Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 25.08.2017 09:50

Ładnie proszę o podpowiedź, gdzie w czasie jazdy (oprócz chorwackiego radia - nie mamy radia w aucie :roll: ) sprawdzić czy obrana trasa jest zakorkowana, czy nie?

Chodzi mi w zasadzie tylko o 2 miejsca:
* Ptuj w stronę Chorwacji - jak się zakorkuje, to wybierzemy Ormoz,
* dojazd do Plitvickich Jezior - wtedy zrezygnujemy z D1 i pojedziemy sobie autocestą :mrgreen:

Gdzie to sprawdzić z wyprzedzeniem niedużym? Czy mapy google są w tej materii precyzyjne, czy inne strony?
Daaaawno nie jechaliśmy z piątku na sobotę i pierwszy raz będziemy patrzeć na zegarki, bo chcemy zdążyć na konkretny prom ;) (no, kilka konkretnych, ale założone ramy czasowe jednak bym chciała zachować).
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 25.08.2017 10:00

Mapy Google + aplikacja HAK.hr ... Łącznie powinny dac rade
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 25.08.2017 11:05

michu1978 napisał(a):wracam w niedziele do POlski i czy ktos ma sposob na ominięcie korka w Wiedniu, gdyz mam wykupione winiety na Austrię i czechy


możesz tak --> https://goo.gl/maps/Cmky9EQk1vB2 - nadrabiasz 50 km, opłaca się wtedy gdy w Wiedniu korek większy niż 60 min.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 25.08.2017 13:11

Natko_ napisał(a):Ładnie proszę o podpowiedź, gdzie w czasie jazdy (oprócz chorwackiego radia - nie mamy radia w aucie :roll: ) sprawdzić czy obrana trasa jest zakorkowana, czy nie?

Chodzi mi w zasadzie tylko o 2 miejsca:
* Ptuj w stronę Chorwacji - jak się zakorkuje, to wybierzemy Ormoz,
* dojazd do Plitvickich Jezior - wtedy zrezygnujemy z D1 i pojedziemy sobie autocestą :mrgreen:

Gdzie to sprawdzić z wyprzedzeniem niedużym? Czy mapy google są w tej materii precyzyjne, czy inne strony?
Daaaawno nie jechaliśmy z piątku na sobotę i pierwszy raz będziemy patrzeć na zegarki, bo chcemy zdążyć na konkretny prom ;) (no, kilka konkretnych, ale założone ramy czasowe jednak bym chciała zachować).


Google z traffikiem i podgląd na kamery na autostradzie na HAK, albo jako apka albo skróty na ekranie i powinno dać radę.

el_grego napisał(a):możesz tak --> https://goo.gl/maps/Cmky9EQk1vB2 - nadrabiasz 50 km, opłaca się wtedy gdy w Wiedniu korek większy niż 60 min.


Pytanie, czy warto, ja bym googla włączył, ustawił sobie miejsce docelowe na Poysdorf [nie dalej, bo może nie uwzględnić różnic w czasie przejazdu] i zobaczył co pokaże, być może powie, że mimo korka przez Wiedeń będzie najszybciej.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 25.08.2017 14:55

Tytusdj napisał(a):
el_grego napisał(a):możesz tak --> https://goo.gl/maps/Cmky9EQk1vB2 - nadrabiasz 50 km, opłaca się wtedy gdy w Wiedniu korek większy niż 60 min.


Pytanie, czy warto, ja bym googla włączył, ustawił sobie miejsce docelowe na Poysdorf [nie dalej, bo może nie uwzględnić różnic w czasie przejazdu] i zobaczył co pokaże, być może powie, że mimo korka przez Wiedeń będzie najszybciej.


Warto napewno jedną rzecz zrobić o której i Ty i ja (choć niedosłownie, ale jednak...) piszę - czyli sprawdzić jak duże jest zatwardzenie w Wiedniu i wtedy zdecydować czy pchać się przez miasto czy objazdem wioskami, w ciemno nie ma sensu brać objazdu :)
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 25.08.2017 21:26

a może jest tez objazd przez samo miasto Wieden aby ominac korek??
zamiast pchac sie przez wsie
c-4
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) c-4 » 25.08.2017 23:15

Ja wracam jutro z Krk i zastanawiam się czy nie ominąć Lućko zjeżdżając szybciej z A1 i jechać ich starą 1 przez Rakov Potok.

Przed granicą ze Słowenią sprawdzę na google maps sytuację i ewentualnie odbiję na Cvetlin.

Pytanie do tych co korzystają z apki Hak. Czy korzystacie z Hak czy z Hakmap?
I czy któraś daje pogląd na to jak wyglądają korki? Z tego co zauważyłem to na Hakmap można wyznaczyć trasę i dostaniemy jej koszty, ale nie ma nic o korkach.
Z kolei HAK daje podgląd kamerek, wskazówki na granicach ale czy któraś z nich pokazuje korki na żywo?
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 27.08.2017 09:24

Czy piątek i poniedziałek też należą do dni wysokiego ryzyka?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2017 10:11

W sezonie w Piątek do Chorwacji może być ciasno, po za tym raczej luźno.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 27.08.2017 13:42

Wracaliśmy z cro w piątek. Korki do płatności gotówką na bramkach koło Zagrzebia (na płatnościach kartą szybko poszło ). Później korki na bramkach przy granicy ale navi nas ściągnęła bezkorkowo zjazdem nr 2. Dojechaliśmy do jakiegoś zamkniętego przejścia granicznego przy pasie technicznym autostrady. Widać było, że na autostradzie korek więc pojechaliśmy na Cvetlin. Bez korka, do Ptuja dojechaliśmy z jakiejś innej strony i nie staliśmy w korku do mostu.
saat
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) saat » 27.08.2017 23:14

jak byliscie kolo 18 na granicy to na zwezeniu miedzy bramkami a granica stukol sie ciapaty niemiec z lotyszem , klocili sie z 15 minut po czym czekali na policje przy czym zablokowali 2 z 5 pasow i powstal kibel, my jechalismy busem i zeby ich ominac musielismy czekac z 30 minut az beda nas powoli wpuszczali , takie zycie wszystkiego nie przewidzisz
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 28.08.2017 11:17

saat napisał(a):jak byliscie kolo 18 na granicy to na zwezeniu miedzy bramkami a granica stukol sie ciapaty niemiec z lotyszem , klocili sie z 15 minut po czym czekali na policje przy czym zablokowali 2 z 5 pasow i powstal kibel, my jechalismy busem i zeby ich ominac musielismy czekac z 30 minut az beda nas powoli wpuszczali , takie zycie wszystkiego nie przewidzisz


a ja jak wracałem do PL i byłem około 21:45 w tym rejonie, to moja Navi oraz GM miały jeszcze "w pamięci" to zdarzenie i profilaktycznie uciekłem zjazdem na Durmanec, a następnie na Cvetlin (jak planowałem wcześniej) :-)

Moja trasa powrotna opisana tutaj: https://www.cro.pl/ile-godzin-na-przejazd-uczciwie-bez-popisow-t48156-1200.html#p1902250
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 28.08.2017 11:27

Moim zdaniem niezłym sposobem by uniknąć korków na Lućko jest płatność kartą tam jest specjalny zjazd na prawo nieco wcześniej ...
Będąc w zeszłym roku także stałem w korku , teraz już nauczony doświadczeniem wyjazd zaplanowałem sobie tak by wjechać do Chorwacji w niedzielę rano i miałem bezbolesny przejazd do miejsca zakwaterowania .
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 29.08.2017 09:21

michu1978 napisał(a):a może jest tez objazd przez samo miasto Wieden aby ominac korek??
zamiast pchac sie przez wsie


Można jechac przez S1 kierunek Praga później A22 żeby ominąc korki na odcinku A23 Donaustadt
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 30.08.2017 12:39

Witam
juz jestem po urlopie i opisze trasę powrót z Omiś, wyjazd w niedzielę
Wybrałem opcję że bedę wracał ich starą 1 do Karlovaca a potem autostrada do Ormoż. Fajnie się jedzie tą droga al,e ok 40 km przed Karlowvacem już się ruch spowalnia i się ciągnie. autostrada ok. W Lucko małe zatwardzenie, ale chyba ok 5 min czekałem do bramki. Przejscie graniczne spoko bez korku tylko 4 auta.
Objazd do Bad Rckenburg ok. Autostrada w Austrii szybko i sprawnie. Spory ruch był w kierunku Wiednia ok 22 i obawiałem się korka, ale poszło bez problemu i zero korka. Pojechałem na Brzeclav, super droga i spoko i Polska bez problermu
jak w przysżłym roku znów się wybiorę do CRo a ciągnie obiorę tą samą drogę,
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 529
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone