Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 22.11.2017 16:27

Cicho na ten temat u nas, a właśnie otworzyli kolejny kawałek autostrady do Podlehnika

https://www.dars.si/Novice/Podravski_avtocestni_krak_bogatejsi_za_73_km_sodobne_stiripasovnice_1652.aspx
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 23.11.2017 21:06

woojtekg napisał(a):Cicho na ten temat u nas, a właśnie otworzyli kolejny kawałek autostrady do Podlehnika

https://www.dars.si/Novice/Podravski_avtocestni_krak_bogatejsi_za_73_km_sodobne_stiripasovnice_1652.aspx


Dobre wiadomości :)
pewnie czekamy na oficjalne potwierdzenie obowiązywania opłat ?!
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 24.11.2017 01:03

woojtekg napisał(a):Cicho na ten temat u nas, a właśnie otworzyli kolejny kawałek autostrady do Podlehnika

https://www.dars.si/Novice/Podravski_avtocestni_krak_bogatejsi_za_73_km_sodobne_stiripasovnice_1652.aspx

Będzie głośno od czerwca :mrgreen:
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 24.11.2017 17:19

czekam na pierwsze relacje z nowego odcinka
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 15.01.2018 20:05

Mam pytanie odnośnie dojazdu do Dubrovnika. Czy jest możliwy taki dojazd https://goo.gl/maps/K9NXz5GRV432.
Wyczytałem z Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej z 2013 ,że jest to przejścia graniczne, dla małego ruchu granicznego, czyli teoretycznie nie dla obywateli Polski. Czy pomimo tego, ktoś próbował tamtędy przejechać?
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 15.01.2018 21:34

Tj główna droga tranzytowy łącząca Dubrownik z resztą Chorwacji w ciągu ich drogi krajowej nr 8. Jechaliśmy tą trasą w zeszłym roku. Pogranicznicy kontrolowali tylko dokumenty tożsamości i zieloną kartę. Droga i przejścia graniczne (oba) dostępne dla wszystkich.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 15.01.2018 21:40

Chyba tak właśnie powinno się jechać. Przynajmniej ja tędy planuję w tym roku...
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 15.01.2018 22:01

Chyba jest jakiś problem z wyświetleniem trasy o jaką mi chodzi przez google maps. Inaczej mi się wyświetla na laptopie a inaczej na telefonie.
Mi chodzi o trasę przez Badžula i Imotica czyli tak:

https://goo.gl/maps/uD9c7SDjZmq

Chciałbym właśnie ominąć główne przejście, bo w tym roku będę tam przejeżdżał jak dobrze pójdzie w sobotę około południa w drugi weekend sierpnia. A czytałem , że w takim terminie można trochę tam postać.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 15.01.2018 22:01

Endrju napisał(a):Chyba tak właśnie powinno się jechać. Przynajmniej ja tędy planuję w tym roku...


A nie bliżej przez Klek?

Pozdrowienia.;)
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 15.01.2018 22:07

Chodzi mi o taki dojazd
Załączniki:
mapa 1.jpg
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 15.01.2018 22:14

Gonzales napisał(a):
Endrju napisał(a):Chyba tak właśnie powinno się jechać. Przynajmniej ja tędy planuję w tym roku...


A nie bliżej przez Klek?

Pozdrowienia.;)


Dokładnie tak, przez Klek i Neum, jak kolega zaznaczył na mapie, tylko chyba chodzi mu o co innego...
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 15.01.2018 22:40

Endrju napisał(a):
Gonzales napisał(a):
Endrju napisał(a):Chyba tak właśnie powinno się jechać. Przynajmniej ja tędy planuję w tym roku...


A nie bliżej przez Klek?

Pozdrowienia.;)


Dokładnie tak, przez Klek i Neum, jak kolega zaznaczył na mapie, tylko chyba chodzi mu o co innego...


Chodzi mi o to , czy przez te przejścia, które zaznaczyłem na czerwono można przejechać, czy tylko mieszkańcy?
Załączniki:
ma1.jpg
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 16.01.2018 02:24

Nawet jeśli można tamtędy przejeżdżać, to czas przejazdu tamtymi drogami może okazać się niekorzystny w stosunku do Jadranki.
Oczywiście widoki pewnie będą ciekawe, ale czy warto-nie wiem. Chyba bym nie kombinował.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2018 08:37

Nie wiem, czy mnie chciałoby się tamtędy jechać...

badzula.JPG
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 16.01.2018 08:44

Co do przejść nie pomogę , byłem przy kapliczce Sv Nikole nad jeziorkiem - do wioski Mislina droga całkiem przyjemna kawałek dalej zaczyna się wąsko . Widokowo nie ma jakiegoś szału nawierzchnia nie jest tragiczna (w okolicach kapliczki fajny widok na jezioro) ale jako alternatywy do ósemki tej drogi bym raczej nie wybrał. Część chorwacką można podglądnąć na street view
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 531
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone