej drodze ciężko taki wynik będzie osiągnąć , do tego nikt do tej pory nie określił faktycznego stanu przejść granicznych - czyli zawsze istnieje możliwość nawrotu i z zaoszczędzonych minut robią się godziny strat (: , ale dla odważnych świat należy i jak jest ryzyko to jest i zabawa :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.01.2018 08:59

savic napisał(a):Z różnicą 12 km się zgodzę ale co do 30 min. to może nie być już tak kolorowo , nie wiem jak przelicza google ale podejrzewam iż algorytm liczy w granicach 50 bez korków w zabudowanym , a na tej drodze ciężko taki wynik będzie osiągnąć , do tego nikt do tej pory nie określił faktycznego stanu przejść granicznych - czyli zawsze istnieje możliwość nawrotu i z zaoszczędzonych minut robią się godziny strat (: , ale dla odważnych świat należy i jak jest ryzyko to jest i zabawa :)


"nikt do tej pory nie określił faktycznego stanu"

Więc ktoś musi być pierwszy. My trzymamy kciuki i czekamy na sprawozdanie :)

Jak ja jeżdżę normalnymi trasami to google przelicza bardzo dobrze. Jak jadę pipidówami, czasami jakimś znanym mi lasem to zwykle trasę robię znacznie szybciej niż policzył gm
Themichaltv
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Themichaltv » 19.01.2018 21:29

Widzę że korek Klek-Neum to trauma skoro panowie kombinują pół roku wcześniej :D

A całkowicie na poważnie to raz miałem okazję skorzystać z przejścia Duži (południowe) rowerem. Po chorwackiej stronie było 4 policjantów. W trakcie gdy na pokazywałem paszport jednemu panu całą reszta była zajęta "Inspekcją" pojazdu na Czeskich rejestracjach.

Osobiście odradzam korzystanie z tego przejścia. Nigdy nie stałem w korku Klek-Neum dłużej niż 30 min, a jadąc takimi przejściami możemy tylko wyjść na cwaniaczka polaczka.

Wciąż odradzam po przeczytaniu :
dubrovackidnevnik.rtl.hr/vijesti/zupanija/obavijest-iz-policije-prekategorizacija-granicnih-prijelaza-promjene-na-gp-imotica-duzi-i-gp-slano-orahov-do
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 22.01.2018 14:01

Pääkäyttäjä napisał(a):Nie wiem, czy mnie chciałoby się tamtędy jechać...

badzula.JPG


My tamtędy jechaliśmy dwa lata temu ( przez pomyłkę)... nie polecam. Na końcu przejście graniczne tylko dla mieszkańców, a sama droga... 8O


zabekrafal napisał(a):Oczywiście,że w normalnych warunkach droga przez Neum. Ale tak jak pisałem, w tym roku powinienem być tam około południa w sobotę 4 sierpnia, czyli na zmianie turnusu. Wyczytałem ,że można wtedy spędzić na przejściach przez Neum nawet 2 godzinki. Także rozważam tą drogę tylko jako alternatywę, ponieważ jeśli mam stać w korku to wolę nadrobić trochę km. Tym bardziej ,że Google w normalnych warunkach pokazuje różnicę tylko 12 km i czasowo 30 min.


Nam właśnie też w tym roku wypada podróż przez Neum w sobotę...na Pelješac, tym razem zdecydujemy się na prom. Ktoś podpowie, czy jest ryzyko w drugiej połowie czerwca, że będzie dużo chętnych i możemy się nie zmieścić?
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 22.01.2018 15:17

Magda O. napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Nie wiem, czy mnie chciałoby się tamtędy jechać...

badzula.JPG


My tamtędy jechaliśmy dwa lata temu ( przez pomyłkę)... nie polecam. Na końcu przejście graniczne tylko dla mieszkańców, a sama droga... 8O


zabekrafal napisał(a):Oczywiście,że w normalnych warunkach droga przez Neum. Ale tak jak pisałem, w tym roku powinienem być tam około południa w sobotę 4 sierpnia, czyli na zmianie turnusu. Wyczytałem ,że można wtedy spędzić na przejściach przez Neum nawet 2 godzinki. Także rozważam tą drogę tylko jako alternatywę, ponieważ jeśli mam stać w korku to wolę nadrobić trochę km. Tym bardziej ,że Google w normalnych warunkach pokazuje różnicę tylko 12 km i czasowo 30 min.


Nam właśnie też w tym roku wypada podróż przez Neum w sobotę...na Pelješac, tym razem zdecydujemy się na prom. Ktoś podpowie, czy jest ryzyko w drugiej połowie czerwca, że będzie dużo chętnych i możemy się nie zmieścić?


A czy przejechaliście przez to przejście, czy zostaliście zawróceni?
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 22.01.2018 16:30

Z informacji zamieszczonej powyżej czyli tej wynika że przejście Imotica – Duži było otwarte dla wszystkich tylko okresowo.
Dziwne, bo gdy wytyczam sobie trasę z Obebicia do Mostaru to google prowadzą mnie właśnie przez to przejście.

Pozdrowienia.;)
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 22.01.2018 20:58

Magda O. napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Nie wiem, czy mnie chciałoby się tamtędy jechać...

badzula.JPG


My tamtędy jechaliśmy dwa lata temu ( przez pomyłkę)... nie polecam. Na końcu przejście graniczne tylko dla mieszkańców, a sama droga... 8O


zabekrafal napisał(a):Oczywiście,że w normalnych warunkach droga przez Neum. Ale tak jak pisałem, w tym roku powinienem być tam około południa w sobotę 4 sierpnia, czyli na zmianie turnusu. Wyczytałem ,że można wtedy spędzić na przejściach przez Neum nawet 2 godzinki. Także rozważam tą drogę tylko jako alternatywę, ponieważ jeśli mam stać w korku to wolę nadrobić trochę km. Tym bardziej ,że Google w normalnych warunkach pokazuje różnicę tylko 12 km i czasowo 30 min.


Nam właśnie też w tym roku wypada podróż przez Neum w sobotę...na Pelješac, tym razem zdecydujemy się na prom. Ktoś podpowie, czy jest ryzyko w drugiej połowie czerwca, że będzie dużo chętnych i możemy się nie zmieścić?


Generalnie problemu nie ma, ale różnie bywa. Jechałem przez Ston, następnym razem będę korzystał z promu :papa:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 23.01.2018 08:08

zabekrafal napisał(a):A czy przejechaliście przez to przejście, czy zostaliście zawróceni?


zostaliśmy zawróceni...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.01.2018 10:56

Magda O. napisał(a):Nam właśnie też w tym roku wypada podróż przez Neum w sobotę...na Pelješac, tym razem zdecydujemy się na prom. Ktoś podpowie, czy jest ryzyko w drugiej połowie czerwca, że będzie dużo chętnych i możemy się nie zmieścić?


Raczej niewielkie. Zresztą, w najgorszym wypadku, poczekacie na następny w jednej z kafejek w Ploče (chociaż ja bym wolał jechać przez Ston).
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 23.01.2018 15:26

Marsallah napisał(a):
Magda O. napisał(a):Nam właśnie też w tym roku wypada podróż przez Neum w sobotę...na Pelješac, tym razem zdecydujemy się na prom. Ktoś podpowie, czy jest ryzyko w drugiej połowie czerwca, że będzie dużo chętnych i możemy się nie zmieścić?


Raczej niewielkie. Zresztą, w najgorszym wypadku, poczekacie na następny w jednej z kafejek w Ploče (chociaż ja bym wolał jechać przez Ston).

Ja też, ale sobota... ( będziemy chyba jechać z Rastoke). Myślę, że nie zrezygnujemy całkowicie z tej opcji i będziemy śledzić sytuację na granicy w Neum na bieżąco :wink:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.01.2018 20:04

od 8 lat jadę do Orebic i jeszcze nigdy nie płynąłem promem, szybciej jest jechać przez Ston. Na granicy przed Neum jak widzą że kolejka się wydłuża do udostępniają dodatkowy pas którym normalnie przepuszczają tylko autokary i naprawdę nie czeka się długo - najdlużej czekalem jakies pół godzinki a zawsze przekraczam granicę w sobotę i to pod koniec lipca.
Mam pytanie: czy ktoś przekraczał granicę BiH - Chorwacja powyżej Dubrownika jadąc z Trebinje do Chorwacji? - planuję jechać z Medjugorie do Trebinje i potem do Dubrownika na wyspę Lokrum i dalej do Orebic.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 23.01.2018 22:05

Magda O. napisał(a):
Nam właśnie też w tym roku wypada podróż przez Neum w sobotę...na Pelješac, tym razem zdecydujemy się na prom. Ktoś podpowie, czy jest ryzyko w drugiej połowie czerwca, że będzie dużo chętnych i możemy się nie zmieścić?


O której planujecie być w Ploče?
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 24.01.2018 07:58

Jackar napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Nam właśnie też w tym roku wypada podróż przez Neum w sobotę...na Pelješac, tym razem zdecydujemy się na prom. Ktoś podpowie, czy jest ryzyko w drugiej połowie czerwca, że będzie dużo chętnych i możemy się nie zmieścić?


O której planujecie być w Ploče?


Myślę, że około południa.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.01.2018 08:02

Magda O. napisał(a): Ktoś podpowie, czy jest ryzyko w drugiej połowie czerwca, że będzie dużo chętnych i możemy się nie zmieścić?

Marsallah napisał(a):Raczej niewielkie.

Magda O. napisał(a): Ja też, ale sobota...


Tak się składa, że planuję podobnie, tyle, że w niedzielę. Być o 18-18.30 w Ploce i dostać się na prom o godz 19.30. Co prawda nie zdążyłbym wówczas obejrzeć co najmniej pierwszej połowy meczu z Kolumbią ;). Tyle, że moje plany są tylko w sferze fantazji na razie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 532
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone