Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 24.01.2018 10:37

Trajgul napisał(a):Tak się składa, że planuję podobnie, tyle, że w niedzielę. Być o 18-18.30 w Ploce i dostać się na prom o godz 19.30. Co prawda nie zdążyłbym wówczas obejrzeć co najmniej pierwszej połowy meczu z Kolumbią ;). Tyle, że moje plany są tylko w sferze fantazji na razie.


Jak w niedzielę to spokojnie moglibyście jechać przez Ston zamiast czekać na prom i zdążylibyście na mecz :wink:
No chyba, że po prostu chcecie skorzystać z promu.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.01.2018 10:45

Magda O. napisał(a):Jak w niedzielę to spokojnie moglibyście jechać przez Ston zamiast czekać na prom

Magda, a co ma niedziela takiego, że moglibyśmy jechać przez Ston? Godzina w porcie i godzina na promie to szczególnie dla dzieci jakaś atrakcja i rozprostowanie nóg, zamiast dwugodzinnej dodatkowej jazdy, mając już 1650 km "w nogach".
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 24.01.2018 10:50

Trajgul napisał(a):
Magda O. napisał(a):Jak w niedzielę to spokojnie moglibyście jechać przez Ston zamiast czekać na prom

Magda, a co ma niedziela takiego, że moglibyśmy jechać przez Ston? Godzina w porcie i godzina na promie to szczególnie dla dzieci jakaś atrakcja i rozprostowanie nóg, zamiast dwugodzinnej dodatkowej jazdy, mając już 1650 km "w nogach".


Bo w niedzielę wieczorem raczej nie byłoby korków na granicy z Bośnią i dojechalibyście szybciej na oglądanie meczu, napisałam bardziej w formie żartu niż rady :wink: . Oczywiście rozumiem argument odpoczynku i atrakcji dla dzieci, sama wybrałabym w takiej sytuacji prom.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 24.01.2018 17:23

Czy znacie aktualną sytuację remontów na drogach w Czechach?
Interesuje mnie odcinek Bohumin-Ostrawa-Brno-Mikulov?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.01.2018 21:05

zbig99 napisał(a):Czy znacie aktualną sytuację remontów na drogach w Czechach?
Interesuje mnie odcinek Bohumin-Ostrawa-Brno-Mikulov?

http://www.dopravniinfo.cz/
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 24.01.2018 23:26

Magda O. napisał(a):
Jackar napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Nam właśnie też w tym roku wypada podróż przez Neum w sobotę...na Pelješac, tym razem zdecydujemy się na prom. Ktoś podpowie, czy jest ryzyko w drugiej połowie czerwca, że będzie dużo chętnych i możemy się nie zmieścić?


O której planujecie być w Ploče?


Myślę, że około południa.


Czyli prom macie o 12.45.
Jak zdążycie być w porcie maksymalnie do południa to powinniście się spokojnie zmieścić na prom.
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 07.02.2018 13:26

krutom napisał(a):
woojtekg napisał(a):Cicho na ten temat u nas, a właśnie otworzyli kolejny kawałek autostrady do Podlehnika

https://www.dars.si/Novice/Podravski_avtocestni_krak_bogatejsi_za_73_km_sodobne_stiripasovnice_1652.aspx

Będzie głośno od czerwca :mrgreen:


Pewnie będzie głośno. Ale jak kto by coś wiedział wcześniej o opłatach to proszę o informację. Mam zamiar odwiedzić w weekend majowy w parę miejsc w HR i BiH, będę jechał busem a w tym przypadku cena winiety jest spora i nieadekwatna do odcinaka autostrady którym bym jechał. Dlatego wybieram MLP tylko co nas czeka za Ptuj??
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 07.02.2018 15:23

Wiadomo, że sobota to najgorszy dzień na wyjazd "tam" i korki w Macelj czy Lucko ale zastanawiam się czy wczesnowieczorna lub jak kto woli późnopopoludniowa ; ) sobota jest dobrym rozwiązaniem? Chodzi mi o wspomniane Macelj i Lucko w takim terminie. Żeby nie pozostać dlużnym to informuję , że w ostatnią niedzielę czerwca ub. roku o godz. 5-6 rano było bardzo przyzwoicie zarówno w Macejl jak i Lucko w kierunku południowym.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.02.2018 15:32

Ja w sobotę nad ranem często wyjeżdżałem z domu i zawsze było ok. W niedziele podobnie. Mam chyba jedną z najdłuższych tras do cro gdyż startuję z Słupska i w Chorwacji jestem najczęściej w okolicy 20-21. W okolicy Zagrzebia robimy pauzę i nad ranem końcówka trasy:)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 07.02.2018 15:43

Dzięki Amatus. Ja mam nieco podobna sytuację i po 16h jazdy chciałbym się zatrzymać gdzieś już w Rastoke czy koło jez. Plitwickich. Jakby bylo źle to bym ew. wyjazd przelożył na niedzielę. Z całej Chorwacji najlepsze jest planowanie wyjazdu ; )
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.02.2018 16:30

w tym roku również w okolicy rastoke zatrzymuje sie:)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 07.02.2018 21:29

wrona25 napisał(a):
krutom napisał(a):
woojtekg napisał(a):Cicho na ten temat u nas, a właśnie otworzyli kolejny kawałek autostrady do Podlehnika

https://www.dars.si/Novice/Podravski_avtocestni_krak_bogatejsi_za_73_km_sodobne_stiripasovnice_1652.aspx

Będzie głośno od czerwca :mrgreen:


Pewnie będzie głośno. Ale jak kto by coś wiedział wcześniej o opłatach to proszę o informację. Mam zamiar odwiedzić w weekend majowy w parę miejsc w HR i BiH, będę jechał busem a w tym przypadku cena winiety jest spora i nieadekwatna do odcinaka autostrady którym bym jechał. Dlatego wybieram MLP tylko co nas czeka za Ptuj??
Za Ptujem do Macelj płatna. Od Ptuja na Rogatec lub Cvetlin niepłatna.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 08.02.2018 11:14

amatus1 napisał(a):w tym roku również w okolicy rastoke zatrzymuje sie:)


Ja w tym roku zatrzymuję się w samym Rastoke :D
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 08.02.2018 11:36

Magda, Ty Rastoke i dalej na Peljesac? Ja planuję podobnie, od 23 czerwca, jeśli wypali...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.02.2018 11:55

Magda O. napisał(a):
amatus1 napisał(a):w tym roku również w okolicy rastoke zatrzymuje sie:)


Ja w tym roku zatrzymuję się w samym Rastoke :D

Piękne miejsce. Zatrzymaliśmy się tam na nocleg w drodze do Czarnogóry. Polecam kąpiel w Koranie. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 533
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone