Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kotowate2014
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotowate2014 » 22.08.2017 10:04

Cześć. Proszę o rzetelne info o tych faktycznie gigantycznych korkach na granicy słoweńsko-chorwackiej.... Faktycznie stoicie ze względu na wzmożone rzekomo kontrole, czy jak zawsze jest płynnie. Nasze poprzednie kilka lat w cro na przeksciach były bezproblemowe - przejazd na kiwnięcie - w związku z tym zajmowało to około 5-10 minut:-) Proszę o info , jade z dzieciakami wiec zastanawiam się nad alternatywami....
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.08.2017 10:28

Kotowate2014 napisał(a):Cześć. Proszę o rzetelne info o tych faktycznie gigantycznych korkach na granicy słoweńsko-chorwackiej.... Faktycznie stoicie ze względu na wzmożone rzekomo kontrole, czy jak zawsze jest płynnie. Nasze poprzednie kilka lat w cro na przeksciach były bezproblemowe - przejazd na kiwnięcie - w związku z tym zajmowało to około 5-10 minut:-) Proszę o info , jade z dzieciakami wiec zastanawiam się nad alternatywami....

Może poczytaj kilka stron wstecz... przecież pisano wielokrotnie.
Wszystko zależy od przejścia i pory przejazdu.
Ruch jest dużo większy niż w latach poprzednich a kontrole takie same.
Teraz już będzie większy tłok w kierunku PL niż Cro - sezon się kończy.
Na swoim przykładzie mogę porównać, że w tym roku było zdecydowanie gorzej. Rok temu granica Macelj początek lipca w sobotę o 16.30 wjazd do Cro z marszu, w poprzednich latach zawsze wjeżdżaliśmy ok. północy z sob. na niedz. i zawsze lipiec, sierpień też z marszu. W tym roku o północy 40 min. na granicy. W ciągu dnia było zdecydowanie gorzej.
Powrót był lepszy - piątek ... późnym popołudniem bramki bezgotówkowe i granica z marszu.
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 22.08.2017 11:25

Pisałem na poprzedniej stronie, że w sobotę o 14 było ze 20km korka do słoweńskiej granicy i wszystko stało.
Jonky
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonky » 22.08.2017 14:01

Potwierdzam, wracałem w sobotę, w radiu podawali info że jest korek na granicy (chyba 3km w kierunku do Chorwacji), w drodze powrotnej kilka korków: od Zadaru węzeł Maslenica do Tunelu Sveti Rok (2 wypadki), następnie 5km korek przed Lucko i kolejny 5km korek przed granicą w Macelj - ale wszystko pięknie ominięte objazdami najpierw przez Donja Zdencina i Jankomir a potem Krapina i Trakoscan, Cvetlin (potwierdzam piękna widokowa droga, co prawda wąska i kręta, ale w sam raz jako przerywnik na taką trasę, no i się jedzie a nie stoi), a następnie objazd PLM (MLP).
Kotowate2014
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotowate2014 » 22.08.2017 14:42

Pytam, bo odkąd pamiętam jak jeździmy - zawsze przez Macelj - nigdy nic się nie dzialo - a jezdzilismy w soboty i w sezonie...żadnych korków o których mowa nie było...dlatego pytam ponownie :-) swoją droga ciekawe z czym to związane (pomijam wypadki) - najazd turystów ? Dziękuję
Kotowate2014
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotowate2014 » 22.08.2017 14:42

Jonky napisał(a):Potwierdzam, wracałem w sobotę, w radiu podawali info że jest korek na granicy (chyba 3km w kierunku do Chorwacji), w drodze powrotnej kilka korków: od Zadaru węzeł Maslenica do Tunelu Sveti Rok (2 wypadki), następnie 5km korek przed Lucko i kolejny 5km korek przed granicą w Macelj - ale wszystko pięknie ominięte objazdami najpierw przez Donja Zdencina i Jankomir a potem Krapina i Trakoscan, Cvetlin (potwierdzam piękna widokowa droga, co prawda wąska i kręta, ale w sam raz jako przerywnik na taką trasę, no i się jedzie a nie stoi), a następnie objazd PLM (MLP).


Dzieki:-)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.08.2017 15:50

Kotowate2014 napisał(a):Pytam, bo odkąd pamiętam jak jeździmy - zawsze przez Macelj - nigdy nic się nie dzialo - a jezdzilismy w soboty i w sezonie...żadnych korków o których mowa nie było...dlatego pytam ponownie :-) swoją droga ciekawe z czym to związane (pomijam wypadki) - najazd turystów ? Dziękuję
To nie pytaj tylko czytaj! już wyżej napisałam i ja i inni wcześniej czym to jest spowodowane a Ty dalej pytasz. :|
Kotowate2014
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotowate2014 » 22.08.2017 18:17

Come on, kto pyta nie błądzi:-) Pozdrawiam
Kotowate2014
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotowate2014 » 22.08.2017 18:19

Tak czy siak dziekuję za odp.
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 22.08.2017 21:15

michu1978 napisał(a):W końcu przyszedł już czs ruszac. lekka zmiana planów ze wzgl. na kontuzję stopy.
Mieliśmy ruszać 21.08 wieczorem do Omiś 1500 km, miałem to wziąść na raz. Ale jedziemy rano 8-9 z noclegiem w Czechach w Hustopece kierunek na Brzeclav. Poniedzialek planuję na Austrię przez Wiedeń , mam nadzieje że bez korków sie obedzie rano, potem zjad na Iłż - Bad rackenbur i Ormoż ominięcie autostrady słoweńskiej i dalej już do Omiś
opisze trasę jak przebiegła jak dotrę do celu

jestem juz na miejscu
więc Czechy poszły ok bez prblemu na Breclav9 tu tylko gdzies roboty drogowe) , austra tak samo , tylko w Wiedniu w druga strone okropne korki, zjazd na Faldbach i Bad Rackenbur zero korków. Przejazd przez Slowenie i omniecie do ormoż super i na granicy Chorwacjkiej zero korkow. polecam ta trase
Natomiast na autostrdzie chyba jak wiekszoc co jechali 21.08 spotkało to zamknieta-autostrada-t38910.html
mi udało sie szybicjej zjechac, ale tez potem pozny dojazd do Omis 21.00 a planowo by było 19.00
Kotowate2014
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotowate2014 » 24.08.2017 08:13

No to calkiem ładnie....My startujemy w nocy z piątku na sobote.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 24.08.2017 21:03

moja propozycja:
Barbara2017
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barbara2017 » 24.08.2017 21:24

Wczoraj (23.08.17) droga powrotna z Istrii do Warszawy. Granica w Dragonij ze Słowenią bez korków (w obie strony) godz 6 rano ,mimo skanowania paszportów. Gmina Postojna jechała powoli ok 50 km/h, ale płynnie - roboty drogowe. Wiedeń - koszmar jakiś 15 km korka. Jak zaczęliśmy objeżdżać przez Sankt Polten to zwiedziliśmy pół Austrii- urocze wioski, ale ok 1,5 h w plecy. Brno ok 1h korka, w stronę Olomuc, ale to nic - korek w stronę Breclavu po horyzont (tylko współczuć). I na koniec wisienka na torcie Częstochowa. Stwierdziliśmy, że czymże jest objazd Wiednia i korki w Brnie wobec Częstochowy - naprawdę niczym. W sumie 16 h Pula- Warszawa (nasz rekord). Zwykle ta trasa zajmuje nam ok 12,5 h, a pokonujemy ją kilka razy w roku w różnych miesiącach. :x
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2017 21:39

Ryszard_K napisał(a):moja propozycja:


Fajny filmik. Zwłaszcza, że /a może dlatego/ wracałem tą trasą. Miejscowość, której nazwy nie chcesz wymówić w 14:20 to Tornyiszentmiklós i utkwiła mi w pamięci dlatego, że wyznaczyłem pierwszy etap powrotnej trasy właśnie do tego miejsca. Wyznaczenie innych miejscowości powodowało prowadzenie nawigacji przez Słowenię. Nawet wpisanie Lenti nie pokazywało trasy, którą chciałem jechać.
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 24.08.2017 21:54

wracam w niedziele do POlski i czy ktos ma sposob na ominięcie korka w Wiedniu, gdyz mam wykupione winiety na Austrię i czechy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 528
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone